«صفحه شما»

دوستان و خوانندگان عزیز، امکان کامنتها واقعا به شما تعلق دارد. هدف ما ایجاد محیطی دوستانه برای تبادل نظر است. آزادانه نقد، نظر، خبر، تفسیر، تحلیل و... بنویسید اما خواهش می کنیم بدون نام بردن از اشخاص حقیقی و حقوقی در کمال امنیت برای خود و دیگران فضایی ایجاد نمائید که بدور از توهین و اتهام و جوسازی و مسموم کردن محیط تبادل نظر باشد. توجه داشته باشید کامنتهایی که این موارد را در نظر نگیرند، منتشر نخواهند شد.
شما می‌توانید با فرستادن ایمیل به آدرس سایت info@iranglobal.info به عنوان کامنت نویس نام‌نویسی کنید و با گرفتن کد سایت، کامنتهای خود را مستقیما در زیر مطالب و یا در صفحه شما قرار دهید. امتیازِ گرفتن کد این است که با آنلاین شدن در سایت و نوشتن کامنت، نظر شما بلافاصله و مستقیما منتشر می‌شود.
نام می‌تواند مستعار باشد. واقعی یا مستعار بودن نام در ایمیل نیز اختیاریست. به این ترتیب اطلاعات کسانی که مایل به افشای نام و هویتشان نیستند، برای ما نیز نامعلوم خواهد بود.
لطفا اعتراض، انتقاد و پیشنهاد خود را به آدرس info@iranglobal.info ارسال کنید. از پاسخ به اعتراضات در کامنتها معذوریم.

دیدگاه‌ها

 

نام: 
تبریزی
نظر: 
دوستان گرامی، کسی که خوراکی های خوشمزه و گرانبهائی را که کارگران و رنجبران و دهقانان و تهیدستان و کارتن خواب ها و بی پول ها و بیکار شده ها توان خریدن آنها را ندارند و دارای چربی و روغن هستند فراهم کند و بخورد و شکمش چاق و برآمده شده و پر از چربی و پیه شود به او چه می گویند؟ اگر چنین کسی گه گاه و در شب ها این خوراکی های پر از روغن و چربی را بخورد به او می گویند: (پیه خور شب) که کوتاه شده نام چنین کسی (پیه شب) و (پی شب) می شود اما اگر چنین کسی هر روز با جیب های پر از اسکناس به رستوران هائی برود که در آنجا آن خوراکی های گرانبها فروخته می شوند و آنها را بخرد و بخورد به او می گویند: (پیه خور روز) که کوتاه شده نام چنین کسی (پیه روز) و (پی روز) می شود! که برای شناختن این (پی روز) های میلیاردرزاده و پولدار نگاه کردن به نوشتاری در لینک زیر سودمند است

http://iranglobal.info/node/27006
نام: 
peerooz
نظر: 
سرکار و یا جناب تبریزی,
با اتلاف سی ثانیه از وقت خود و نگاه به http://iranglobal.info/node/57922 هرگونه شک و تردیدی در مامور بودن شما بر طرف میشود. گرفتاری شما اختلال روانی ست و آنها که در این سایت با شما به مجادله پرداخته اند یا مامورند و یا مانند شما اختلال روانی دارند و یا متعصب و افراطی می باشند. تنها معمای حل نشده برای من اینست که چرا سایت, چنین مطالبی را منتشر میکند؟ حق آزادی بیان به هر قیمتی؟ حتی در دارالمجانین؟ البته اگر سایت برای این روان درمانی مزدی هم طلب میکرد حرفی بود ولی خب "تو نیکی میکن و در دجله انداز - که ایزد در بیابانت دهد باز" ! ؟ نمیدانم.
نام: 
تبریزی
نظر: 
دوستان گرامی، در سرتاسر جهان و در سرتاسر تاریخ ستمدیدگان با دو گروه جنگیده اند، یک گروه که به آنها گفته می شود دشمن و گروه دیگر که به آنها گفته می شود خائن! و مردم دردمند و درمانده و گرسنه و ستمدیده ایران بدون جارو کردن این خائن ها نخواهند توانست خانه ای به نام ایران را بازسازی و آباد کنند! سخن درباره خائن هائی که هم اکنون به ستمدیدگان ایرانی از پشت خنجر می زنند نیازمند نوشتار جداگانه ای است اما هم اکنون برای شناختن این خائن ها نگاه کردن به نوشتاری در لینک زیر سودمند است

http://iranglobal.info/node/57922
عنوان مقاله: 
متن کامل “کنوانسیون خزر”، سند خیانت حکومت اسلامی به ایران و ایرانیان
نام: 
اقبال اقبالی
نظر: 
http://www.tribuneiran.org/%D8%A7%D8%AD%D9%85%D8%AF-%D8%AA%D8%A7%D8%AC-%D8%A7%D9%84%D8%AF%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D8%AF%D9%88-%D9%86%DA%A9%D8%AA%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D9%BE%DB%8C%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%B1/
احمد تاج الدینی: دو نکته در باره پیمان رژیم حقوقی دریای خزر
(ماده 3 بند 10). این بندها از جهت ژئوپولیتیک و تمامیت ازضی کشور اهمیت فوق العاده دارند. بویژه که نظام حاکم بر ایران نظامی ضعیف و شکننده است و به راحتی زیر بار تحمیلات قدرت های ذی نفوذ می رود. منظور از دسترسی به اقیانوس ها و دریاهای جهانی از طریق قلمروهای سرزمینی ، عمدتا ناظر به دسترسی چهار کشور دیگر طرف قرارداد و شرکت های بزرگ نفتی و گازی فعال در این کشورها به خلیج فارس و دریای عمان است.
عنوان مقاله: 
در روش‌شناسی مبانی آزادی , علی رها
نام: 
yaradiciliq
نظر: 
"" ابر مردی برای دوران ابر تورم‌ها "" نگارندهٔ مقاله، بدون اینکه درکی از دوران متلاطم حاضر داشته باشد، با تکیه بر "" فرضیات پوچ جامعه شناسی‌ "" و "" برداشت‌ها / نتیجه گیریهای مطلق ذهنی‌ "" ، اعتراضات کنونی‌ ایران شهر فارسی‌ را، به پیروزی ( گفتمان ) قدرت بلوغ جامعه در برابر دفاع از قدرت تخریب انقلابی‌ به هر بها ئی پیوند می‌‌زند، در آخر نیز، سخن گوهر باری از حضرت پیغمبر " مارکس " بیان میکنند که " در دمکراسی حقیقی‌، دولت سیاسی محو / ناپدید می‌‌شود "". این جامعه به بلوغ رسیده ایران شهر فارسی‌، موج اعتراضات را، به "" می‌‌جنگیم، می‌‌میریم، خزر رو پس می‌‌گیریم "" و "" کاسپین را فروختی، ناموستو فروختی "" تغییر داده است، باشندگان ایران شهر فارسی‌، دمکراسی مطلوب جمهوری ایرانی را، دایر خواهند کرد. اهورا مزدا یار و پشتیبان شما باشد، همیشه سبز و خرم باشید.
نام: 
Anonymous
نظر: 
سلام علیکم برادران پان ترک امت لوحه پرور و سومر محور.خداوند سایه شما را کم نکند واقعا بیشترین تعداد کلیک های سایت مدیون روشنفکری های شما هست که از روشنی زیاد مانند اشعه ایکس تا فیها خالدو ن را نشان میدهد. در حال حاضر کشور به رهبری خامنف ترک شیعه صفوی محور هدایت میشود سپاسگزاریم به امید دیدار در مدرسه زبان ترکی خزری . چون هنوز تکلیف بستر دریای خزر معلوم نیست چشم بسته زیرابی نروید.
نام: 
سازاخ
نظر: 
دریای خزر مال ایران خواهد بود!!! کی؟؟ کجا؟؟ آرزو است، مثل شعرهای فارسی و یا ضرب المثل های ژستی انگلیسی و آمریکائی، ژست و شعر های ماقبل تاریحی مشکل ایرانی ها است، که مشکلی لاعلاج است، روانتراپی و رواندرمانی هم در مقابل این نارسیسیم فارسمداری، فارس محوری و فارس سالاری عاجز است. خدا یا طبیعت باید فکری به این ملت از خود راضی باید مبذول بدارد. تا به حالت نرمال بیایند و خود را بالاتر ار دیگر ملتها نبیند.
عنوان مقاله: 
با توام ای قابیل برادر کش
نام: 
کاوه فرزند ملت
نظر: 
مگر شما از من برای بازنشر نوشته ام اجازه گرفتید ؟ مگر من به شما بدهی .... دارم که نوشته را پر از غلطهای دستور زبانی اعلام کرده و می گویید لطف کرده آنهارا تصحیح کرده اید ؟ مگر من برای خظ مشی خود که جگونه باید نوشته ام را بنویسم و چه چیزی را و به چه شکلی بیان کنم باید به روش شما عمل کنم . هر کس روشی دارد . بجای تشکر و معذرت از بدون اجازه بازنشرکردن مطلب ، من بدهکار شما هم شده ام ، اینهمه حود بزرگ بینی را از کجا آورده اید . خودتان را تربیت کنید .اطلاعاتی که داده اید هم غلط است من خود یکبار از گوشه چشم بند " حاج امین " را دیدم " قطعا فلاجیان نبو
اما کسی که اورا دیده و شناخته بود می گفت در خیابان قصر الدشت خیاطی داشته است . لطفا یا یا داست را از زیر مطلب بردارید یا اصل مطلب را از سایت خود حذف کنید در غیر اینصورت حق شکایت به مراجع قانونی رابرای خود محفوظ می دارم . یکبار دیگر مطلبی را از سایت
نام: 
peerooz
نظر: 
"....... با امضای پیمان رژیم حقوقی دریای مازندران، در پی رسمیت قانونی دادن به از دست رفتن بخش عمده ی سهم ایران از این دریاچه ی مرزی است."

