رفتن به محتوای اصلی

خبر سازی تسنیم از شناسایی «شبکه برانداز» در شهر ساری
02.02.2023 - 07:30

 

خبرگزاری تسنیم گفته است که «یک شبکه برانداز سازماندهی شده در فضای مجازی، که در ایام اغتشاشات به شبکه‌سازی و برنامه‌ریزی برای تحرکات ضدامنیتی در سطح استان مازندران فعال بوده، قبل از هرگونه اقدام خرابکارانه، متلاشی و دستگیر شدند».

این خبرگزاری ضمن شرح مفصلی از آنچه که تشکیلات و برنامه‌های «این شبکه» در ساری خوانده، گفته است که این گروه «با عضوگیری و تیم‌سازی در بستر فضای مجازی، اقدامات ضد‌امنیتی خود را به صورت چند لایه و هدفمند ادامه داده و با الگوگیری از معاندین خارج نشین ... گروه‌های متعدد هماهنگی همانند، گروه استراتژی و عملیات، جوانان محلات شهرها و خبرگزاری انقلابیون مازندران را ایجاد کردند».

تسنیم از جمله اهداف این شبکه را حمله به مراکز نظامی و امنیتی، خلع سلاح ماموران، آتش زدن معابر و اماکن عمومی، انسداد جاده و شناسایی نیروهای نظامی و امنیتی قلمداد کرده و گفته است که «این شبکه جهت گرم نگه داشتن تنور اعتراضات و آشوب‌ها، قصد طرح‌ریزی و اجرای چند عملیات انفجاری در نقاط مختلف مرکز استان را داشتند که با اشراف اطلاعاتی حاکم بر فضای سایبری، تمامی لیدرها و اعضاء این شبکه مورد ضربه اطلاعاتی قرار گرفته و پرونده آنها جهت سیر مراحل قانونی، به مراجع قضایی تحویل شد»

مقامات و رسانه‌های خبری وابسته به حکومت در ایران اعتراضات را «اغتشاشات» می‌خوانند و آن را به تحریک عوامل خارجی و فعالیت‌های مختلف زیرزمینی نسبت داده‌اند. آنها گاه از شناسایی و بازداشت گروه‌های مختلف در ارتباط با این اتهامات خبر داده‌اند.

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

ایران گلوبال

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.