● صفحه شما

دوستان و خوانندگان عزیز، امکان کامنتها واقعا به شما تعلق دارد. هدف ما ایجاد محیطی دوستانه برای تبادل نظر است. آزادانه نقد، نظر، خبر، تفسیر، تحلیل و... بنویسید اما خواهش می کنیم بدون نام بردن از اشخاص حقیقی و حقوقی در کمال امنیت برای خود و دیگران فضایی ایجاد نمائید که بدور از توهین و اتهام و جوسازی و مسموم کردن محیط تبادل نظر باشد. توجه داشته باشید کامنتهایی که این موارد را در نظر نگیرند، منتشر نخواهند شد.

لطفا اعتراض، انتقاد و پیشنهاد خود را به آدرس info@iranglobal.info ارسال کنید. از پاسخ به اعتراضات در کامنتها معذوریم.

افزودن دیدگاه جدید

تاریخ: جمعه, 9. دسامبر 2022 - 07:00
نوشته شده در: نخستن چرخه حیات
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: محققى گرامى زيبا ترين الفاظ…
دیدگاه:

محققى گرامى زيبا ترين الفاظ را در ذهنت پرورانده اى و انها را با زيباى هنر خود مثل يك نقاش  با احساس  مى كشى و همچنان درد و اندوه هموطنان را كه براى  ازادى و زندگى ميميرند  بر دوش و قلم خويش  مى كشى ؟  درود به انسانى مثل شما كه     قلبت همچنان براى مردمت در حركت است

تاریخ: پنج‌شنبه, 8. دسامبر 2022 - 10:32
نویسنده: کیانوش توکلی
عنوان دیدگاه: مرسی بابک ازاد گرامی/
امید…
دیدگاه:

مرسی بابک ازاد گرامی/

امید دانا ؛ تو کوزه افتاد و سخنگوی ستاد امر به معروف , خواهان ترور او شد؛ آما چرا؟

تاریخ: سه‌شنبه, 6. دسامبر 2022 - 23:04
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: Fariba Moradiاگر همه ما در…
دیدگاه:

Fariba Moradi

اگر همه ما در ایران بودیم محکوم به اعدام بودیم . این رژیم آدمکش را باید به زانو در آورد . این رژیم رفتنی است اگر همه با هم متحد باشیم . یک دشمن مشترک داریم علیرغم تمام تفاوت های ایدئولوژیک.

تاریخ: سه‌شنبه, 6. دسامبر 2022 - 23:03
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: اینهم یک جنایت علنی دیگربر…
دیدگاه:

اینهم یک جنایت علنی دیگر

بر گور این جنایتکاران چه خواهد نوشت تاریخ

قاتلان دینی ؟ یا غارنشینان معبد مبتذل که با تاخیر هزار ساله متولد شدند؟ تف بر این تجارت قدرت

تاریخ: شنبه, 3. دسامبر 2022 - 19:20
نویسنده: کیانوش توکلی
عنوان دیدگاه: جناب تبریزی گرامی 1- مرسی…
دیدگاه:

جناب تبریزی گرامی 1- مرسی بابت دقت در اشتباهی که س یجای ث  امد البته من   چند ساعت پیش آن  را اصلاح کرده بودم 2-  اما درباره  این تیتر " نگاه كنيد اين زن چگونه مقابل چهار ولگرد دیوث  از خود دفاع می كند".   داستان  "چهار ولگرد دیوث "  اصطلاحی  قدیمی  است که  57 ها  بخوبی بیاد می آورند که ماشین ها ی تویوتا با مارک  DW  (4 ولگرد دیوث)  که  چهار تا کمیته چی  در ان آن  نشسته بودند واز صبح تا شام در  کوچه و خیابان را بدنبال شناسایی و دستگیری مبارزان پرسه می زدند _ گفته می شد   . احتمالا شما ان دوران سخت را  ندیده بودید .

آن وقت ما به این ماشین ها می گفتیم : چهار ولگرد دیوث

مهسی امینی

تاریخ: شنبه, 3. دسامبر 2022 - 19:00
نویسنده: تبریزی
عنوان دیدگاه: در جهان اینترنت به کارگیری…
دیدگاه:

در جهان اینترنت به کارگیری واژه های زشت زننده شلخته نویسی نامیده می شود و یافته ها نشان داده اند که شلخته نویسی از سوی دشمنان رژیم ولایت فقیه به سود این رژیم دوزخی می انجامد! در تیتر این نوشتار گذشته از آن که واژه "د....." با "سین" نوشته شده است و از نگر دستور زبان این واژه باید با "ث" نوشته شود تیتر این نوشتار نیز باید ویرایش شود و به جای تیتر: "نگاه كنيد اين زن چگونه مقابل چهار ولگرد د..... از خود دفاع می كند" باید نوشته شود: "نگاه كنيد اين زن چگونه مقابل چهار مزدور آخوندیسم از خود دفاع می كند" در حقیقت نیز چهار مزدور آخوندیسم به این خانم حمله می کنند نه چهار ولگردی که هیچ ارتباطی با رژیم دوزخی ولایت فقیه ندارند!

تاریخ: شنبه, 3. دسامبر 2022 - 08:58
نویسنده: کیانوش توکلی
عنوان دیدگاه: رئیس کمیته حقوق بشر مجلس …
دیدگاه:

رئیس کمیته حقوق بشر مجلس (زهرا الهیان) در شورای حقوق بشر سازمان ملل مدعی شده است، "در اعتراضات سراسری نیروی انتظامی و بسیج اجازه حمل سلاح نداشته اما و به واسطه ورود مقدار زیادی سلاح و مهمات از مرزها تعدادی از نیروهای امنیتی مجروح شدند که این رقم حتی به هفت هزار مجروح نیز می رسد."

این در حالی است که در تمامی فیلم‌ها و ویدیوهای منتشرشده دیده می‌شود که نیروهای امنیتی مسلح به دو سلاح شلیک ساچمه و گلوله و گاز اشک‌آور هستند.

بر اساس آخرین آمار نهادهای مستقل حقوق بشری در اعتراضات اخیر ایران تا کنون ۴۵۹ نفر کشته شده‌اند

تاریخ: جمعه, 2. دسامبر 2022 - 11:23
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: Lotkachi Gilaniچه مشخصات…
دیدگاه:

Lotkachi Gilani

چه مشخصات دیگری بایستی این نظام داشته باشد تا عده ای از تحلیلگران و مغز های متفکر از ما بهتران قبول کنند و اعلام بدارند که این نظام با تمام جناح های درونی و بیرونی اش یک نظام کاملا توتالیتر و فاشیست مذهبی است .

تاریخ: پنج‌شنبه, 1. دسامبر 2022 - 15:59
نویسنده: تبریزی
عنوان دیدگاه: در اصل‏ سی و ششم قانون اساسی…
دیدگاه:

در اصل‏ سی و ششم قانون اساسی رژیم ولایت فقیه آمده است: "حکم‏ به‏ مجازات‏ و اجرای آن‏ باید تنها از طریق‏ دادگاه‏ صالح‏ و به‏ موجب‏ قانون‏ باشد." آشکارا دیده می شود حتی قانون اساسی رژیم دوزخی ولایت فقیه نیز به کسی حق نداده است که فرمان مرگ کسی دیگر را بدهد! سلمان رشدی، رافق تقی و اکنون هم امید دانا در کدام دادگاه حتی دادگاه آخوندی و حتی در محاکمه ای غیابی محاکمه شدند که فرمان مرگ آنها صادر شده است؟ برای آن که سخن به درازا نکشد به بخشی از نوشتاری در لینک زیر با تیتر: "قانون ما می فرمائیم!" نگاه کنید

http://iranglobal.info/node/184572

تاریخ: چهارشنبه, 30. نوامبر 2022 - 20:11
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: Habib Hosseinifard در این…
دیدگاه:

Habib Hosseinifard

 در این باره و در این باره که شرکت‌های آلمانی نقش و سود عمده‌ای در آماده‌سازی و ساخت و سازها در قطر داشته‌اند در خود آلمان بحث کم نیست و بخش بزرگی از جامعه آلمان، از جمله بایکوت‌کنندگان، هم انتقادش این است که چرا در اعتراض‌ها فقط از تیم ملی انتظار می‌رود، ولی کسی یقه شرکت‌ها و شراکت‌ها و همکاری‌های آنها با قطر را نمی‌گیرد. در مورد قرارداد گاز هم که به تعویض یک رژیم رژیم بسته با رژیم بسته دیگری (جایگزینی روسیه با قطر) انجامیده است هم همین بحث‌ها کم و بیش در جریان است، ولو که گاز قطر چند سال دیگر به آلمان برسد و بیش از سه درصد نیازهای این کشور را هم تامین نکند.

تاریخ: چهارشنبه, 30. نوامبر 2022 - 20:11
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: Peyman Maboudiیه مقدار هم…
دیدگاه:

Peyman Maboudi

یه مقدار هم در باره دورویی آلمانها باید بنویسی که در همین زمان که قطر را به دلیل استفاده غیر انسانی از کارگران خارجی برای ساخت ورزشگاههای جام جهانی تقبیح می‌کنند، یک قرداد ۱۵ ساله گاز با همین کشور می‌بندند و همین الان هم خونه‌هاشونو با گاز همین قطر گرم می‌کنند و اصلا نگران همان کارگران که اینبار در صنعت نفت و گاز قطر کار می‌کنند نیستند.

تاریخ: چهارشنبه, 30. نوامبر 2022 - 19:31
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: جناب توکلی گرامی در مورد…
دیدگاه:

جناب توکلی گرامی در مورد مرتضی محیط چه فکری میکنید ،آیا همسو با حشمت رئیسی و علیزاده ووو هست .

 به این دلیل سوال کردم که صحبت های مرتضی محیط در بخشی از بچه های  سابق حزب و سازمان اکثریت در ایران خیلی طرفدار داره و هر از گاهی گفته های تصویریش را از داخل برایم میفرستند.

تاریخ: چهارشنبه, 30. نوامبر 2022 - 19:28
نویسنده: کیانوش توکلی
عنوان دیدگاه: متاسفانه اپوزیسیون تمایلی…
دیدگاه:

متاسفانه اپوزیسیون تمایلی نداشت و ندارد  به کالبد شکافی در باره جریانی  شامل گروهها و‌اشخاصی از چپ تا راست. که   دارای پایگاه اجتماعی است ؛ صحبت کند .
اما مشخصات این ها عبارتند از
۱-
همه اینها از سیاست خارجی جمهوری اسلامی دفاع می کنند این  ها از کمونیست ها ( مرتضی محیط ، حشمت رییسی و علی علیزاده ) تا اردشیر زاهدای ، امید دانا ، رعنا رحیم پور را شامل می شود
۲- مشخصه دو م - همه اینها بشدت علیه اصلاح طلبان  هستند و آنها را  غرب گرا می نامند و با فالانژترین  جریان اصولگرا همسو هستند
۳-همه اینها در مسایل داخلی چشمان خود را بر حجاب اجباری و گشت ارشاد می بستند
۴- اینها    غربی ها  را مقصر وضع موجود در ایران  می دانند
اما امید دانا از آغاز انقلاب ژینا ؛  با  همان استراتژی حمایت از سیاست خارجی جمهوری اسلامی : بشدت علیه  حجاب اجباری موضع قاطعی  گرفته و علیه « خر مذهبی ها » افشا گری می کند
۵- در همه این  کم و یا بیش نوعی نژاد پرستی ویا پانیرانیسم  آریایی موجود است

تاریخ: سه‌شنبه, 29. نوامبر 2022 - 23:07
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: Hassan Zehtabمی توان تیم…
دیدگاه:

Hassan Zehtab

می توان تیم فوتبال را از خود ندانست ولی تشویق تیم فوتبال کشور دیگری که به تیم ایران گل می زند، بسیار تاسف بار است.