%۵۰ در صد یعنی چه؟ مگر روسیه و قزاقستان و ترکمنستان و جمهوری آذربایجان آدمند که ایران برای آنها سهمی قائل شود؟ دریای کاسپین همان طور که جناب آبتین آیینه فرموده اند از زمان کورش تا کنون ملک طلق ایران بوده و خواهد بود !! خود قزاقستان و ترکمنستان و جمهوری آذربایجان هم زمانی جزو ایران بوده و خواهند بود!!!

دریای کاسپین
http://asre-nou.net/php/view.php?objnr=44866

نام: 
peerooz
نظر: 
توافق درباره دریای خزر: اسناد تاریخی و ملی‌گرایی واقعی‌ در برابر ملی‌گرایی قلابی، محمد سهیمی

"بر خلاف تصور و یا ادعای برخی‌ از هموطنان، معاهده‌های ۱۹۲۱ و ۱۹۴۰ نه منابع کف دریا و زیر زمینی‌ دریای خزر را بطور مساوی بین ایران و شوروی تقسیم کرده بود، و نه حتی این موضوع حتی بطور غیر مستقیم ذکر شده بود. از ۱۹۷۰ مرز بین ایران و شوروی در دریای خزر نیز خط فرضی‌ استارا به بندر حسینقلی در مازندران بود که توسط دولت محمد رضا شاه نیز دستکم بطور غیر رسمی‌ به رسمیت شناخته شده بود.........".

https://news.gooya.com/2018/08/post-17696.php
نام: 
محمدعلی
نظر: 
دکتر یزدی وزیر امور خارجه دولت موقت قرارداد 1921 را لغو کرد . حالا خوبه شوروی لغو نکرد وگر نه واوبلا بود .
عنوان مقاله: 
قابیل برادر کش
نام: 
حسن
نظر: 
آنچه بر أین هابیل های زمان ما میگذرد بسیار شرم آور است.این هابیل گشی در باورهای دینی اسلام نهفته است و ما بی آنکه بدانیم پذیرفتم .
وقتی محمد دستهای عموی خود آبی لهب را بریده آرزو میکند واین نفرین وارزوی ضد انسانی را در قالب آیات در ذهن مسلمان باورمند میکند نتیجه آن پس از هزار وچند صد سال در سرگذشت بالا پژواک پیدا میکند.
پدر ی را میشناسم که در قزوین باصدای بلند پسر مجاهد خود را برای عبرت به پاسداران معرفی کرد و جنازه پسر را تحویل گرفت.
با پدران و مادرانی آشنا میشویم که برای دیدار فرزندان خود رنج سفر از ایران تا عراق را به جان میخرند ودرانجا با نفرت فرزندان از خود روبرو میشوند . معنای حقیقی تبت یدا آبی لهب را در کنار سیم های خاردار اشرف مشاهده میکنیم.
تبت یدا یعنی مجاهدی هفتاد ساله خواهر خود را در پیش دیگر مجاهدان فاحشه خطاب میکندنام: 
با توام قابیل
نظر: 
الفبای ژورنالیسم پرولتری .
بهتر است در آغاز هر نوشته ای ،موضع و نام تصویر را روشن کنید تا وقت انقلابیون را بیخود هدر ندهید !
رمانتیسم مازوخیسم و مرگ و شهادت و شکنجه و بازجویی و آخوند و تجاوز ، بعد از اهمیت روشنگری و درک سریع موضوع است.
من فکر کردم این عکس فتوشاپ سید علی ترکه است. یا یک مدل ایتالیایی نامزد ثریا اسفندیاری بعد از انقلاب سفید و طلاق ایدئولوژیک پهلوی دوم.
عنوان مقاله: 
رسوایی جاعلین
نام: 
یاشار تورک اوغلو
نظر: 
در طول این صد سال اخیر که مدرسه درست شده مطبوعات رایج شده تریبونها بوده ماهواره واینترنت بوده ...متاسفانه جاعلین حکومتی وغیر حکومتی نژاد پرست اسمیله کننده استعمارگر تمامیت خواه دستشون برای جا انداختن خودشون وبرای سرکوب وتحقیر وتخریب قبل خودشان باز تر شده ..واز طرفی در این صد سال مردم ایران ازادی تحقیق وازادی بیان واندیشه نداشته وازادی احزاب مخالف ورقیب هم نداشتیم ومابه منابع خارجی دسترسی نداشتیم .متاسفانه جاعلین قوم فارس هر چی خواسته اند به خورد ما داداند...ودوران طلایی تیموری یا مغولان را مانند دوران قاجار کاملا وارونه جلوه داداند...همه میدانیم ایران فعلی قبل تیموریان به مدت چند قرن مستعمره رنجور وتحقیر شده وغارت شده وبه شدت رنجور اعراب یا بغداد بوده ...وتیموریان ایران فعلی وچندین ملل دیگر اسیای میانه وشبه قاره هند وقفقاز را از استعمار اعراب در اوردند ...وبر خلاف این همه تبلیغات
عنوان مقاله: 
دریای خزر
نام: 
مراد
نظر: 
مردم ایران منظر چی هستید امضای این پتیشن حداقل کاری است که باید سریعا انجام دهید باید تا حالا دها میلیون ایرانی امضا کرده باشد . و حد اکثرش هم اعتراضات و راهپیمایی میلیونی است مردم بلند شید دیگربی تفاوتی و بی عملی بس است دیگه منظر هستید که این رژیم چه بلاهای به سرتان میاورد که نیاورده تا بلند شوید .دارند وطن شما را هم میفروشند. اگر همچنان به سکوت خود ادامه دهید بزودی سه جزیره در خلیج فارس را هم برای بقا خود به اعراب تقسیم خواهند کرد .
