منتخب

زمین
چه تلخ، چه غمناک
با تو حرف زده ست.
تو‌ای تبار ِطربناک ِ پاک ِ دیرینه!
سرود ِ سوگ ِ تو اینک به جان ِ باغم ریخت

ترس مردم از رژیم فرو می ریزد

مردم ایران در هفته های اخیر(آبان 1396) به گونه ای روزافزون، نهادها و سرکردگان اصلی رژیم جمهوری اسلامی را، از سپاه پاسداران و بسیج و حسن روحانی و مافیای لاریجانی ها گرفته تا سردسته ی تبهکاران حاکم، شخص علی خامنه ای، هدف اعتراضات آشکار و شعارهای کوبنده ی خود قرار داده اند.
بازتاب این جسارت گسترده ی مردم در برابر رژیم، به ویژه در میان مالباختگان بنگاه های اعتباری، زلزله زدگان غرب کشور و کارگرانی که دستمزدشان پرداخت نمی شود، آشکار است.

انتشار از: 
یک تحلیل‌گر ارشد مسائل سیاست خارجی با بیان اینکه نشست سوچی می‌تواند شروع مرحله جدیدی در تحولات سوریه باشد، از احتمال «انعطاف سیاسی» ایران و ترکیه در نشست سوچی خبر داد و تاکید کرد: نشست سوچی شاید مهمترین اجلاسی باشد که پس از آغاز بحران سوریه درخصوص این کشور و آینده سیاسی آن برگزار می‌شود.
الکساندر شین از حضور ایران در مرزهای اسرائیل دفاع کرد اما تأکید نمود مسکو به نگرانی‌های امنیتی اسرائیل بها می‌دهد.
میشل عون انتقاد اتحاد عرب از گروه تروریستی حزب الله و رژیم تهران را رد کرد و گفت اتهاماتی که به پیروی از سعودی‌ها مطرح شده «مملو از دروغ» است.
سخنگوی وزارت خارجه رژیم ایران در واکنش به قطعنامۀ اخیر کشورهای عربی علیه اقدامات و مداخلات منطقه ای رژیم ایران ادعا کرد که «راه حل مشکلات جاری در منطقه که بخش عمده آن نتیجه سیاست‌های عقیم عربستان سعودی است، صدور بیانیه‌های فاقد ارزش نیست، بلکه راه حل، دست برداشتن از دنباله‌روی از سیاست های اسرائیل است.» همزمان یک مقام ارشد وزارت خارجه ایران، به مقامات عربستان هشدار داد که «به دنباله‌روی از سیاست‌های صهیونیست‌ها خاتمه دهد.» رئیس قئه قضائیه ایران نیز، عربستان را «محور شرارت در منطقه» خواند.
وزیر دفاع اسرائیل می‌گوید تغییرات اخیر در سوریه که پس از تعیین بودجه‌ی ۲۰۱۵ روی داده، شرایط نیروی دفاعی در محافظت از کشور را دشوار کرده است.
ولادیمیر پوتین و دونالد ترامپ، ۳۰ آبان در جریان یک تماس تلفنی «یک‌ساعته»، در مورد بحران سوریه و نیز موضوع ایران، کره شمالی و اوکراین گفت‌وگو کرده‌اند. این گفت‌وگو پس از انتشار خبرها از دیدار رئیس‌جمهوری روسیه با بشار اسد صورت گرفته‌است.