مقالات کاربران

وجه به تنش‎های شدید تهران و ریاض، سیاست سخت و موضع‎گیری‎های تند مقامات سعودی علیه تهران، بویژه در موضع‎گیری‎هایشان در تحریم‎های آمریکا علیه ایران و خروجش از برجام، انتظار واکنش‎هایی حتی اندک و نه چندان تند از سوی مقامات جمهوری اسلامی، می‎رفت. اما انتخاب مقامات تهران تنها "موضع سکوت" بود. مقامات جمهوری اسلامی در این مدت، واکنشی به این خبر، که می‎رود تا بحرانی بزرگ در روابط خارجی پادشاهی عربستان سعودی باشد، نشان ندادند.
فارغ التحصیل فیزیک و ریاضی از دانشگاه بامیان بود. اما فلسفه و ادبیات به جانش بسته. و اگر چه با آن هوش و ذکاوت و حافظه ی بی نظیرش مانند همه ی فیلسوفان از فیزیک و ریاضی نیز در استدلال هایش بهره می جست اما زبان و فکر در تنهائیِ همیشه خود خواسته اش او را زنده نگاه می داشت.
در کوتاه سخن به قصد ِ ورود به اصل ِ مطلب بگویم که مکتب ِ فرانکفورت یک نحله ی عمدتن فلسفی با گرایش ِ غالب ِ دینی- مذهبی ِ یهودیت بود. این مکتب خصوصن در تقابل با ماتریالیسم ِ دیالکتیک و زیر ِ نام و پرچم ِ دروغین ِ مارکسیسم پدید آمد تا ضدیت با فلسفه ی علمی و گرایش ِ ایده آلیستی متافیزیکی ِ خود را وجهه و اعتبار ِ مارکسیستی و طبقاتی ( پرولتاریایی) بدهد.
نمیدانم در تاریخ کوتاه ایالات متحده می توان رئیس جمهوری ای را یافت که به اندازه آقای ترامپ برده پول باشد و بالطبع چون سعودی ها پول زیادی در اختیار دارند رئیس جمهوری ایالات متحده وقتی در مورد پول انها صحبت می کند از هیچ تعارفی حاشا نمی کند و به صراحت از ارادت خود نسبت به پول عربستان صحبت می کند.در واقع سعودی ها هم به نوعی خواستند دندان های خود را به آقای ترامپ و ایالات متحده نشان دهند و بگویند اگر وقتی آقای ترامپ پادشاه آنها را به سخره می گیرد و چپ و راست توهین نثار آنها می کند، دندان هایشان .. .
من در اندوه آنم که چرا نمونه های ایرانی این قبیل اتفاقات تلخ در حوزه ی روزنامه نگاری این چنین در عرصه ی جهانی سر و صدا به پا نمی کند و در نهایت غریبی و غربت در حاشیه هایی کوتاه منعکس و از یادها فراموش می شود. باری حجم عظیم خبر در سطح جهانی برای جمال قاشقجی مرا در گوشه ی خلوت خود به حسرت نشاند و این شد که این دل خونبار شعری از این قلم چکید.
رژیم اسلامی همچون خری پیر در گل مانده و از نفس افتاده، نه راه پس دارد و نه راه پیش و این در حالیست که، ماشاهد آن هستیم که مردمی جوان و تازه نفس بمیدان آمده تادست حاکمان زر و زور و تزویر را برای همیشه از زندگی خویش کوتاه کند. اعتراضات سراسری به وضعیت اسفبار اقتصادی، بیکاری، بی آبی و گرانی و مهمتر از همه کور شدن روزنههای امید به اصلاح پذیری رژیم اسلامی، ناقوس پایان این تراژدی چهل ساله را بصدا درآورده است.
رانندگان کامیون در ایران از روز شنبه ۳۱ شهریورماه برای سومین بار در اعتراض به برآورده نشدن مطالبات صنفیشان دست به اعتصاب سراسری زدند. طی بیست روز اعتصاب دستکم ۲۶۱ تن از رانندگان معترض در ۱۹ استان‌ مختلف کشور بازداشت و از سوی مقامات قضایی به صدور احکام سنگین حتی اعدام تهدید شده‌اند.
ترس از جملهٔ حالات و احساساتِ انسان است و مثل هر پدیده ای میتواند بسته به مورد گاه مثبت و گاه منفی باشد. احساسِ ترس ما را از به آب و آتش زدن و در کام خطر قرار گرفتن باز میدارد و به نوعی ادامۀ غریزۀ حفظِ نفس است. احساسِ ترس ما را از تغییر و نو آوری، کشف و آموختن، سفر به سرزمینهایِ ناشناخته و آشنائی با افراد میتواند مانع شود و بصورتی منفی عمل کند.
از آنجا که دکترای آموزش زبان انگلیسی و روش تدریس خودم را از دانشگاه میسور هند گرفتم فکر کردم شاید ارایه آنچه از مقایسه سرزمین کفار و ایران اسلامی در درک من آمد برای شما هم جالب باشد که در این مقاله به آن پرداخته ام.
زلزله مرگبار و مخرب کرمانشاه که با خسارات جانی و مالی بسیاری همراه بود نیز مانند بلایای طبیعی دیگر در سایر نقاط گیتی بوقوع پیوست اما ابعادی بسیار گسترده تر از موارد مشابه خود داشت و همچون بم داستان غارت امدادهای مردمی و بین المللی همچنان ادامه یافته است.