بيانيه شماره ۱۸ جوانان محلات تهران، یادمان چهلمین روز جانباختگان جمعه سیاه زاهدان
09.11.2022 - 09:48

یادمان چهلمین روز جانباختگان جمعه سیاه زاهدان
بيانيه شماره ۱۸ جوانان محلات تهران

هم محله‌ای های مبارز تهرانی، مردم شریف ایران و هموطنان عزیر بلوچ
امروز چهلم جانباختگان جمعه سیاه زاهدان و یادآور جنایت بزرگی است که جلادان خامنه‌ای خونریز در این شهر پدید آوردند. سرکوبگران وحشی، علیرغم ادعای دین‌مداری، مردم بی دفاع این شهر را پس از نماز جمعه به گلوله بستند و جان بیش از ۹۰ نفر از آنان را گرفتند که در میانشان تعداد زیادی کودک نیز وجود داشت.
سیستان و بلوچستان، علیرغم فقر شدید اقتصادی یکی از استان‌های پیشتاز در جریان انقلاب مردم ایران علیه رژیم جهل و ستم و تبعیض محسوب می شود که با وجود تفاوت آشکار در شدت سرکوب نیروهای ضحاک در این استان اما شاهد همراهی زنان و مردان شجاع این دیار با شعار زن، زندگی، آزادی و تداوم و تعمیق انقلاب در میان آنان هستیم.
امروز ۱۸ آبان ۱۴۰۱ به یادمان کشته شدگان مردم این منطقه اسطوره‌ای ایران، در کنار مردم سایر مناطق کشور با حضور پرشمار خود در خیابان‌ها، همبستگی و عزم جدی خود برای برانداختن رژیمی که در ۴۳ سال گذشته دست آوردی جز فقر و فلاکت و تبعیض برای سرزمین ما نداشته است، بار دیگر به نمایش خواهیم گذاشت. ما امروز هر کجای ایران که باشیم به یاد جانباختگان بلوچ این خیزش انقلابی، با مشت های گره کرده به خیابان‌ها می آئیم و شعار مرگ بر دیکتاتور و سرنگونی جمهوری اسلامی را فریاد خواهیم زد.
همچنین از مردم با شرف محلات تهران می‌خواهیم که از ساعت ۱۷ با تجمع در خیابان‌ها، همدلی و همبستگی خود را با سیستان و بلوچستان عزیز با شعار همیشگی زن، زندگی، آزادی و مرگ بر دیکتاتور و سرنگونی رژیم خونریز به نمایش بگذارند. همچنین از کسانیکه به هر دلیلی امکان حضور در خیابان‌ها را ندارند درخواست می کنیم که از ساعت ۲۲ در پشت بام‌ها و یا از پنجره‌ها شعارهای انقلابی را در آسمان شهر طنین انداز کنند تا ضحاک زمان بشنود که چگونه مردم این دیار از هر قومی که باشند مرگ او و سقوط پایه های رژیم خونریز و مستبدش را فریاد می زنند.
پاینده ایران
زنده باد آزادی
سرنگون باد جمهوری اسلامی
بيانيه و اطلاعیه های بعدی را از حساب توییتر، اینستاگرام و تلگرام ما دنبال کنید.
TWITTER : @javanane_t
INSTAGRAM : javanane_teh
TELEGRAM : t.me/teh_javanan

 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

ایران گلوبال

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما