«صفحه شما»

دوستان و خوانندگان عزیز، امکان کامنتها واقعا به شما تعلق دارد. هدف ما ایجاد محیطی دوستانه برای تبادل نظر است. آزادانه نقد، نظر، خبر، تفسیر، تحلیل و... بنویسید اما خواهش می کنیم بدون نام بردن از اشخاص حقیقی و حقوقی در کمال امنیت برای خود و دیگران فضایی ایجاد نمائید که بدور از توهین و اتهام و جوسازی و مسموم کردن محیط تبادل نظر باشد. توجه داشته باشید کامنتهایی که این موارد را در نظر نگیرند، منتشر نخواهند شد.

لطفا اعتراض، انتقاد و پیشنهاد خود را به آدرس info@iranglobal.info ارسال کنید. از پاسخ به اعتراضات در کامنتها معذوریم.

دیدگاه‌ها

نام: 
lachin
نظر: 

برای دوستداران فرهنگ و هنر....
موسیقی « آند» از کشور پرو.. El Condor Pasa .. یکی از بهترین اجرا ها.....
https://www.youtube.com/watch?v=x2P9YcnWlwY
نام: 
کیانوش توکلی
نظر: 
جناب جمال گرامی ، درست می فرمایید ،منتشر کننده خبر می باید، منبع آن را دقیق مطرح می کرد، ایشان منبع را بطور مبهم خبرگزاری ( ملت )عنوان کرد که معلوم نیست این خبرگزاری ( ملت ) ترکیه است ویا ایران. من در همینجا از وحید می خواهم که به سوال جمال پاسخ دهد.
نام: 
کیانوش توکلی
نظر : 
صدا خیلی خش خش دارد.
نام: 
جمال
نظر: 
اخیرأ سران تورکیە و اسرائیل بەهم حملەهای لفظی میکنند آخرین جواب نتانیاهو بە اوردغان ،
بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل حملات اخیر رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه را به تندی پاسخ داد و آقای اردوغان را به حمایت از تروریسم متهم کرد.
او در واکنش به اظهارات آقای اردوغان که اسرائیل را "کودک کش" نامیده بود گفت: "من عادت ندارم از کسی توصیه‌های اخلاقی بشنوم که روستاهای کردنشین را بمباران می‌کند، روزنامه‌نگاران را به
زندان می‌اندازد، به ایران کمک می‌کند تحریم‌های بین المللی را دور بزند و به تروریست‌ها از جمله در غزه کمک می‌کند بی‌گناهان را بکشند".
نام: 
جمال
نظر: 
جناب کیانوش توکلی در رابطە با زلزلە کرمانشاه و خبر ی کە بە زعم ایشان دروغ بود چند روز سایتش را با تکذیب این خبر قروق کردند حال چگونەا است در رابطە با خبری کە نە منعکس کنندە آن معلوم است و نە جملات آن بە هم مربوط است ساکت هستند پخش این گونە خبر ها فقط تشتت و نگرانی در بین مردم کورد و درست کردن جو دوردونگی بین ملت کورد و احزاب کورد میباشد ،،، خبری سرتا پا دروغ و دست ساز اوردغان دروغگو گست شکی در آن نیست ولی کل خبر دست ساز و دروغ است
نام: 
lachin
نظر: 
دوستان... یکی از بدبختیهای کشور های دیکتاتوری و فلاکت زده همچون ایران این است که چون زبان یک قشر ( اقلیّت ) به عنوان زبان رسمی اعلام شده است متکلمان این زبان خیال می کنند این کشور فقط مال انهاست. بعصی وقتها هم پا را هم از گلیم درازتر کرده و با پند و نصیحت قسمی ازساکنان این سرزمین را هم از سرزمین اجدادیشان کوچ به مغولستان, اویغورستان و ترکستان می کنند. نقطه تاسف در اینجاست که چون تاریخ این آقایان بوسیله بیگانگان نوشته شده است , هیج وقت به خود اجازه نمی دهند تاریخشان را بصورت علمی حلاجی بکنند و هر وقت هم کسی به اشتباهات این باستان پرستان گوش زد می کند, زود با انگ ( ایران و فارس ستیز ) مقابله می شود. نکته خنده دار هم در اینجاست که برای اثبات این تواهمات از مارکس و انگلس و لنین هم سخنی به میان میاورند وگر نه شما با کدام عقل و منطق به کوچاندن ملتی از سرزمینی باشید که هزار و اندی سال
نام: 
خرسند
نظر: 
آقا دکتر یحیائی در این مقاله حقایق پدید آمدن فرقه دمکرات آذربایجان را کتمان می کنند و نقش استالین برای جداسازی این سرزمین از ایران و حضور سربازان شوروی در ایران را نادیده می گیرید. به خواننده گرامی این مقاله توصیه می کنم برای پی بردن به ماهیت این فرقه مزدور شوروی و چگونگی تشکیل و سقوط جمهوری یکساله آذربایجان کتاب " ما و بیگانگان" نوشته دکتر نصرت الله جهانشاهلو افشار معاون پیشه وری را بخوانید تا سیه رو شود هر آنکه در او غش باشد. با جستجوی نام کتاب آنرا می توانید یافته و دانلود کنید.
نام: 
خرسند
نظر: 
بیانیه مشترک و یا سازمانی شما ، در سال 1995 که کنگره امریکا این طرح را تصویب نمود، چه بود و کجا منتشر شده است که اینک وا اسلاما می کنید و نگران دو کشوری اسرائیل و فلسطین هستید. اتفاقا بسیاری از تحلیلگران وارد به امور خاورمیانه براین باورند که با این شناسائی جسورانه ترامپ ، پس از هیاهو های بسیار برای هیچ و فروکش کردن رگ های ورم کرده گردن مسلمانان و فلسطینیان ، راه برای مذاکرات صلح واقعی و تشکیل دو کشور فلسطین و اسرائیل هموارتر خواهد شد.
نام: 
اقبال اقبالی
نظر: 
گوئی "خط امام" درون سلول های این گرو ه های بدسابقه جا خوش کرده است. هزاربار آنها را بالا بیندازند، آخر روی خط امام پائین می آیند! حمایت از امام بخاطر ظرفیت های "خرده بورژوازی" بود. ولی معلوم نیست بهانه همسوئی با حماس (برادر تنی داعش، حزب الله، طالبان و .. ) چیست؟ "آزادی قدس" و انتقال آن به یک حکومت اسلامی دیگر؟
تجربه خونبار اسلامگرایان برای همسو نشدن با اسلام سیاسی کافی نیست؟!
راستی اگر ارزش های دادگرانه (سوسیال) و لائیک دمکراتیک نهادینه شوند؛ چرا اسرائیلی ها و فلسطینی ها نمی توانند زیر یک سقف زندگی کنند؟ روی دیگر سکه سیاست آمرانه و غیرقابل تائید ترامپ، سیاست شما و ارتجاع منطقه است که از طرح ضرورت خودمدیریتی دادگرانه و سکولار دمکراتیک مردم (ورای تعلقات دینی - تباری) هراس دارید!
چرا اینهمه "هیئت" های پر طمطراق و فقدان سیاست از خاستگاه انسانمدارانه، سوسیال و لائیک دمکراتیک؟
نام: 
داریوش افشار
نظر: 
از آنجا که پاسدار جزایری در جناح مخالف است، می توان سخن وی در این درباره را درست دانست. خبر به دلیل غیرواقعی بودن برداشته نشده، بلکه به توصیه ی رییس جمهور وقت رژیم محمد خاتمی این اتفاق افتاده است. اینکه منابع مالی وی از سوی سعودی است، آنگونه که گفته می شود، این مورد را تقویت می کند، چرا که بسیاری از افراد جناح موسوم به اصلاح طلب هم اکنون یا مستقیمن از سوی نهادهای آمریکایی پشتیبانی می شوند یا سعودی که در اتحاد این دو کشور، برای این دست افراد تفاوتی نمی کند که به کدام سو بیشتر متمایل شده باشند. اگر حضور خاتمی در پرتغال در نشست مخفی بیلدربرگ که رسانه ای نشد و همچنین سفر او به آمریکا برای دیدار با ژرژ سوروس را به این داستان بیفزایید، روابط پنهان اصلاح طلبان حکومتی با آمریکا و عربستان را می بینید.
