«صفحه شما»

دوستان و خوانندگان عزیز، امکان کامنتها واقعا به شما تعلق دارد. هدف ما ایجاد محیطی دوستانه برای تبادل نظر است. آزادانه نقد، نظر، خبر، تفسیر، تحلیل و... بنویسید اما خواهش می کنیم بدون نام بردن از اشخاص حقیقی و حقوقی در کمال امنیت برای خود و دیگران فضایی ایجاد نمائید که بدور از توهین و اتهام و جوسازی و مسموم کردن محیط تبادل نظر باشد. توجه داشته باشید کامنتهایی که این موارد را در نظر نگیرند، منتشر نخواهند شد.
شما می‌توانید با فرستادن ایمیل به آدرس سایت info@iranglobal.info به عنوان کامنت نویس نام‌نویسی کنید و با گرفتن کد سایت، کامنتهای خود را مستقیما در زیر مطالب و یا در صفحه شما قرار دهید. امتیازِ گرفتن کد این است که با آنلاین شدن در سایت و نوشتن کامنت، نظر شما بلافاصله و مستقیما منتشر می‌شود.
نام می‌تواند مستعار باشد. واقعی یا مستعار بودن نام در ایمیل نیز اختیاریست. به این ترتیب اطلاعات کسانی که مایل به افشای نام و هویتشان نیستند، برای ما نیز نامعلوم خواهد بود.
لطفا اعتراض، انتقاد و پیشنهاد خود را به آدرس info@iranglobal.info ارسال کنید. از پاسخ به اعتراضات در کامنتها معذوریم.

دیدگاه‌ها

 

نام: 
peerooz
نظر : 
من کاری به نوشته جناب همنشین بهار ندارم فقط منظورم برجسته کردن غلط مصطلح یا بهتر بگویم نیمه درستی ست که غالبا به عنوان دلیل و مدرک و سند بکار میرود که مثلا مرحومان!- طنز جناب کردی - استالین و پل پت که چپ بودند سمبل جنایت و آدم کشی اند در حالی که میدانیم ترومن در تمام کره شمالی خانه ای بدون آسیب بمب بجا نگذاشت و احتمالا نیمی از جمعیت را از بین برد و دو شهر ژاپن را دود کرد و جنایات جانسون در ویتنام و بوش در عراق و غیره دست کمی از دیگران نداشتبد اما هیچگاه به ذهن ما خطور نمیکند که حتی به این جنایات فکر کنیم. به این کیفیت چه میگویند؟ شستشوی مغزی در نتیجه تبلیغات بسیار موثری که حتی قوه تفکر و قضاوت را از ما میگیرد و ما رباتی میشویم که گفته ها را تکرار میکنیم؟ نمیدانم.
نام: 
محسن کردی
نظر : 
میگم چطوره یک یادی هم بکنیم از ابوبکر البغدادی که خداییش تو جنگ و فداکاری و جان بر کف گرفتن خود و پیروانش هزار برابر از چپ و راست و توده ای و سلطنت طلب ما بهتر عمل کرد. لذا حق با داعشی ها بود. حالا اگه همچی یخورده ایده هاشون ضد بشری بود و ممکن بود مثل مرحوم پل پت و استالین مثل داس جانها را درو کنند دیگه شما به حرمت همون دفاع جانانه از آرمانهاشون در دادگاههای ضد بشری و غیر منصفانه شاه که جلوی چشم خبرنگاران و جهانیان برگزار شد گذشت کنید. میگم عجب بیدادگاههایی داشت این شاه! خیلی وقیح بوود که جلوی چشم جهانیان بیداد میکرد. استالین و پل پت هم همچه جراتی نداشتن.. همچی برای صبحانه میگفتن یه دو سه هزارتا رو تیربارون کنین صبحانه به ما بچسبه.
نام: 
Anonymous
نظر: 
به هر حال اشاره ما به شهدا ربطی به قهدریجان نداره
و اینکه خب چه کمکی کرد این صحبت ها ی طولانی که همه میدانیم
نام: 
Anonymous
نظر: 
این صحبت ها کمکی به ما نمی کنه
نام: 
k
نظر: 
99 درصد کسانیکه میان اینجا و از ذهتابی و بقیه دانشمندان دفاع میکنند یکبار هم با تفکر کتابهاشون و نخوندن و فقط از روی تعصب نظر میدن . زبان ترکی زبان یک زبان وارداتی است هرکاری بکنید نمیشه توجیهش کرد نمیدونم این پان ترکها چرا حرف هیچکسی و نمیشنون شایدم قرار نیست بشنون فقط گوینده هستند ولی یک توصیه برادرانه دارم اگر میخاید ملت شما ازتون حرف شنویی داشته باشه بجای تحریف و سفسطه و تکرار جعلیاتی که یک نفر میگه (نمونه اش این بود که در نشریه ای در دانشگاه زنجان نوشته بود فارسی لهجه 72 زبان عربیه بقیه هم همیشه همینو تکرار میکردن اونم با منبع یونسکو!!!!!!!!!!) استدلالهای آقای جوادی رو جواب بدید تا ما هم یه چیزی از شما یاد بگیریم .خیلی خوبه که منطقی بحث بشه و بجای تهمت دلیل بیاریم
عنوان مقاله: 
نظر
نام: 
جمال
نظر: 
یک سوأل از این آ الیار ،، مسئلەی سرزمینهای مورد مناقشە را در آنچە کە بە غلط آذربایجانی غربی میگوئید از ماکو و جلفا شمال تا جنوب میاندوآب چگونە میخواهید حل کنید ؟ با گفتن این حرفهای حپروتی کوردها زیادە رو هستند و مهاجرند و کردستان بزرگ میخواهند نە تنها نمیتوان مسئلە را حل کرد حتی در بعد فدرالیزمی کە از آن دم میزنید بلکە مسئلە را حادتر میکند نە کورد حذف میشود در این استان نە تورک ولی راه حل انسانی شما چگونە است لطفأ نفرمائید در جمهوری دمکراتیک فدرال آذربایجان با حفظ هویت آنها جای خواهند گرفت چون کوردها نیز همین برنامە را برای شما تورکها دارند ولی راه حل انسانیتان چگونە است؟
عنوان مقاله: 
نظر
نام: 
جمال
نظر: 
ستاد بحران در فرودگاه یاسوج سقوط هواپیما را بە علت قرار گرفتن کوه در مکانی نا مناسب اعلام کرد
نام: 
آ. ائلیار
نظر: 
آرایش نیروهای سیاسی بعد از جنبش دی
----------
جنبش دی به نیرو های سیاسی جامعه آرایش نوینی داد:
1- نیروی حکومت( اصول گرا- اصلاح طلب) : از نظر تئوری فاتحه اش خوانده شد. تنها از نظر نیروی عملی مطرح اند. اصلاح طلبان بیرون و داخل حکومت هنوز کمیت قابل توجهی را با خود دارند. خواست اینها