تاریخ: سه‌شنبه, 29. نوامبر 2022 - 22:35
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: Sirus Malakootyفوتبال تمام…
دیدگاه:

Sirus Malakooty

فوتبال تمام شد، نمیدانم دیگر به چه بهانه ای میتوان روی آورد تا خود را از خشم و سوگ به جان نشسته در جای جای ایران به شادی و سرور ،و کسب غرور ملی از دکه های حکومت خزر فروش و خاک فروش، و رقصیدن ها و تماشای بالماسکه اوباش و قمه کشان حکومتی در خیابانها خود را مشغول نمود . بهتر است برگردیم به خیابانهایی که نیکاها از آن ربوده شدند تا فریاد گمشده خود را دوباره بیابیم .

#ژن_ژیان_ئازادی

#زن_زندگی_آزادی

تاریخ: سه‌شنبه, 29. نوامبر 2022 - 22:34
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه:  براي اينكه تيم ملى ايران…
دیدگاه:

 

براي اينكه تيم ملى ايران توسط نظام فاشيستى گروگان گرفته شده همانكارى كه موسولينى و هيتلر قبلا اينكار را كردند و يكى از فوتباليست تيم ملى آلمان تمرد كرد و تيرباران شد.

در اين شرائط وسط بازى نداريم، بايد انتخاب كنيم

كه طرف مردم هستيم يا إصلاح طلبان خائن

تاریخ: سه‌شنبه, 29. نوامبر 2022 - 22:33
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: Karim Izzatizadeفرهاد سلام،…
دیدگاه:

Karim Izzatizade

فرهاد سلام، در ایران همه چیز سیاسی شده، غذا خوردن، راه رفتن، صحبت کردن، خندیدن، گریه کردن، نگاه کردن، و ... یعنی جامعه در بحران سیاسی عجیبی قرار دارد، یعنی مردم هیچ چیزی را از سیاست و طرف گیری جدا نمی کنند.

تاریخ: سه‌شنبه, 29. نوامبر 2022 - 18:24
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: Masi Derakhshan پوئن بسیار…
دیدگاه:

Masi Derakhshan

 

پوئن بسیار خوبی داشت این ویدیو و آنهم اینکه وقتی فضا دو قطبی میشه، خلاقیت میمیره. تفکری صورت نمیگیره بلکه جوسازی میشه برای این تفکر که یا با مایی یا با آنها. به نروژی بهش میگن to utelukkende kategorier که دقیقا نقطه مقابل هم هستند. یا سفید هستند یا سیاه، یا صفر یا صد.

تنها راهی که به نطر من میتونه ما را از این حالت صفر و صدی نجات بده اینه که طیف افکار مابین را هم در نطر داشته باشیم. اما سئوال اینجاست آیا میدانیم که این طیف چیست؟

قبلا هم راجع به زبان و واژگانی مانند غیرت و شرف، شیرزن و شیر حلال خورده و از این قبیل واژه ها نوشته‌ام. اینها تیغ دو لبه هستند که هم توسط "ما" و هم توسط "آنها" در این جو دو قطبی استفاده میشه.

به نطرم علاوه بر در نظر گرفتن دیدگاه دوقطبی ما و آنها میبایست به دیدگاه "شما"، "ایشان" "او"، "تو" هم توجه کنیم. و ای بسا آنهایی که قبل از ما بوده‌اند(تاریخ).

تاریخ: سه‌شنبه, 29. نوامبر 2022 - 15:34
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: الان وقت جنگیدن بر سرِ شکلِ…
دیدگاه:

الان وقت جنگیدن بر سرِ شکلِ نظام آینده کشور و یا پرچم آن نیست. بلکه زمانِ  جنگیدن و ساقط کردنِ نظام ننگینی است که ایران و ایرانی را به روز سیاه  نشانده و بی‌وقفه به قتل و غارت ادامه می‌دهد.
شکل نظام آیندۀ کشور باید در  یک رفراندوم تعیین گردد و قانون اساسی آن توسط  نمایندگان منتخب مردم در مجلس مؤسسان تنظیم و به رأی عمومی گذاشته شود.  جریاناتی که قبل از سرنگونی جمهوری اسلامی ایران، نوع نظام آیندۀ کشور را  مشخص نموده و حتی رقابت انتخاباتی که چه عرض کنم، جنگ قدرت را هم آغاز  کرده‌اند، بی‌تردید بر یأس مردم و همچنین دُوَل خارجی می‌افزایند و به بقای نظام فعلی تداوم  می‌بخشند.

