بارزانی به نیروهای پیشمرگ دستور داد به نظامیان عراقی شلیک کنند

با وجود چنگ و دندان نشان دادن حکومت های سلطه طلب و فاشیستی علیه اقلیم شیرهای خاورمیانه، بارزانی حکم دفاع از خود و اقلیم کردستان را صادر کرد. پرسش این است که آیا حکام جنایتکار ترکیه و اسلامگرایان ایرانی ستیز حاکم بر میهن ما، پا جای پای داعش می گذارند و اقلیم کردستان را به کوبانی دیگر تبدیل می کنند؟
اگر حکومت اسلامی در سرکوب مردمان کرد دخالت کند، قطعن جامعه ایرانی سکوت نخواهد کرد و به پشتیبانی از برادران و خواهران کرد خود بر میخیزد. چنین باد!

********************

به گزارش اسپوتنیک به نقل از شبکه سومریه نیوز، جاسم محمد جعفر نماینده پارلمان عراق تأکید کرد که بارزانی در جریان دیدار خود با برخی شخصیت های کُرد به آنها دستور داده که در صورت نزدیک شدن نظامیان عراقی به چاه های نفت کرکوک به سمت آنها شلیک کنند.

دستور اخیر بارزانی به پیشمرگه بسیار خطرناک بوده و به منزله اعلام جنگ علیه دولت مرکزی است.

جاسم محمد جعفر نماینده پارلمان عراق گفت: صدور چنین دستوری این شائبه را در ذهن به وجود می آورد که رئیس اقلیم کردستان دیوانه شده است.

 

وی همچنین از العبادی خواست تا دولت تمام تلاش خود برای گسترش نفوذش در کرکوک را به کار گیرد تا این مسأله هیبت دولت عراق را باز گرداند و امنیت شهروندان کُرد را تأمین کند.

بخش: 
انتشار از: 

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
کلن نوشتەای بی پایە و منطق است. وجدان داشتە باشید، برای جلب دو خوانندە، خضعبلات فکری خودتان را آمیختە خبر و نوشتەهایتان نکنید.