رفتن به محتوای اصلی

2 شعار انحرافی که ریشه در تاریخ دارد که بشدت تفرقه جویانه است؛ رک و پوست کنده با هردو برخورد کنیم
19.01.2023 - 09:15

 

تصویر

داستان دو شعار انحرافي انگار داستان مرغ و تخم مرغ است ؛ ما یک جامعه متکثر هستیم (وجود احزاب راست ، چپ و آنتیکی در ایران آزاد نیاز جامعه سیاسی ایران است. ) اختلاف ، نقد منصفانه موجب پیشرفت (فرد ، حزب و کشور )است ، گزینه مرگ بر مجاهد و چپی در کنار ملا بسیار غیر منصفانه و بسود اخوند های حاکم است از سوی دیگرشعار انحرافی مرگ بر ستمگر چه شاه باشه چه رهبر به معنی شریک جرم درست کردن برای علی خامنه ای است انگار هم اكنون شاه بر تخت سلطنت در ایران نشسته است ، هر دو شعار بسود علی خامنه ای است

تصویر

 

پایین کشیدن بنر یادبود دو قربانی سرنگونی هواپیمای اوکراینی برای بار سوم

ویدیوی منتشر شده از تخریب بنر یادبود نیلوفر ابراهیم و سعید طهماسبی در بامداد ۲۷ دی نشان می‌دهد که یک مامور لباس شخصی‌ بنر یادبود این زوج قربانی سرنگونی هواپیمای اوکراینی را برای سومین بار پایین می‌کشد.

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

انتشار از:

کیانوش توکلی
برگرفته از:
ایرانگلوبال

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

دیدگاه‌ها

نظرات رسیده

 

Nick Robin Jalile من که هر دو شعار را نکوهش کردم ‌و گفتم تفرقه اندازانه است و اماا"ون دسته از چپ و کمونیست قوزمیت{ نقل از مصداقی} ک در قبال شعار تفرقه افکنی سکوت میکنن نادیده گرفتین !" من از چنین کلماتی استفاده نمی کنم ؛ اوضاع به اندازه کافی شیر تو شیر است می باید افراطی های دو طرف را افشا کرد ؛ حالا چپی که این شعارمجاهدین  را تکرار نمی کند ؛ براییش احترام هم  قایل هستم

ش., 21.01.2023 - 08:59 پیوند ثابت
نظرات رسیده

Nick Robin Jalile

آقای توکلی ، از طرف مقابل چه کسی شعار { مرگ بر ستمگر چه رجوی باشه چه رهبر } محکوم و اقدام مشابه رضا پهلوی انجام دادن !؟

دیدگاه شما اینجا یکطرفه‌ست ، انفعال اون دسته از چپ و کمونیست قوزمیت{ نقل از مصداقی} ک در قبال شعار تفرقه افکنی سکوت میکنن نادیده گرفتین !!

ش., 21.01.2023 - 08:59 پیوند ثابت
نظرات رسیده

درود بر تو نازنین  و سپاس از زحماتت !
از اول تا آخر این برنامه افشاگرانه ، عامل اصلی فتنه انگیزی که همان دستگاههای امنیتی رژیم است را از قلم انداخته ای !
این جماعت مزدور روان پریش و مریض نیستند و عده ای بنام چپ و بخشی بنام سلطنت طلب ، انجام وظیفه می کنند .
در برنامه های بعدی اگر در این ارتباط صحبت داشتی پیشنهاد بده که تظاهر کنندگان  ، با شروع شعارهای انحرافی بلافاصله دو س متری دور آنها را خالی بگذارند تا هم تعداد آنها مشخص شود و هم شناخته شوند .
با درودهای فراوان

