وزیر دفاع آمریکا: برای حل مشکل یمن باید اقدامات بی‌ثبات کننده ایران متوقف کرد

وزیر دفاع ایالات متحده که به عربستان سعودی سفر کرده است، روز چهارشنبه در ریاض گفت به منظور پایان دادن به درگیری‌ها در یمن، باید ضمن بررسی افزایش حمایت خود از ائتلاف به رهبری عربستان، بر نفوذ بی‌ثبات کننده ایران در خاور میانه نیز غلبه کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، جیم متیس در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت، «ما باید بر فعالیت‌های ایران برای بی‌ثبات کردن یک کشور دیگر و ایجاد یک گروه شبه نظامی در آنجا، به شکل حزب اﻟله لبنان، غلبه کنیم. هرچند برای این منظور، در مسیر درستی هم قرار داریم.»

با این حال وزیر دفاع دولت پرزیدنت ترامپ بار دیگر تاکید کرد که هدف اصلی در مورد نحوه پایان دادن به جنگ در یمن، رسیدن به یک راه حل سیاسی برآمده از مذاکرات با میانجیگری سازمان ملل متحد است.

طبق آخرین برآوردهای سازمان ملل متحد، درگیری‌های یمن تاکنون جان بیش از ۱۰ هزار غیرنظامی را در آن کشور فقیر خاور میانه گرفته و حدود ۳ میلیون یمنی را نیز آواره کرده استرادیو آمریکا

منبع: 
رادیو امریکا
بخش: 
انتشار از: 

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
"" امتیازی که در قبال آن، آمریکا برنده سرمایگذاری چینی‌‌ها خواهد شد "" چین برای تضمین امنینت راه دریائی "" جاده ابریشم، به یک یمن با ثبات در دریای عدن و دریای سرخ "" نیاز دارد، آمریکا و چین برای این منظور، باید دست رژیم شاهنامه خوان ایران را، از یمن کوتاه کنند، دقت کنید " محور شیطانی ضدّ لجستیک رژیم شاهنامه خوان ایران، ارمنستان و تروریست‌های پ ک ک " بازندگان بزرگ اقتصادی در قرن ۲۱ خواهند بود. اروپای در حال فروپاشی، با امان دادن به تروریست‌های کمونیست پ ک ک ، با دست خود، به خودکشی‌ اقتصادی روی آورده و آمریکا با ترامپ، فرصت‌های اقتصادی را با تیر در هوا می‌‌زند. اقبال اقبالی ما هم، در دالان‌های تاریک تاریخ، هنرپیشه‌ای را پیدا کرده از نام فامیلی ترکی دارند ولی‌ در قتل عام کزائی ارامنه، ناقصی‌ به ایشون در فیلمی داده شده، جامعه شاهنامه خوان با چنین دوستانی، چه نیازی به دشمن دارد؟