منتخب

رهبر رژیم ایران مدعی شد که سخنان پرزیدنت ترامپ در مجمع عمویم سازمان ملل، «نطق ابلهانه، سخیف و با ادبیات گانگستری و سراسر دروغ» و «ناشی از عصبانیت و درماندگی و سبک مغزی» بوده است.
رئیس‌جمهور مصر در گفت‌وگو با یک شبکه آمریکایی اعلام کرد اگر موضوع فلسطین حل شود 50 کشور اسلامی و عربی با رژیم صهیونیستی روابط دیپلماتیک برقرار خواهند کرد.

ماموریت جدید خامنه ای برای مجلس خبرگان

رهبر جمهوری اسلامی روز پنجشنبه ۳۰ شهریور، ضمن تعریف یک ماموریت جدید برای مجلس خبرگان از این نهاد خواست که با تشکیل یک هیئت، «پیشرفت‌ها یا پسرفت‌ها در مسیر حرکت به سمت اهداف انقلاب» را از همه دستگاه‌ها از جمله قوای سه گانه «مطالبه» کند.

انتشار از: 
حکم شلاق پناهجویی که دولت نروژ درخواست پناهندگی او را نپذیرفت و او را به ایران بازگرداند (دیپورت کرد)، به اجرا درآمده است.
به سخنان روسای جمهور امریکا و فرانسه، آقایان دونالد ترامپ و امانوئل مکرون امروز در سازمان ملل به خوبی گوش کردم. سخنرانی این دو رئیس جمهوریِ تازه کار فضای سازمان ملل را به نحوی خاص زیر تأثیر قرار داد.
حسن روحانی در سخنانی ایران را مدافع حقوق مردم منطقه خواند و گفت جمهوری اسلامی همچنان به تقویت توان موشکی و قدرت نظامی و دفاعی خود خواهد افزود. او آمریکا و اسرائیل را تنها صداهایی دانست که با صدای همه‌ جهان تفاوت دارند. جمهوری اسلامی از موشک بالستیکی جدید خود به نام «خرمشهر» رونمایی کرد.
رئیس فدراسیون فوتبال ایران گفته که اگر نظام درباره حضور زنان و خانواده‌ها در ورزشگاه‌ها به جمع‌بندی برسد، فدراسیون فوتبال آماده اجرای این تصمیم است. نایب رییس زنان فدراسیون فوتبال هم گفته تلاش برای ایجاد زیرساخت‌ها برای ورود زنان به ورزشگاه‌ها آغاز شده است.
اقلیم کردستان عراق روز دوشنبه آینده همه‌پرسی استقلال کردستان را برگزار می‌کند. تاکنون ایران، ترکیه، آمریکا و دولت مرکزی عراق با این همه‌پرسی مخالفت کرده‌اند. اکنون اعضای شورای امنیت سازمان ملل نیز به‌اتفاق آرا این همه‌پرسی را نادرست خوانده‌اند.