رفتن به محتوای اصلی

● میز احزاب

رژیم جمهوری اسلامی باید بداند که ما زنان در میدان عمل ، یک قدم به عقب برنمی گردیم  ما از خون فرزندان کشورمان ، از نابینا ساختن  چشمان فرزندانمان، و از شکنجه سیاه و سفید آزادیخواهان محبوس در زندان ها نمی گذریم. ما بهمراه دیگر شهروندان مبارز ایران تا سرنگونی این رژیم و برقراری حکومت مردمی در ایران مبارزه را ادامه خواهیم داد. 
ما از مرزبانان جان‌باختهٔ میهن یاد می‌کنیم. سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت) ضمن هم‌دردى با خانواده‌هاى جان‌باختگان و مردم ایران این اقدام تروریستى را شدیداً محکوم مى‌کند.
حزب آزادى و رفاه ايرانيان( آرا) به سرنگونی رژيم تماميت خواه باور دارد و با مردمان هميشه در صحنه که با حضور گسترده  خود در خيابانها اين خواست همگانى را آسانتر خواهند كرد، همراه است .
فراتر از آن سازمان ما، سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت)، همان‌گونه که بارها اعلام کرده، مخالف صدور و اجرای حکم اعدام تحت هر عنوانی و به هر دلیلی است.
سازمان ما قاطعانه صدور این احکام را محکوم کرده و ضمن اعلام پشتیبانی کامل از خانواده‌های محکومین، نگرانی خود را از محاکمات مجدد و صدور این نوع احکام اعلام می‌دارد.
کانون نویسندگان ایران در بیانیه‌ای از همه نهادهای مدافع آزادی و حقوق انسانی در سراسر جهان خواسته مخالفت صریح خود را با «موج جدید اعدام‌ها» در ایران اعلام کنند و «تمامی امکانات خود را برای متوقف کردن ماشین سرکوب جمهوری اسلامی به کار بگیرند.»

در بیانیه کانون نویسندگان ایران که امروز منتشر شده است درباره موج مخالفت با اجرای احکام اعدام مجید کاظمی، صالح میرهاشمی و سعید یعقوبی، آمده: «بی‌تردید موج مخالفت با اعدام که تا امروز اجرای احکام این سه تن را به تعویق انداخته است باید به روندی دائمی، پیگیر و
خبرگزارى ايسنا روز سه شنبه نوزدهم ارديبهشت ١٤٠٢ خبرى به اين مضمون داشت: "مدیر کل ارشاد خوزستان گفت: با اجرای طرح بزرگ استانی پاسداشت زبان فارسی استفاده از اسامی بیگانه در سردر مغازه‌ها و پاساژ‌ها در استان خوزستان ممنوع است." به گزارش ايسنا، حجت الاسلام رضا كلاه كج، در این باره توضیح داد: "اصناف و کانون‌های آگهی و تبلیغاتی ظرف یک ماه در خصوص ساماندهی پاسداشت زبان پارسی برای عنوان سردر مکان‌های صنفی مانند مغازه‌ها، فروشگاه‌ها و پاساژها و تابلوهای تبلیغاتی و حذف عناوین بیگانه در سطح استان اقدام کنن