نام: 
سعيد رضا
نظر: 
بعد از استفاده عمدى و ابزارى كلمه خليج عربى بجاى خليج فارس، اينبار ترامپ با اعلان قبول بيت المقدس بعنوان پايتخت اسراييل، كوته بينى سياسى، حماقت ذاتى و ماهيت جنگ طلبانه خود را در برابر ديد و قضاوت جهانيان قرار داد.
سرنوشت بيت المقدس فقط و فقط از طريق مذاكرات صلح بين اسراييل و فلسطينيان تعيين خواهد شد و اين اعلان نابخردانه معجزه هزاره سوم امريكا، در واقع تاييد نظر افراطيون اسلامى در بيهوده بودن و پوشالى بودن مذاكرات صلح ساليان گذشته است.
واجب و ضروريست كه كنشگران سياسى با درك حساسيت موضوع و شرايط لحظه در خاورميانه و ايران، تاكتيك مناسبى براى جلوگيرى از ماهيگيرى ذوب شدگان ولايت از اين اب گل الود اتخاذ نمايند.
نام: 
استخانلو
نظر: 
نتیجه - پس حکومت آخوندی نظامیست غیبی و امام زمانی، که از موضوع تهدید هر دو نامه خبر داشت و هر دوی آنها را قاطعانه رد کرد. حالا هی بگویید آخوند عقل و شعور ندارد . والا بیلا من که تعجب کردم. از نظر لاتی و ایرانی گری، اینها واقعا خیلی قالتاق هستند.
ایرانی جماعت ،باید بر سر در خانه و کاشانه و میخانه و مسجد و قمارخانه امامزادههای خود بنویسد - " با کسیکه از موضع تهدید و زبان زور بخواهد وارد شود، باید با مشت و لگد پاسخی رستم گونه داد؛ حالا این چه تجزیه طلب مغول و کرد و عرب باشد ، و چه ترامپ و نتانیابو"
هنر زان ایرانیان است و بس / ندادند شیر ژیان را به کس.
نام: 
اسامه
نظر : 
جناب 51 نام با نام جدید پان ایرانیست
ایشان به شما یکبار اکانت سایت را داده و شما بار ها از ان استفاده کرده اید همین چند روز پیش هم یک داستان نیمه درست نیمه تخیلی نوشتید و فرستادید ایشان هم چاپ کرد
شما هم باید کمی قانع باشید. یا ان نوجوان مو بور و چشم ابی ازبکی که به جای جدول روزنامه ماتریس های 10*100 حل میکند و ماجرایش با معلم ریاضی و باتوم برقی کمیته ضد خرابکاری ساواک
یا 51 نام دیگر و گشتن در بخش جویندگان عاطفه به دنبال نشانی از مرحوم جلیل خان نارویی

و باور بفرما ان معلم خطا کار که در مورد شما نتوانسته جلوی خوداش را بگیرد نه با من نسبتی دارد و نه با مولوی و ابن سینا و نه با این مسئول جدید کامنت ها
البته افسوس که شما در این سن و سال که خان زاده های فراری از فرقه دموکرات عاظربایجان را هم به معلمی دیده اید جزو سنگواره های سایت میباشید دیگر عقده گشایی نمیتوانی
نام: 
آخوند مقصر
نظر : 
بهرام رحمانی، در لینک و مقاله زیر ، نشان میدهد که آخوند شغال صفت ، از ساده لوحانی مانند رنجانی و ضراب و قطب زاده و بنی صدر و دیگران ، در مراحل مختلف حکومت داعشی خود ، استفاده میکند و بعد آنان را محاکمه نموده یا به سطل آشغال می اندازد. یا اسر و زندان میکند یا بی آبرو می نماید .
http://www.kar-online.com/node/14142
نام: 
رضا دولت ترکپور
نظر: 
استوارت میل و کارل پوپر به واقع درد انسان داشتند اولی چنان در دفاع از کارگران پیش رفت که سوسیال لیبرالیسم از میراث او میباشد. کارل پوپر فیلسوف بزرگ علم با اینکه با هموطن خود هایک بسیار دوستی داشت اما تفکرات نیولیبرالیستی او را در مبحث اقتصاد بازار آزاد و حمایت بی چون و چرا از سرمایه داری زیر تیغ انتقاد خود قرار داد. این است که او را نزد بسیاری از آزادی خواهان و لیبرالها محبوب نموده است. (البته بعضی از لیبرالهای تندرو در ایران نظرات لیبرالیستی او را قبول داشته اما تفکرات اقتصادی او را رد میکنند و بجایش گرایش به نظرات نئولیبرالیستی هایک دارند)

به هر روی در دمکراسی لیبرال مهم این نیست چه کسی حکومت میکند بلکه مهم ماهیت حکومتی است که قرار است اساس جامعه را بدست بگیرد. در دمکراسی لیبرال دولت (حداقلی) بر عکس دولتهای تمامیت گرا (حداکثری) تمام قدرت را
قبضه نمیکند بلکه قسمتی مهم از قدرت
نام: 
کیانوش توکلی
نظر: 
طرف پان فلان هست ، خود را پان فارس می نامد، ضد مجاهد است خود را مسعود رجوی می نامد.تصمیم ما این است بکارگیری اسامی متضاد که با نامی می نویسی که ضد ش تبلیغ می کنه،...آری این قبیل اسامی را ممنوع کرده ایم.
نام: 
Anonymous
نظر: 
با درود بسيار خدمت جناب توکلی گرامی
متاسفانه افرادي در استخدام تارنماي محترم ايران گلوبال ميباشند که تمايلات شخصي خود را بر مانيفست و منشور سايت که همانا ايجاد فضايي سالم و آزاد در ارائه نظرات نظريه پردازان و کامنتهاي کاربران بوده است ترجيح داده و بخود اجازه ميدهند بدون داشتن دليل منطقي بعض کامنتهاي چالش برانگيز را سانسور کنند. تاکنون تعداد زيادي از کامنتهاي بنده چه در ذيل نوشته هاي جناب محمدرضا لوايي مانند "داستان دهقان فداکار را کشتند" يا نوشته هاي جناب بني طرف "آيا با مرگ صالح...." و " آيا پوزه ...." در حالي که کامنتهاي موهن بعضي از کاربران منتشر ميشود.
نام: 
Anonymous
نظر: 
آقای ف/م.سخن ملت همیشه در صحنه و مسلمان 12 امامی باید از پدر این شخص حاج حسین ضراب ممنون باشند که رضا جان شما را در مکتب شیعه علویش بزرگ کرده و به این مراتب و مقامات رسانده. نمی دانم قیافه پدر این رضا جان را دیده اید یا نه ولی در پیشانی اش یک جای مهر دارد به اندازه یک آجر. از چهره اش هم که انوار ولایت و امامت شعوبی می بارد. ولی راست می گویید علت استفاده از خیار چمبل شاید عقده جنسی باشد که چرا خدا اینهمه علوم لدنی و ماهوی مانند رشوه ، دزدی ، قاچاق انسان و ارز و هرچه بخواهید بهش داده ولی آن اصل کاری را نداده.ما آزربایجانی ها بیشتر از شما باید بهش افتخار کنیم. چون با پول دور زدن تحریمها، سپاه و روسها بمب و موشک تهیه کردند و در سوریه عرب و ترکمن ها را قتل عام کردند.
نام: 
مارالان
نظر : 
بعد از رونمایی مجدد از رشوه ها واختلاس و به دست و پا افتادن اختلاسیون باند اردوغان خیلی واضح است که بخواهند رضا ضراب را از این طریق ضربه بزنند. آنقدر پولدار هست که در زندان هم برایش خدمت کنند . ازین نمونه های اتهامات پوچ زیاد میبینیم. با پولهایی که رژیم به باد داده به حقوق میلیونها نفر ۴۰ساله تجاوز شده و میشود.
