منتخب

سازمان ملل را هم خانۀ پدری خودش تلقی میکند
قدر مسلم حالا دیگر آقای ترامپ نه تنها آمریکا را ملک متعلق به خودش، سازمان ملل را هم خانۀ پدری خودش تلقی میکند و وقتی واژه هائی چون عشق و کهکشان بشریت و الهام وازین قبیل مقولات را بر زبان میراند، حداقل مرا یاد کودکان نادانی می اندازد که والدینشان از بیم داد وفریاد و بدقلقی این کودک، در برابر حرفهائی که به قواره او نمیخورد، با لبخندی سکوت میکنند.
جلسه اجتماع «جامعه یمنی های لیورپول»
پیش از این نیز اعلام شده بود که انگلیس تنها در فاصله زمانی آوریل ۲۰۱۵ تا مارس ۲۰۱۶ یعنی در اولین سال از جنگ یمن، حدود ۳.۳ میلیارد پوند سلاح به عربستان سعودی فروخته است. اما با وجود انتشار گزارش‌های متعدد در مورد کشته شدن غیرنظامیان یمنی در حمله جنگنده‌های ائتلاف نظامی عربستان، دولت انگلیس تاکنون در برابر درخواست نهادهای بین‌المللی و نمایندگان مجلس خود برای توقف فروش سلاح به این کشور مقاومت کرده است.
این حادثه شوم قلب همه ایرانیان را خونین کرد. ما همه برای شهیدان این خیانت بزرگ به سرزمینمان می گرییم و به بازماندگان شهیدان اهواز دل آرامی میگوییم.
روز دوشنبه نرخ دلار در سایت شبکه اطلاع‌رسانی طلا، سکه و ارز تهران ۱۶ هزار و ۱۹۵ تومان به ثبت رسیده است. یورو نیز که تا روز گذشته با قیمت ۱۷ هزار و ۲۰۰ تومان معامله می‌شد، تا پایان روز کاری دوشنبه در بازار تا قیمت ۱۸ هزار و ۹۰۰ تومان نیز رسید.

سورنا ستاری رئیس بنیاد ملی نخبگان با تاکید بر اینکه برای تقویت اقتصاد دانش بنیان باید همه نخبگان به مساله ورود کنند، تصریح کرد:، زیرا دولت غول چراغ جادو نیست که با اشاره دولت این اقتصاد ایجاد شود. معاون علمی و فناوری رئیس جمهور ورود نخبگان برای تقویت اقتصاد دانش بنیان را ضروری خواند و گفت: رشد اقتصادی با هزینه دولت شکل نمی‌گیرد، بلکه با مشارکت سرمایه‌گذاران ایجاد می‌شود.
بانک «بی پی آی فرانس» متعلق به دولت فرانسه طرح از پیش اعلام شده خود برای ایجاد یک ساز و کار مالی به منظور کمک به شرکت‌های فرانسوی که با ایران تجارت می‌کنند را متوقف کرده است. این بانک پیشتر اعلام کرده بود به رغم تحریم‌های آمریکا، روی طرحی برای تضمین مالی شرکت‌های فرانسوی که مایل به صدور کالا و خدمات به ایران هستند کار می‌کند.
وزارت صنعت، معدن و تجارت صادرات گوجه فرنگی را تا اطلاع ثانونی ممنوع کرد؛ قیمت هر کیلوگرم گوجه فرنگی در روزهای اخیر تا ۷ هزار و ۵۰۰ تومان نیز افزایش یافته است.
یک سخنگوی شرکت ولوو روز دوشنبه دوم مهر ضمن اعلام این تصمیم گفت که مونتاژ کامیون‌های ولوو در ایران متوقف می شود چرا که به دلیل تحریم‌ها، امکان جابجایی پول وجود ندارد. «فردریک ایوارسون» توضیح داد که با تحریم‌های ایالات متحده، سیستم بانکی دیگر جواب نمی‌دهد و کمپانی ولوو نمی‌تواند در ازای قطعات کامیون‌ها که به ایران می فرستد، پول خود را دریافت کند از این رو، دیگر به فعالیت خود در ایران ادامه نمی‌دهد.