جمعه, 20.01.2023 - 18:03 پیوند ثابت
نظرات رسیده

محمود زمانی ؛ در دنیای مدرن شراکت می‌کنند! شراکت گامی است در مسیر دمکراسی و شناسایی حقوقی وحقیقی یکدیگر  !
خمینی هم عبارات کلی بکار برد و بیعت  را اطرافیانش باب کردند و دستبوسی هم شد از نشانه های وفاداری و بیعت !
امروز هم عبارات دمکراسی، حقوق بشر و پلورالیسم سیاسی  عباراتی کلی هستند مگر مصداق اجرایی داشته باشند و همراهی ومشارکت  با گفتگو با احزاب اتنیکی ، ملی وچپ  ( جمهوری‌خواهان معتقد به سیستم عدم تمرکز و حل مسئله ملی ) شکل بگیرد و وکالت طرحی است کپی شده از بیعت که با شیطنت فاشیست‌های فرشگردی و حماقت سلبریتی های خالی از درک واقعی دنیای پیچیده سیاست در ادامه شعار ملا ، چپی مجاهد شکل گرفت که رادیکالیسم افراطی چپ هم مرگ بر ستمگر را در پاسخ به رضا شاه .... نواخته بود . سیاست عاقلانه امروز نقد پوپولیسم فریبکارانه وکالت است بدون اینکه فراموش کنیم میدان مبارزه علیه جمهوری جنایتکار اسلامی است ونه رضا پهلوی و توده هایی که برای عبور از سیستم موجود همراهی با رضا پهلوی را شاید تنها شانس قدرت سازی برای عبور کم هزینه می‌دانند.

جمعه, 20.01.2023 - 09:55 پیوند ثابت
نظرات رسیده

Ahmad Moghimi

شوربختانه اتحادی نامقدس علیه انقلاب ژینا مهسا امینی شکل گرفته و در حال گسترش است. مجاهدین و بخش قابل توجهی‌ از چپ با شعار مرگ بر ستمگر آنرا کلید زدند، شوربختانه می‌‌بینم برخی‌ هموطنان کُرد هم به آنها پیوسته ا‌ند و توئیت‌های سریالی نه علیه خامنه‌ای و توله اش مجتبی، بلکه رقیب خود رضا پهلوی انتشار می‌‌دهند.

جمعه, 20.01.2023 - 07:17 پیوند ثابت
نظرات رسیده

Sirus Madadi

یک وقتی در سال ۵۷ حزب اللهی ها فریاد می زدند: «خمینی ای امام… خمینی ای امام….» « حزب فقط حزب الله. رهبر فقط روح الله»، « مرگ بر کمونیست، انکه میگه خدا نیست!» …. اگر به این شعار نمی پیوستی و آنرا تکرار نمی کردی، «تفرقه» افکن بودی و وحدت کلمه را بهم می زدی. احتراز از تفرقه به معنی تکرار شعارهای حزب اللهی ها بود.

الان همین صحنه تکرار می شود. اگر خواهان جلوگیری از تفرقه باشیم، باید به شعار «مرگ بر چپی» شاهپرستان بپیوندیم. نه؟ یعنی به تایید استبداد برخیزیم تا بچه های خوبی شویم. درست است؟ باید با سلطنت، ملکه و ولیعهد آینده بیعت کنیم تا وحدت خواه شویم؟

جمعه, 20.01.2023 - 07:13 پیوند ثابت
پگاه ستایش

فقط یاداوری میکنم که در سال ۵۷ هم هروقت میخواستیم بپرسیم این خمینی کیست و چه حکومتی را در نظر دارد میگفتند هیس حالا وقت این حرفهای تفرقه افکنانه نیست.
آیا کسانیکه میخواهند مادام العمر سند ایران را بنام کسی بزنند؛ فکر این را کرده اند که اگر خوب نبود چه راهکاری دارند برای بزیر کشیدنش؟
یا باید باز هم در انقلابی دیگر خون شریف ترین فرزندان ایران ریخته شود تا استباه شان ثابت گردد.
بگمان من برای کشورهای خاورمیانه نباید رئیس حکومت چهار سال یکبار انتخاب بلکه بهتراست هر دوسال رای اعتماد گیرد.آنهم رای گیری که زیرنظر ارگانی فراملیتی باشد.