نام: 
استخانلو
نظر: 
ما ایرانیان - انگار ما ایرانیان با کمک این سایت ، باعث شدیم که ترک زبانانی که با ایران و فارس سر ستیز دارند ، به شناخت و قبول نژاد مغولی خود بپردازند و با آن آشنا شوند و امریکا و اروپا را ترک کنند و به مغولستان و اویغورستان و ترکستان بازگردند. ما از آغاز اشاره کردیم که مغول نامیدن تجزیه طلبان آذری، یک ادعای علمی ،شرق شناسی است و نه توهین. ولی این گروه چون خودش راسیست است، همه چیز را در این سایت نژادگرایانه می بیند. اگر به یک ایرانی بگویی او از زبان و نژاد هندواروپایی است، وی اینرا توهین نمی بیند چون این حرف یک ادعا و قانون علمی تاریخی فرهنگی زبانی نژادی است.اگر به یک عرب بگویی که او چون یک یهودی از نژاد سامیست و پسرعموی اسرائیل است، ناراحت نمی گردد. ولی پان ترک چون در تمام امور و موضوعات فاقد شناخت و سواد و صداقت تحقیقی و حقیقت جویی است، با همه جنبه های روشنتگری و روشنفکری لجاجت و مخالفت
نام: 
lachin
نظر: 
برای دوستاران فرهنگ و هنر.....
ترانه ای برای « مادر» با زبان (( مـــــغولـــــی )).
https://www.youtube.com/watch?v=-4zR-wIfpds
نام: 
lachin
نظر: 
https://www.youtube.com/watch?v=LDI7j1eftqk
دوستان... هرچند که من با ( ژن ) و مارکرهای مختلف انسان ها و... زیاد علاقه ندارم چون باور دارم که ما موجوداتی از نسل ( انسانی ) هستیم ولی این روزها در این سایت در باره ( نژاد مغولی... زبان مغولی ) بیشتر کامنت گذاری میشود.. به دوستدارانی که به علم ژنتیک علاقه دارند شما را دعوت به لینک بالائی می کنم که مشاهده بکنید که چطوری یکی از مارکر های (( اسیای میانه )) که فقط در یک خانواده کنونی (( نیاز اوف )) وجود دارد , اجداد ایشان 40 هزار سال پیش با نزدیکی 20 هزار نسل قبل توانست مردمان اروپا, قسمتی از آسیا و هند, روسیه و سرخ پوستان امریکا شمالی و جنوبی ( اینکا ها) را تشکیل بدهد. این نسل تقریبآ یک میلیارد از جمعیِت دنیا را تشکیل میدهند.نسل فعلی نیاز اوف , از ترک های اسیای میانه هستند...
نام: 
کیانوش توکلی
نظر: 
جناب
پان ایرانیست=پان فارسیست.../این را بدان ا ستفاده از نام های این چنینی خط قرمز ماست و هر چه بنویسی درج نمی شود، آخه این همه نام مستعار ...اصلن می تونی نامی هم انتخاب نکنی. بنابراین خودت و ما را خسته نساز،
نام: 
کیانوش توکلی
نظر: 
1_حالا از کی ؟پاسدار سرتیپ مسعود جزایری بعنوان منبع خبر موثق می شود!روشن است ، خبر آنقدر غیر واقعی بود که خودشان آن را بر داشتند. 2- گفته می شود منابع مالی تلویزیون نوری زاده منابع سعودی باشند 3-سالهاست که نوری زاده از خط اصلاح طلبی خارج شد ه است و هیج ارتباطی بین ایشان و خاتمی نیست.
نام: 
ع.ب.تورک اوغلی
نظر: 
سالام _ دراین مقاله ودرمتن های دوستان نکاتی نهفته مانده که اشاراتی اساسی برای روشن شدن آن نشده است.جناب قندچی وجناب پیروز بااینکه درلفافه حرفشان رازده ولی روشن نساخته اند،که به چه دلیل این زبان ملی رادوست دارند،که زبان دری یاهمان تاجیکی باشد!!
آقای پیروزنیز باتوجه به اینکه موضوع شوروی قدیم راتوضیح داده ولی زبان روسی راتوجیحی برحقانیت این زبان دری درایران دانسته است.
اولا حرف های شمابرای تعدادی عوام قابل قبول یا توجیح است،ولی برای افرادی که ازمقداری عمق اندیشه برخوردارباشد،فقط یک بهانه غیرقابل بخشش است.
افرادی مثل آقای قندچی که مدت زیادی درغرب ودردنیای پیشرفته زندگی کرده بعیداست که تابحال پی به وجودزبانهای علمی
وپیشرفته جهان نبرده است.
ولی اگرآقای پیروزازایران خارج نشده باشد،وازتغذیه علمی ناقص ایران مصرف کرده باشد،زیاداشکالی ندارد،که پی به این موضوع اصلی وعلمی زبانهانبرده است.