مقالات کاربران

وَ بَثَّ فِیها مِنْ کُلِّ دَابَّةٍ* بعضها للأکل وَ الْأَنْعامَ خَلَقَها لَکُمْ فِیها دِفْ‏ءٌ وَ مَنافِعُ وَ مِنْها تَأْکُلُونَ و...
از آنجا که افراد در برابر مشکلات و معضلات و نیاز به دگرش، به ۴ دسته ی "بیداران سازنده ی مشکل، بیداران درگیر مشکل، خواب آلودگان و خود به خواب زدگان" بخش می شوند، نگرش اساسی یک رویکرد به جهت بیداری (روشنگری و آگاه سازی)، تنها و سرفن در خوشبینانه ترین حالت و روی کاغذ، بر روی ۲۵% افراد یک هازمان تاثیر می گزارد: "خواب آلودگان" !! و از آنجا که این دسته از افراد یا خواب هستند یا در حال چرت، این تاثیرگزاری بسیار اندک خواهد بود.
من به مدرسه می رفتم تا درس بخوانم
تو به مدرسه می رفتی، به تو گفته بودند بايد دکتر شوی
او هم به مدرسه می رفت، اما نمی دانست چرا.
ندیدید هنگامی که آخوندهای ایران به حکومت مملکت شما رسیدند، مانند اجدادشان یعنی همان تازیان که به عشق غنیمت به سرزمینتان سرازیر شده بودند، تنها به فکر غارت و چپاول بودند ؟!
دو هفته پس از تظاهرات هفتم دی ماه ۹۶ در مشهد یادآوری شد که "اگر خیزش ۹۶به انقلاب مسلحانه تمام عیار تغییر کند، اکثر کسانیکه امروز رهبران سیاسی جنبش تلقی می شوند قادر به رهبری آن نخواهند بود
اسلام به ذات خود دارد عیب، هر عیب که نیست از انسانیت ماست. سخنان سعدی شیرازی علیه پدیده ی نکوهیده ی امر به معروف و نهی از منکر.
سی و نه سال است ایرانیان بطور مشخص درباره آلترناتیو جمهوری اسلامی بحث می کنند؛ مباحثی گاه تکراری و وقت گیر، اما لازم
ﺑﻪ ﺭﻭﺯﮔﺎﺭ ﭘﻴﺎﻣﺒﺮ، ﺭﻭﺯﻯ ﺧﻮﺭﺷﻴﺪ ﮔﺮﻓﺖ. ﭘﻴﺎﻣﺒﺮ ﺑﻪ ﻧﻤﺎﺯ ﺑﺮﺧﺎﺳﺖ ﻭ ﭼﻨﺪﺍﻥ خوانش ﺭﺍ به درازا کشاند ﻛﻪ ﮔﻮﻳﻰ ﻧﻤﻰ ﺧﻮﺍﺳﺖ ﺭﻛﻮﻉ ﻛﻨﺪ. ﭼﻮﻥ ﺑﻪ ﺭﻛﻮﻉ ﺭﻓﺖ، ﭼﻨﺪﺍﻥ ﺩﺭ ﺁﻥ ﺣﺎﻝ ﺑﺎﻗﻰ ﻣﺎﻧﺪ ﻛﻪ ﮔﻮﻳﻰ ﻧﻤﻰ ﺧﻮﺍﺳﺖ ﺳﺮ ﺍﺯ ﺭﻛﻮﻉ ﺑﺮﺩﺍﺭﺩ !!