رفتن به محتوای اصلی

● میز احزاب

چند روز پس از اولین سالگشت قتل مهسا – ژینا امینی و صدها جانباخته در راه انقلاب زن، زندگی، آزادی، هفتاد و هشتمين اجلاس سالانه مجمع عمومی سازمان ملل در ۲۸ شهریور(19 سپتامبر) در نیویورک آغاز شد و ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران که به رئیس جمهور اعدام معروف شده و بسیارانی در زمان ریاست وی در همین سال اعدام شدهاند در این اجلاس شرکت کرد . بسیار جای شگفتی است ...
سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)
جنبش «زن‌ زندگی، آزادی»، در بطن جامعه حضور دارد و مطالبات بنیادین آن در حال تکوین است. خواست استقرار جمهوری مبتنی بر جدایی دین از حکومت، بر پایهٔ ارزش‌های جهان‌شمول حقوق بشر و با تأکید ویژه بر آزادی، مردم‌سالاری (دموکراسی) و عدالت اجتماعی، به‌یمن مبارزهٔ مردم ایران تحقق خواهد یافت!
سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)
ما که همواره کشتار ۶۷ را جنایت علیه بشریت نامیده‌ایم، بر وظیفه و تعهدمان نسبت به پیگیری دادخواهی قتل جوانانی که به خاطر عضویت و فعالیت در تشکیلات ما دستگیر، شکنجه و اعدام شدند، تاکید داریم. ما کشف حقیقت، شناسایی و محاکمۀ عادلانه و علنی آمرین و عاملین کشتار، با تاکید بر جلوگیری از عدم تکرار آن را حق جامعه می‌دانیم. و ما می‌دانیم که هنوز راه درازی برای ادای دین خود به یاران و رفقا‌ی‌مان و دادخواهی نسبت به قتل آنان و سایر زندانیان سیاسی پیش رو داریم.
حزب آزادی و رفاه ایرانیان( آرا ) باور دارد که رژيم فاشيستي مذهبى در قرن بيست و يكم قادرنخواهد بود که با تشدید سرکوب و قوانین واپس گرای خود، زنان، نیمی از جامعه را به صورت برده در بیاورد. مردمان ایران سال‌هاست که در مقابل انديشه هاى عقب افتاده ایستاده‌اند و در انقلاب زن، زندگی، آزادی، در خیابان های ایران فریاد زده اند و می زنند "قسم به خون ياران ايستاده ايم تا پايان .
سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)
در میان ۱۱ کوهنورد از دست رفته، نام یاران و رفقایی از ما به چشم می‌خورد که سرکوب، شکنجه‌های دهشتناک دهۀ شصت و کشتار خونین سال ۶۷ را از سر گذرانده بودند. یاد و خاطرۀ عزیزان از دست رفته‌مان را گرامی می‌داریم و برای مصدومان این حادثۀ اسفناک بهبود و طول عمر آرزو می‌کنیم!
افشاى در اختيار گذاشتن زمين هاى شرقى ايران زمين و ديوار كشيدن امنيتى كه با توافق سپاه صورت گرفته است، تماميت ارضي ايران را در خطر قرار داده است
سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)
در هفتاد سالی که از غلبهٔ استبداد کودتایی پهلوی می‌گذرد، اهداف مترقی و مبارزه در راه برپایی حکومتی مستقل و مردمی و مبتنی بر ارزش‌های جهان‌شمول حقوق بشر، آزادی، برابری، مردم‌سالاری (دمکراسی) و عدالت اجتماعی بیش از پیش در جان میهن ما ریشه دوانده، ژرفا و گسترش یافته و نیروهای عازم در راه تحقق این اهداف و ارزش‌ها هرگز در تاریخ میهن ما نیرومندتر، گسترده‌تر و درهم‌تنیده‌تر از امروز نبوده‌اند.
ما « صدای زنان سوسیال دموکرات ایران» ضمن حمایت از تشکیل احزاب مختلف در اپوزیسیون و ایجاد نهادهای صنفی و مدنی در صفی واحد با مردان در راه برقراری آزادی، دموکراسی، امنیت اقتصادی و سیاسی در ایران قدم بر می داریم و به مبارزه خود ادامه میدهیم
صدای زنان سوسیال دمکرات ایران
ما « صدای زنان سوسیال دموکرات ایران» ضمن حمایت از تشکیل احزاب مختلف در اپوزیسیون و ایجاد نهاد های صنفی و مدنی در صفی واحد با مردان در راه برقراری آزادی، دموکراسی، امنیت اقتصادی و سیاسی در ایران قدم بر می داریم و به مبارزه خود ادامه میدهیم.
کافه مکث
هفتادمین سالگرد کودتای ۲۸ مرداد - سرنگونی دولت قانونی و مردمی مصدق— جلسه کلاب هاووسی در کافه مکث

سخنرانان:

یاسمین میظر ، علیرضا رجایی ، مسعود بهنود ، تقی رحمانی ، نیکلا گرجستانی ، حسین موسویان ، فرید مرجایی

زمان: 

سه شنبه ۲۵ مرداد - ۱۵ آگوست  ۲۰۲۳ - ساعت ۹ شب به وقت ایران ، ۱۹:۳۰ به وقت اروپای مرکزی

لینک: 
ما بر اين باوريم كه به هم پيوستن اين دو ائتلاف، اقدامی مسئولانه در ادامه مبارزه عليه حاكميت تماميت خواه و جنايتكار جمهوری اسلامی ايران
امضای اين ميثاق به معنی موافقت برسر اصل “بهرهمندی از کليه حقوق، مصونيت جسمی و روانی همگان و احترام به شأن انسان به عنوان انسان است”،
یونس شاملی
بیانیه دفاع از حق حیات و در مذمومیت و محکومیت مجازات ضد انسانی اعدام در ایران
دریاچهٔ اورمیه دارای ۱۰۲ جزیره‌است که همهٔ آن‌ها از سوی سازمان یونسکو به عنوان اندوختهٔ طبیعی جهان به ثبت رسیده‌اند و از طرف دیگر آذربایجان از مراکز کشاورزی و دامداری در ایران محسوب می شود با خشک شدن دریاچه ی اورمیه اراضی کشاوزی در آذربایجان مبدل به شوره زار خواهد شد
 حق زندگی
سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)
سازمان فداییان خلق ایران(اکثریت) در راستای اهداف برنامه ای و راهبردی خود با تاکید بر شمول کنوانسیون آرمان‌های توسعه پایدار سازمان ملل منطبق بر اعلامیه جهان‌شمول حقوق بشر به این میثاق می‌پیوندد ...بعنوان یک سازمان معتقد به برابر حقوقی انسان‌ها، دموکراسی و عدالت اجتماعی در تمام عمر سازمان قبل و بعد از انقلاب در اثر دژخیم اعدام و مرگ دولتی، ما وارث سیاسی قربانیان بیشمار بوده ایم. ... در پاسخ دوستانمان در همگامی برای جمهوری سکولار دموکرات به این میثاق می‌پیوندیم.
خامنه ای کشف حجاب را گناه شرعی و سیاسی خواند و رادان گماشته جنایتکارش، سیاست برخورد با بی حجابی را بازگشت ناپذیر دانست. چرا؟ چون در بینش عقب افتاده علی خامنه ای، زن با حجاب شرعی نمونه یک انسان طراز نوین شرعبند، رام و فرمانبردار برای نظام اسلامیش میباشد، از این نظر هر انسان خودمختار، پرسشگر، آزاد اندیش و‌ معتقد به آزادی پوشش، خاری در چشم هویت و ناموس این نظام است. 
پادشاهان ایرانساز
Javid
یاد و نام و کردار پادشاهان سربلند ایران، رضاشاه بزرگ و محمدرضا شاه پهلوی، بر لوح بلند تاریخ ایران و قلب مردم این سرزمین برای تمام دوران نگاشته شده و از یاد رفتنی نیست .
 با در نظر گرفتن شرایط مبارزان انقلاب زن، زندگی، آزادی در ایران، حمایت شما روسای نهاد‌های بین المللی و سران کشور‌ها برای تحت فشار قرار دادن سردمداران رژیم ایران برای رعایت حقوق انسان ها بسیار مهم است.  
