رفتن به محتوای اصلی

چرا حماس هفتم اکتبر روز تولد ولادیمیر  پوتین را برای یورش به اسرائیل  انتخاب کرد؟
08.11.2023 - 14:34

در نبرد میان ابرقدرتها  گاهی اوقات نیروهائی هر چند کوچک بعنوان وسیله مناسب برای کاهش  و یا ارتقای  اهداف سیاسی و نظامی بخوبی  بکار می آیند. هر چند بعضی از این نیروها و کشورها در معادلات بین المللی شاید بسیار کوچک و ناچیز بنظر برسند اما برای گذار از دوران بحرانی ارزشمند هستند.
برای مثال حماس  از بدو تأسیس  که در تضاد با سازمان آزادیبخش  فلسطین  به رهبری یاسر عرفات  بوجود آمد  و کشته های فراوانی در جنگ میان آنها بجای گذاشت که باعث شادمانی  دولت اسرائيل  شد و بسیاری چپی های عقب مانده و سطح نگر را وادار کرد که بگویند( حماس  ساخته و پرداخته  دولت اسرائيل  هست)....اما تاریخ ثابت کرد که این تئوری  بی پایه اساس بود.اکثر نیروهای چپ بدین باور اعتقاد داشتند که حماس از جانب اسرائيل  هدایت می شود که توهمی بیش نبود!
**ما  برون را ننگریم و قال را ما درون را بنگریم و حال را ...مولوی**
   در هفته های گذشته رهبران مسکو  ،لیدر های حماس را به روسیه  دعوت کردند و اسرائیل  بدین موضوع  به شدت اعتراض کرد
**دعوت رسمی روسیه از اسماعیل هنیه برای سفر به مسکو!
وزارت امور خارجه روسیه رسما از رهبر دفتر سیاسی حماس برای سفر به مسکو دعوت کرد*
سوريه بعنوان متحد تاریخی دولت مسکو و از آنجاییکه روسیه در کنار دریای مدیترانه تنها پایگاه نطامی و دریایی را در منطقه مدیترانه دارا می باشد،چرا پوتین هیچگاه به حملات دائمی اسرائیل  به سوریه هیچ واکنشی نشان نداده است؟
با آغاز جنگ حماس با اسرائیل  که با تاکتیک عقب نشینی  ارتش و سازمان جاسوسی  داخلی شاباک و خارجی موساد  همراه بود تا حماس دست به جنایات بی شمار بزند تا اسناد و گواهی کافی برای ضد حمله اسرائیل  به 
 به حماس و غزه فراهم آید که همچنان کشتارهای اسرائیل  با بی رحمی ادامه دارد و همه افکار عمومی بسوی جنگ حماس و اسرائیل  کشیده است و کسی به جنگ روسیه با اوکراین توجه نمی کند و در همین اثنا، دولت روسیه با تمام قوا در حال نابودی قوای نظامی اوکراین می باشد.در روزهای گذشته زلنسکی رهبر اوکراین گفته بود:
*جهانیان، جنگ روسیه علیه اوکراین را فراموش کرده است و فقط به جنگ حماس و اسرائیل متمرکز  شده است.*
زلنسکی با زبان بی زبانی بطور رسمی طرح موفقیت  آمیز روسیه را تایید کرد و انزوای اوکراین اعلام  نمود.
با آغاز  جنگ حماس و اسرائیل  همه تلاش های بین المللی از سازمان ملل گرفته تا کشورهای ذینفع خ جهان بر روی جنگ حماس و اسرائیل  متمرکز شده اند و بار سنگینی بر دوش دولت های حامی دولت اوکراین گذاشته شده است که با بحران اقتصادی ، مالی و تنش های بی شمار مصادف شده است.
در همه شهرهای بزرگ جهان تظاهرات ضد اسرائیلی در جریان هست و هیچ آکسیونی علیه روسیه متجاوز به اوکراین دیده نمی شود و روسیه به آزمایش های اتمی و تجهیزات  نظامی خود می پردازد تا غرب به مقابله برخیزد.از سوی دیگر روسیه به تلاش های دیپلماتیک گسترده ای روی آورده است که در اتحاد غرب علیه روسیه پراکندگی ایجاد نماید. هم اینک در اروپا کشوهایی همچون اسلواکی، مجارستان، لهستان  و اتریش  دست از حمایت های بی شمار خود از اوکراین کاسته اند و خواهان دریافت انرژی از روسیه شده اند.تنها کشوری که در اروپا بطور جدی از اوکراین دفاع می‌کند  تنها انگستان و آلمان‌ هستند که نارضایتی و فقر اقتصادی این کشورها را نیز تحت فشار قرار داده است.
اینک کشورهای امپرياليستی باید بطور  همزمان هم از اسرائیل و نیز اوکراین حمایت اقتصادی و سیاسی نمایند که از توان ها نیز بطور جدی کاسته شده است.
اگر هفتم اکتبر که مصادف با روز تولد ولادیمیر پوتین می باشد را بعنوان
 * اسم رمز حمله حماس به اسرائیل تلقی گردد*
آنگاه  روسیه به موفقیت های چشمگیری دست یافته هست که کشورهای غربی باید سالهای درازی برای جبران ضربات مسکو به سیاست ها غرب،زمان صرف نمایند.
**اقتصاد اروپا در دست یهودی ها بود.در دورانی که بحران اقتصادی۱۹۲۹ از آمریکا شروع یهودیان بیشترین سود را با وام دادن و غیره بسود خود تمام کردند که همین باعث نفرت اروپایی ها نسبت به یهودیان را باعث شد.نفرت به یهودیان فقط مختص به آلمان نبود بلکه تمام اروپا به ۱۱میلیون یهودی نفرت داشتند که در نهایت به فاجعه هلوکاست منجر شد. تا آنجاییکه حزب کمونیست آلمان‌ در سال ۱۹۳۳ شعار  مرگ بر سرمایه داران یهودی سر داده بود**
**روزنامه آمریکایی «وال استریت ژورنال» شامگاه پنج‌شنبه یازدهم آبان به نقل از مسئولانی در سازمان‌های اطلاعاتی گزارش داد که گروه نظامی روسی «واگنر» سامانه‌های پدافند هوایی در اختیار حزب‌الله لبنان قرار داده است.**
آری  کشورهایی چون ایران و سوریه و حماس وسیله های مناسبی برای ابرقدرتها هستند تا معادلات و تضادهای بین المللی خویش را تلافی نمایند