جمعه, 20.01.2023 - 07:13 پیوند ثابت
نظرات رسیده

Fariborz Mojebi

استاد !مرگ برستمگر که مطلبی برعلیه سلطنت طلب ها نداشت. امادر سوی مقابل،حتا خمینی هم قبل ازپیروزی - با هرنیتی- نمی گفت گروه های دیگرراقراراست اعدام کنم بلکه گفت مارکسیست هاهم....متاسفانه طرفداران رضا پهلوی وهمسر ایشان- درست درزمانی که جمهوری خواهان وچپ ها داشتند تمایلی باایتلاف با او پیدا می کردند با ایذا وازارگروه های «غیرخودی» درتظاهرات وطرح شعارفاشیستی« مرگ بر سه مفسد/ملا چپی مجاهد» عملن نقش ستون پنجم رژیم برای ایجاد تفرقه رابازی کردند وازهمین حالا موضعشان دربرابر تنوع وکثرت عقاید مردم رابه صراحت نشون دادند. برآن ها حرجی نیست ولی انتظارمی رود که رضا پهلوی وسایر چهره های شاخص این نحله ازچنین شعارها وحملاتی تبرّی بجویند..

من نمی فهمم شعارمرگ برستمگرچه ربطی به شاه بعدی داره؟ خب سلطنت طلب ها هم شعاربدهند مرگ بردیکتاتور ، چه استالین باشه چه ملا؟ چرامثل اول انقلاب سخنرانی های دیگران رابه هم می زنند؟ چراهنوز که نه به باره نه به داره، اگرنگی شاهزاده رضا پهلوی، فحش خواهرومادر می دهند؟ فرقشون با فالانژهای اول انقلاب وحزب اللهی های الان پس چیه؟

جمعه, 20.01.2023 - 07:12 پیوند ثابت
نظرات رسیده

حسن امامن زاده :  کیانوش جان در رابطه با این شعارها  در مقطع  زمانی کنونی و شرایط امروز جامعه ایران که روی آتشفشانی خوابیده است. 
اول به نکته روشنی میپردازیم که اکثرا بران توافق داریم و ان اینست.  
در هر جامعه ای انسانها  آن جامعه پا بپای تغییر و تحولات اقتصادی ، اجتماعی،و سیاسی آن جامعه تغییر و تحول پیدا میکنند.   
 اینجا سوالی مطرح است ایا کسانیکه این شعار را  مرتب ورد زبان خود در اعتراضات خیابانی کرده اند. ایا پا بپای رشد و تحول اقتصادی اجتماعی سیاسی   ان جامعه توانسته اند خودشان را رشد بدهند؟ اگر جواب اری است چرا؟و اگر نه بازهم چرا؟
این سوال را آنهایی باید جواب بدهند که با این شعار خودرا معرفی میکنند یا هویت میبخشند. با احترام بهمه فقط یک سوال است.

جمعه, 20.01.2023 - 05:50 پیوند ثابت
نظرات رسیده

Nikan Gh

جناب مجری امروز هم میگی همدستان خميني ملی بودن .احتمالا شما هم ملی هستید و عاشق ایران . ولی اعمال شما از ابتدا تا امروز جز ضربه و آسیب به ایران وایرانی چه بوده است‌. لطفا با مردم زخم خورده و زجر کشیده همراه شوید.

پ., 19.01.2023 - 19:40 پیوند ثابت
نظرات رسیده

 

  • Lotkachi Gilani

    جنگ حیدری و نعمتی در خارج کشور همیشه بود از چپ و جمهوری خواه تا مجاهدین و طرفداران سلطنت ، حالا این جنگ شدت بیشتری گرفت و نشان داد که شعار ائتلاف و اتحاد و همه با هم فراجناحی شده هیچ ،، متاسفم از آینده ایران و خطری برای دموکراسی برای ایران .