Gash-e ershad
سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)
ما از همه نیروها، احزاب، سازمان‌ها و نهادهای مدنی در داخل و خارج کشور می‌خواهیم تا با اتحاد و همکاری برای حفظ دست‌آوردهای تاکنونی جنبش «زن، زندگی، آزادی»، صدای اعتراض خود را نسبت به سیاست‌های زن‌ستیزانه‌ و آزادی‌ستیزانۀ جمهوری اسلامی بلند کرده و مخالفت خود را با هر اقدامی در این جهت اعلام کنند.
شش حزب و سازمان
رژیم جمهوری اسلامی در صدد است با سناریو سازی، پخش اخبار کذب و تخریت افکار عمومی، زمینه را  برای اعدام توماج صالحی، خواننده مردمی رپِ  اعتراضی  را که در جریان اعتراضات سراسریِ آبان پارسال بازدداشت شد ، فراهم آورد. 
جنبش انقلابی زن، زندگی، آزادی با پیشگامی زنان و جوانان وارد دهمین ماه شده ومی بینیم که همچنان به اشکال گوناگون ادامه دارد. پیوند این جنبش با یکایک جنبش های اجتماعی می رود که گسترش پیدا کند و نمونه اخیرآن، پیوند جنبش دانشجویی، اعتراض دانشجویان هنر دانشگاه تهران به قانون جدید پوشیدن مقنعه برای دختران(بیانیه "نه") است که در سطح کشور گسترده شده است . 
سپهر خلجی، رئیس شورای اطلاع‌رسانی رژیم اسلامی ایران، در توییتی بدون نام بردن از سازمان مجاهدین نوشته است «بخشی از هارد و کیس‌ها رسید، مشغول بازیابی اطلاعات» هستیم. به نظر می‌رسد اشاره آقای خلجی به وقایع اخیر در آلبانی و یورش به اعضای سازمان مجاهدین خلق است.
  حمید اشرف
سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)
هشتم تیرماه در سازمان ما «روز فداییان جان‌باختۀ خلق» نام‌گذاری شده است. این روز، روزی است برای ارزش‌گذاری به مبارزۀ تا پای جان، پاک‌بازی و حماسه‌آفرینی‌های زنان و مردان جوانی که به امید ایجاد جامعه‌ای سرفراز و فارغ از سلطه‌گری قدرت‌های خارجی و عاری از تبعیض، نابرابری و استبداد و استثمار، برای استقرار صلح، آزادی، عدالت اجتمانی و سوسیالیسم به مبارزه برخاستند و جان شیرین خود را فدا کردند.
٨ تیر روز جانباختگان فدایی
سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)
مهمانان برنامه: فرخ نگهدار: «حمید اشرف و کارنامه فداييان در راه وحدت چپ.» احمد فرهادی: «چیست راز ماندگاری فدایی؟»

در کلاب هاوس، پنجشنبه، ٨ تیر ١۴٠٢ (٢٩ ژوئن ٢٠٢٣ میلادی)
در پی ضرب و شتم یک دانشجو توسط حراست دانشگاه علامه طباطبائی، این دانشگاه اطلاعیه‌ای صادر کرده است.

