رفتن به محتوای اصلی

چند ویدئو از تجمع در مقابل بیمارستان دی تهران در حمایت از حسین رونقی/ شب 22 ابان
13.11.2022 - 23:06

«حسین رونقی کجاست؟»

با وجود آنکه شماری در مقابل بیمارستان دی در تهران تجمع کرده‌اند، حسن رونقی که پیشتر گفته بود برادرش را به بیمارستان دی برده‌اند، در تازه‌ترین توییتش درباره مکان او ابراز تردید کرده و نوشته که نمی‌داند او کجاست.

بامداد دوشنبه ۲۳ آبان جو اطراف بیمارستان دی تهران امنیتی گزارش شده و به گفته شاهدان عینی گاز اشک‌آور شلیک شده است. شماری از زندانیان سرشناس درباره وضعیت وخیم سلامت حسین رونقی هشدار داده و خواستار حفظ جان او شده‌اند.

یک شاهد عینی به بی‌بی‌سی گفت که اطراف بیمارستان «پر از نیروهای لباس شخصی پیاده و موتور سوار بود و مردم را با باتوم و گاز اشک‌آور متفرق کرده بودند.»

 

تجمع در مقابل بیمارستان دی تهران در حمایت از حسین رونقی

در تهران در شامگاه یک‌شنبه گروهی در حمایت از حسین رونقی زندانی سیاسی که پس از اعتصاب غذا بستری شده، در مقابل بیمارستان دی تجمع کردند:

در ادامه خیزش انقلابی مردم ایران، معترضان شامگاه یکشنبه مقابل بیمارستان دی، محل بستری شدن حسین رونقی، فعال مدنی زندانی تجمع کردند.

عصر یکشنبه، حسن رونقی، برادر حسین رونقی، در توییتی نوشت که ماموران برادرش برای انتقال به بیمارستان از زندان خارج کرده‌اند، اما مشخص نیست که او را به کجا منتقل کرده‌اند.

او کمی بعد در توییتی جدید نوشت ماموران جمهوری اسلامی حسین را به یکی از بخش‌های بیمارستان دی برده‌اند و گفته می‌شود بخش جراحی و کل کادر و پرستارهای بخش را تهدید و بیرون کرده و پرستار و کادر خودشان را آورده‌اند.

در پی این خبر، جوانان محلات تهران در اطلاعیه‌ای از مردم خواست با محاصره بیمارستان دی مانع انتقال حسین رونقی از این بیمارستان به مکانی نامعلوم شوند.

ویدیوهای رسیده به ایران اینترنشنال حاکی است مردم معترض مقابل بیمارستان دی، محل نگهداری حسین رونقی، شعارهایی از جمله مرگ بر دیکتاتور سر دادند.

پدر و مادر او هم مقابل بیمارستان دی منتظر بوده‌اند و فضای اطراف بیمارستان امنیتی گزارش شده است.

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

انتشار از:

ایران گلوبال

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.