پ., 19.01.2023 - 19:35 پیوند ثابت
نظرات رسیده

Mah Mosh

متاسفانه بسیاری هنوز تفاوت بین حکومت سلطنتی و پادشاهی مشروطه را نفهمیده و با مطرح کردن اینکه پدر و پدربزرگ ایشان خطاهایی را مرتکب شده شاهزاده را سرزنش و تهمت دیکتاتوری به ایشان میزنند، که این خود خطایی بزرگ است، از ۱۴ کشور پیشروی دمکراسی ۹ تای آنها با سیستم مشروطه پادشاهی اداره می‌شود که نقش پادشاه جنبه سمبلیک دارد و هیچگونه دخالتی در امور اجرائی کشور را ندارد.

هنگامی که ملکه دانمارک به دیدار خاندان پادشاهی تایلند می‌رود همراه او چندین هیئت هم همراه می‌شود و نتیجه آن قراردادهای اقتصادی و روابط حسنه و دوستی برای کشور دانمارک می‌باشد. جایگاه خانواده پهلوی به عنوان خانواده پادشاهی ایران در صحنه بین‌الملل محفوظ و این خود یک سرمایه ملی برای ایران فردا هست چگونه عده‌ای فکر می‌کنند که می‌تواند با اینگونه شعارها منحرفانه ایشان را تخریب کنند؟هر چند که حکومت اسلامی بیش از نیم قرن با تبلیغات سوئ سعی بر خدشه کردن اینها داشته که خوشبختانه موفق نبوده است.

اگر گروه ها و سازمانهای دیگر هم شخصیتی بین‌الملل در قامت ایشان دارند معرفی کنند تا با اتحاد بتوانیم بر این رژیم ستمگر فایق آییم که بعدا از پیروزی با تشکیل مجلس موسسان نوع حکومت را به آرای مردم بگزاریم.

پ., 19.01.2023 - 19:35 پیوند ثابت
محسن کردی

کیانوش جان، حالا که این شاه الهی ها با بارها تقبیح شاهزاده .. بارها تقبیح کردند.. دست از این عمال بر نمیدارند چه کنیم؟ من همینجا اعلام می کنم هرکجا این مزدوران جمهوری اسلامی و روانپریش ها به نام شاهزاده این اعمال بپردازند آقای اصغر جیلو هم باشند باهم با این فلان فلان شده ها به کتک کاری بپردازیم و بزنیم شون! خوبه؟ سنی از مون گذشته اما هنوز میتونیم دوتا سنگ پرت کنیم و دهن فحش هم داریم زور مون نرسید تف بندازیم! میخواهید بگم رضاپهلوی هم بیاد کنار ما شما هم بیایید سه چهار نفری این شاه الهی ها رو کتک بزنیم! آقای جیلو راضی میشن؟  آقای جیلو راضی بشن فرخ نگهدار دست بر نمیداره! یک حس پنهانی  در این 40 ساله برای رفقای چپ بوده که هربار انتقاد و حمله به حال  گذشته و آینده سلطنت گویا براشون اعتبار میاره و به سایر رفقایی که امثال آقای جیلو را بخاطر مواضع شون تقبیح می کنند اثبات میکنه که آقای جیلو و کیانوش توکلی مزدور رضاپهلوی نیستند! کیانوش جان بنظر من آقای جیلو موضع درستی در حمایت از توییت شاهزاده گرفته اند اما تابو هم دارند. شرم حضور نزد رفقای چپ دارند! این را باید شهامتش را داشته باشند بجای انتقاد نابجا از شاهزاده به همان رفقا بتازند و شماتت شان کنند که چرا آنها ضرورت زمانه را درک نمی کنند و از رضاپهلوی حمایت نمی کنند؟ 

پ., 19.01.2023 - 11:12 پیوند ثابت

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.