رفتن به محتوای اصلی

رئیس جمهور و زلزله آذربایجان
15.08.2012 - 20:13

روز شنبه آذربایجان لرزید و بخشی از آن ویران شد و هزاران نفر کشته و زخمی برجای ماند.

معمولا در چنین مواقعی رئیس جمهور کشور زلزله‌زده، تمامی برنامه‌های عادی خود را به کناری نهاده و به منطقه بلازده می‌رود و از نزدیک منطقه را بازدید کرده و دستورات لازم را می‌دهد و اقدامات لازم را به عمل می‌آورد. این روش معمول در همه کشورهای دنیاست. ولی کشور ما، کشوری استثنایی است! کشور امام زمان است! مردم آن سفیه و نادان به شمار می‌آیند و ولی و قیم لازم دارند! رئیس جمهورش با تقلبی آشکار سر کار می‌آید و تمام کارهایش نیز تقلبی است! یک پروژه را 4 بار افتتاح می‌کند و کک‌اش هم نمی‌گزد و به روی مبارکش نمی‌آورد که قبلا هم 3 بار افتتاحش کرده است! بخشی از کشورش را زلزله به ویرانی می‌کشد و او...

سری به صفحه اینترنتی رئیس جمهور می‌زنیم تا ببینیم که او در این فاصله چه کرده است ولی باید یادآور شوم که سایت اینترنتی ریاست جمهوری آشفته بازار است و امکان دارد که برخی از اقدامات رئیس جمهور از قلم افتاده باشد!

پس از وقوع زلزله آقای رئیس جمهور  حتا به روی خود هم نمی‌آورد که فاجعه‌ای رخ داده است! در کمال آرامش به فکر سفرش به عربستان است. شاید هم خبری از زلزله ندارد. مگر نه اینکه صدا و سیما باید خبر آن را پخش می‌کرد؟ صدا و سیمای میلی جمهوری اسلامی نه تنها خبر را پخش نکرده، بلکه در فردای آن روز با بی‌شرمی تمام برنامه خنده بازار  را پخش می‌کند و سخنگوی آن نیز در جواب انتقادات، با پررویی تمام اظهار می‌دارد که "همکارانمان از مساله بی‌اطلاع بوده‌اند!!!"

ولی از حق نگذریم که روز شنبه هیئت دولت در پیام تسلیتی اظهار می‌دارد:

" از خداوند متعال، غفران و رحمت الهي كشته شدگان، شفاي عاجل مجروحان و صبر و شكيبايي بازماندگان و آسيب ديدگان را مسالت دارد."

ولی انگار که احمدی‌نژاد حتا پیام تسلیت هیئت دولتش را هم نخوانده و از آن بی‌خبر مانده است.

روز دوشنبه پیام نسلیت "رهبر معظم، آقای خامنه‌ای" که بالاخره از خواب خرگوشی برخاسته است، منتشر می‌شود و جناب احمدی نژاد وقت خواندن آنرا هم پیدا نمی‌کند تا از جریان باخبر شود!

جناب رئیس جمهور به عربستان می‌رود و کاری به کار زلزله ندارد. حتا پیش از سفر به عربستان طی سخنان گهرباری اظهار امیدواری می‌کند که "اجلاس مکه به نشست همدلی بین ملتهای اسلامی تبدیل شود" ولی دریغ از حتا یک کلمه راجع به زلزله و کشته‌ها و زخمی‌ها!

رئیس جمهور محبوب! که هیچ مساله‌ای نمی‌تواند او را از کارهای جاری کشور غافل کند، به محض ورود به عربستان طی حکمی آقای مهدی نوید ادهم را به دبیر کلی شورای عالی آموزش و پرورش منصوب می‌کند و سپس عازم زیارت حرم نبوی می‌شود و نماز ظهر را در مسجد نبی اقامه می‌فرماید.

روز سه شنبه نوبت به ارسال پیام تسلیت به رئیس جمهور، دولت و ملت سیرالئون به مناسبت وفات جانگداز مادر آقای رئیس جمهور می‌رسد.

جناب رئیس جمهور امروز یعنی جهارشنبه 25 مرداد 1391 آقایان غضنفری، وزیر محترم صنعت و معدن؛ قاسمی، وزیر محترم نفت و نامجو، وزیر محترم نیرو را به عضویت "شورای آمایش سرزمین" منصوب می‌فرماید.

می‌بینیم که آقای رئیس جمهور کشور امام زمان حتا در مسافرت هم بیکار نمانده است و عجیب نیست که با اینهمه مشغله، مساله کم اهمیتی مانند زلزله خانمان براندازی که موجب ویرانی‌های بسیار و کشته و زخمی شدن هزاران تن شد، از قلم افتاده باشد!!!

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

اژدر بهنام

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

توجه داشته باشید کامنت‌هایی که مربوط به موضوع مطلب نباشند، منتشر نخواهند شد! 

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.