رفتن به محتوای اصلی

● میز احزاب

گل فداييان خلق ايران (اكثريت)
سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)
افزایش تشنج در منطقه و ادامۀ ماجراجویی‌های دولت‌های اسرائیل و ایران را محکوم می‌کنیم!
دولت‌های ایران و اسرائیل را فرامی‌خوانیم ماجراجویی را متوقف کنند!

سازمان فداییان خلق ایران(اکثریت) یک‌بار دیگر مخالفت اکید خود را با ماجراجویی‌های خطرناک پیش‌آمده از سوی اسرائیل و واکنش متقابل جمهوری اسلامی ایران و ادامۀ حملات نظامی چه از سوی جمهوری اسلامی و چه از سوی اسرائیل، اعلام و قاطعانه از تلاش‌های دیپلماتیک برای رفع اختلافات منتج به این حوادث حمایت می‌کند.
گل فداييان خلق ايران (اكثريت)
سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)
سازمان فداییان خلق ایران (اكثریت) ضمن محكوم كردن حملۀ اسرائیل به كنسولگرى ایران در سوریه، به جمهورى اسلامى نیز هشدار می‌دهد ماجراجویی دولت اسرائیل را نه با ماجراجویی متقابل و اقدام تلافی‌جویانه، که از طریق شورای امنیت و با اتکا به قوانین بین‌الملل پاسخ بدهد. اولین اقدام می‌تواند درخواست نشست فوری شورای امنیت برای محکوم کردن اسرائیل باشد.
ما فداییان خلق ایران از نخستین روز آغاز جنگ ضمن محکوم کردن و غیرقابل توجیه خواندن عملیات مسلحانه و نظامی علیه مردم بی‌دفاع غیرنظامی، همراه و هم‌صدا با آزادی‌خواهان جهان خواهان آتش‌بس فوری و تأمین حقوق حقّهٔ مردم فلسطین شدیم. با این رویکرد ما مهار مقاومت آمریکا و تصویب قطعنامهٔ شورای امنیت را یک پیروزی بزرگ برای مردم بی‌گناه غزّه و فلسطین و تمامی آزادی‌خواهان جهان می‌دانیم.
بهاران شکوفه و امید بر مردم سرفراز ایران
سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)
ما فداییان خلق ایران فرارسیدن بهار و نوروز را به همهٔ ایرانیان، به همهٔ مردمان ‌میهن عزیزمان و به همهٔ مردمانی در جهان که فرارسیدن بهار را جشن می‌گیرند، شادباش می‌گوییم. پاس‌داشت نوروز برای مردم ما همواره نمادی بوده از امید به چیرگی هستی بر نیستی و نور بر تاریکی. هم از این روست که در هر شرایطی، مردم ما نوروز را از یاد نبرده‌اند. امروز سفره‌های بسیاری از هم‌میهنان ما خالی است اما عطر سنبل، سبزه و سمنو خانه‌به خانه و کوچه به کوچۀ شهرهای ایران را فراگرفته است؛ عطری که همراه با روشنایی آب و آیینه و
روز جهانی زن، فداييان
سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)
با باور به پیروزی در تأمین و تثبیت حقوق جامع و حقهّٔ زنان ایران و جهان با غلبه بر تبعیض، استبداد، استثمار و استعمار ، فرارسیدن روز جهانی زن را به همهٔ زنان میهن و جهان و نیز به همهٔ زنان و مردانی تبریک می‌گوییم که در راه حقوق زنان مبارزه می‌کنند. باشد که در سال پیش روی بتوانیم در این راه به دست‌آوردهای هرچه بیش‌تری نائل آییم!
نهاد مرمی
نهاد مردمی
روز جهانی زن شاد باد
روز جهانی زن روزی است که زنان در سراسرجهان یکصدا خواست های مشترک خود را چون سهیم شدن در قدرت سیاسی ، برابری جنسی و جنسیتی ،استقلال اقتصادی و آزادی از فقر را فریاد می زنند. مبارزه زنان برای دستیابی به حقوق برابر با مردان جدای از مبارزه برای ایجاد یک سیستم عادلانه در جامعه نیست.
