منتخب

گزارش ويدويي از بر گزاري كنفرانس شوراي دمكراسي خواهان ايران

دومین نشست «شوراى دموکراسی خواهان ایران» روز شنبه 14 ژوئیه 2018 در شهر کلن آلمان کار خود را آغاز کرد و از جامعه جهانی خواست به حمایت از اعتراضات مردمی در ایران و تلاش برای یکپارچه کردن اپوزیسیون با هدف تسریع سرنگونی رژیم حاکم بر این کشور ادامه دهند.

انتشار از: 
مهم است که چه کسی پول رسانه را تأمین می‌کند. هرقدر رسانه‌ای بیشتر وابسته به پول تبلیغات شرکت‌های بزرگ و میلیاردهای صنعت باشد، اخبار ونزوئلا را بیشتر باب میل نظر و دیدگاه و استراتژی این شرکت‌ها می‌چیند.
همه‌چیز هم «توطئه» یا «زیر سر دیگران» نیست. اما همان‌طور که نویسنده تأکید دارد، مهم است که آن‌چه در این کشور می‌گذرد به درستی روایت شود، و سویه‌های گوناگون پدیده‌های سیاسی و اقتصادی کشور منعکس شود.
این پروژه های نخ نما دیگر کسی را فریب نمی دهد. در شرایطی که بیگناه و معصوم ترین آدمها را با شکنجه به قبول کارهای نکرده وامیدارند، کسی فریب این برنامه ها را نمی خورد. اگر خورده بودند اکنون جامعه منفجر نمی شد.
حالا حکومت با عده ای فعال مدنی و سیاسی یا معترض طرف نیست که این پروژه ها کارایی داشته باشد، با کل جامعه منهای حکومتی ها طرف است. و شکست این برنامه های آدم کشی و آدم سوزی از اینجاست.

از نادر شاه تا علی خامنه ای از پیروزی تا شکست

کنگره مغان که امسال 280مین( 1736-2016=280) سالگرد آن است، دراوضاع متلاطم سده ی 18 میلادی و در اواخر ژانویه 1736 برابر با اوایل بهمن 1114 خورشیدی آغاز شده وتا اواخر مارس 1736 نزدیک به سه ماه طول کشیده است. به تخمین صد هزار نفر شرکت کننده داشته که نزدیک بیک چهارم آن ازطرف برگزارکنندگان سکولار ِسنتی آن زمان دعوت شده بودند.
شرکت کنندگان فعال این تجمع بزرگ تاریخی بدنبال نزدیک به یکماه بحث و گفتگو شرطهای فرماندهی کل قوا برای توانمند شدن ارتش و کشورایران از راه

انتشار از: 
درگذشت مهندس عباس امیرانتظام، مبارز آزادیخواه، قدیمی ترین زندانی سیاسی و نماد ایستادگی در برابر بیداد رژیم جمهوری اسلامی را به مردم ایران و بویژه به همسر ایشان، خانم الهه میزانی (امیر انتظام)، و فرزندان ایشان الهام، اردشیر و انوشیروان تسلیت میگوئیم.

در سوگ این انسان آزاده که بیش از ۶۵ سال از عمرش را با کوشش و مبارزه در راه آزادی و سربلندی ایران و ایرانیان گذراند، نام و یاد او را ارج میگذاریم و راه او را پرپوینده تر آرزو می کنیم.

سوازندن زنان مبارز و آزادیخواه بدترین نوع خشونتی است
که در مورد زنان می تواند اتفاق بیافتد
در کاتالونیا و ایرلند ، اسکاتلند، بلژیک و باسک جدائی حرام و در هر نقطه دیگر خاورمیانه و بالکان حلال تر از آب زمزم! به شرطی که مهندسی اش را آمریکای عزیز کرده باشد.راهکار بلند مدت کشورهای غربی قطع کردن ریشه خبررسانی استوار بر واقعیت ها، ژورنالیسم انتقادی و پایه گزاری ژورنالیسم دستوری و ساختگی با سناریوهای نیم بند انتقادی از پیش ساخته برای حقیقی نشاندادن دروغپردازی هایشان بود.رسانه های منتقد به مرور استحاله و از خبرنگاران منتقد و گرایشات مخالف پاکسازی و دانش آموختگان خبرنگاری کارگزاران سیستم شدند.
روسها تا زمانی که ضعف را در حریف احساس نکنـند، در یورش پیـش دستی نمی کنـند . لذا کـسانی که به هر دلـیلی و در هر عرصه ای مجبور به رویارویی با روسـها گردیده و گریزی از مقـابله ندارند، باید اطمـینان داشته باشند که در صورت بروز کوچکـترین علامتی که حاکی از ترس آنها باشد، در مبارزه مغلـوب روسها خواهند گردید جمله ی قوام این بود:
شما روسها مردمانی هسـتید که باید از شـما همه چیز خواسـت ولی به شما هـیچ چیز نداد
در اصل یکم قانون اساسی فرانسه آمده است: «فرانسه یک جمهوری غیرقابل تجزیه، غیر مذهبی، دمکراتیک و اجتماعی است. دولت، اصل برابری در مقابل قانون را برای همه شهروندان خود بدون در نظر گرفتن نژاد و مذهب تضمین می‌نماید و به تمام اعتقادات احترام می‌گذارد.» دستاوردهای مدرن جهان امروز ما فقط تلفن‌های هموشمند آخرین مدل، انواع اتومبیل یا ابزار کار و وسایل آرایش و لباس‌های مارک‌دار مختلفی که به سرعت در جامعه ایران وارد بازار مصرف می‌شوند، نیست. تفکرِ دنیای مدرن و ارزش‌های بر آمده از آن است.