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

کیانوش توکلی

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

توجه داشته باشید کامنت‌هایی که مربوط به موضوع مطلب نباشند، منتشر نخواهند شد! 

دیدگاه‌ها

همایون

عنوان مقاله
چرا حماس ۷ اکتبر را برای حمله به اسرائیل انتخاب کرد؟

جناب مستشار،
اگر حماس هفتم اکتبر را که بقول شما تولد پوتین است برای حمله انتخاب کرده باشد پس گزینش روز تولد پوتین چه ربطی به سازمان اطلاعات اسرائیل میتواند داشته باشد ؟ .............

چ., 08.11.2023 - 16:58 پیوند ثابت
داریوش تاجیک

عنوان مقاله
ادعای غیرعلمی

این ادعا یعنی ژورنالیسم زرد و جنجالی بولوارد غیرعلمی و آدرس غلط دادن.
هفتم اکتبر مرتبط است با یک جشن یهودی و حمله موفق آمیز مصر و سوریه به اسرائیل در چند سال پیش.
نجاح -محمدعلی، کارشناس خاورمیانه و عضو سابق الفتح در یکی از کلیپ های شبانه اش به این تاریخ دو روز پیش اشاره میکند و توضیح میدهد.
............................

چ., 08.11.2023 - 15:11 پیوند ثابت

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.