برخلاف ادعاهای سلطنت طلبان، روحانیون شیعه در دوران پهلوی نه تنها هیچگاه از قدرت سیاسی کاملا به دور نبودند، بلکه از پشتیبانی مالی دولت نیز
یرانیان شریف و میهن دوست و همه ی آزادیخواهان ایران، احزاب عدالت جو، شخصیت های ملی و میهنی و همه ی نيروهاي اپوزيسيون و تمامی مردمانی که نگران سرنوشتِ ایران، اين میهن تاریخی در بند هستید
حزب تضامن دمکراتیک اهواز
حضور شما به هر نحو در این انتخابات سرنوشت ساز ، نه تنها جنایت، نفی خون شهدا و نفی و انکار رنج مجروحان و بازداشت شدگان
ایران سرزمینی مملو از زبان های زیبایی است که شنیدن صوت و آوازها، شعر و ترانه ها و موسیقی آنها احساس زیبایی را به من زبان دیگر
گل فداييان خلق ايران (اكثريت)
سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)
سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت) با باور عمیق به مبانی حقوق بشر و قائم به ذات بودن این حقوق و با توجه به جایگاه تعیین‌کنندهٔ زبان مادری در هستی هر یک از آحاد بشر، تأمین و تضمین و تحقّق حق قانونی هر ایرانی در دست‌رسی و قوام ودوام بخشیدن به زبان مادری خود را از حقوق بنیادین بشر می‌داند و همۀ نیروهای میهن‌دوست و ترقی‌خواه کشور را به حمایت فعال از حق آموزش زبان مادری و حفظ و زنده‌داشت این میراث گران‌قدر ایرانی فرامی‌خواند.
تورکمن های دمکرات ایران
21 فوریه (برابر با دوم اسفند) از طرف یونسکو ،روز جهانی زبان مادری نامگذاری شده است.

"زبان مادری"، اولین زبانیست که یک کودک ،اولین کلمه را با آن بیان میکند و در ادامه ، شروع به یاد گیری  دیگر کلمات  میکند.
حفظ نظام که در حال حاضر به مهمترین مسئله حکومت تبدیل شده است ومجموع اعمالی که حداقل در دوسال گذشته انجام داده، راه برگشتی برایش باقی نگذاشته است
گل فداييان خلق ايران (اكثريت)
سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)
کرامت و خسرو دو جوان روشنفکر انسان‌دوست چپ بودند و غم مردم فقرزدهٔ میهن و جهان به دل داشتند. آنان شیفتۀ جنبش فداییان خلق بودند. خسرو گلسرخی در وصیت‌نامه‌اش می‌نویسد: «من یک فدایی خلق ایران هستم و شناسنامه من جز عشق به مردم چیز دیگری نیست ... شما آقایان فاشیست‌ها که فرزندان خلق ایران را بدون هیج مدرکی به قتل‌گاه میفرستید، ایمان داشته باشید که خلق محروم ایران، انتقام خون فرزندان خود را خواهد گرفت». تاثیر ایستادگی جانانه آنان در برابر نظام حاکم و پشتیبانان جهانی آن موجی از شور و ایمان در جنبش فدای
گل فداييان خلق ايران (اكثريت)
سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)
سیاست سازمان ما، هم‌گام و هم‌سو با مردم معترض ایران و تشکل‌ها و نیروهای سیاسی – اجتماعی - مدنی و مبارزان راه آزادی، برابری، مردم‌سالاری (دموکراسی) و عدالت عدم شرکت در انتصاباتی است که تحت لوای انتخابات برگزار می‌شود. سازمان ما نیاز میهن و جامعه را برگزاری انتخابات آزاد با رفع همۀ قوانین تبعیض‌آلود حکومت جمهوری اسلامی می‌داند. تعیین چارچوب نظام، تعیین ساختار سیاسی کشور و انتخاب نمایندگان مجلس و مدیران اجرایی ایران حق بلامنازع مردم است و باید با مشارکت عموم مردم ایرن تحقق پذیرد. ما برای تأمین و تض
گل فداييان خلق ايران (اكثريت)
سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)
هم‌زمان با چهل‌وپنج‌سالگی انقلاب بهمن جمهوری اسلامی فاقد پشتوانهٔ مردمی‌ست. اکثریت بسیار بزرگ مردم ما خواستار گذار از این نظام‌اند. در این میان خواست و شعار برپایی جمهوری مبتنی بر ارادهٔ حقوق‌بشری و دموکراتیک مردم و تفکیک دین از حکومت به شعاری میهنی بدل شده است. ما طرح مؤلفهٔ عدالت‌خواهی به عنوان یک شاخص ضروری جمهوری مور نظر را را تأمین‌کنندهٔ درهم‌تنیدگی هرچه بیش‌تر صفوف جمهوری‌خواهان مترقی و آزادی‌خواه ایران می‌دانیم.
سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)
در شرایطی که میهن ما در پی‌آمد استیلای حکومتی مستبد، غیرمردمی و نالایق از یک سوی و فشارهای غیرانسانی و غیرقانونی امپریالیسم جهانی از سوی دیگر، در محاق بغرنج ظالمانه و مهلکی روزگار می‌گذراند، در شرایطی که مردمان جان به لب رسیدهٔ میهن عزیز ما برای برداشتن هر گام هرچند کوچک و رسیدن به هر دستاورد هرچند ناچیز در راه تحقق حقوق حقّهٔ خود با دشواری‌های صعب‌العبوری مواجه‌اند، اهمیت بازگشت به تلاش برای هم‌گرایی در صفوف نیروهای باورمند به سوسیالیسم بیش‌ازپیش برجستگی می‌یابد.
در حالی که ممکن است در استان های مختلف اعدام صورت گیرد، اما مرکز اصلی اعدام همچنان زندان قزل حصار در نزدیکی تهران است. بازدید مستقیم از این مرکز
بدین‌سان ما در حزب تضامن دموکراتیک اهواز با دقت اخباری را که از اهواز، مبنی بر صدور موج جدیدی از اعدام‌ها علیه فعالان سیاسی ومدنی

جمهوری اسلامی در تدارک برگزاری "انتخابات" نمایشی  مجلس شورای اسلامی و خبرگان است. 
در این دوره از انتخابات مجلس، رد صلاحیت ها بلافاصله بعد از نام نویسی کاندیداها، از فرمانداری‌ها آغاز گردید. هدف آنها  انتخاباتی مهندسی شده و "خالص سازی" بیشتر از افراد مخلص و مطیع رهبر است.
سید مالک جوان ۲۳ ساله اهوازى، در دادگاه انقلاب دزفول به اعدام محکوم شده است. اتهام انتسابی به او، آتش زدن مرکز بسیج شاوور است که منجر به متهم شدن او به "بغی" به معنای مبارزه علیه "اساس نظام جمهوری اسلامی ایران" شده است. سيد مالك داورشناس که اکنون در زندان مرکزی اهواز  (شیبان) نگهداری می‌شود، در طول بازداشت در سلول انفرادی تحت  شکنجه‌های شدید فیزیکی و روانی قرار گرفته و وادار به اعترافات اجباری شده است.
حکومت تحت امر "ولی فقیه" بقای خود را تنها در زندان، شکنجه، زندان و برپایی چوبه های دار می بیند. وتا زمانی که این حکومت به حیات ننگین خویش ادامه دهد، قتل های حکومتی تحت نام "اعدام" متوقف نخواهد شد.
سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)
شورای مرکزی سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت) رای دیوان بین‌المللی دادگستری(ICJ) را یک پیروزی برای مبارزۀ مردم جهان علیه نسل‌کشی اسرائیل در سرزمین فلسطین می‌داند و ضمن ابراز خوشنودی از آن امیدوار است این رای نیروی جهانی را در راستای تحمیل توقف نسل‌کشی در فلسطین و پایان دادن به جنایت علیه مردم فلسطین تقویت کند.
سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)
سازمان ما قاطعانه از حق زندگی آحاد بشر به عنوان بنیادی‌ترین مؤلفهٔ حقوق جهان‌شمول بشر دفاع و از این منظر مجازات وحشیانهٔ اعدام را نقض اساسی حقوق بشر می‌داند. با این باور ما در همهٔ اقدامات اعتراضی و مطالباتی پیش‌گفته در محکومیت اعمال حکم اعدام و مخالفت با آن و با هدف جلوگیری از صدور و اجرای حکم اعدام شرکت و مشارکت می‌کنیم.
گل فداييان خلق ايران (اكثريت)
سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)
این دو قتل حکومتی ادامۀ روندی است که جمهوری اسلامی طی ماه‌های اخیر به راه انداخته و برای سرکوب هرگونه اعتراضی، حتی زندانیانی را که سال‌هاست در زندان به سر می‌برند و احکام اعدام‌شان بارها بین دادگاه‌های مختلف در رفت‌و‌آمد بوده، به قتل رسانده است. سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت)، پیش از هر چیز همان‌گونه که بارها اعلام کرده است، اعدام را قتل حکومتی می‌داند و بدون توجه به انگیزۀ جرم، مخالف مطلق صدور و اجرای چنین حکمی است.
