رفتن به محتوای اصلی

امیر تتلو به ایران بازگردانده و بازداشت شد
06.12.2023 - 13:44

رسانه‌های ایران گزارش دادند که پلیس ترکیه ساعتی پیش امیرحسین مقصودلو ملقب به تتلو را که از چندین سال پیش در استانبول ترکیه زندگی می‌کرد در مرز بازرگان به ایران تحویل داده شده است. بنابر گزارش‌ها او پس از بازگردانده شدن به ایران بازداشت شده است.

بنابر گزارش رسانه‌های داخلی ایران، مقام‌های قضایی استان آذربایجان غربی این خواننده را پس از استرداد به ایران «بازداشت» و «تفهیم اتهام کردند».

خبرگزاری تسنیم اتهام او را «گسترش فساد و فحشا» عنوان کرده است. فارس دیگر رسانه نزدیک به سپاه پاسداران هم نوشته او شاکیان خصوصی دارد از جمله خانواده افراد زیر ۱۸ سال شکایت‌هایی از او ثبت کرده‌اند.

امیر تتلو گفته بود قصد دارد به ایران بازگردد و بعد در کانال تلگرامش، از بازداشت خود در ترکیه خبر داد. گفته شد پلیس ترکیه او را بعد از مشاجره با «دربان» کنسولگری ایران بازداشت کرده بود.

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

کیانوش توکلی
برگرفته از:
بی بی سی

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

توجه داشته باشید کامنت‌هایی که مربوط به موضوع مطلب نباشند، منتشر نخواهند شد! 

دیدگاه‌ها

کیانوش توکلی

ماجرای تتلو:

تتلو =هنرمندی است که در ایران نمی توانسته کنسرت بگذارد؛ آمد به ترکیه +در ترکیه ازخط قرمز های رژیم عبور کرد + او تاثیر گذار ترین خواننده برروی دهه هشتادی بود + تفکر مرد سالارانه دارد+ مواد مصرف می کند + کودکی بدی داشته( به گفته خودش ؛ مادرش کلفت _ جنده بود ) + اوایل جنبش زن زندگی - آزادی از آن دفاع کرد+ چند ماه پیش فحش های رکیکی به مهسا امینی داد + بعدها  معذرت خواهی کرد و خود را غبر سیاسی نامید + لغو کنسرت امیر تتلو؛ شکست مالی بزرگ برای او بود(حدود نیم میلیون یورو) + ورود سحر قریشی  به ماجرای تتلو + ازار جنسی و شکایت ها علیه تتلو درخاک ترکیه +  بدهی ها و شکایت ها موجبات بازگشت تتلو را فراهم  کرد+  ازسوی دیگر امین فردین مدیر  کانال پشت پرد ه و عنصراطلاعاتی  سپاه  از چند سال پیش ؛ به تتلو نزدیک شد+هدف رژیم بازگرداندن تتلو به ایران بود+  در چنین شرایطی ایران  برایش امن تر از ترکیه  امد +  ترکیه تتلو را تحویل پلیس ایران در مرز بازرگان داد + بنابراین من تحویل او به سپاه را محکوم می کنم و اتهام تتلو مُفسِد فِی الاَرض است این اصطلاح برگرفته از قرآن است .  تتلو در خطر اعدام قرار دارد

تتلو  باید از همه ی حقوق انسانی برخوردار شود. دستگیری تتلو را شدیدا محکوم می کنم ( جدا از اینکه  تتلو افکار مرد سالاری  دارد  و علیه  جاوید نام مهسا امینی چرندیاتی گفته بود)

پ., 07.12.2023 - 04:45 پیوند ثابت
نظرات رسیده

شهرام:

کیانوش جان، درسته خيلی هااااا که‌ آز تتلو متنفرند تصور نمیکنم به آهنگهاش گوش‌ کرده باشند...من‌ طرفدارش نیستم ولی تتلو و تتلو هااااا رو ،هم‌ آز منظر آسیب شناسی و علاقه ایی که به علل‌ و معلول دارم‌ و هم‌ اونو نماد و بخش بزرگ و کوچکی از لایه های وجودی پنهان شده جامعه ایرانی بهش نگاه‌ میکنم ‌ که‌ می‌شه ساعت‌ها بهش پرداخت و براش وررک شاپ/سمینار هااااا گذاشت...

پ., 07.12.2023 - 04:19 پیوند ثابت
امرالله ابراهیمی

ابراهیمی:

گرمترین سلام‌ها خدمت جناب آقای Kianosh Tavakkoli گرامی و عزیز. یادتان هست که در همان روز شروع کمپین برای لغو کنسرت امیر تتلو به شخص شما چه گفتم؟ در همان روز در صفحه خودم هم نوشتم که قسمتی از آن را در ذیل درج می‌کنم. نوشته بودم > ✅ می‌دانم که بر خلاف آب شنا کردن، کار راحت و آسانی نیست و حتی می‌تواند عواقب خطرناکی را در پی داشته باشد اما وجدان بیدار حکم می‌کند که شهامت آن را بیابیم و به آن‌چه‌که باور داریم، علناً بیان کنیم و عمل نمائیم. لذا، پیه هر تهمت و افترایی را به تن می‌مالم و برخلاف فضایی که علیه این "کنسرت" به راه افتاده است و هر لحظه بر شتاب آن افزوده می‌شود، حرکت می‌کنم.
✅ باندهای مافیایی- تروریستی سپاه پاسداران و وزارت اطلاعات، از طریق سایبری‌ها و همچنین نفوذی‌های رنگارنگ خود در صفوف اپوزیسیون، سعی دارند که با بهانۀکنسرت امیر تتلو در آلمان، تنش گسترده‌ای ایجاد کنند و تاکنون توانستند حتی افراد صادقی را هم با خود همراه سازند. چون >🔻
1- می‌ترسند که شرکت چند ده هزار نفری در آن کنسرت، به حمایت جنبش زن، زندگی، آزادی و بزرگترین تجمع اعتراضی علیه باندهای جهل و جنایت حاکم بر ایران بدل شود.
2- از این طریق می‌توانند یأس در دل ایرانیان و همچنین دول خارجی ایجاد نمایند.
3- دیگر هنرمندان را از این کار بازدارند و آنان را به سمت نگه داشتن همین نظام و یا بی‌تفاوتی و سکوت، سوق دهند.
4- از سرعت روز افزون ریزش نیروهای سنتّی نظام بکاهند و آن را متوقف سازند.
5- از پیوستن قشر خاکستری به جنبش زن، زندگی، آزادی که می‌رود تا انقلاب نوین مردم ایران را به ثمر و پیروزی برساند، جلوگیری کنند.
🟥 بی‌تردید امیر تتلو را سرخورده می‌کنند و به ایران بر می‌گردانند. غائله امیر تتلو، در واقع برای سرخورده کردن وی بود تا به هنرمندان القا کنند که هر کس از نظام فاصله بگیرد، فرجامی جز او ندارد.
✅ دیروز، لباس رزم به تن کردیم و دنبال کمپین بر علیه امیر تتلو بودیم و بعد از "توفیق" حاصله از لغو کنسرت وی، جشنی به پا کردیم.
✅ امروز به صحنه‌ای می‌نگریم که بلا نسبت شما، گاو هم می‌توانست چنین وضعیتی را پیش بینی کند و به آن می‌گرییم.
✅ فردا لباس حقوق بشری می‌پوشیم تا آن گندی را که خودمان زدیم، پاک کنیم. اما هیچ‌وقت از گذشتۀ خود درس لازمه را نگرفتیم و از یک سوراخ، هزاران بار گزیده شدیم و می‌شویم.
🟥 آری، دستانی که چندان هم نامرئی نیستند، بیش از چهار دهه است که ما را همچون مسافران قطار شهر بازی در یک محدودۀ خاص می‌گردانند. "مبارزه" ما به تکرارِ پوچ و تلخ این روندِ انرژی‌گیر و بی‌بازده بدل گشته است.
چ., 06.12.2023 - 19:40 پیوند ثابت
نظرات رسیده

رها آزادی :سحر قریشی از سمت جمهوری اسلامی فرستاده شد به ترکیه برای اجرای کارهایشان ، از تتلو اصلا دفاع نمیکنم . بدلیل اینکه اشتباه زیاد داشته و ایشون از نظر روحی و روانی مشکل دارند و. آسیب  های زیادی از دوران کودکی داشته ، و‌الان هم با نقشه  سحر قریشیبعد از مدت یکسال که از فضای مجازی فاصله گرفته بود ، حضور پیدا کرد تا بهانه ای باشد که ایشون به ابران بازگردانده و صددرصد اعدامش کنند با صحبتهای که تتلو مقابل سفارت جمهوری اسلامی در ترکیه داشته. هدف حذف کامل تتلو هست ….

چ., 06.12.2023 - 18:02 پیوند ثابت
نظرات رسیده

مسعود اسمالیو:

او یک نمونه از قربانیان جوان این مملکت است، او بسیاز خشن با دختران جوان رفتار کرده و میکند، البته زیر فشار اعتیاد و توهم سلطانی، و امین فردین هم یک لات چاله میدانی در خدمت وزارت اطلاعات چه آگاه و چه ناخوآگاه. افسوس چون تتلو بسیار استعداد داشت اما تربیت خانوادگی نداشت و قربانی شد، اما با اینکه بد دهن و خشونت گرا بود، انهم بخاطر مواد استفاده مخدر و توهم سلطان شدن، اما خیلی از تابو ها را هم شکست به قیمت پایان زندگی غم انگیزی. بارها نوشته و گفته بودم حتی به جامعه شناسان مطرح که کیس او را مطالعه بکنند و ببینند چرا میلیونها طرفدار داشت و دارد. احتمال زیاد اکثر طرفداران او مثل او خود او احساس قرابانی بودن میکنند و قربانیان این استبداد هستند. او یا خودکشی میکند و یا او را ازبین خواهند برد. دوستی به درستی میگوید که امین فردین، این لات بی سرو بی پا را هم می بایست تا جایی که میشود افشا کرد چون او و امثال او روی قربانیان جوان سرمایه گذاری کرده و می کنند و از طریق یوتوب پولهای هنگفتی در میآورند، نمیدانم چرا ایم شخص لات در آلمان دستگیر نمی شود. اینها خلافکاران رسانه ایی هستند که به هیچ ارزش اخلاق پایبند نیستند و به بهانه «پاپارتسی» جوانهای ما را به فحشا و خودکشی می کشانند. این را هم بگویم که صداقت این قربانی بیشتر از سیاسیون کنونیست و بخاطر همین کلی از حقایق را حتی با کلملت بسیار بسیار رکیت، اما گفت و جوانان را بگونه و زبان بیان خود روشن کرد. افسوس که قربانی شد و به یک جانور دوپا تبدیل شد. بگونه ایی دلم برای اینگونه جوانهای با استعداد ایرانی میسوزد. بقول فردوسی وقتی دلش کرفته بود از واقعیات جامعه ایران گفت: خوشا باد نوشینِ ایران زمین- به امید روز های بهتر. از حق و حقوق او تا میتوانیم دفاع کنیم او دیگر نرمال نیست او یک معتاد بیمار است و بس. امیر تتلو ساخته و پرداخته جامعه ایران است. سریع قضاوت نکنیم. خیلی امیر های تتلو در ایران هستند. فراموش نکنیم که او یکی از استعدادهای بسیار سطح بالا در کار خودش بود، احتمالا هم. حکم سنگینی خواهد گرفت و یا تا حد اعدام خواهد رفت.. او خودش با پای خودش میخواست به ایران برود... مسعود اسماعیلو
چ., 06.12.2023 - 17:46 پیوند ثابت
نظرات رسیده

امیر پاکباز:

Kianosh Tavakkoli کیانوش جان موضوع اینقدر که سطحی فکر میکنی نیست، لطفا کمی عمیق تر ببین ، این شخص طبق سناریوی مشخص خودش را تحویل داد و طبعا طبق برنامه و سناریوی مشخص داره پیش میبره پس مثل سایر کیسها نیست که دو طرف داشته باشه یعنی یکی مردم یکی حکومت، کل داستان متفاوت است و خارج از نرمهای معمول است و خواهش دارم به لینکی که گذاشتم توجه کن جون فکر کنم فراموش کردی پروسه ای که طی شد و داستان‌هایی که راه انداخت تتلو با سناریوی مشخص و … اگر یادت باشه کاملا برنامه ریزی شده در وسط جنیش زن زندگی آزادی به ناگهان تتلو آمد گفت مهسا امنینی جند است و کل جنبش و مردم رو زیر سوال برد و تا چهار روز در پیج و صفحه اش این برنامه را ادامه داد یعنی واکنش لحظه ای نبود که از دستش در رفته باشه و یک طرح بود بعد بلافاصله باندهای مربوط به حکومت ایران مجوز تور کنسرتهای تتلو در اروپا را گرفتن در حالی که تتلو موضوع اقامت قانونی اش هم زیر سوال هست و هدف این بود با این کنسرتها پس از جنده خطاب دادن مهسا امینی و زدن زیر آب جنبش، همه چیز را عادیسازی و‌لوث کنند که خوشبختانه ما با یک کمپین این طرح را با جمع آوری شصت و‌پنچ هزار امضا خنثی کردیم حالا شما بجای اینکه دادخواه توهین تتلو به جانباخته انقلاب باشی و دادخواه دخترانی که در حرامسرای او‌مورد اهانت و تجاوز و کتک خوردن و شکنجه قرار گرفتن و بهشون دارو داده شد و بجای اینکه دادخواه و مدافع فرهنگ زن ستیز تتلو باشی، دنبال حقوق انسانی این جانور هستی؟؟؟ ظاهرا توجه نداری ماموریتش در ترکیه تمام شد و ایشون بخشی از سیستم هست نه مخالف سیستم اینها همان سعید امامی ها هستن و سر جنگ زرگری به جون هم می افتند لطفا مانند برخی موارد قبل عجولانه وارد نشو و یکبار لینک و‌توضیحات مینا احدی را گوش بده تا متوجه سناریو بشی
چ., 06.12.2023 - 16:36 پیوند ثابت
کیانوش توکلی

تتلو  باید از همه ی حقوق انسانی برخوردار شود. دستگیری تتلو را شدیدا محکوم می کنم ( جدا از اینکه  تتلو افکار مرد سالاری  دارد  و علیه  جاوید نام مهسا امینی چرندیاتی گفته بود)

چ., 06.12.2023 - 16:35 پیوند ثابت

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.