تاریخ: سه‌شنبه, 29. نوامبر 2022 - 11:59
نویسنده: محسن کردی
عنوان دیدگاه: من باور ندارم اتاق فکر رژیم…
دیدگاه:

من باور ندارم اتاق فکر رژیم اینقدر آرسن لوپن باشد که یه همچه برنامه ای ریخته باشد. شما بنشینید در اتاق فکر رژی

تاریخ: دوشنبه, 28. نوامبر 2022 - 23:17
نویسنده: کیانوش توکلی
عنوان دیدگاه: پاسخ به انتقادات در فضای دو…
دیدگاه:

پاسخ به انتقادات در فضای دو قطبی ؛ چگونه جام جهانی را از حلقوم خامنه ای بیرون بکشیم ؟

تاریخ: دوشنبه, 28. نوامبر 2022 - 17:27
نویسنده: محسن کردی
عنوان دیدگاه: در مورد سازمان مجاهدین خلق…
دیدگاه:

در مورد سازمان مجاهدین خلق همه حرفهایی که زدی خاله زنکی هست. به تو چه که مسعود رجوی شهوترانی میکنه؟ شدی گشت ارشاد؟ این حق مسعود رجوی است شهوترانی کنه. معیار شما باید حقوق بشر باشه. از نظر حقوق بشر مسعود رجوی حق داره با چندتا زن همزمان بخوابه، گی باشه یا یا هرچه.

تاریخ: دوشنبه, 28. نوامبر 2022 - 06:12
نویسنده: محسن کردی
عنوان دیدگاه: فوتبال را تحویل رژیم ندادیم…
دیدگاه:

فوتبال را تحویل رژیم ندادیم از اول در اختیارش بود

تاریخ: دوشنبه, 28. نوامبر 2022 - 04:06
نویسنده: کیانوش توکلی
عنوان دیدگاه: آقای  محسن کردی گرامی / فقط…
دیدگاه:

آقای  محسن کردی گرامی / فقط به یک سوال مشخص یک پاسخ مشخص و بدون حاشیه بدهید!

سوال:آیا در بازی اول ایران و انگلیس بازی کنان تیم ایران مچ بند سیاه بستند و سرود جمهوری اسلامی نخواندند را   کار درستی نمی دانید؟ و اینکه تماشاگران ایرانی  در این بازی آنان را بیشرف نامیدند  ، عادلانه بود؟ 

در بازی دوم که تیم در خط نظام  عمل کرد و مورد تقدیر فالانژترین عنصر رژیم یعنی حسین شریعتمداری قرار گرفت

 

تاریخ: دوشنبه, 28. نوامبر 2022 - 03:06
نویسنده: کیانوش توکلی
عنوان دیدگاه: مرسی از نقد دوستان  ؛ من در…
دیدگاه:

مرسی از نقد دوستان  ؛ من در این ویدو از اینکه در بازی ایران با انگلیس ، با وجود اینکه تیم ایران مچ بند سیاه به دست کرد و سرود جمهوری اسلامی نخواند  مورد بی مهری  بخشی از  مردم داخل استادیوم  قرار گرفت ، آنان با  « بیشرف » نامید تیم ایران ، کار درستی نکردند .

این بی شرف نامیدن تیم ایران در بازی اول  را غلط ارزیابی کردم ، در بازی دوم به کلی متفاوت است و  تیم در خط سیاست رژیم عمل  کرد . 

پایه قضاوت من ، سیاستی بود که ۱۳ سال پیش ما در دانمارک داشتیم که در آن ضمن حمایت از ورزش کاران ایرانی ؛ شعار های ضد رژیم اسلامی سر می دادیم و با این تاکتیک همدلی ورزش کاران را بدست آوردیم

تاریخ: دوشنبه, 28. نوامبر 2022 - 02:41
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: صابر : با كمال تاًسف امشب به…
دیدگاه:

صابر : با كمال تاًسف امشب به خودت و اينهمه زحمتى كه مى كشى گل زدى ! موضع گيرى تو بيگانه از وضع و شرايطى است كه در ميهن ما حاكم است ! تيم فرستاده شده به قطر فقط و فقط با هدف عادى نشان دادن وضع كشور و انحراف افكار جهان و بخشى از مردم ساده در ايران انجام گرفته است و نظام كه  كوچكترين ارزشى براى فوتبال و فوتباليست قائل نيست با تهديد و تطميع آنهايي را كه به دنبال منافع شخصى خودبوده و  تك تكشان از وضع كشور اطلاع داشتند را روانه قطر كرد .رژيم با اين كارش يك پروژه تمام عيار سياسى را پيش برد و اينكار از كسى مثل تو نمى بايستى حمايت مى شد . ضمنا برداشتت از سخنان مفسر ورزش و آن خانمى كه متاًسفانه چشمشان آسيب ديده بود ، بهيچوجه درست نبود .

تاریخ: یک‌شنبه, 27. نوامبر 2022 - 21:31
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: من با قسمتی از حرفهای شما…
دیدگاه:

من با قسمتی از حرفهای شما موافقم ولی چرا ما یاد نمیگیریم برای اشتباهاتمان انگشت اشاره را بطرف خودمان بگیریم چرا میگردیم یکنفر راپیدا کنیم تا کاسه وکوزه ها و اشتباهاتمان را سر او بشکنیم درست مثل سال ۵۷ که فقط شاه را مقصر آمدن جمهوری اسلامی میدانیم الان هم شما تقصیر را انداختید سر شاهزاده رضاپهلوی دیگه واقعا بس است باید یاد بگیریم هریک از ما مسئول کارهای خودمان باشیم از شما که سال ۵۷ را دیده‌اید بعید بود و منطق شما را نپستدیدم اون بیشرف گوییها کار خود رژیم و لابیهای آنها بود

 

تاریخ: یک‌شنبه, 27. نوامبر 2022 - 21:29
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: Adam Fromdkکیانوش جان با…
دیدگاه:

Adam Fromdk

کیانوش جان با سپاس از تلاشی که هر روزه انجام میده، چه مالی و چه معنوی. اما در مورد تیم ملی. باورم اینه که ما ملیتی با وجود ج.ا. نداریم. منظورم این است که ملت کاره و یا قدرت یا توانی نیست در مقابل رژیم. اینها همه چیز رو از ملت گرفتن و همه چیز تحت پوشش اینهاست چه ملتی که سودش به او نمیرسد و حتی در مورد لباس تصمیم گیری نیست بنابراین تیم ما هم تیم زیره سلطه این رژیم است و زور این رژیم. باور من ما در اصل ملت نداریم. بله نام مان ایران است و پرچم و محیط اما هیچی کاری فکری اندیشه و .....نمی توان انجام داد. دقیقا مانند برده های متجدد.

تاریخ: یک‌شنبه, 27. نوامبر 2022 - 21:25
نویسنده: اصغر جیلو
عنوان دیدگاه: به گمان من بايد بين جمهوري…
دیدگاه:

به گمان من بايد بين جمهوري اسلامي و ايران حتما فرق گذاشت. جمهوري اسلامي مردم ايران را نمايندگي نميكند و رفتار آن در جهت خواست وتمايل اكثريت مردم نيست. تيمي كه جمهوري اسلامي ميخواهد آن تيمي نيست كه بخصوص در شرايط فعلي مردم آرزويش را دارند. به نظر من دفاع از اين ويا هر تيم ديگري بايد مشروط به همدلي آنها با مردم باشد. عكس اين بايد با بايكوت و طرد مواجه شود. جايي كه آنها سرود نخواندند را بايد تشويق ميشدند وجايي كه سرود جمهوري اسلامي را ميخوانند و در سمت تبليغات آن عمل ميكنند و در مقابل دستگيري و تهديد هم صنفان خود سكوت كرده و همدلي خود را با مردم داغديده ما نشان نميدهند بايد مورد اعتراض قرار گيرند،

تاریخ: یک‌شنبه, 27. نوامبر 2022 - 10:51
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: کیانوش گرامی در شرایط…
دیدگاه:

کیانوش گرامی 
در شرایط انقلابی ،عقل  و حکمت در هیچ کاری  درایت نمی کند  در حالیکه بیشتر شهرها و خیابان‌ها ی ایران  سرنگونی حاکمان را  فریاد می‌زنند و هزینه می‌پردازند  و عزیزی را با شلیک مستقیم رژیم  از دست می‌دهند  سیاست میانه جواب نمی دهد  باید همه پیروزی های دشمن را اخته کرد باید دشمن را  چه در عرصه فرهنگی و سیاسی  چه در عرصه میدانی  خارج کرد   باید نظم نوین آنرا، چه سیاسی یا ورزشی و حتی اقتصادی در هم شکست باید این جنایتکاران را به بن بست کشید  تا بتوان چند قدمی بجلو رفت
در ضمن جایگاه  میهن باید  ،تضمین کننده  آرامش مردم در عرصه اقتصادی ،سیاسی،  فرهنگی باشد  میهن فقط یک اسم نیست  میهن یک شرایط مناسب برای زندگی خوب  هم  است  
در ایران یک شرایط جنگی ست  باید گفت دشمن ، دوست نیست  کسی که برای دشمن سرود میخواند و بنوعی از آن حمایت میکند اگر دشمن نباشد   دوست نیست  مردم خارج از کشور تلاش می کنند تا سفارت نظام را برچیند یعنی هویت این حاکمیت از بین برود  
بنظر من هویت این رژیم در همه میدان‌ها باید زدوده شود  چه درنمایشگاه جهانی کتاب در فرانکفورت و چه در میدان فوتبال

تاریخ: یک‌شنبه, 27. نوامبر 2022 - 00:11
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: آقای پورمندی عزیز ۴۳ سال…
دیدگاه:

آقای پورمندی عزیز 
۴۳ سال تحقیر آوارگی، پناهندگی، شکنجه ، زندان، تجاوزهای جنسی، فقر، اصلاح طلبی عافیت طلب، سازمان ها و احزاب ورشکسته،  ویرانی ایران و ..... که همه از دستاورد های انقلاب اسلامی و ضد امپریالیستی است،  همراه با انواع بیماری های دیگر فردی، خانوادگی، شهری، روستایی و کشوری و  شکوه لرزشی که جنبش زن زندگی آزادی بر اندام  خلافت اسلامی و تمام اجزای آن انداخته است،براحتی میتواند ایجاد افراط و تفریط بکند. بر شما و دیگر فعالین محترم فرض است که این مهم را درک بکنید.  
دارا گلستان

تاریخ: شنبه, 26. نوامبر 2022 - 23:57
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: Esmail Zargarianدر تمام…
دیدگاه:

Esmail Zargarian

در تمام جهان هیج تیم ملی تیم حکومت نیست. تیم ملی ایران را واگذار به حکومت نکنیم. به امید دومین پیروزی .

تاریخ: شنبه, 26. نوامبر 2022 - 23:56
عنوان دیدگاه: باندهای جهل و جنایت حاکم بر…
دیدگاه:

باندهای جهل و جنایت حاکم بر ایران نهایت سعی خود را کردند و می‌کنند تا به همه اعم هنرمند، ورزشکار، مردم عادی و حتی دول خارجی القا نمایند که اپوزیسیون جمهوری اسلامی این‌گونه اند و اگر جانشین ما شوند، حمام خون به راه می‌افتد چون اینان تاب و تحمل سلیقه و عقیده غیر خودی را ندارند. شگفتا که عامل بی‌جیره و مواجب این باندها، خودمان هستیم. یک نفوذی می‌تواند صدها فرد ناآگاه را با خود همراه سازد و این جای تأسف است.

ما بدون این‌که خودمان بدانیم و یا بخواهیم، داریم آب به آسیاب دشمن می‌ریزیم.