حکومت اعدامی، با هدف به انزوا کشیدن جامعه مدنی وایجاد رعب در جامعه، بار دیگر دو جوان دیگر ی بنام های :"محمد قبادلو" و "فرهاد سلیمی" را  تحت نام اعدام ،بقتل رساند. 
ما طرفداران نه به اعدام ،از سازمان‌هاى حقوق بشرى و عفو بين الملل و دولت‌هاى دموكرات و كشورهايى كه خود را مهد دموكراسى مي‌دانند می خواهیم که با تمديد ماموريت «كميته حقيقت ياب» در ايران ثابت كنند كه پی گیر توقف دادن به اعدام ها هستند
حمله هاى موشكى  و گام هاى سپاه پاسدارانِ  خامنه اى بسوى اربيل عراق و ادلب سوريه  و سپس حمله به پاكستان به مقر جيش العدل از تازه ترین خبرها است.  
سپاه پاسداران ذوب در ولايت، در اطلاعیه‌های پی در پی از «انهدام مقر جاسوسی موساد» در اربیل کردستان عراق خبر داد، اما مشاور امنیت ملی عراق این ادعاها را رد کرد و گفت: "در مورد ادعای حضور مقر موساد اسرائیل، ما از خانه بازدید کردیم، هر گوشه آن را بررسی کردیم ولى همه چیز نشان می‌داد که خانه خانوادگی یک تاجر  كُرد عراقی است".
گل فداييان خلق ايران (اكثريت)
سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)
پس از جنگ اول جهانی و در جریان سرکوب نیروهای انقلابی کمونیست در آلمان صدها رفیق جان خود را از دست دادند. رفقا رزا لوکزامبورگ و کارل لیبکنشت سرشناس‌ترین جان‌باختگان این سرکوب بودند. یاد نام و رزم رفقا رزا لوکزامبورگ و کارل لیبکنشت در تاریخ مبارزات انقلابی جنبش کارگری، سوسیالیستی و کمونیستی جهان جاودانه است!
اقدامات تروریستی وحشیانه‌ای در روز چهارشنبه ۱۳ دی ماه ۱۴۰۲ در شهر کرمان ایران در سالگرد کشته شدن قاسم سلیمانی رخ داد که منجر به کشتن بیش از 100 نفر و زخمی شدن 283 نفر گردید
ما جمعی از ایرانیانِ، رفتار ضد انسانی ۷ اکتبر حماس نسبت به شهروندان غیر نظامی اسرائیل و قتلعام فلسطینیها در غزه و کرانهی غربی رود اردن توسط دولت اسرائیل را محکوم میکنیم. ما با اعتراض به رفتار تاکنونی دولت آمریکا در قبال اعمال دولت نتانیاهو، بر مخالفت خود با سیاستها و رویکرد جمهوری اسلامی در استقبال از جنگ بین دو ملت اسرائیل و فلسطین و دمیدن بر آتش این نزاع نیز پای میفشاریم.
ما امضا کنندگان این بیانیه در کنار خانواده های دادخواه اعدام شدگان و جانباختگان انقلاب زن زندگی آزادی بر توقف فوری اعدام ها تاکید داریم. 
علاوه بر اعدامها حکومت از دیگر ظرفیتهای سرکوبگرانه اش استفاده میکند و  پاسخ هر اعتراضی با تهدید و زندان و اخراج داده میشود.
گل فداييان خلق ايران (اكثريت)
سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)
سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت) همواره چنین عملیات تروریستی‌ را كه نه تنها جان‌های بی‌شماری را قربانی می‌کند، بلکه ثمره‌ای جز افزایش خشونت و تقویت استبداد ندارد، محکوم کرده است. انفجار بمب در میان جمعیتی انبوه، با هر توجیهی صورت گیرد، جنایتی است هولناک و نابخشودنی.
ائتلاف همبستگی فراگیر
بازجویی از صالح نیکبخت، در تداوم پرونده سازی مجدد برای این وکیل جسور، برجسته و انسان دوست است، که در کارنامه درخشانش دفاع از زندانیان سیاسی