رفتن به محتوای اصلی

شکوه های تابناک پان اسلامیست از تشکیل کانون تجزیه ایران در ترکیه!
15.05.2012 - 13:10
تفسیر از:
اقبال اقبالی

تابناک حکومتی از خطر تجزیه ایران سخن گفته و نقش ترکیه در سازماندهی و علوفه رسانی به جریانات جدائی طلب را محکوم کرده است. کسانی در گفتار برای ایران دل می سوزانند که در کردار با ابزار پان اسلامیسم، کشور و جامعه را تا آستانه تباهی کشانده اند. اگر دولت ترکیه تعدادی عمله فاشیست و نژادپرست را برای پیشبرد اهداف خود اجیر کرده است، جای نگرانی ندارد؛ خطر اصلی ویرانگری های ارتجاع اسلامی در 33 سال گذشته و ضربات جانکاهی ست که بر ایران و ایرانیت می رساند. 

رژیم اسلامی آنچنان تبعیض، بیداد و ستمی را در جامعه رواج داده که زندگی در ایران برای ایرانیان تحمل ناپذیر گردیده است. نظام اسلامی به دلیل ناسازگاری ش با تاریخ، فرهنگ،منش ایرانی و ناتوانی ذاتی اش در حل مسائل جامعه، ظرفی نیست که بتواند ایرانیان را در خود جای دهد. از همینرو گریز از اسلام و حکومت اسلامی با گریز از ایران همسو می شود.

کشور و ملت ایران بیشترین لطمات را از پان اسلامیزم متحمل شده است و البته پان ترک ها و پان عرب ها سد دمکراتیزاتسیون جامعه هستند؛ هر سه طیف پان ترک ها ، پان عرب ها و پان اسلامیست ها تفاله های جامعه ایران اند که دیر یا زود ملت ایران آنها را پس خواهد داد. تابناک پان اسلامیست ها نوشته است:

*****

اقدامات خصمانه عثمانی‌های نوجوان علیه ایران به اوج خود رسید
تشکیل کانون تجزیه ایران در ترکیه!
اگر مسئولان وزارت خارجه ایران بزرگ از خواب گران بیدار شوند، درمی‌یابند که امروز عثمانی‌های نوجوان در ترکیه، شورایی برای تلاش در راستای فتنه‌انگیزی و تجزیه طلبی تشکیل داده‌اند. ای کاش، وزارت خارجه ایران تنها در خواب بود. دوستان متأسفانه در خواب نیستند!
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۱ 
سیاست‌های خصمانه ترکیه نسبت به همسایگانش، هر روز شکل جدیدی به خود می‌گیرد. دولت ترکیه که داعیه‌دار حل تنش‌های منطقه‌‌ای و به صفر رساندن مشکلات با همسایگان است، اکنون افزون بر دخالت‌های آشکار و پنهان در امور کشورهای همسایه، به محملی برای گروه‌های جدایی‌طلب تبدیل شده است.

به گزارش «تابناک»، دولت ترکیه که همواره در پی پیش بردن سیاست‌های نژادپرستانه موردنظر خود بر پایه رویکرد نوعثمانی‌گرایی بوده، روز دوشنبه میزبان افرادی بود که با اعلام هدف جدایی آذربایجان از ایران بزرگ، کانونی برای توطئه در این کشور تشکیل داده‌اند.

روزنامه «تودی زمان» ترکیه گزارش داد، افرادی با عنوان به اصطلاح نمایندگان آذری‌های ساکن در ایران بزرگ، امروز تشکیل مجمعی را با نام «شورای ملی آذری...» اعلام کرده‌‌اند که هدف نهایی آن به زعم آنها، استقلال از ایران است. نکته جالب این که اعضای این شورا همگی از مقامات سابق ایران شمالی (دولت کنونی باکو) و ترکیه هستند که خود را نماینده آذری‌های ایران بزرگ نامیده‌اند.

موجودیت این شورا در حاشیه گردهمایی فرهنگی آذری‌ها در آنکارا اعلام و در جریان یک کنفرانس خبری برگزار شده است که سخنگوی این شورا به منظور معرفی آن، گفته هدف نهایی ما استقلال آذری‌هایی است که در آذربایجان ایران بزرگ زندگی می‌کنند.

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

اقبال اقبالی

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

توجه داشته باشید کامنت‌هایی که مربوط به موضوع مطلب نباشند، منتشر نخواهند شد! 

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.