سه ائتلاف بزرگ سیاسی
پرونده سازی عليه مخالفين سياسی تاکتيکی است که در سراسر حيات اين نظام ضد مردمی برای حفظ خود مرسوم بوده و تلاش برای سرکوب و حذف مخالفين
حزب تضامن دمکراتیک اهواز
او در طول مدت بازداشت از بازپرسی و دادرسی عادلانه با حضور وکیل مدافع محروم بود و این روند ستمگرانه معیوب لا جرم به حکم اعدامی منجر شد
شورای ملی تصمیم اعدام حبیب اسیود، مبارز دفاع از حقوق اقلیت عرب‌های ایران را به شدت محکوم می‌کند.
شورای ملی تصمیم
شورای ملی تصمیم به احکام قرون وسطی جمهوری اسلامی که بدون رعایت قوانین حقوق بشری و روال عادی دادرسی، صادر می‌شود، شدیدا مخالف است و خواهان دادرسی با نرم های حقوق بشری و قوانین متناسب با شان شهروندان ایرانی می باشد. ما از تمامی کنشگران سیاسی و میدانی می خواهیم که در حمایت از مردم بلوچ و مطالبات بر حق آنان اعتراض کرده و همبستگی خود را با مردم بلوچ نشان دهند.
متاسفانه علی رغم گفتگویی دلسوزانه که با آقای عباس خرسندی داشتم و خواهش و اصرار من بر این امر بود که دوستان چنین اقدام عجولانه ای را نکنند. چرا که شورای ملی تصمیم ایران نهادی دموکراتیک است که با حضور تک تک اعضا معنا یافته است. 
و برای رسیدگی به مشکلات فرصت بسیار از درون  خود شورا داریم. از جمله فرصت برگزاری مجمع عمومی و تصویب اساسنامه دایمی، با نظر تک تک اعضا و همچنین فرصت پذیرش مسولیت و همکاری در
در روز ۲۰ مای جهان بار دیگر صدای اعتراض و حق طلبی ملت‌ های تورک در ایران (آزربایجان جنوبی، قشقایی، ترکمن صحرا و خراسان) و تمامی انسان‌های عدالتخواه‌ این کشور را خواهد شنید!
بر اساس اظهارات یک عضو مستعفى هیئت مدیره، آقای مسعود نقره کار قرار بوده است كه به عضويت شوراى همبستگى مهسا
درآيد و در كنار شش نفر ديگر قرار گيرد. ايشان در قبال اعتراض يكى از اعضاى هيئت مديره به اين تصميم خودسرانه، اظهار
ميدارند كه وى مصمم است به گروه مهسا بپيوندد، موافقت يا عدم موافقت اعضای شورا در تصميمى كه ايشان اتخاذ نموده تأثير
گذار نخواهد بود! بديهى است كه طبق معمول اعضاى شورا كوچكترين اطلاعى از اين قضيه نيز نداشتند.

