رفتن به محتوای اصلی

ازگزارش محرمانه دستگاه اطلاعاتی رژیم تا ضرب , جرح و شلیک در نازی اباد و داستان آن ۳ درصد!
01.11.2022 - 21:42

ضرب و جرح و شلیک از فاصله نزدیک به یک معترض توسط چندین مامور

این ویدیو که امروز ۱۰ آبان در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده نشان می‌دهد بیش از ۱۰ مامور به یک معترض را که روی زمین افتاده کتک می‌زنند و به نظر می‌رسد با موتور هم او را مورد حمله قرار می‌دهند و در آخر از فاصله بسیاری نزدیک به او شلیک می‌کنند.

اگر چه یک فرمانده پلیس در واکنش به این ویدیو به تلویزیون حکومتی ایران گفته موضوع بررسی و با ماموران متخلف برخورد خواهد شد اما تعدد و گستردگی ویدیوهایی که در ۴۵ روز گذشته از رفتار خشن و شلیک به معترضان در سراسر ایران منتشر شده است، می‌تواند نشانه روش‌مند و هدفمند بودن این رفتارها با هدف ایجاد ارعاب و سرکوب معترضان ارزیابی شود.

روزنامه همشهری با انتشار تصویری از برخی سرکوبگران

که به نظر می‌رسد از اراذل و اوباش انتخاب و به کار گرفته‌ شده‌اند، مشخصات پوششی و رفتاری آن‌ها را مغایر با نیروهای امنیتی و انتظامی رسمی جمهوری اسلامی دانسته است.

پیش از این، در اوایل دهه ۹۰ خورشیدی، سردار «همدانی» از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران که در سوریه کشته شد، تایید کرده بود که سپاه پاسداران از سال ۱۳۸۸، اوباش و اراذل شناخته شده تهران را برای سرکوب مردم معترض استخدام کرده بود.

گزارش محرمانه که در اختیار مسئولان امنیتی و برخی مدیران رسانه‌های حکومتی قرار گرفته است.

این گزارش بنابر نوشته  ایران وایر داخلی، محرمانه بوده و در اختیار مسئولان امنیتی و برخی مدیران رسانه‌های حکومتی قرار گرفته است.

در آستانه یک ماهگی اعتراضات سراسری ۱۴۰۱ در ایران است.

 

طبق این گزارش، برآورد جمهوری اسلامی این است که تا اواسط هفته چهارم اعتراضات، دست‌کم ۱۷۵ هزار نفر در تظاهرات مشارکت داشته‌اند و برای ۲۰۰۰ بازداشتی تشکیل پرونده داده شده است.

در این اطلاعات آمده است که ۱۷۰۰ نفر از معترضان پس از بازداشت توسط نیروی انتظامی و چند ساعت نگهداری، آزاد شده‌اند. این آمار منهای بازداشت‌های گسترده زاهدان است.

در این گزارش میانگین سنی معترضان بازداشتی ۱۷ سال ذکر شده است که حدود ۹۰ درصد آن‌ها به هیچ‌وجه سابقه بازداشت نداشته‌اند؛ حتی برای چند ساعت در یک کلانتری.

همچنین عنوان شده است که میانگین بازجویی از معترضان بازداشتی حدود ۱۰ دقیقه بوده است و بیشتر آن‌ها گفته‌اند که هدف‌شان از شرکت در تظاهرات «براندازی» نظام جمهوری اسلامی بوده است.

این در حالی‌ است که به تازگی «اسماعیل کوثری» نماینده تهران در برنامه‌ای تلویزیونی در صداوسیمای جمهوری اسلامی گفته است: «به برخی بازداشتی‌های اخیر می‌گفتیم که می‌خواهیم شما را به خانواده‌هایتان تحویل بدهیم، می‌گفتند نه ما نمی‌رویم تا چند روز دیگر شما هم نیستید و ما حاکم خواهیم بود.»

یکی دیگر از پاسخ‌های معترضان بازداشتی در بازجویی‌ها طبق گزارش محرمانه حکومت، در پاسخ به سوال احتمال آسیب‌دیدگی در تظاهرات این بوده است: «چیزی برای از دست دادن نداریم.»

در عین‌حال در این گزارش حکومتی آمده است که تعداد معترضان در خیابان «هشت هزارم درصد مردم ایران است» که در نسبت به اعتراضات سال ۱۳۹۶ بیشتر و نسبت به اعتراضات سال ۱۳۹۸ کم‌تر بوده است.

در نهایت، گزارش محرمانه یک ماه پس از اعتراضات سراسری ۱۴۰۱ بیشترین کشته‌ها را متعلق به استان‌های سیستان و بلوچستان (زاهدان) و استان مازندران عنوان کرده‌اند.

در این گزارش به صراحت عنوان شده که حکومت پیش‌بینی می‌کرده اعتراضات فروکش نخواهد کرد، ادامه خواهد داشت و هر فراخوانی می‌تواند به خیابان کشیده شود.

 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

انتشار از:

ایران گلوبال

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

دیدگاه‌ها

نظرات رسیده

جناب توکلی گرامی ما با انقلاب متحجرانه ۵۷ خراب کاری کرده ایم، کورسوز جزی جامعه مدنی دوران شاه را نابود کردیم و به بربریت وو تحجر سلام گفتیم ، حال مقایسه کنیم نوع سرکوب این دو نظام را با هم ....

چ., 02.11.2022 - 06:51 پیوند ثابت
نظرات رسیده

و اما خوب است صحبتی بشه سر اینکه چکار باید کرد که قشر خاکستری ( کسانی که دل خوشی از این رژیم ندارند ولی به میدان هم نمیایند ) را به میدان مبارزه کشاند؟ چرا این عده به میدان نمی آیند؟ بنظرم باید به این موضوع پرداخت.

س., 01.11.2022 - 23:56 پیوند ثابت

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.