خوش به حال کیانوش توکلی و بدا به حال تهرانی ها
23.06.2022 - 14:43

امروز (پنج شنبه) مجله اکونومیست فهرستی از بهترین و بدترین شهرهای دنیا برای زندگی کردن منتشر کرده است. در این فهرست کپنهاگ محل زندگی کیانوش توکلی (سردبیر سایت ایران گلوبال) و وین محل زندگی دکتر حسن نایب هاشم (پزشک و فعال حقوق بشر) دو مقام بالا را کسب کرده اند. البته شهر سوم زوریخ سوئیس است که یکی از قوم و خویش های بنده بنام امیرحسین دوشوکی (فعال سیاسی) در آنجا زندگی می کند. باید با کمی حسادت به هر سه آنها تبریک گفت. حال چرا هر سه آنها سخت در حال مبارزه هستند تا از سه بهترین شهر دنیا به یکی از بدترین شهرهای دنیا بنام تهران برگردند؛ خود یکی داستان است پر آب چشم. به عقیده من هنوز جای کمی امیدواری است که ام القرای جهان اسلام بعد از ٤۳ سال توسعه و پیشرفت غبطه انگیز و "دشمن کور کن" از بدترین و بدنام ترین شهرهای آفریقایی و بنگلادش و پایتخت کشورهای جنگ زده ای مثل لیبی و سوریه ذره ای بالاتر قرار دارد.

 معیارها برای انتخاب عبارت بودند از زیرساخت‌های شهری خوب، سیستم بهداشتی و درمانی عمومی و جاذبه های فرهنگی و تفریحی, ثبات اقتصادی و اجتماعی، میزان جرم و جنایت، و امکانات تحصیلی. صد البته حضور افراد نامبرده بی تاثیر نبوده است.

منبع:  بلومبرگ (لینک)

 

عکس زیر از من و دوستان بلوچ ("حمید" و "بخشی") از 38 سال پیش در کپنهاگ, متعاقبا برای ثبت در تاریخ اضافه شده. زیرا ما ملت ایران بدجوری بازنده تاریخ شدیم. فقط خاطره ها مانده اند

کیانوش نوکلی : ویدو را امروز پنجشنبه ۲۳ ژوئن 2022

پس از یکماه باد و باران ، به دلیل خبر مجله اکونونیست ، هوا آفتابی شد ، آمدم شهر و این ویدو را تقدیم دوستان تهرانی می کنم:

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

دكتر عبدالستار دوشوكي

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما