قومی-ملی

سوت بلبلی محسنی اژه ای در جمع دانشجویان!

- اژه‌ای: از اینکه در وزارت اطلاعات و قوه قضاییه بودم پشیمان نیستم.
- اگر مصوبه شورای امنیت ملی نبود قوه قضاییه به موضوع سران فتنه رسیدگی می‌کرد.
- دختر رییس قوه قضاییه جاسوس نیست و با هیچ سرویس اطلاعاتی ارتباط نداشته.

سخنگوی قوه قضاییه جمهوری اسلامی، روز دوشنبه ۲۰ آذر در جمع دانشجویان دانشگاه شریف برای آنها خاطره‏‌ای از حضور در یک جلسه سخنرانی در دانشگاه تهران به مناسبت دوم خرداد تعریف کرد و چند ثانیه‌‏ای سوت بُلبلی را به آنها آموزش داد.

انتشار از: 
شناخت شهر اورشلیم در اسرائیل و فلسطین
تصاویری از درگیریها و تطاهرات از روز خشم بر شناخت شهر اورشلیم
روز دوشنبه و در طي حمله ناگهاني نيروهاي امنيتي به روستاي جليزي با دهها خودرو ، هر كس از اهالى روستا را كه در خيابان مي يافتند پس از ضرب و شتم دستگير بازداشت كردند!

من امروز این نوشته رامی خواستم اختصاص دهم به سفر احتمالی انسان به کره مریخ در سال 2028 یا 2048 دارای آب وهوا اگرسال 2048 باشد، شاید من دیگرنباشم. مگر اینکه 107 سال عمر کنم!
منتشر شده توسط مادران پارک لاله ایران در
خبر درگذشت آقای طاهر احمدزاده هروی، برای ما نیز خبری ناگوار بود، او آموزگاری برای جوان‌های مبارز بود و سال‌ها برای رهایی انسان‌ها مبارزه کرد و همه گونه رنج و زخم و شکنجه و زندان را نیز تحمل کرد، گویی تار و پود وجودش در این راه بافته شده بود و چه دردناک است که در این روزها دخترش مستوره نیز نتوانست بر بالین پدر باشد.
حزب کنگره مردمی و رهبرش صالح اکنون کارنامه سه ساله شبه نظامیان حوثی را با زبان و سلاح به نقد کشیده اند. طی سه سال پس از کودتا علیه دولت مشروع یمن نه تنها صالح و حزب اش بلکه اغلب مردم یمن، به ماهیت ارتجاعی "انصار الله" یعنی حوثی ها پی برده اند. آنان نمی خواهند به دوران ارتجاعی "امامت" قبل از 1962 برگردند و نیز با تعصب ها و قشری نگری ها و انتقام گیری های حوثی ها بیش از پیش آشنا شدند.این را در اقتصاد درهم شکسته و شیوع بیماری های واگیر و دیگر بلاهای سیاسی اجتماعی و فرهنگی لمس کردند.
ترجمه و تلخیص: 
آمادور نویدی
نظم جهان چندقطبی این‌جاست و می‌ماند. آمریکا دیگر تنها ابرقدرت نیست، بلکه ترجیحاً یکی در میان دو ابرقدرت دیگر مجهز به سلاح هسته ای است. آمریکا هر چه زودتر این واقعیت را بپذیرد، برای بشریت و برای صلح در سراسر جهان بهتر خواهد شد.
درباره اهمیت تشکیل این شورا باید گفت که تاسیس چنین تشکلی در 38 سال گذشته بی‌سابقه بوده و جا دارد که بابت آن به ایرانیان مبارز و مخالف حکومت تبریک گفت.
ما امضا كنندگان این نامه عمیقا بر این گمانیم که نظام جمهوری اسلامی ایران در عملیات ترور فقید احمد مولی نیسی دست دارد. نقش دستگاه های وابسته به این نظام در ترور وکشتار صدها تن از مخالفان ایرانی در کشورهای اروپایی پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران و نیز فعالیت عناصر امنیتی و اطلاعاتی و مافیاهای مذهبی وابسته به نظام جمهوری اسلامی ایران در کشور هلند و دیگر مناطق جهان، این گمانه زنی را تایید می کند. از این رو از دولت محترم هلند تقاضا داریم برای شناسایی جنایتکاران، تحقیقات فراگیری را انجام دهد
نباید به هیچکس و هیچ ارگانی اجازه داد که به نمایندگی از سوی ما ، چگونگی سرنوشت و زندگی ما را تعیین کند. قدرت جامعه باید برایند مشترک و مستقیم و مشارکتی تصمیمات همه ی افراد جامعه باشد. و این کار ممکن است. و عملی.