تاریخ: شنبه, 26. نوامبر 2022 - 19:00
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه:  مردم هر شعاری می‌خواهند می…
دیدگاه:

 

مردم هر شعاری می‌خواهند می‌دهند. آنها از شاهزاده و غیره دستور نمیگیرند. هرچه دوست دارند میگویند.

تاریخ: شنبه, 26. نوامبر 2022 - 18:56
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: Mazdak Limakeshiکیانوش جان…
دیدگاه:

Mazdak Limakeshi

کیانوش جان مسیح علی نژاد خواهان حذف تیم ملی و جایگزین شدن تیم اکراین به جای تیم ملی ایران بوده است و در گذشته نیز خواهان حذف ورزش ایران از صحنه جهانی بوده است.

تاریخ: شنبه, 26. نوامبر 2022 - 18:55
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: Shahla Faridچرا همه چیز را…
دیدگاه:

Shahla Farid

چرا همه چیز را کوتاه مدت نگاه می کنید؟ مردمی که با فوتبالیست ها قهر کردند، حق دارند. بگذار هزینه دیدار با قاتلان بالا برود.

حالا چی جالب بود که نیروی سرکوب را اوردند و مثل عروسک به رقص واداشتند؟ بیخود این قدر بزرگش نکنید. پیروزی با مردم بود که به این تیم بی اعتنایی کردند.

تاریخ: شنبه, 26. نوامبر 2022 - 18:53
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: Sima Mahzariحتما شما با علم…
دیدگاه:

Sima Mahzari

حتما شما با علم بر اینکه الان ۱۳ سال پیش نیست و امروز مردم در خیابان ها در خون خود میغلتند وجز سرنگونی چیز دیگری نمیخواهند این نظر را مطرح میکنید ؟

تاریخ: شنبه, 26. نوامبر 2022 - 07:52
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: Yashar Ebrahimzadeبچه های…
دیدگاه:

Yashar Ebrahimzade

بچه های فوتبال می‌توانند تصمیم بگیرند که بازی کنند یا نکنند چون به هرحال بازی کردن و نکردن در جام و جهانی تصمیم در مورد سالها آرزو، تلاش سخت برای کیانی هست که نابغه اینکار هستند و به زعم من این کاملا تصمیم شخصی آنهاست و در هر دو حالت قابل احترام.

آنچه قابل تدقیق هست تحلیل کسانی هستند که با ساده انگاری گمان میکردند که با برد بچه ها اتفاق اجتماعی قابل توجهی داخل ایران به نفع جنبش خواهد افتاد ، غافل از اینکه در بازی با قدرت ، از آنجائیکه توازن قوا به نفع حاکمیت هست او شرایط بازی را تحمیل می‌کند همانگونه که از برد ولز سو استفاده کرد و به زخم مردم نمک پاشید. که البته اگر همه در بازی خلاصه شود حرجی نیست.

مشکل اینجاست که این تحلیل گران با همان آرزو را به جای تحلیل قرار دادن توصیه کنندگان به دیالوگ با حاکمیتی دارند که هیچ صلاحیتی برای گفتگو فعلا ندارد که اگر این مهم اکنون اتفاق بیافتد در بهترین حالت نتیجه مثل انگلیس خواهد بود در بدترین حالت مثل بازی با ولز.

تاریخ: شنبه, 26. نوامبر 2022 - 07:50
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: Masoud Samadzadehما فرصت…
دیدگاه:

Masoud Samadzadeh

ما فرصت سوزان بزرگ تاريخ هستيم.

٤٣ سال با تفرقه بر ما حكومت كردند و حالا هم به نوعي ديگر.

ما مي توانستيم از اين فرصت تاريخي بهترين بهربرداري رو بكنيم ولي افسوس كه دشمنان تاريخي و قسم خورده مان بر هدف گذاري ها مسلط شدند.

مزدك ميرزايي از استخدام تعدادي بنگلادشي براي تشويق صحبت مي كرد اما يادش نبود كه خود نيز در استخدام ديگريست.

تاریخ: شنبه, 26. نوامبر 2022 - 07:49
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: Shiva Iraniملت ما بدون فكر…
دیدگاه:

Shiva Irani

ملت ما بدون فكر و با جوگيري تمام از يك عده ، تيم ملي را از خود راندند و دو دستي انداختند بغل رژيم ، اگر مردم ما كمي فكر ميكرد ، با حمايت از تيم ملي ، اونها رو هل نميداد بطرف حكومتي كه طارمي در مقابلشان تمام قد ايستاد و در تيم پُرتو بعداز شروع انقلاب مردمش و كشته شدن مهساي عزيز، در تمامي مسابقات اون تيم مچ بند مشكي بست و هر بار هم گل زد ولي هم تيمي هايش را براي شادي از خود دور كرد و با ناراحتي سرش رو پايين انداخت يا امروز زننده گل دوم به انگليسي به خبرنگار خارجي گفت كه جون مردم ما غمگين و دلشكسته بودند ، ما تمام تلاشمان را كرديم كه كمي دل مردممون رو شاد كنيم !!

هنگامي يكي از همشهري هاي گنبدي سردار آزمون رو كشتند، عكس گذاشت و گفت؛ ديگه نميتونم تحمل كنم ، آخه ايني كه كشتيد ، همشهري من بود و يك تركمن را كشتيد !!

امروز هم خيلي ها سرود رو نخواندند و اگر لبخواني بلد باشيد زير لب كلمه مرگ رو تكرار ميكردند البته اون چند نفري كه الكي لب جنبوندند!!

