«مرگ بر رئیسی» شعار نهمین روز اعتراضات بازنشستگان تامین اجتماعی + فیلم
15.06.2022 - 20:54

نهمین روز اعتراضات بازنشستگان تامین اجتماعی در دورود، شوشتر، شوش و هفت تپه، کرمانشاه و … با شعار «مرگ بر رئیسی»

بازنشستگان تامین اجتماعی در دورود با شعار «مرگ بر رئیسی» در نهمین روز اعتراضات به خیابان آمدند. این اعتراضات در شهرهای اهواز، شوشتر، شوش، دورود، کرمانشاه و چند شهر دیگر جریان دارد. اعتراضات بازنشستگان ۹ روز است بدون توقف ادامه دارد. پس از ۹ روز اعتراض دنباله‌دار، رئیسی برای خاموش کردن دامنه اعتراضات، به‌ناچار عبدالمکی وزیر کار را برکنار کرد. اما پاسخی به خواسته اصلی آنان یعنی افزایش حقوق متناسب با شرایط تورمی نداد.

روز چهارشنبه ۲۵ خردادماه ۱۴۰۱، اعتراضات بازنشستگان تامین اجتماعی در چندین شهر دیگر از جمله دورود، شوش، شوشتر، کرمانشاه و …ادامه یافت.

بازنشستگان در دورود با شعار «مرگ بر رئیسی» خشم خود را از عملکرد وی ابراز داشتند. آنها همچنین فریاد می‌زدند: «شش کلاس بی‌سواد گند زدی به اقتصاد.»

ر شوشتر بازنشستگان معترض با تجمع در برابر سازمان تامین اجتماعی شعار می‌دهند: «تاکی سرافکندگی، یا مرگ یا زندگی.»

«دولت مردم فریب، حق ما را پس بده»، «دولت بودجه نداره، به ما فشار میاره.»، «سفره ما خالیه.»

بازنشستگان تامین اجتماعی در شهر شوش و هفت تپه در گرمای شدید با تجمع در برابر سازمان تامین اجتماعی دست به اعتراض زدند. آنها فریاد می‌زنند: «ظلم و ستم کافیه، سفره ما خالیه»، «نه دولت نه مجلس، نیستند به فکر ملت.»

در کرمانشاه نیز بازنشستگان به تجمع روزهای گذشته خود ادامه دادند.

پس از ۹ روز اعتراض دنباله‌دار، رئیسی برای خاموش کردن دامنه اعتراضات، به‌ناچار عبدالمکی وزیر کار را برکنار کرد.

در پاسخ به برکناری عبدالملکی، اما بازنشستگان می‌گویند با برکناری این یا آن فرد در کابینه مشکل ما حل نمی‌شود. آنها با شعار «مرگ بر رئیسی» می‌گویند، مشکل ما خود دولت رئیسی است.

بازنشـستگان تامین اجتماعی از روز ۱۶ خردادماه  با شعار «مرگ بر رئیسی» در بیش از ۲۰ شهر از جمله تهران، شیراز، اصفهان، کرمانشاه، کرمان، زنجان، شوش، اهواز، شوشتر، رشت، بجنورد، مشهد، اراک، کرج، قزوین، تبریز، دزفول، خرم آباد، اردبیل، ارومیه، آبادان، بندرعباس، ایلام و …دست به اعتراض و راهپیمایی زده‌اند.

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

ایران کارگر

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما