رفتن به محتوای اصلی

اعلام هم‌دردی عمیق با هم‌میهنان زلزله‌زده در خوی
08.10.2022 - 02:02

 

 

روز چهارشنبه، ۱۳ مهر ماه زلزله‌ای به بزرگی ۵.۴ در مقیاس ریشتر در بخش مرکزیشهرستان خوی در استان آذربایجان غربی واقع شد، زلزله‌ای که بیش از ۴۰ پس‌لرزهداشت. خوش‌بختانه هیچ کدام از هم‌میهنان ما در منطقهٔ زلزله‌زده، در نتیجهٔ آن جان خود را از دست نداده است، اما در نتیجهٔ این بلیهٔ طبیعی صدها نفر از هم‌میهنان ما مجروح و مصدوم شده‌اند. هم‌چنین واحد‌های مسکونی پرشماری ویران شده و یا به آن‌ها خسارات بسیاری وارد آمده است، به صورتی که دیگر قابل سکونت نیستند.

 

سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت) با هم‌میهنان مصدوم و مجروح، با خانواده‌هایآنان و با همهٔ کسانی که در نتیجهٔ این زلزله به آنان خسارات مالی وارد و یازندگی‌شان مختل شده، هم‌درد است.

 

حکومت موظف است همهٔ امکانات ضرور را برای مداوای مصدومان و مجروحان مهیا کند و محل اسکان مناسب برای کسانی که مسکن آنان ویران یا غیرقابل سکونت شده است، فراهم و در اسرع وقت امکانات مالی و غیرمالی ضرور برای ترمیم، تعمیر و در صورت نیاز ساختن مسکن مورد نیاز آسیب‌دیدگان را تامین کند و اختصاص دهد.

 

تأمین مسکن مناسب به ویژه در شرایطی اهمیت دارد که خوی از نظر آب و هوا منطقه‌ای سردسیر است و از آن جایی که در آستانهٔ ورود به ماه‌های سرد سال قرار داریم، باید پیش از آغاز دورهٔ سرمای شدید و طولانی‌مدت منطقه، مسکن مناسب برایآسیب‌دیدگان تأمین شود.

 

مسلماً همهٔ هم‌میهنان ما علیرغم اوضاع دشوار کشور در شرایط ناشی از برآمد سراسری خیزش «زن، زندگی، آزادی»، همانند همیشه، به یاری زلزله‌زدگان خواهند آمد و آنان را در گذر از پاییز و زمستان سرد کمک‌رسان خواهند بود.

 

بار دیگر مراتب هم‌دردی عمیق خود را با هم‌میهنان زلزله‌زده اعلام‌ می‌داریم و خود را در این روزهای سخت در کنار آنان احساس می‌کنیم.

 

 

جمعه،۱۵مهر ۱۴۰۱(۷اکتبر ۲۰۲۲ میلادی)

هیئت سیاسی – اجرایی سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت)

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

فرید قاضی

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

توجه داشته باشید کامنت‌هایی که مربوط به موضوع مطلب نباشند، منتشر نخواهند شد! 

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.