بعدشم كلاً ميدانيد چقدر تحت فشار بودند!؟؟ هم از طرف مردم و هم از طرف حكومت!؟؟

خدايي امشب بازي انگليس و امريكا رو ديدم ، افسوس خوردم كه چه روحيه بد و حال بدي داشتند كه نميتونستند در برابر انگليس حتي يه پاس بدند!!

حالا باز هم صبر پيشه كنيد ، بالاخره اين بازي ها تمام خواهد شد و سپس هر يك از لژيونرهاي ما به تيم خودش در كشورهاي ديگر خواهند برگشت، اونوقت بايد ببينيم چه خواهند گفت!!

حيف كه خيلي ملت جوگيري هستيم و تيمي رو كه بدون حاشيه و باخت رسيده بود به جام جهاني، بچه هاي خودمون ، بچه هايي كه همه از مناطق محرومو بدون كفش ورزشي از محلات پايين خودشون رو به اينجا رسانده بودند، از خود رانديم و انداختيم بغل دشمن !!!

تازه ميتونستيم امشب به جاي سركوبگران ، ما تا صبح تو خيابان ها باشيم و كارمون رو هم بكنيم اونم زمانيكه يك تجمع كوچك رو نميتونم راه بندازيم !!!

تاریخ: شنبه, 26. نوامبر 2022 - 07:48
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: Behrooz Bayatمیدانیم که…
دیدگاه:

Behrooz Bayat

میدانیم که رژیم از آغاز جنبش انقلابی زن، زندگی، آزادی مسابقه های فوتبال را بدون حضور تماشچیان برگزار کرده است زیرا که از گردهمآئی مردم که علاقه به فوتبال دارند به ویژه جوانان که بیشترین کلان شان بر ضد رژیم هستند، وحشت مرگ دارد.

نمی‌شود تصور کرد که موفقیت تیم فوتبال که هم در بیانیه کاپیتان اش و هم امتناع اش از خواندن سرود ج. ا. نشان داده است که دلش با جنبش ایران است، در شهرهای آن توده انبوه ضد رژیم را به میدان آورد که ناقوس مرگ رژیم را باز هم رساتر به گوش جهانیان برسانند. آیا نمی‌شود این فرصت را تبلیغ کرد و طلائی دانست؟ حرکتی که رژیم را کیش مات می‌تواند بکند؟ معنی این کار پیوند مبارزه با خوشحالی است. مگر چنین نیست که در بیش از دو‌ماه اخیر اشک شادی و اشک غم مان توامان سرازیر شده اند. مگر خیزش بزرگ با غم مهسا ژینا و سپس بیشمار دیگر قهرمانان ، با غم خدانور و کشتار بیرحمانه در بلوچستان و کردستان و‌جای جای دیگر وطن همراه نیست، که در عین حال شادی مان را برای عظمت، خردمندی و شکوه جنبش برامیانگیزد.

من شخصا اهل فوتبال نیستم اما فکر میکنم بتوان از این وضعیت با امید موفقیت تیم ایران اهرمی ساخت برای پسراندن و غلبه بر رژیم جنایتکار اراذل و اوباش ج. ا.

تاریخ: شنبه, 26. نوامبر 2022 - 07:46
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: Mojtaba Malekیک کلام !…
دیدگاه:

Mojtaba Malek

یک کلام ! سیاست یعنی علم ممکنات ، نه عرصه تخیلات و آرزوهای بی پشتوانه .

تاریخ: شنبه, 26. نوامبر 2022 - 07:44
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: Yashar Ebrahimzadeاحمد جان…
دیدگاه:

Yashar Ebrahimzade

احمد جان عزیز از فرض شما الزاما به نتیجه ای که مبخواهی برسی نمی‌توان رسبد، اینکه ملت احتیاج به شادی یا به قولی زندگی دارند گزاره درستی هست و برای همین هم همه به نوعی پشت شعار زن زندگی آزادی هستند امما اینکه ابن شادی از بازی فوتبال این تیم بدست می آید آرزویی هست که با واقعیت به زعم من فرسنگ ها فاصله دارد.

تاریخ: شنبه, 26. نوامبر 2022 - 07:43
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: Ahmad Purmandiهوشنگ عزیز!…
دیدگاه:

Ahmad Purmandi

هوشنگ عزیز! بهتر است از زبان خودمان حرف بزنیم و از کیسه این و آن خرج کنیم. فوتبال را با بی سیاستی تحویل حکومت دادیم و حالا شعار هم می دهیم! مبارزه مردمی که برای زندگی تلاش می کنند، مجلس عزا نیست. ۸۶ میلیون ایرانی که درگیر هزار مشکل و نان شب هستند، باید به هر بهانه ای، دمی شاد شوند. این فرهنگ عاشورایی و گریه سالار و رنج محور، هیچ قرابتی با مبارزه جوانانی ندارند که رقص کنان روسری به آتش می کشند و عمامه می پرانند!

تاریخ: شنبه, 26. نوامبر 2022 - 07:42
نویسنده: هوآس اسدی
عنوان دیدگاه: از زن مبارز میدانی هم اینک :…
دیدگاه:

از زن مبارز میدانی هم اینک :

✍️اگر نميتوان درست سخن گفت،ميتوان درست سكوت كرد

اگر نميتوان دلى را شاد كرد، ميتوان دلى را پريشان نكرد

اگر نميتوان خوبتر شد، ميتوان بدتر نشد

و اينها همه حداقل توانستن است،انكه اينها را نتواند،مشكلش نتوانستن نيست بلكه نخواستن است !باور كن …

عجب سيركى بر پا كرده اند ! با همان وحوشى كه ما را ميزنند و مى ربايند و تجاوز ميكنند و به قتل مى رسانند در كوى و برزن بزن و برقص براه انداخته اند ….

چه ديوانگانى هستند اين قوم كفتار ذات بى وجدان !

تاریخ: پنج‌شنبه, 24. نوامبر 2022 - 19:32
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: Alireza Bayatiدرست در چنین…
دیدگاه:

Alireza Bayati

درست در چنین روزی ، سوم آذر ۱۲۸۷ خورشیدی محمد علیشاه شاهنشاه ایران در ذیل نامه شیخ فضل‌الله نوری مخالفت خود را با مشروطه اعلام کرد اما هشت ماه بعد از آن مشروطه‌خواهان تهران را فتح و محمد علیشاه را خلع و آیت الله شیخ فضل‌الله نوری به اعدام محکوم شد و سپس به دار آویخته شد.

برگی از تاریخ

تاریخ: چهارشنبه, 23. نوامبر 2022 - 21:29
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: Janan Nateghاز ساختمان هایی…
دیدگاه:

Janan Nategh

از ساختمان هایی که در ویدیو اتوبوس اوردن مجاهدین پیدا است ، فکر کنم میدان رپوبلیک پاریس باشد نه برلین !

تاریخ: چهارشنبه, 23. نوامبر 2022 - 14:12
عنوان دیدگاه: بعید به نظر می‌رسد که این…
دیدگاه:

بعید به نظر می‌رسد که این صحبت‌ها را خودش جهت انتشار ضبط کرده باشد چون اگر چنین نیتی می‌داشت، نوت دقیق‌تری بر می‌داشت تا اشتباه در اسامی و غیره، به قول معروف تو ذوق نزند.
تاکنون اسمش را هم نشنیده بودم ولی زمانی‌که صحبت‌هایش را گوش کردم، به این نتیجه رسیدم که این فرد در کارش خبره است و روی نکات مهمی هم انگشت گذاشت.
نکاتی که از خیابان‌های ایران بر شمرد و تفاوتش را با قبل بیان داشت هم درست است. آری، همچی، اعم از خواسته و شعار و حرکت و نسل و .... جدید است و حتی یک نمونه کپی برداری و تکرار، وجود ندارد. لذا هیچ عبارتی بهتر از "انقلاب نوین مردم ایران" برای آن نمی‌بینم.
در مورد سازمان مجاهدین خلق ایران هم باید عرض کنم که، اینان برای رسیدن به آرمان‌شان، نیاز مُبرم به پُل دارند ولی متأسفانه نفوذی‌هایِ باندهای مافیایی - تروریستی سپاه پاسداران و وزارت موفق شدند که هواداران ناآگاه این سازمان را با خود همراه سازند و به هر پلی که رسیدند، آن را با منفجر کردند و می‌کنند و همین موجب شد که فاصله و شکاف عمیق‌تر شود. الان هم اگر موفق به ساخت پل و تونل گردند، می‌توانند ورق را به نفع خود بر گردانند.

تاریخ: سه‌شنبه, 22. نوامبر 2022 - 14:26
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: #گزارش_شماسلام نمیدونم…
دیدگاه:

#گزارش_شما

سلام نمیدونم پیامم میاد یا نه الان ساعت ۸:۱۵ صبح هستش نت ها رو بستن گوشی رو گذاشتم 2G یاد داده بودین تو کانال خواستم بگم مهاباد و پیرانشهر نیاز به دارو و خون و بتادین و سرم شستشو آنتی بیوتیک گاز استریل و باند پانسمان و چسب پانسمان و اشک مصنوعی شدید نیاز داریم نمیدونم تو بقیه شهر ها چخبره برق هم نداریم منم پاور بانک هم صفر شد این آخرین شارژ گوشیم هستش امیدوارم همه مردم وطنم ایران سالم و سلامت باشن امیدوارم صبح اگه زنده موندم چشمامو باز کردم بشنوم ایران آزاد شد شاید هم شده خبر نداریم 
از بچه های تبریز که اومدن کمک ما  ۲ نفرشون شنیدم شهید شدن ۹ نفرشون هم انگار رفتن پیرانشهر با یکم دارو تا هم دارو برسونن هم اونجا هم مبارزه کنن هرکسی میخونه این پیام رو پخش کنه من با هزار مصیبت فرستادم به ما کمک کنید ۳ شبه نخوابیدیم از ترس و وحشت 
برای یک خواب راحت و آسوده 
برای آخرین پیامم 
برای ژن ژیان ئازادی 

سه شنبه یک آذر ۱۴۰۱
@Mizangorup

تاریخ: دوشنبه, 21. نوامبر 2022 - 11:54
نویسنده: محسن کردی
عنوان دیدگاه: شما بروید پاسپورت بگیرید به…
دیدگاه:

شما بروید پاسپورت بگیرید به سنایی و دیگران رجوع کنید اگر نشد شیراز و آب رکناباد هست.. همونجا به یاد حافظ ولو بشید و تریاک خوب هم از کرمان براتون میرسه .. تا اینجاش هم برای مردم ایران بجز یک تریاکی در سیاست نبودید. چکار کردید؟ از پس چه برآمدید؟ کدام سنگ را از سر راه این مردم برداشتید؟ این که نصیحت بکنید رژیم را که مرحوم مادرجان من هم مثل شما حرف میزد. اهل سیاست باید زمانه خودش را بشناسد و با آن حرکت کند. نسلی هست که فحش میدهد باید پوست تان را برای شنیدنش کلفت کنید. 43 سال است که لات و لوت های رژیم پس و پیش ما را یکی کردند. تریاکی سیاسی تحمل نداره و حق هم داره. دوتا شلاق تو زندان خورده بودی تحملت بیشتر بود. تو از مردم نیستی و برای مردم نیستی. همون برو کنار آب رکن آباد جات اونجاست و دوباره هم برنگرد.