مورد ديگرى كه موجب نگرانى اعضاى شورا گرديد، وضعيت مالى شورا است.
شهلا عبقری
اول ماه می، روز جهانی کار و کارگر راگرامی میدارم و به تمامی زحمتکشان ایران و جهان شادباش می گویم. باور دارم که مبارزات حق خواهانه زنان و مردان کارگر و تمامی زحمتکشان به پیروزی خواهد رسید ودور نیست روزی که مردمان ایران به رهایی، برابری و رفاه نائل آیند 
صدای زنان سوسیال دمکرات ایران
جمهوری اسلامی در طی 40 سال و اندی حاکمیت خود اقتصاد کشور را به نابودی کشانده است . طبقه کارگر با ناامنی در بازار کار روبروست و از طرفی دستمزد آنان جوابگوی نیازهای اولیه خانواده نبوده است.
زنان کارگر در جمهوری اسلامی به عناوین مختلف بطور مضاعف مورد ستم قرار میگیرند. مسئولیت کار خانگی، دستمزد های بسیار ناچیز و اجبار به انجام کارهای نامناسب و فرسایشی  سلامت جسمی و روحی آنان را بطور جدی در معرض خطر قرار داده است.
دگرگونی برای ایران فردا
در هفته گذشته خبر فاصله گیری شاهزاده رضا پهلوی از شورایهمبستگی شش شخصیت اپوزیسیون ایرانی و سپس خبر کناره گیری آقای حامد اسماعیلیون را از این شورا شنیدیم و تاسف خوردیم. مخالفین این شورا و منشور آن از این خبر دلشاد و به پای کوبی پرداختند و با افتخار اعلام کردند که پیشبینی شان در مورد سر نوشت این شورا درست از آب در آمده و این منشور از ابتدا مرده به دنیا آمده است.
ما به‌عنوان جمعی از دموکراسی‌خواهان آذربایجان مخالفت صریح خود را با مواضع بیانیه‌ی «برای ایران» اعلام می‌کنیم. اگرچه برای ما مشخص نیست که این بیانیه براساس چه ضرورتی و چه احساسِ تهدیدی برای تمامیت ارضی صادر شده، با این‌حال مفادِ آن را برخلاف اصول دموکراتیک و تبلور روحِ تمامیت‌خواهی مرکزگرایان می‌دانیم.
ده‌ها سازمان و انجمن سیاسی چپ در خارج ایران همایشی در حمایت از «منشور‌ مطالبات حداقلی» ۲۰ تشکل‌ مستقل صنفی و‌ مدنی داخل ایران برگزار کردند. این همایش روز دوم اردیبهشت (۲۲ آوریل) در شهر کلن آلمان برگزار شد. بیش از ۱۰۰۰ فعال سیاسی و ده‌ها سازمان‌ سیاسی و تشکل‌های حامی نهادهای صنفی ایران از برگزاری این همایش پشتیبانی کرده بودند.
مخالفان حکومت در ایران عصر جمعه در همایشی مجازی تحت عنوان «گفتگو برای نجات ایران» شرکت کرده‌اند. چهره‌های مهمی از جامعه مدنی، فعالان سیاسی و اجتماعی از داخل و خارج در سه پنل مختلف روز اول این همایش سخنرانی کردند.
جنبش زنان سپیدار
Iranian Women: Time for change
باحضور زنان فعال سیاسی در روز 29 آوریل 2023 در شهر گوتنبرگ سوئد
سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت) در سال‌گرد آن جنایت شنیع، در سال‌روز جان باختن فرزندان بلندآوازهٔ خلق، احمد جلیل افشار، بیژن جزنی، حسن ضیاء ظریفی، سعید (مشعوف) کلانتری، عباس سورکی، عزیز سرمدی، کاظم ذوالانوار، محمد چوپان‌زاده و مصطفی جوان خوشدل یاد آنان را بزرگ می‌دارد. خاطرهٔ رزم بی‌امان و تا پای جان آنان با حکومت کودتایی شاه همواره در تاریخ مبارزات آزادی‌خواهانهٔ میهن ما زنده است.
گروهی از کنش‌گران ایرانی در بیانیه‌ای درباره «مطرح‌شدن مسائل قومی به جای اتحاد بر سر مطالبات ملی و شهروندی» هشدار داده‌اند. آنها در این بیانیه گفته‌اند «در چارچوب تمامیت ارضی و یکپارچگی ملی ایران همه چیز قابل گفت‌وگو است و بیرون از آن، هیچ چیز.»
اتحاد جمهوری‌خواهان ایران، جبهه ملی ایران شاخه اروپا، حزب چپ ایران، سازمان‌های جبهه ملی ایران در خارج از کشور و همبستگی جمهوریخواهان ایران گفته‌اند که برای برقراری یک جمهوری سکولار و دموکرات در ایران همگام هستند.
 ما بر این باوریم که انقلاب نوين" زن، زندگی، آزادی،" انقلابی با نگرشی زنانه است که مهمترین هدف آن رفع تبعیض جنسیتی و همچنين تمامی تبعیض ها در هر قشر و طبقه است. به همین دلیل این انقلاب در اولین قدم به گذار کامل از نظام تمامیت خواه (توتاليتر)رسیده و شعار مرگ بر دیکتاتور و مرگ بر خامنه ای كه ولايت فقيه سمبل نظام آن است، شعار غالب شده است. انقلاب "زن، زندگی، آزادی" که هدف اصلیش رفع تبعیض جنسیتی است بی همتا بوده و زنان ایران جهان و به همراه آنان مردان را جلب کرده است
 
