منتخب

وقتی مراسم سوگواری تمام شد، دست هایت را به زانویت بگیر و از جا برخیز. به جستجوی مادران و بازماندگان اعدام که در همدان زندگی می کنند برو و با آنها دوستی کن. قسم می خورم همه ی وجودت پر خواهد شد از نیرو. قسم می خورم همین مادران داغدار، همین بازماندگان اعدام، جای خالی همه ی اقوام و دوستانی را که به مرور ترکت می کنند، پر خواهند کرد
ایرانیان ساکن در مناطقی از کشور که با خودویژگی ملی و قومی شاخص هستند، علاوه بر ستم ها و تبعیض‌های فراگير سیاسی، اجتماعی و اقتصادی که همه ایرانیان از آنها رنج می‌برند، با اعمال ستم و تبعیض مضاعف نيز مواجهند. زبان مادری، تاریخ، هویت و فرهنگ ملی آنها از جانب حکومت استبدادی مورد بی مهری و تبعیض قرار دارد. نتیجه سیاست تمرکزگرایی ناشی از چنین اعمال تبعیضی، توزیع ناعادلانه امکانات رشد اقتصادی در کشور و محرومیت میلیون ها انسان از حق ابتدایی تحصیل به زبان مادری است
قيام مردم ايران عليه ديكتاتور براي آزادي است!
سوال اين است كه چرا رژيم ايران بسياري چيزها و منجمله همين شبكه‌هاي اجتماعي و منجمله تلگرام را براي روي مردم «حرام» اعلام كرده و چرا از روي آوردن مردم به آنها در هراس است؟

دو روز پیش نشستی در لندن به ابتکار گروه اتحاد برای دموکراسی در ایران که رهبری آن با دکتر شهریار آهی است، برگزار شد و مصاحبه ضمیمه در پانویس با آقای شهریار آهی و خانم مهرانگیز کار، بطور خلاصه دیدگاه این جمع را منعکس کرده است (1).
shah-mossadegh
امروزه مخالفان حکومت اسلامی در سه گروه بزرگ "چپ"، "شاهی" و "مصدقی" گرد آمده اند. از آنجا که دمکراسی نزد چپ‌ها تا بحال از اولویت برخوردار نبوده، هنوز نزدیکی آنان به دیگر گروه های مخالف رژیم را نمی‌توان انتظار داشت!
اما آنچه باعث شگفتی است اختلاف ظاهراً آشتی‌ناپذیر هواداران پادشاهی (مشروطه) و پیروان جبهۀ ملی (مصدقی) است! برای ناظران خارجی تصورناپذیر است که دو گروه از میهن دوستان ایرانی دربارۀ دو شخصیت تاریخی نه تنها دشمنی دیرینه را پاس می دارند، بلکه آتش آن را همواره افروخته تر می کنند.
jalal_ijadi
جامعه بیمار کدامست؟ آن جامعه ای که در «قدسیت» فرورفته، منابع هوشیاری و نیروهای فکری خود را به هدر داده و نابود می کند و ناتوان از بکار گیری خرد خلاق انسانی برای بهروزی و آزادی انسان است. روشن است که عوامل فلج کننده یک جامعه بسیار متنوع است، ولی جامعه ایران در بیماری مذهب زدگی قرار دارد و قدرت سیاسی حاکم در آن و فرهنگ کهنه دین خو، منشا تباهی سلامت جامعه است.
kamp-nejat-Ramin Hossein Panahi
خبر آمد و چه به سادگی آمد: حکم اعدام رامین حسین‌پناهی در دیوان عالی کشور تایید شد!
امجد حسین‌پناهی، برادر رامین حسین‌پناهی، ضمن تایید این خبر گفته است: دیوان عالی کشور پس از تایید حکم اعدام رامین حسین‌پناهی، پرونده برادرم را برای اجرای حکم به شعبه اجرای احکام فرستاده است.