-« حکومت اسلامی دوم» است. با یک ملت و یک دولت. که حالت اول اش در معرض سرنگونی ست.

2- بقایای رژیم گذشته: به عنوان نیرو مطرح اند ولی تئوری سیاسی این جریان هم شکست خورده

-خواست اینان « سلطنت تشریفاتی و عملاً تبدیل آن به سلطنت استبدادی»ست. با یک ملت و یک دولت. یک بار سرنگون شده و دوباره سانس برگشت ندارد مگر اینکه خارجی تحمیل کند.
نام: 
آ. ائلیار
نظر: 
نیروهای سیاسی و آذربایجان
------------------------------
-«"قبضه رهبری جنبش" ، رفراندوم، مجلس موسسان، قانون اساسی جدید که احتمال دارد قبل از کسب پیروزی تدوین کنند، استقرارحکومت جدید» گامهایی ست که پیش روان «قوم خواهان حکومت جدید با مقوله ملت» با متشکل کردن خود در داخل و خارج، در درون وبیرون حکومت ، پیش می برد جهت حاکمیت خود. با اقتصادی سرمایه داری. و اندکی دموکراسی برای کسب پیروزی.

- نیرو های دیگر ( زحمتکشان ، تبعیض دیدگان ، "برابری و آزادی" خواهان واقعی ) تا وقتی که با « تشکل و مبارزه و "سیاست خاص" خود» نتوانند گامهای مذکور را به سود خود تغییر دهند بازنده اند. همانطور که گفته ام « تعیین کنند توازون نیرو هاست». این توازون اکنون به سود حاکمیت « جریان یک ملت- یک دولت» است. چون « نیروهای دیگر» ضعیف اند. « فاقد تشکل و اتحاد و سیاست خاص خود اند.»
عنوان مقاله: 
شایسته نیست دونفروقت دیگران رابگیریم.
نام: 
ع.ب.تورک اوغلی
نظر: 
سالام - آقا جمال،برای چندمین باراست،که نام من را،اغلی می نویسی،این هم نشان ازمشکلات درونی شماست،این تورک اوغلی
رامن اسم مستعاربرای خودانتخاب کرده ام،درزمان انتخاب این نام درایران مردم تورک ازتورک خواندن خودبراثرتبلیغات فاشیستی ابا
داشتند،که خودراتورک بنامند،ولی اکنون اگربه اینستاگرام،وای بر،تلگرام ووو،سری بزنید،هزاران نفربرای خودنام تورک ،تورک اوغلی،تورک قیزی گذاشته اند،
اگرمن هم شماراجیمول نامیدم ناراحت نباشید،ولی همیشه بخاطرحفظ ادب مراعات شماراکرده ام. آقاجمال انسانها بخاطر کار،توسعه نیافتگی منطقه خود،بخاطر مشکلات جغرافبایی، بخاطرمشکلاتی که حکومت ها ایجادمیکنند،مجبوربه مهاجرت میشوند،همین سیاسیون ایرانی درخارج ،درآلمان،فرانسه،آمریکا،
کانادا،چه اقتصادی،چه اجتماعی میلیونهانفرمیباشند،انشالله که روزی شرایط مساعد،وباب میل آنهاگشته برآغوش خانواده خودبرگردند،
این هایادآوری بود،برای شما،
عنوان مقاله: 
نظر
نام: 
جمال
نظر: 
سلام تورک اغلی من هم چیز زیادی نمیگویم فقط متأسفم برای کسانی کە در این سایت اعلام کردند کاش در تورکیە بودند و همراه گورگهای خاکستری دفاتر حزب رسمی کوردها در تورکیە را آتش میزدند جناب تورک اغلی بهتر است بە جای محکوم کردن دیگرانب یک آینە جلو خودتان بگذارید کە واقعأ چە هستید لطفأ پز روشنفکری و حقوق بشری از طرف شما پان اتراک ممنوع چون نخبگانتان اینجا بیان کردند اگر قدرت داشتند نمیگذاشتند هیچ کوردی در اورمیە با شلوار کوردی در خیابان و اماکن اورمیە حضور داشتە باشد همین
عنوان مقاله: 
کمک به لوایی
نام: 
کمک به لوایی
نظر: 
اگر شماره حساب پای پال دارند . ایمیل مربوط به آن حساب را بدهید تا از طریق پای پال پرداخنت شود. مرسی
عنوان مقاله: 
خودت رانشان دادی
نام: 
ع.ب.تورک اوغلی
نظر: 
سالام - جمال جان خودت وتفکرت را نشان دادی،باخودت خوش باش،
دفعه اول نظرت را برداشتند،بازهم ذات خودرا نشان دادی،
هرچند که اکثر افراد دراین سایت شما راخوب میشناسند.
متاسفم برملتی که افرادی مثل تو طرف دارآنها توباشی.
عنوان مقاله: 
تاریخ این تفکرشما دیگرخیلی وقت است گذشته شمامثل اینکه خوابید،
نام: 
ع.ب.تورک اوغلی
نظر: 
سالام - دوستان دیگرزمان تفکرارتجاعی وعقب مانده تعیین کردن هویت وتاریخ نویسی برای دیگران گذشته است.
حرف هایی می زنید،که دورازشآن انسان امروزی است،
آقای افشار،من کاری ندارم که رئیس مجلس جمهوری آزربایجان چی گفته است،شایدهم دررابطه باقره باغ وتبریزچیزبی ربطی نگفته است،چون نه تنهاقره باغ بلکه کل ارمنستان بعلت هایی توسط کشورهای کریستین روس واوروپا ونیروهایی مثل شما خودپارس یادری دان ازمام وطن جداگشته است،واکنون سخت است،که آن راهمچون اسراییل ازچنگال دیگران خارج کرد.
آقای افشار،دراسلام شناسی مبحثی است،که میگوید،وقتی کسی خودرانشناسد،خدایش رانیزنخواهدشناخت،
بدترین شکل نطردادن، برای دیگران هویت وشناسنامه یا شجره نامه نویسی است،که شما این کارراکرده اید،
مردم آزربایجان ،فرزندانی دارد،که میتوانند،دربهترین دانشگاه هابابالاترین مدرک تدریس میکنند.شماکه هیچ.
اینکه یک ملت یا ملت جغرافیایی بخواهد،

نام: 
کیانوش توکلی
نظر: 
جناب رضا عزیز، تهیه شماره حساب دیگر تا چند روز دیگر آماده می شود
عنوان مقاله: 
نظر
نام: 
جمال
نظر: 
بقیەی نوشتە ،،،،،،،،،،
کوبانی و برگزاری همه پرسی در اربیل صدا و مطالبات خود را به گوش جهانیان رساندند و خبرساز شدند و امروز با عفرین خبرساز شدند. کردها و نظام بین الملل موافق آنان برای تغییرات ژئوپلتیک بیش از امروز به فردا چشم دارند و در راه هدفی که تعریف کرده اند، صبورند. به باور برخی از صاحب نظران برخی از رهبران کرد حاضرند برای تحقق هدف ظهور کردستان مستقل یا اقلیم کردی دیگری در سوریه که همراه با تغییرات ژئوپلتیک و راهبردی خواهد بود، کردها قربانی داده و حتی بعضا بسترساز کشتار و سرکوب آنان شوند. این معادله، همان توری است که اردوغان ندانسته در آن گرفتار شده است. توجه داشته باشیم در جهان امروز ادامه سرکوب و کشتار و مظلومیت ناشی از آن، می تواند برای کردها مشروعیت مطالبات فراهم کند.


عنوان مقاله: 
آذربایجانیان 5000 سال است ایرانی هستند
نام: 
داریوش افشار
نظر : 
بسیار هم خوب و به جا بود. درود بر این مرد فرهیخته و شریف که حسابی در میان خود ترک پنداران تجزیه طلب، بلوا به راه انداخته است. ایرانیان آذری هزاران سال است که در این کشور زندگی می کنند و تنها زبان آنها امروزه ترکی آذری شده است و دگرش زبان نه کسی را فارس می کند و نه ترک. پارسیان ترک زبان امروز بر بخش های آذری نشین میهن، چون همیشه حکم صاحب خانه را دارند و هم تباران آن سوی ارس، حکم از مام میهن دورافتادگان را. این بحثی ملی و میهنی است و ارتباطی با رژیم خونریز ولایت فقیه ندارد. اگر قرار باشد کشوری تجزیه شود، آن جمهوری جعلی آذربایجان است که باید به ایران بپیوندد، به همان کشوری که روزی از آن جدا شده.

ترک با آذری دو تاست و ما آذری هستیم نه ترک.
نام: 
جنایات جنگی
نظر: 

نماینده سازمان ملل در عفرین هفته گذشته خبر از بکار بردن گاز سمی در عفرین از طرف آرتش آزاد سوریه داده بود که خبر گزاریها منتشر کرده بودند. اما همین نماینده اضافه کرده بود : آنهائیک چنین ادعائی را کرده بودند( کردها) اجازه نداده اند که این ادعا بوسیله کارشناسان بی طرف بر رسی شود.
عنوان مقاله: 
نظر
نام: 
جمال
نظر: 
صادق ملکی در یادداشتی برای دیپلماسی ایرانی می نویسد: سقوط عفرین در نقطه نهایی، نه چاره‌ای برای رفع نگرانی امنیتی ترکیه و نه عامل برتری ژئوپلتیک این کشور خواهد شد. کردها و جهان امروز، کردها و جهان دیروزنیستند. سیاست‌های سرکوب کردها چه در داخل ترکیه چه خارج از مرزهای این کشور خود عامل پیروزی کردها خواهد بود.
دیپلماسی ایرانی:عفرین سقوط نکرده است اما می تواند در روزهای پیش رو سقوط کند. عفرین چه سقوط کند و چه نکند، کردها برنده نهایی معادلات و محاسبات اشتباه ترکیه خواهند بود.

