رفتن به محتوای اصلی

چرا بجای برخود با پمپئو که از حالا برای ایران حکومت تعیین می‌کند به جلال آل  احمد پرداخته میشود؟
07.12.2023 - 13:06

بر همگان آشکار  شده هست که آل  احمد نهالی که کاشت ثمرش، خمینی بود و هنوز جامعه با آن دست به گریبان هست. آل  احمد طلبه ای بود که توده ای شد و بالاخره با حمایت از خمینی به هدفش رسید ،خودش بر اثر مصرف زیاد الکل بسیار زود درگذشت و نتوانست حاصل اندیشه ایش را شاهد باشد.او جامعه را خوب شناخته بود و در یکی از نوشته هایش گفته بود(کار آخر را حاج آقا  روح الله  انجام خواهد داد)
آل احمد پسر عموی آیت الله طالقانی در یک  خانواده  مذهبی بدنیا آمد 
که تحت تاثیر حزب توده قرار گرفت اما بسرعت با لباس غیر روحانی دست به حمایت از خمینی زد و خودش نتوانست طعم میوه اش را بچشد اما برادرش همواره در رکاب خمینی بود.
این روزها پمپئو که هنوز در آمریکا در دولت احتمالی ترامپ به قدرت نرسیده است در امور داخلی ایران دخالت می کند و رجویست ها را برای حکومت آینده  ایران تعیین کرده است که سیاسیون ایرانی تا کنون هیچ برخورد جدی و مسئولانه  بدین موضوع نکرده اند.
همانطوریکه  وقتی مهندس موسوی  در جنبش سبز ،شعار (برگشت به دوران طلایی  امام راحل) را سر می داد،برای جلوگیر ی از تفرق ،سیاسیون ایرانی ،هیچ برخورد جدی با وی بعمل  نیاوردند
در حال حاضر نیز به سیاق سابق نیروهای، سیاسی هیچ برنامه مدون و جامع،مانع برای آینده  کشور ندارند و بطور مرتب به خرده کاری های متفرق مشغولند.
رژیم کاملا به بن بست سیاسی و اقتصادی رسیده است و برای ادامه حيات خود دست به دامان روسیه شده است.
سرکوب  نیروهای سیاسی بدست رژیم ولایت فقیه در سایه فروکش کردن جنبش زن،زندگی و آزادی  افزایش یافته است و اعدام دستگیر شدگان نیز به همان اندازه بشدت فزونی یافته و سیاسیون  هنوز در نقد افکار فاجعه بار جلا آ ل احمد  بسر می برند 
*آن  نویسنده ای که تاکنون یک مقاله جدی علیه رژیم ولایت فقیه ننوشته است و همچنان برای حفظ کشور برای طولانی شدن عمر علی خامنه ای دعا میکند* نیز مقاله در گویانیوز تحت عنوان نقد دیر هنگام  جالا آ ل احمد به تحریر در آورده  است تا سری در میان سرها باشد.
همه چیز این مملکت سرجایش و به وقتش نیست. وقتی ناصرالدین شاه ترور شد در کالسکه به همراهانش گفته بود( اگر زنده بمانم،طوری دیگر حکومت خواهم کرد) ناصرالدین شاه همان شخصی بود که هنگام سفرهایش به فرنگ ،آرزو میکرد ایران نیز روزی همانند کشورهای اروپایی بشود اما در بازگشت به ایران هیچ اراده جدی برای اصلاحات از خود نشان نمی داد و مانند گذشته مطیع روحانیون و چاپلوسان دربار بود.

