رفتن به محتوای اصلی

غربی ها نمی آموزند، آنها جنایت می کنند!
19.03.2022 - 10:19
 

سکانداران ناتو، این مهمترین سازمان نظامی امنیتی غرب و در راس آن پنتاگون، با زیر پا گذاشتن همه تعهدات شان مبنی بر عدم پیشروی به سمت شرق خود را تا پای دیوارهای غربی روسیه رساندند. آنها با انجام یک کودتای نظامی در اوکراین در سال ۲۰۱۴ و بر سر کار آوردن حکومت دست نشانده، آن کشور را آگاهانه تبدیل به یک عامل مخرب و آتش افروز علیه روسیه در پشت مرزهای آن کردند. غربیها شرایط را در آن کشور بگونه ای سازمان دادند که تنش و تشنج های سیاسی و نظامی دستور روز مردم آن کشور باشد.

اوکراین جولانگاه گروهای فاشیستی، دستجات تروریست، باندهای آدمکش شد. فقط در طی ۸ سال گذشته قریب به ۱۵۰۰۰ نفر در اوکراین در اثر جنگهای داخلی کشته شدند که اکثر آنها را روس تباران اوکراین تشکیل می دهند. ناتو مستقیم یا غیرمستقیم در تمامی این جنایات و برادرکشی ها دست داشت. آنها برای رسیدن به اهداف حداقل اروپائی شان نیازمند عکس العمل نظامی روسیه  بودند و از همین رو کرملین را وادار به واکنش نظامی در قبال این کشور کردند. امریکایی ها نیازمند جو ترس و رعب از "خطر روسها" در غرب بودند، چرا که با تغییراتی که در جهان کنونی به ضرر این هنوز مهمترین قدرت نظامی سیاسی جهان، بخصوص با شکل گیری قطب بندی های جدید در جهان از یک سو و ایجاد اختلاف و تمرد از آمریکا در مواضع کشورهای اروپایی نسبت به روسیه،در حال وقوع هستند واشنگتن را بر آن داشت تا با استفاده از وحشت آفرینی از روسها، یک کاسه کردن کشورهای غربی، کنترل آنها و در عین حال مقتدرتر کردن ناتو را در دستور کار خود قرار دهد. به بهانه واکنش نظامی روسیه به اقدامات دولت اوکراین، آمریکایی ها تاکنون موفق شدند که اولآ بخش مهمی از قراردادهای اقتصادی در حال انجام کشورهای اروپائی با روسیه را با هدف جایگزین کردن آنها توسط امریکا به حال تعویق درآورند، صدها میلیارد دلار از سرمایه های کشورهای اروپائی را راهی زرادخانه های امریکا کنند و بالاخره این کشورها را تحت کنترل خود درآورده و به "مماشات" آنها با روسیه پایان دهند.

و اما مستقل از اینکه تحولات بعدی در اوکراین و مناسبات روسیه و غرب چگونه رقم خواهد خورد یک چیز از هم اکنون روشن است که بهای این "موفقیتها و دستاوردهای" ناتو و غرب را مردم اوکراین با دهها هزار کشته و مجروح و میلیونها آواره پرداخت کرده و خواهند کرد.

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

کیانوش توکلی
برگرفته از:
امیل رسیده

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

توجه داشته باشید کامنت‌هایی که مربوط به موضوع مطلب نباشند، منتشر نخواهند شد! 

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.