صدای زنان سوسیال دمکرات ایران پشتیبانی خود را از منشور هفده ماده ای مهسا که در تاریخ 10 فوریه 2023 صادر شده،اعلام می دارد.
در سالگرد این روز تاریک، برای به‌گور سپردن رژیم جمهوری اسلامی حاکم بر ایران، متحدانه به خیابان خواهیم آمد تا با انعکاس تصویر تکثر و دموکراسی، صدای رسای انقلاب "زن، زندگی، آزادی" باشیم.
او در سال ۱۳۹۰ در نشستی به مناسبت معرفی کتابش در گفت‌وگویی انگیزۀ نوشتن خاطراتش را ارائۀ تصویری واقعی از زندگی خود و شخصیت و اندیشۀ دکتر قاسملو می‌نامد و می‌گوید: «... هميشه دلم با آن‌ها (کردها) و مبارزه‎اشان می‎باشد. می‎دانم آن‌ها شايستۀ زندگی‎ای مترقی‎اند. آرزو دارم در ادامۀ مبارزه برای آزادی ثابت‎قدم و اطمينان خاطر داشته باشند که موفق می‎شوند.

حدود شش ماه از آغاز خیزش قهرمانانه ملت ایران علیه حکومت قرون وسطایی و ضد بشری آخوندی می گذرد. ملت ایران در این مدت علی رغم به خاک و خون کشیدن قریب به ششصد جوان و دستگیری نزدیک به صد هزار نفر و دست زدن رژیم به اعمال غیر قابل تصوری چون تجاوز به زنان بازداشتی و حمله شیمیایی به مدارس دخترانه،  باز هم عرصه را خالی نگذاشته و با حرکتی دلاورانه قیام خود را تاکنون تدوام بخشیده اند
درحمایت از"پیمان همکاری" شورای ملی تصمیم، حزب مشروطه ایران(لیبرال دموکرات) و شورای مدیریت گذار
اطلاعیهٔ دبیرخانه شورای مرکزی سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت) نماینده‌ای از سوی سازمان ما در تجمع استنفورد حضور ندارد اخیرا در اعلام خبر برگزاری یک تجمع سیاسی در دانشگاه استنفورد آمریکا، اشتباهاً نام سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت)...
شورای مدیریت گذار، حزب مشروطه ایران (لیبرال دموکرات) و شورای ملی تصمیم ۴ اسفند ۱۴۰۱ برابر با ۲۳ فوریه ۲۰۲۳ در پیام مشترکی اعلام کردند که ائتلاف تازه‌ای تشکیل داده‌اند و قصد دارند «با ایجاد یک ساختار مناسب، بستر لازم برای همکاری وسیع همه نیروهای مختلف را که می‌توانند به پیروزی انقلاب زن، زندگی، آزادی کمک کنند، فراهم سازند».
امید ما برای سال پیش رو آن است که جنبش «زن، زندگی، آزادی» با دوام- و قوام‌یابی به دست‌آوردهایی بیشتر نائل آید و در تداوم خود با تحقق خواست تاریخی انقلابیون ترقی‌خواه ایران برای برپایی جمهوری مردمی، آزاد و عدالت‌بنیان به پیروزی قطعی دست یابد.
دوره جدید بولتن کارگری، شماره ۲۵۱ منتشر شد!


ما جمعی از ملی‌گرایان و میهن‌دوستان ایرانی بر خود لازم می‌دانیم نسبت به منشوری که اخیرا توسط جمعی شش نفره تحت عنوان ائتلاف همبستگی منتشر شده است، نکاتی اعتراضی را بنا بر اصول و معیارهای ملی و دیدگاه‌هایمان ارائه نماییم. بدیهی است از صدر تا ذیل  منشور انباشته از نقطه نظراتی است که تضعیف کننده تمامیت ارضی، هویت ملی، یکپارچگی میهنی و حاکمیت ملی است که در ادامه فهرست
انقلاب زن زندگی آزادی کشور ما را وارد دوران تاریخی نوینی کرد که ویژگی آن پژواک پرطنین و سراسری خواست گذر تام وتمام از نظام اهریمنی جمهوری اسلامی و برپایی نظم و ساختاری نوین است. این جنبش انقلابی بر دوش‌های پرتوان جوانان، زنان و مردان ایرانی و قهرمانی‌های بی نظیر آنان تا هم اکنون نیزبه پیروزی‌های مهمی دست یافته است. از جمله این دستاوردها که شوربختانه با از دست دادن جان‌های عزیزی نیز همراه بود ایجاد همبستگی گسترده ملی میان بخش‌ها و گروه‌های اجتماعی گوناگون بود.