عنوان مقاله: 
پیمان "آکتائو" و خیانت به سرزمین و منافع ملی ایران در دریای مازندران
نام: 
عاشق ایران
نظر: 
مقاله فوق العاده علمی و دقیقیست که کاملا مستدل حق پنجاه درصدی ایران در دریاچه مازندران را ثابت میکند. تکلیف جمهوری اسلامی دزد نوکر پوتین روشن است که میخواهد به اربابش از آب و خاک ایران هدیه کند. اما این کامنتهای پانترک های ضد ایران و ایرانی که پر از توهین است چه جوری به این سایت راه پیدا میکنند و همه جا را به لجن میکشند. این پانترک لاچین با بی ادبی به وطندوستان میگوید شارلاتان و ان دیگری به اسم فیسبوکی اسد صدیق هم با کلمات زشت دیگری به مردم ایران عقده ضدایرانیش را میترکاند. آیا کسی نیست جلو این لجن پراکنان را بگیرد ؟
عنوان مقاله: 
برای نجات سهم ایران از دریای مازندران به پا خیزیم!
نام: 
عاشق ایران
نظر: 
حرکت بسیار خوبیست و این توطئه کثیف رژیم اخوندها برای تجزیه دریای مازندران را باید با اتحاد و تظاهرات سرتاسری درهم شکست. شخصی به اسم فیسبوکی اسد صدیق اینجا کامنتی گذاشته پر از بی ادبی که شخصیتش را عیان میکند و به میهن پرستان ایران توهین کرده. این پانترک که معبودش اخوند کثیف ملا حسنی میباشد بداند که ملت ایران دشمنان ایران عزیز ما را از اخوند تا نوکران رنگارنگ اخوندها بزودی به سطل زباله خواهد فرستاد.
نام: 
یشاب نیمیکیس
نظر: 
با تشکر از توضیحات یاشار تورک اوغلی در باره سلسله قاجار.نقش سازنده سلسله های ترک غیر قابل انکار است. باز هم منتظر اطلاعات مفید هستیم.
عنوان مقاله: 
بدون عینک پهلوی
نام: 
یاشار تورک اوغلو
نظر: 
همه تک تک ما میدانیم رضا پهلوی( شاه قوم پارس ) با صلاح دید انگلیس در رقابتی که با امپراطوری عثمانی ترکیه وامپراتوری روسیه داشتند به شاهی رسید...ولی جاعلین نگفته اند احمد شاه با تحصیلاتی وتجربه ای که از غرب داشت به حکومت دموکراسی علاقه مند شده بود واختیارات مجلس را بیشتر کرده بود وبا تصمیمات مجلس کاری نداشت ...دیگری جاعلین بزرگ بشریت نمیگند .اقا محمد خان قاجار ایران هزار تکه وسرتا سر جنگ داخلی را ازدست زندیه که فقط شیراز را در دست داشت متحد وهمه را غالب یا قانع کرد وممالک محروسه یا ایران بزرگ را تشگیل داد وچندین ایالت غیر مسلمان را هم ضمیمه ممالک محروسه نمود .وجاعلین نمیگویند اقا محمد خان قاجار امنیت وبزرگی را به ارمغان اورد ولقب کبیر برایش قایل شدند حتی رقبا ودشمنانش..جاعلین نمیگویند روابط خارجی بصورت تمام عیار وارتباط با کشورهای پیشرفته در زمان قاجار شکل گرفت وتحصیلات عالیه دانشگاهی
نام: 
peerooz
نظر: 
جناب اقبال اقبالی,
با تشکر از انتشار "متن کامل “کنوانسیون خزر” - که بنده نه سواد و زمینه حقوقی و نه وقت و نه حوصله خواندن آنرا دارم - لطفا با حروف برجسته مشخص فرمائید که این سند چگونه "...حق استفاده حاشیه نشینان دریای مازندران (دریای خزر) از خاک ایران برای دسترسی به آبهای گرم خلیج فارس را هم مکتوب کرده است"؟ با کمال امتنان از زحمات شما در شیر فهم کردن بنده.

