مرگ سوختبر بلوچ در آتش و شکستن شیشه‌های خودروی انتظامی توسط مردم + فیلم
15.04.2022 - 16:58

وی که در محاصره آتش قرار گرفته بود به‌طرز دلخراش در آتش سوخت. در پی مرگ دردناک وی مردم معترض شیشه‌های خودروی نیروی انتظامی را شکستند. ماموران جنایتکار پس از مواجه با خشم مردم از صحنه ارتکاب جرم فرار کردند.

به گزارش کمپین فعالین بلوچ، روز پنجشنبه ۲۵ فروردین‌ماه ۱۴۰۱، یک سوختبر بلوچ بر اثر شلیک ماموران انتظامی به سوی خودروی وی و تصادف بر اثر آتش گرفتن به‌طرز دلخراشی در آتش سوخت.

بنا به این گزارش، ماموران انتظامی با شلیک به سمت خودروی یک سوختبر بلوچ به‌نام حسین شنبوهی در جاده کهنوج ـ اسلام آباد در شهرستان رودبار جنوب موجب مرگ وی شدند.

در شرح حادثه آمده است که ماموران نیروی انتظامی بدون هشدار قبلی، خودروی این سوختبر را مورد هدف قرار دادند. وی که کنترل خودروی خود را از دست داده بود، با یک خودروی خاور تصادف کرده که منجر به آتش گرفتن خودرو و مرگ دلخراش وی شد.

مردم حاضر در صحنه تصادف در محل، با مشاهده تیراندازی و آتش گرفتن خودرو خشمگین شده و با ماموران انتظامی درگیر شدند.

معترضان با سنگ خودروی ماموران انتظامی را هدف قرار داده و شیشه‌های آن را شکستند.

ماموران انتظامی در وحشت از خشم مردم با خودرو از محل وقوع جرم اقدام به فرار کردند.

براساس گزارش سالانه ۲۰۲۱ کمپین فعالین بلوچ، دست‌کم ۸۷ سوختبر در حین سوختبری با شلیک مستقیم  ماموران انتظامی و یا بر اثر سانحه رانندگی جان خود را از دست داده‌اند. از میان جان باختگان، ۳ مورد کودک زیر ۱۸ سال بوده‌اند. همچنین طی این حوادث تاکنون ۳۱ سوختبر بلوچ زخمی شده‌اند.

در استان محروم سیستان و بلوچستان بسیاری از شهروندان به‌دلیل بیکاری و فقر به‌منظور تامین زندگی به سوختبری روی ‌می‌آورند. اما حاکمیت به بهانه قاچاق، آنها را مورد هدف قرار داده و به قتل می‌رساند.

این درحالی است که سپاه پاسداران روز روشن با تانکر سوخت را به آنسوی مرزها قاچاق می‌کند.

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

ایران کارگر
برگرفته از:
سایت ایران کارگر

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما