رفتن به محتوای اصلی

گزارش‌های تاییدنشده از افتادن یک پرونده محرمانه‌ از دفتر نتانیاهو به دست جمهوری اسلامی
05.10.2023 - 06:49

شبکه خبری آی‌۲۴ اسرائیل به‌نقل از منابع رسانه‌ای نزدیک به حکومت ایران نوشت مجموعه‌ای از اسناد طبقه‌بندی‌شده دفتر نخست‌وزیری اسرائیل در اختیار مقام‌های جمهوری اسلامی قرار گرفته است.

بر اساس این گزارش‌، محتوای این اسناد دولتی «ظاهرا» نشان می‌دهد که دفتر بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، به شماری از روزنامه‌نگاران اسرائیلی و اروپایی و آمریکایی پول داده است تا اخبار و گزارش‌هایی را پوشش دهند که در راستای هدف‌ها و سیاست‌های دولت اسرائیل است.

به گفته منابع نزدیک به حکومت ایران، این اسناد شامل برخی از تصویرهای خصوصی شخصیت‌های سیاسی اسرائیل نیز می‌شود.

شبکه خبری آی‌۲۴ اسرائیل در بخش دیگری از این گزارش نوشت که این پرونده محرمانه در بر گیرنده فهرست جامعی از تراکنش‌های مالی و اطلاعات شخصی روزنامه‌نگارانی است که از یک «منبع ناشناس» پول گرفته‌اند.

به گفته منابع وابسته به حکومت ایران، این اطلاعات از طریق جریان اپوزیسیون دولت نتانیاهو افشا شده و در نهایت در اختیار جمهوری اسلامی قرار گرفته است.

بامداد چهارشنبه، شبکه خبری المیادین لبنان به‌نقل از یک مقام امنیتی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد این پرونده محرمانه و تصویرهای خصوصی به‌ دست آمده از طریق یک حافظه الکترونیکی از دفتر نتانیاهو خارج شده و اکنون در اختیار نهادهای امنیتی حکومت ایران است.

بر اساس گفته‌های این مقام امنیتی جمهوری اسلامی، عکس‌های شخصی از برخی از مقام‌های ارشد کنونی یا پیشین اسرائیل، از جمله ایهود باراک و ایهود اولمرت، نخست‌وزیران سابق اسرائیل، نیز در این پرونده محرمانه وجود دارد.

مفاد گزارش روز چهارشنبه المیادین را، که در رسانه‌های داخلی اسرائیل نیز بازتاب گسترده‌ای یافته است، هنوز رسانه‌ها و خبرگزاری‌های بین‌المللی یا منابع رسمی و دولتی تایید یا تکذیب نکرده‌اند.

بر اساس داده‌های این گزارش تاییدنشده، این اسناد و عکس‌ها در حلقه نزدیک نتانیاهو نگهداری می‌شده و حاوی اطلاعات بسیار شخصی درباره مقام‌ها و سیاستمداران مخالف دولت او بوده است.

گزارش روز چهارشنبه شبکه لبنانی المیادین یک روز پس از آن منتشر شد که نخست‌وزیر اسرائیل با نام بردن از علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، حکومت ایران را «رژیم تروریستی» معرفی کرد که دست به تباهی و ویرانی می‌زند.

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

سهراب
برگرفته از:
ایندیپندنت ‌فارسی

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

توجه داشته باشید کامنت‌هایی که مربوط به موضوع مطلب نباشند، منتشر نخواهند شد! 

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.