پیش بینی سقوط سه ساعته عفرین توسط روزنامه ینی شفق، ارگان رسانه ای دولت حزب عدالت و توسعه علیرغم گذشت نزدیک به یک ماه از آغاز عملیات شاخه زیتون هنوز تحقق نیافته است، با این وجود سقوط احتمالی عفرین می تواند افتخاری بزرگ برای دومین ارتش ناتو و متحدین داعشی آن باشد؟!
نام: 
بهمن موحدی(بامدادان)
نظر: 
به پان ترک و حزب اللهی سایبری :
فاشیستهای پان آریایی،" ترکها" را ایرانی نمی دانند، و این هموطنان را به چشم بیگانه نگاه می کنند؛ لذا من در آن کامنت خود نوشتم: "ایرانی بودن حق ذاتی ترکهاست و تمامی خلق های ایرانی باید حقوقی یکسان داشته باشند".
از سویی دیگر ، به فاشیستهای پان ترک ،توصیه کردم از دامن زدن به بحث های ارتجاعی راسیستی خود داری کنند.
پان ترکها و طرفداران رژیم، چون خود ماهیتی وابسته و جیره خوار دارند، نمی توانند مستقل بودن دیگران را درک و هضم کنند. به عنوان مثال، هواداری اینجانب از سازمان مجاهدین، به معنای وابسته بودن و رابطه داشتن من با این سازمان نیست. شما میتوانی هوادار یک جریان سیاسی باشی بدون اینکه حتی کوچکترین رابطه ای با آنها داشته باشی.
در ضمن کما فی السابق " کافر همه را به کیش خود پندارد" سایبری های ساندیس خور رژیم که بابت انجام وظیفه در فضای اینترنت، ساعتی پول
عنوان مقاله: 
نظر
نام: 
جمال
نظر: 
جناب کیانوش توکلی من کی مسئلەی انسانی را با تصفیە حساب سیاسی قاطی کردم من برای محمد رضا لوائی آرزوی سلامتی و بهبودی کردم و در ضمن بهترین راه حل را برای تأمین امکانات مالی برای دوا و درمان پیشنهاد کردم مطمئنأ محمد رضا لوائی با کمال میل اگر کمکی دریافت کند از دولت باغچە لی و میت تورکیە بر کمکهای ارسالی از طرف مردم بیشتر ترجح میدهند
عنوان مقاله: 
تکرار مکررات
نام: 
محمد
نظر: 
جناب فرخ و ملیحه محمدی واقعا چیزی برای گفتن نداشتند . غیر از سماجت بر نظرات شان که در تجربه با شکست مواجه بوده و تکرار حرفهای کهنه !!
عنوان مقاله: 
جناب peerooz
نام: 
palandouz
نظر: 
دردوران صفویه وقاجاریه، اکثریت جمعیت ایران تورک بودند. ولی امروزه بیش از نصف جمعیت تورک ها مجبور به تغییر ملیت شده وفارس شده اند. درسال ۱۹۱۵ سه ملیون از جمعیت ده ملیونی ایران فارس برآورد شده اند. درهمان سال ها تبریز بزرگترین شهر ایران بود وبه عنوان مثال جمعیت خوی وشیراز برابر بوده اند. اگر وجه مشترکی پیدا میشود که همه ما را به هم پیوندمیدهد همان زنجیر های برده گی ما تورک ها در دست ملت حاکم است.اگر درزمان صفویه ایران مفهوم کشور شیعه در تقابل با عثمانی را عرضه می کرد ،امروزه ایران دقیقا معادل فارس میاشد ونیز معرفی میشود.اگربه عقیده شما ی فارس « در دنیای آشفته و پر معضل کنونی آنقدر گرفتاری وجود دارد که نزاع بین ترک و فارس و غیره و دمیدن بر این آتش و " مشت بر هم زدن" آخرین چیزی ست که ما به آن احتیاج داریم. » مهم ترین مسئله من تورک حیات وبقا ملت آزربایجان جنوبی می باشد.
نام: 
peerooz
نظر: 
صاحبدلی به مدرسه آمد ز خانقاه/ بشکست عهد صحبت اهل طریق را
گفتم میان عالم و عابد چه فرق بود/ تا اختیار کردی از آن این فریق را
گفت آن گلیم خویش بدر می‌برد ز موج/ وین جهد می‌کند که بگیرد غریق را.
گلستان سعدی, باب دوم در اخلاق درویشان

از قرن ها قبل تا دوران جمهوری اسلامی دراویش در خانقاه های خود با معدودی مرید به کار خود مشغول و گرچه "اهل مدرسه" چشم دیدن آنها را نداشتند معمولا - معمولا - مزاحم آنها نمیشدند. در دوران جمهوری اسلامی دراویش ظاهرا آخرین گروهی اند که در معرض تهاجم قرار گرفته و "غیر غریق" را هم میگیرند, ظاهرا آتش افروزان دیگری از این فرصت استفاده کرده و در سرزمین مذهب پرور ایران بر آتش نفاق میدمند و این مقالات شرح این ماجراست. تا آنجا که به ایران گلوبال مربوط است باید در پای تمام مقالات ذکر شود که محتویات مقاله انعکاس نظر نویسنده است و ربطی به مشی رسانه ندارد مگر آنکه سایت با
نام: 
کیانوش توکلی
نظر: 
جناب اسد صدیق ، پیغام تان به آقای لوایی رساندم و کامنت جمال را هم پاک کردم .منهم سخن شما را تایید می کنم مسایل انسانی را با تسویه حساب های سیاسی قاطی نکنید