رفتن به محتوای اصلی

سیزدهم آبان ماه سالگرد کشتار ددمنشانه مردم بی گناه و بی دفاع ایندرقاش
03.11.2016 - 05:01

پس از انتحار اسلامی در سال ۱۳۵۷ و پس از جایگزین شدن دوزخ آخوندی به جای زندان آریامهری مردم سنی در شهرهای سنی نشین ایران چون هیچ باوری به زوزه کشی های آخوندهای مفت خور نداشتند هنگام شنیدن سخنان آخوندها درباره مصیبت اهل بیت و مردن فلان امام و فلان امام زاده به جای گریه کردن و سینه زدن به این سخنان پوزخند می زدند! همان سخنان یاوه ای که آخوندهای مفت خور در سایه رژیم از گور برخاسته ولایت فقیه با آنها شیعیان را می دوشیدند و جیب هایشان را می انباشتند! از این روی گردانندگان رژیم ولایت فقیه چندین بار با بهانه تراشی های گوناگون به کشتار مردم بی گناه و بی دفاع سنی در بخش های گوناگون ایران دست زدند تا با ترساندن مردم فرمانروائی کنند! چنان که تا کنون به بهانه پیکار با قاچاقچیان مواد مخدر چندین روستای سنی نشین در سیستان و بلوچستان با تازش مزدوران رژیم ولایت فقیه با خاک یکسان و از نقشه جغرافیا پاک شده و مردم سنی آن روستاها همگی از کودک شیرخوار تا پیر نود ساله کشتار شده اند و بدبختانه این ددمنشی ها به آگاهی جهانیان رسانده نشده اند!

یکی از جاهائی که در آن مردم بیگناه و بی دفاع کشتار شدند روستای ایندرقاش در پنج کیلومتری جاده مهاباد به میاندوآب در استان آذربایجان باختری بود! این روستای زیبا و خوش آب و هوا که به دست ترک های آذربایجان ساخته شده است در آغاز ایری قاش نام داشت و واژه ایری قاش از دو واژه ترکی (ایری یا اگری ayri - agri) و (قاش gash) درست شده است، واژه ترکی (ایری) یا (اگری) برابر با (خم) یا (خمیده) در زبان پارسی است و واژه ترکی (قاش) برابر با (ابرو) در زبان پارسی است و واژه (ایری قاش) ترکی برابر با (خمیده ابرو) یا (کمان ابرو) در زبان پارسی است، شاید برای آن که دختر زیبای کمان ابروئی در این روستا می زیست نام این روستا ایری قاش شده است اما با گذر زمان نام این روستا از ایری قاش به ایندرقاش دگرش کرد!

باری، در روستای ایندرقاش کرد و ترک و سنی و شیعه در کنار هم می زیستند و هیچ کشمکشی برای روضه خوانی ها و نوحه خوانی ها و مرثیه خوانی های آخوندی میان کردها و ترک ها و سنی ها و شیعه ها رخ نمی داد و کوتاه سخن آن که در این روستا هم سنی ها و هم شیعیان گذشته از آن که با همدیگر دوست بودند دشمن رژیم آخوندی نیز بودند! از این روی آخوند خونخوار و آدمکش غلامرضا حسنی به همراه دژخیمان و آدمکشانی مانند حاج عظیم معبودی حسنلوئی بر آن شدند که در این روستا دست به کشتار زده و از کشته ها پشته بسازند! نخست کسانی از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به این روستا رفته و خانه ها را یکایک گشته و همه جنگ افزارهائی را که مردم این روستا پس از رویدادهائی مانند کشتار روستای قارنا برای دفاع از خودشان نگه داشته بودند از آنها می گیرند! حتی برای آن که مردم این روستا پی نبرند که آخوندیسم چه خوابی برای آنها دیده است در برابر گرفتن جنگ افزارهای مردم به آنها رسید مهر شده هم می دهند!

روز سه شنبه سیزدهم آبان ماه سال ١٣۵٩ دژخیمان و آدمکشان رژیم ولایت فقیه با فرمان آخوند غلامرضا حسنی و به سرکردگی حاج عظیم معبودی حسنلوئی برای کشتار مردم به این روستا رفتند، بهانه مزدوران گردآوری جنگ افزارهای روستائیان بود و از مردم می خواستند که اگر جنگ افزاری دارند بدهند! روستائیان نیز می گفتند که جنگ افزارهایشان را به سپاه پاسداران داده اند و حتی رسید مهر شده نیز گرفته اند! اما مزدوران به بهانه بازرسی به خانه های روستائیان رفتند، سپس برخی را دستگیر کرده و به مسجد روستا بردند، پس از آن با بطری های آتش زا خانه های مردم را به آتش کشیدند و سرانجام هر کس را که دیدند به گلوله بستند و همه دستگیر شدگانی که به مسجد روستا برده شده بودند را کشتند و در اندک زمانی ده ها تن از مردم بیگناه و بی دفاع روستای ایندرقاش از زن و مرد و پیر و جوان کشته و زخمی شدند! کسانی از روستائیان نیز که زخمی شده بودند پس از گذشتن چند هفته و چند ماه با رنج های فراوان درگذشتند!

شگفت آور است با آن که دژخیمان و آدمکشان رژیم ولایت فقیه برای کشتار کردهای سنی به این روستا رفته بودند اما بسیاری از کشته شده ها نه تنها شیعه بودند بلکه حتی سید هم بودند!!! و شگفت آورتر این که سیزدهم آبان ماه سال ١٣۵٩ همزمان با بیست و پنجم ماه ذی الحجه قمری بود و برابر فرهنگ آخوندی ماه ذی الحجه از ماه های حرام بوده و جنگ و خونریزی در این ماه حرام است!!! بدبختانه نام بسیاری از کشته ها و زخمی ها تا کنون به دست نیامده است و عکسی از آنها نیز در دسترس نیست، همچنان که نام و عکسی از دژخیمان و آدمکشان رژیم ولایت فقیه نیز در دسترس نیست! از این روی همگان باید در گردآوری اسناد ددمنشی های رژیم گندیده و پوسیده ولایت فقیه بکوشند و نگذارند که گذر زمان گرد فراموشی به روی بیدادگری های ستمگران بپاشد! فهرستی از نام های چند تن از کشته شدگان روستای ایندرقاش که تاکنون به دست آمده اند این چنین است، البته شمار کشته شده ها بسیار بیش از اینهاست:

رحیم اندرز

صالح اندرز

محمد بابکری

صلاح برخانه

ایرج پاکزاد

محمود پیروتی

حسین خضرحاجی

حاجی خوسه

حسین خوسه

علی خوسه

حشمت دشتی

عثمان دیوازی

سیدرحمان

عبدالله رحیمی

احمد رسولپور

بلال سهراب فر

رسول سیدی

سلیمان سیدی

کریم سیدی

علی شیخی

محمود شیخی

زبیده علایی

عبدالله علایی

کریم علایی

سیدعلی قادر حسینی

حسن قنبری

خدر قنبری

علی قنبری

خسرو مام موسی

محمد مره

رحمان مولودی

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★

indergash-780

 

indergash-780-1

 

indergash-780-2

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

تبریزی
منابع گوناگون

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

توجه داشته باشید کامنت‌هایی که مربوط به موضوع مطلب نباشند، منتشر نخواهند شد! 

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.