نسلی که می توانست ایران را بدین روزگار سیاه مبتلا سازد،در اشکال گوناگون و  اتحاد کامل در قبل از فاجعه ۵۷ موجودیت داشت، اما نسلی که بتواند ایران را از روزگار تباهی نجات دهد هنوز شکل نگرفته است.جای بسی شرمساری هست که کشورهایی در حاشیه خلیج فارس که تاریخ شان  پنجاه سال  می باشد در اوج شکوفایی  در همسایگی ایران ۲۵۰۰ساله، میزبان گردهمایی‌ها بزرگ و المپیک جهانی می شوند اما ۵۰درصد مردم ایران همچنان در فقر و محاصره اقتصادی که در بی کفایتی حاکمان اسلامی شکل گرفته است بسر می برند! 
حکومتی که بخواست همین ملت بقدرت دست یافت و با شرکت دائمی مردم در هر انتخاباتی خون تازه ای به حاکميت جنایات کار تزریق کردند و رژیم در ناباوری تاریخ ۴۵ساله شد.فقط حکومت نباید محاکمه شوند، بلکه باید ملتها هم به میز دادرسی کشانده شوند چون حکومت ها نتیجه تصمیم گیری ملتها می باشند و حاکمان از آسمان نازل نمی شودند
چون نیک نگه کرد و پر خویش بر او دید گفتا: 
«ز که نالیم که از ماست که بر ماست.»
در فاجعه ۵۷ همه سرباز پیاده امپریالیست ها بودند و خودشان خبر نداشتن و فکر می کردند به استقلال  دست یافته اند.این در حالیست که کشور پس از فاجعه ۵۷ فقیر تر و وابسته تر شد.
مسلمانان پس از ۷۵۰سال حکومت بر پرتقال و اسپانیا ،فقط یک مسجد متروکه در لیسبون پایتخت پرتقال بجای مانده است اما در ایران مثل نقل و نبات در  هر گوشه ای یک مسجد دیده میشود و این در حالیست که اکثر ایرانی ها ظاهرا می گویند از اسلام متجاوز متنفرند اما معلوم نیست اینهمه مسجد در ایران کنونی از کجا سر بر در آورده اند
عادت های بد ایرانی در طول قرنها هیچ تغییری نکرده است و بقول دورانت روحیات ایرانی ها در طول قرنها هیچ تغییری نکرده است.از همان موقعی که اسکندر بر ایران پیروز مسلط شد مردم ایران سرشان را انداختند پائین  و حکومت بیگانه را تحمل کردند تا اشکانیان  قیام کردند
سلام
جامعه ایران همیشه از دیر باز  دو فرهنگ و شیوه  زندگی داشته است اول اندرونی و دوم بیرونی ،!
با همین فرهنگ زیرکانه  پس از حمله اسکندر و حکومت درازمدت آنها و سپس حمله اعراب و تسلط اسلام و مغولان، اما فرهنگ ایرانی با ترکیب های نوین همچنان باقی ماند.در رژیم اسلامی هم همین فرهنگ اندرونی و بیرونی توانسته فرهنگ ایرانی را حفظ نماید.ایرانی ها در خانه و در زندگی خصوصی به سبک قبل از انقلاب  
، ادامه حيات داده اند و در بیرون با رژیم کنار آمده اند.
 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

کیانوش توکلی

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

توجه داشته باشید کامنت‌هایی که مربوط به موضوع مطلب نباشند، منتشر نخواهند شد! 

دیدگاه‌ها

آنا کارینا

عنوان مقاله
نسل برباد رفته.

استاد عجل !
کتاب دختر رعیت را به-آذین نوشت یا ترجمه کرد. نمایشنامه پسر کدخدا را چخوف به روی صحنه برد.
چرا نقطه چین کردی این شاهکارهای ادبیات جهان را.؟
ابراهیم گلستان در مطلک گویی به مکتب رئالیسم سوسیالیستی، گویا در رابطه با انتقاد از شاملو، این حرفها را زده است.
ببینید ما در مرکز دمکراسی های ممکن جهان، گرفتار چه مسئولین نشر کمنت هستیم ! ؟ که عنوان کتابها را بدلیل بی اطلاعی حذف میکنند !؟
جوکهایی جالبی در مورد برخورد مامورین ساواک و ساواما با کتابهای یافته شده در اطاقهای دانشوجویی؛ در گزدآوری ادبیات مقاومت ایران ثبت شده.

پ., 07.12.2023 - 19:42 پیوند ثابت
لخ- والسا

آدم فقط تعجب میکند، بعضی از این تحلیل گران سیاسی، به ادعای خودشان 10 سال هوادار کمونیسم و راه کارگر و............!
چرا یک جمله تحلیلی درست ماتریالیستی دیالکتیکی تاریخی طبقاتی انسان مدارانه روشنگرانه و اجتماعی ،در نوشته هایشان دیده نمیشود ! ؟
آیا آنزمان فقط تظاهر به چپ بودن میکردند تا بتوانند اقامت در غرب کاپیتالیست بگیرند !؟
آیا بدون مطالعه کتاب ؛ و فقط از طریق مطالعه نشریات سازمانی ،میتوان یک قلمزن ترقی خواه شد ؟و نه یک هوچی گر ژورنالیست زرد عوام فریب !؟

پ., 07.12.2023 - 18:48 پیوند ثابت

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.