این رفتار خشونت‌آمیز ظاهرا هنگام برگزاری امتحانات در دانشکده مدیریت و حسابداری این دانشگاه رخ داده است.
امروزه، نژاد پرستى به ويژگى بارز جامعه ايران بدل شده است و اين را هم در ذهن و زبان همسر رئيس جمهور ايران و هم نزد بخش هايى از اپوزيسيون و هم در ميان لايه هاى مختلف جامعه مى بينيم. در اينجا به چند مورد از اين پديده ضد بشرى اشاره مى كنيم. ابتدا از خانم جميله سادات علم الهدى فرزند امام جمعه قدرتمند مشهد و همسر ابراهيم رئيسى رئيس جمهورى اسلامى ايران آغاز مى كنيم كه ويكيپدياى فارسى از او به عنوان "نويسنده،پژوهشگر و استاد دانشگاه و داراى دكتراى فلسفه تعليم و تربيت" ياد مى كند. از نظر ايشان و رضا پهلوى
این «نه» دانشجویان دانشگاه هنر، «نه» بزرگ جامعه‌ی ما به حکومت زور و سرکوب جمهوری اسلامی است. يکی از دستآوردهای بزرگ جنبش زن، زندگی، آزادی، درهم شکستن حجاب اجباری در عرصه‌ی عمومی جامعه است. 
محسن کردی
آیا حزب چپ و بطور کلی چپ ایران تبدیل به یک «سکت» در کنار فرقه رجوی شده است؟   نگاه چپ ایرانی به جمهوری اسلامی نه نگاه تهدید که نگاه گلایه و التماس و زاری است و این اصلا سنخیتی با جامعه جنگجو و جوشان امروز ایران ندارد. این نگاه باید عوض و تهاجمی تر شود. جای تعجب است که این نیروها هر ساله سالروز واقعه سیاهکل را گرامی میدارد! اینها با حرکت سیاهکل هم بیگانه شده اند و باهم نمی خوانند ولی همچنان خود را میراث بر آن حرکت به حساب می آوردند. 
حزب کارگزاران سازندگی از احزاب اصلاح طلب در ایران در بیانیه‌ای از اعمال فشار بر هنرمندان ابراز نگرانی کرده و همچنین خواهان تجدیدنظر در مورد سخت‌گیری‌های روز افزون نسبت به پوشش زنان در ایران شده است.
سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)
تکه‌خاک خاوران به عنوان سند یک کشتار جمعی سبعانه در حافظۀ تاریخی ما ایرانیان ثبت شده است. این خاک به زیر هر بنایی و هر سنگی و هر توطئه‌ای هم برود و بماند، تا ابد «خاوران»‌اش خواهند خواند: نماد جنایت حکومتی ضدانسانی علیه انسان! همۀ مردم ایران دیگر امروز باخبرند که در دهۀ شصت ارتکاب چه جنایات هولناکی در تاریخ کشور ما ثبت شده است!
نرگس محمدی
سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)
فداييان خلق (اكثريت):
نرگس محمدی سال‌هاست صدای خاموش نشدنی بی‌‌صدایان است. اینک برماست که صدای او باشیم، به محاکمۀ دوباره‌اش با صدایی رسا و بلند اعتراض کرده و خواهان آزادی بی‌قیدوشرط او و سایر زندانیان سیاسی بشویم.
باریش نصیریان
https://www.azadi-b.com/?p=34827
زنده باد انقلاب زن زندگی ازادی
متحد برای ازادی فوری همه زندانیان سیاسی برای تسخیر زندانها و سفارتخانه ها و اغاز اعتصابات سراسری در سالگرد جنبش انقلاب
مقاومت پیروزیست.
سازماندهی تضمین پیروزیست
رژیم جمهوری اسلامی باید بداند که ما زنان در میدان عمل ، یک قدم به عقب برنمی گردیم  ما از خون فرزندان کشورمان ، از نابینا ساختن  چشمان فرزندانمان، و از شکنجه سیاه و سفید آزادیخواهان محبوس در زندان ها نمی گذریم. ما بهمراه دیگر شهروندان مبارز ایران تا سرنگونی این رژیم و برقراری حکومت مردمی در ایران مبارزه را ادامه خواهیم داد. 
ما از مرزبانان جان‌باختهٔ میهن یاد می‌کنیم. سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت) ضمن هم‌دردى با خانواده‌هاى جان‌باختگان و مردم ایران این اقدام تروریستى را شدیداً محکوم مى‌کند.
حزب آزادى و رفاه ايرانيان( آرا) به سرنگونی رژيم تماميت خواه باور دارد و با مردمان هميشه در صحنه که با حضور گسترده  خود در خيابانها اين خواست همگانى را آسانتر خواهند كرد، همراه است .