رفتن به محتوای اصلی

پیام کشتار مجاهدین در کمپ لیبرتی چیست؟
30.10.2015 - 19:07

===============

شامگاه دیروز 29.10.2015 کمپ مجاهدین در عراق غرق در خون شد. گزارش های تا کنونی از جان باختن 23 تن از مجاهدین و 2 تن از محافظین کمپ و زخمی شدن بیش از 200 نفر نوشته اند.

قبل از هر چیز این پرسش در برابر افکار عمومی قرار دارد که مجاهدین در عراق چه می کنند و چه نیروئی این جنایت را سازمان داده است؟

در این سخن کوتاه روز، نمی توان به تاریخچه سیاسی مجاهدین پرداخت، اما اشاره به برخی از فراز و فردوهای سیاسی این سازمان ضروری می باشد..

سازمان مجاهدین پس از طرد شدن توسط "پدر" روح الله،  با عصبیت فرقه ای به تاکتیک های ماجراجویانه و اراده گرایانه جنگ مسلحانه برای سرنگونی "پدر" رو آورد. آنها در نامه ای به "محضر محترم حضرت آیت‌الله العظمی امام خمینی" نوشتند که:  "جانهای ناچیز خود را که کمترین هدیه رهایی این میهن این خلق و مکتب است بر کف گرفته و آمادگی نعصر کردن آنها را با همه توانایی‌‌های ناچیز تر سیاسی و نظامی‌شان اعلام میدارند. به انتظار فرمان قاطع امام در ریشه کنی همه بنیاد‌های امپریالیستی و صهیونیستی" هستند.

اما این خام اندیشی بود که در موج بلند خیزش جنبش فاشیستی – مذهبی متکی بر حاشیه نشین ها و لمپن ها، ضرورتی برای امتیاز دادن به فرقه مجاهدین باشد. از همینرو "پدر خمینی" دست رد به سینه آنها زد و نتیجن آنها از عراق و آغوش صدام حسین سر درآورده و به آلت دست پان عربیسم تبدیل شدند.

با رشد اسلامگرائی در منطقه و پایان عمر رژیم صدام، سازمان مجاهدین هم دومین "پدر معنوی" خود را از دست داد. سازمان مجاهدین که همواره با نگاه به بالا و آویزان شدن به این و آن، قصد کسب قدرت سیاسی را داشت، به بازی گرفته شد و این بازیخوردگی سیاسی مجاهدین همچنان ادامه دارد؛ زیرا حضور نیروهای رزمنده در این سازمان بشدت تقلیل یافته، هنوز نتوانسته هاله مذهبی – فرقه ای سازمان را بشکند و به نیروی سکولار – دمکرات سرنگون طلب استحاله یابد.

پس از سرنگونی صدام حسین، مجاهدین در عراق حفظ شدند تا هر از چندگاهی از انها بعنوان مترسک علیه آخوندها استفاده کنند. در طول این سالها، نیروها تحلیل رفته و زندگی در کمپ آسیب های جدی به اعضاء و کادرهای سازمان رسانده است.

اکنون غرب سیاست دو منظوره تقسیم بندی منطقه به شیعه و سنی و ایجاد توازن قوا میان طرفین را در پیش گرفته است. غرب میله همکاری و همسوئی را تا درجه معینی بسوی حکومت اسلامی خم کرده، از اینرو دیگر نیازی به استفاده از کارت مجاهدین علیه حکومت آخوندها نیست. این سیاست غرب نیز نظیر سرنگونی حکومت صدام حسین،  بن بست مشی سیاسی مجاهدین و سیاست نوکرمنشانه آنها را به چالش کشیده است.

امروز منابع خبری در ایران گزارش دادند که گروهی موسوم به ارتش مختار (جیش المختار) مسئول حمله موشکی روز پنجشنبه به کمپ لیبرتی (اردوگاه آزادی) در نزدیکی فرودگاه بغداد بوده است.

واقعیت اینست مسئول حمله موشکی به سازمان مجاهدین تنها "جیش المختار" نیست. جانباختگان کمپ لیبرتی، قربانیان سیاست های اسلامگرایان شیعه در تهران و بغداد، سیاستهای نابخردانه غرب در خاورمیانه و بی مسئولیتی رهبری سازمان مجاهدین هستند.

موشکباران کمپ سازمان مجاهدین، اقدام جنایتکارانه ای ست که تنها سازمان مجاهدین مخاطب آن نیست!

اسلامگرایان شیعه باموشکباران کمپ مجاهدین به ملت ایران پیام داده اند که؛ سیاست سرکوب اپوزیسیون سرنگون طلب در خارج و داخل  کشور، با سکوت ویا همسوئی کشورهای غربی پیش خواهد رفت.

اما سران حکومت اسلامی بشدت در توهم بسر می برند. اگر دنیا هم به حمایت از فاشیست های حاکم بر ایران برخیزند؛ نمی توانند حکومت اسلامی را نجات دهند. چرا که ملت ایران به ضرورت نفی حکومت مذهبی رسیده و بیش از این، نه می خواهد و نه می تواند لاشه متعفن حکومت اسلامی را تحمل کند! اما افسوس که نیروهای برانداز هنوز نتوانسته اند بر اساس مبانی ایجاد یک نظام سیاسی سکولار دمکرات، همپیمانی ملی ایرانیان را تامین کنند و با برکناری رزیم اخوندی، به جنایات 37 ساله اسلامگرایان در ایران خاتمه دهند.

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

اقبال اقبالی
برگرفته از:
ایرانگلوبال

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

توجه داشته باشید کامنت‌هایی که مربوط به موضوع مطلب نباشند، منتشر نخواهند شد! 

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.