رفتن به محتوای اصلی

توماج صالحی خبرگزاری قوه قضائیه ایران را به «نشر اکاذیب» متهم کرد
05.12.2023 - 16:48

 

حساب رسمی توماج صالحی در ایکس (توییتر سابق) خبرگزاری قوه قضائیه و رئیس دادگستری استان اصفهان را به «نشر اکاذیب» و «تشویش اذهان عمومی» متهم کرد.

در این حساب کاربری که نزدیکان آقای توماج آن را اداه می‌کنند، به اظهارات اسدالله جعفری، رئیس کل دادگستری استان اصفهان، اشاره شده است که پنج روز پیش در میزان، خبرگزاری قوه قضائیه، منتشر شد.

در این خبر آقای جعفری گفته بود که توماج صالحی پس از آزادی «ادعا‌های بدون سند و ضد و نقیضی را در فضای مجازی مطرح کرد» و «مدعی طرح شکایت از برخی افراد شده بود» اما «استعلام از مراجع قضایی نشان می‌دهد که نه این فرد و نه وکیلش تاکنون هیچ شکایتی از ضابط و یا قضات پرونده ثبت نکرده‌اند».

در توییتر آقای توماج ضمن تکذیب این اظهار نظر، آمده است که شکایت او به خاطر «شکنجه شدن» بوده است و اینکه تمام مراحل دادرسی طبق قانون بوده است هم صحت ندارد و به موارد متعدد «کارشکنی‌ها و بی‌قانونی‌ها» اشاره شده است از جمله «ضرب و جرح شدید در حین عملیات بازداشت، شکنجه تا سر حد بیهوشی در خارج از شهر و ممانعت از رسیدگی پزشکی».

توماح صاالحی، خوانده معترض رپ، ۲۷ آبان پس از بیش از یک سال با قید وثیقه از زندان دستگرد اصفهان آزاد شد اما ۱۲ روز بعد در بابل دوباره بازداشت شد.

آقای صالحی بازداشت مجدد خود را «ربایش» و غیرقانونی خوانده است.

مسعود ستایشی، سخنگوی قوه قضائیه، نیز امروز در سخنانی که در میزان، خبرگزاری این قوه، درباره آزادی چند روزه توماج صالحی آمده است، گفت بعد از رای اولیه «پرونده به دیوان عالی رفت و براساس جواز قانونی، قانونگذار نسبت به دادنامه بدوی شعبه دیوان عالی دادنامه را نقض کرد و پرونده الان متضمن رای است. دادگاه به تکلیف قانونی عمل کرده است و با توجه به اینکه قرار بازداشت بوده است، قرار فک و با وثیقه ازاد شد».

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

کیانوش توکلی

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

توجه داشته باشید کامنت‌هایی که مربوط به موضوع مطلب نباشند، منتشر نخواهند شد! 

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.