ضمنا گمان دارم که هشدار شما احتمالا خطر اصلی را نادیده گرفته است که این چراغ سبز کنوانسیون به "حاشیه نشینان دریای مازندران" موجب افزایش رقابت در جستجو و اکتشاف و بهره برداری از منابع زیرزمینی چنان محیط زیست دریاچه را تخریب خواهد کرد که وجود آن سمی جهت "حاشیه نشینان دریای مازندران" خواهد گردید و بجای "قاتق نان, بلای جان" آنها خواهد شد.
نام: 
lachin
نظر: 
آقای تبریزی...در موقع استقلال هند بخشی از آن کشور از دست رفت و به پاکستان و بنگلادش تبدیل شد. از دست رفتن بخشی از خاک هند دلیل بر ناسزاواری و نفهمی « گاندی » نبود . دشمنی شما با ملت و فرهنگ ترکی یک امر روانی است. اگر درایت قاجاریان نبود , بجای بخشی از کشور, «کل » کشور از دست میرفت و شما , خاله , عمه و دائی شما هم بجای فارسی دری ( شیرین ) با زبان تلخ (( روسی )) صحبت میکردید و احتمال داشت که آقای ( پوتین ) هم رئیس جمهور قلابی شما می شد. موقعی که مینویسید (( چنان که چند بار میان رژیم ایران و رژیم باکو...)) , این گویای وحشت شما و خیلی های دیگر از کلمه (( آزربایجان )) است. شما در این جمله ( رژیم ایران ) را می نویسید ولی آگاهانه ( رژیم جمهوری آزربایجان ) را با رژیم باکو عوض میکنید. این شارلاتان بازی های به درد کمونیست ها میخورد. در ضمن قبل از استقلا آزربایجان شمالی در 1991, ملت ترک ممالک
عنوان مقاله: 
من هم از دریای مازندران سهمی دارم!
نام: 
مازندران
نظر: 
زنده باشید خانم پاکروان ارجمند. آنچه که نوشتید حرف دل همه ملت ایران است. الان از آن زمانهایی است که باید ملت دست به دست هم بدهند و محکم جلو آخوندهای وطن فروش بایستند و مانع تجزیه ایران بشوند. نباید بگذاریم اخوند خائن سهم ملت را ملاخور کند
عنوان مقاله: 
برای نجات سهم ایران از دریای مازندران به پا خیزیم!
نام: 
مازندران
نظر: 
آفرین بهرکس که این نامه را امضا کند. دفاع از سرزمین در مقابل اراذل و اوباش ایران ستیز جمهوری اسلامی وظیفه واجب هر ایرانیست. این چندتاپانترک پیرو ملاحسنی کثیف و نادر قاضیپور دزدهم که از قرارداد واگذاری دریای مازندران طرفداری میکنند معلومه عصای دست رژیم و دشمن ملت ایران هستند. رژیمی هراسم عجیب غریب مغولی و تاتاری هم روخودش بگذارد از جهتگیری هاش معلومه سرش در کدام آخور است.
عنوان مقاله: 
پیمان "آکتائو" و خیانت به سرزمین و منافع ملی ایران در دریای مازندران
نام: 
مازندران
نظر: 
زنده باد وطن پرستی. بله از لحاظ حقوق بین الملل تردیدی در سهم 50 درصدی ایران در دریای مازندران نیست. ولی این رژیم وطن فروش و یک مشت مزدورانش طوق نوکری روسیه را به گردن انداخته اند و میخواهند دریای کشور را بدهند به خارجی. باید تاپای جان مقابل این اراذل و اوباش جمهوری اسلامی ایستاد.
عنوان مقاله: 
عجبت
نام: 
یاشار تورک اوغلو
نظر: 
تمام شواهد از تبلیغات تمهیدات تخصیصات تشویقات ترخیصات....نشان میدهد که حکومت حاکم قوم فارس نهایت تلاشش را میکند مردم بجای مسافرت به اذربایجان و ترکیه مدرن وبسیار زیبا وغنی ومسلمان ودم دست به گرجستان وارمنستان غیر مسلمان درب داغون وکوچک نا امن مسافرت کنند ....ولی در ارمنتان وگرجستان چه بلاهای سرشان میاد وچه تحقیر های میکنند .بازرسی بدنی یکی از انهاست .