قومی-ملی

عدم پاسخگویی دولت به بزرگداشت کوروش بزرگ

سندی که مشاهده می‌کنید متعلق به نهاد ریاست جمهوری است و در رابطه با طرحی است که روز دوشنبه 1396/7/10 برابر با 2/10/2017 (که در پایین صفحه نیز درج شده است) توسط جناب آقای عزیزی به نهاد یاد شده برای برگزاری با آرامش روز بزرگداشت کوروش بزرگ ارائه داده شده است.دراین باب نه تنها هیچ پاسخی دریافت نشده، بلکه دو بار کارشناسان (0216133) فرمودند اگر مسئولین تمایل داشته باشند تماس خواهندگرفت!

اما با وجود تمام اینها بارزانی دوست دارد تهران را هدف خود قرار داده در مقابل استقلال کردستان ایران را نشان دهد تا اولا اتحاد راهبردی اسراییل را به سمت خود جلب کند و این پیام را به نتانیاهو دهد که اگر ایران در گسترش به غرب تا لب مرزهایت آمده است تو نیز میتوانی با حمایت از ما تا لب مرز ایران بیایی!
دیروز دونالد ترامپ رییس جمهور ایالات متحد آمریکا، در تبیین استراتژی دولت خود در باره ایران، سخنانی در نقد سیاست های رژیم مستبد و فریبکار ایران ایراد کرد که اغلب سخنان درستی بود، گرچه از دهان یک رییس جمهور ناهنجار بیرون آمده باشد. اما رییس جمهور ایران و شماری از ایرانیان کوشیدند بیشتر روی یک واژه از سخنان ترامپ درنگ کنند و آن "خلیج عربی" است. گرچه هم اکنون در سازمان ملل از نام "خلیج فارس" (والبته در اتحادیه عرب و سازمان تعاون کشورهای اسلامی از خلیج عربی) برای نامگذاری این آبراه استفاده می شود
استراتژی و ابزار عوام باوریِ رهبران خودکامه و نخبگان سیاسی
رفراندوم به معنی رای گیری مستقیم از اعضای واجد شرایط یک جامعه یا حزب و سازمانی متشکل است که در جهت رد و یا تصویب موضوع و یا طرح پیشنهاد شده از سوی رهبران، نمایندگان مردم و یا نخبگان سیاسی انجام میگیرد...
دلیل اصلی استقلالطلبی اکثریت بزرگی از فعالین حرکت ملی آزربایجان, عقب ماندگی مفرط سیاسیون ایرانی و عدم وجود طرف مذاکره قابل اعتماد نیست, بلکه منافع ملی آزربایجانیها حکم میکند که هرچه زودتر به جرگه کشورهای مستقل بپیوندند. حتی رادیکالترین فرم از اشکال مختلف فدرالیسم قادر به حل حداقل پنج معضل اساسی آزربایجان جنوبی نخواهد بود.
گروه حقوق بین الملل عمومی‌ و سیاست پیلپگ در سال ۲۰۰۷ گزارشی مبنی بر تعیین وضعیت حقوقی و سیاسی کرکوک برای دولت عراق ارائه می‌نماید که تا حدودی واقعیتهای کرکوک را در خود منعکس کرده است. در این گزارش به گزارشات سازمان دیدبان حقوق بشر هم استناد شده است که نشان میدهد حکومت خودگردان کرد عراق با استفاده از روش‌های خشونت آمیز چگونه ترکیب جمعیتی کرکوک را با وارد کردن بیش از ۶۰۰ هزار کرد از نقاط دیگر عراق جهت فراهم نمودن نتیجهٔ رفراندم مورد نظر ماده ۱۴۰ قانون اساسی‌ عراق به نفع خود بهم میزند. ماده ۱۴۰
همه میدانیم که ایران پنج گذرگاه مرزی با کردستان عراق دارد که بخش قابل توجهی از کالاهای مورد نیاز کردستان عراق از این گذرگاهها عبور می کند . خاطرم هست که ده سال پیش دقیقا در مهرماه ، ایران بدلیل بازداشت یکی از معاونان استانداری کرمانشاه بتوسط اقلیم کردستان مرزها را چند روزی کاملا ایزوله کرد و بازتاب این عمل تا جایی پیش رفت که خود سران اقلیم ادعا میکردند فلج گردیده و روزانه یک میلیون دلار خسارت دیده اند.
مردم اقلیم کوردستان با اعلام برگزاری رفراندوم استقلال کوردستان، گامی تاریخی برداشتەاند و همە هست و نیست خود را در گرو آزمایشی گذاشتەاند، کە فقط می تواند از یک پیشمرگ سر بزند، آنها پیشمرگان دمکراسی در این منطقە دیکتاتور زدە باقی خواهند ماند. هر فرد صلح خواە، حق خواە، دمکراسی طلب و نیک اندیش می بایست در کنار این پیشمرگان قرار گیرد!