رفتن به محتوای اصلی

دی‌ان‌ای به‌دست‌آمده از اجساد فرازمینی «غیرمتعلق‌به‌ نژاد انسان»، از «گونه‌های ناشناخته» است
03.12.2023 - 02:44

یک تحلیل‌گر می‌گوید که ۳۰ درصد از دی‌ان‌ای جسد پیداشده در پرو که ادعا می‌شد متعلق به موجودات فرازمینی است، به یک «گونه ناشناخته» تعلق دارد.

به گزارش نیویورک‌پست، این خبر مبنی بر این‌که ۳۰ درصد از مواد ژنتیکی جسد یافته‌شده به هیچ‌کدام از گونه‌های شناخته‌شده‌ شباهت ندارد، بار دیگر این موضوع را به صدر اخبار کشانده است.

پیش‌ازاین، رسانه‌های مکزیک روز چهارشنبه، ۱۳ سپتامبر (۲۲ شهریور) از رونمایی از بقایای دو جسد متعلق به موجودات فرازمینی در حضور نمایندگان مجلس مکزیک خبر داده بودند. خبری که بلافاصله داغ شد و موردتوجه رسانه‌ها و کاربران رسانه‌های اجتماعی قرار گرفت و هیجان بسیاری را نیز در میان علاقه‌مندان به موضوع حیات بیگانه و موجودات فرازمینی برانگیخت. روزنامه‌نگار محققی به نام جیمی مائوسان که از سال‌ها پیش تاکنون درباره «اشیاء پرنده ناشناس» تحقیق می‌کند، این اجساد عجیب را پیدا کرده بود.

او در جلسه رونمایی از این اجساد گفته بود که یافته‌هایش حاکی از آن‌اند که نمونه‌های یافت‌شده، بخشی از «تکامل زمینی ما» نیستند و در حدود یک‌سوم از دی‌ان‌ای آن‌ها ناشناخته است. او همچنین گفته بود که اجساد پیداشده در پرو از تصادف بشقاب‌پرنده‌ها یا لاشه اشیاء پرنده ناشناس به‌ دست نیامده‌اند، بلکه به‌صورت فسیل‌شده در معادن دیاتومه در کاسکو پرو پیدا شده‌اند.

جیمی مائوسان همچنین در جلسه رونمایی از این اجساد به سیاست‌مداران مکزیکی گفته بود که بررسی دانشگاه ملی خودمختار مکزیک از نمونه‌های به‌دست‌آمده به روش تاریخ‌گذاری رادیوکربن به‌منظور تعیین قدمت آن‌ها، نشان می‌دهد که این نمونه‌ها دست‌کم ۱۰۰۰ ساله‌اند. به گزارش دیلی‌استار بریتانیا، محققان مکزیکی که در زمان ادای شهادت او در برابر کنگره این کشور در کنار او ظاهر شدند، گفته بودند که این بقایا به یک اسکلت تعلق دارند و هیچ شواهدی از «سرهم‌بندی یا دست‌کاری جمجمه‌ها» وجود ندارد.

درحالی‌که هنوز مشخص نیست ۷۰ درصد دیگر از ساختار دی‌ان‌ای این اجساد دقیقا با چه چیزی مطابقت دارد، مائوسان می‌گوید که تجزیه‌وتحلیل‌های صورت گرفته از مواد ژنتیکی تایید می‌کنند که این اسکلت‌ها «قطعا انسان نیستند.» مائوسان همچنین می‌گوید این نمونه‌‌ها به‌وضوح، خاستگاه غیرانسانی دارند و «ما نمونه‌هایی را در اختیار داریم که به هیچ‌یک از نمونه‌های شناخته‌شده در سیاره ما مرتبط نیستند.»

مائوسان در ادامه با بیان این‌که مردم حق دارند در مورد فناوری و موجودات فرازمینی بدانند، گفت: «این واقعیت نه‌تنها ما را از هم جدا نمی‌کند، بلکه بشر را متحد می‌کند. ما در این گیتی تنها نیستیم. ما باید این حقیقت را بپذیریم.» او و دکتر دانیل مندوزا پیش‌ازاین با ارائه تصاویری که به کمک پرتو ایکس به دست آمده بود، به کنگره مکزیک گفته بودند که نمونه‌‌ها ریه یا دنده‌ ندارند.

راجر زونیگا، انسان‌شناس از دانشگاه ملی سن لوئیس گونزاگا در شهر ایکای پرو، با بیان این‌که پیش‌ازاین، دانشمندان طی چهار سال بر روی پنج نمونه مشابه مطالعه کرده ‌بودند، می‌گوید: «آن‌ها واقعی‌اند.» او با بیان اینکه منشأ این موجودات ناشناخته است، افزود: «مطلقا هیچ‌گونه دخالت انسانی در شکل‌گیری فیزیکی و بیولوژیکی (زیست‌شناسی) این موجودات وجود نداشته است.»

زونیگا همچنین با اشاره به نامه‌ای که به امضای ۱۱ پژوهشگر دانشگاهی رسیده بود، اظهار داشت که این پژوهشگران نیز صحت این ادعا را تایید می‌کنند. هرچند که بر اساس بیانیه ۱۱ پژوهشگر یادشده، ناشناخته بودن منشأ این اسکلت‌ها به این معنا نیستند که آن‌ها قطعا اجساد موجودات بیگانه فضایی‌اند. مائوسان پیش‌ازاین نیز در سال ۲۰۱۷ ادعاهای مشابهی را در پرو ارائه کرده بود. اما گزارش دادستانی این کشور در آن زمان نشان داد که اجساد پیداشده درواقع نه‌تنها متعلق به فرازمینی‌ها نیست، بلکه «عروسک‌هایی مصنوعی هستند که به‌تازگی ساخته شده‌اند و برای شبیه‌سازی پوست، با مخلوطی از کاغذ و چسب پوشانده شده‌اند.»

با این حال، بسیاری نیز با اشاره به شباهت این اجساد با موجود فضایی خیالی در فیلم سینمایی «ئی.تی» استیون اسپیلبرگ، در‌مورد صحت این ادعاها تردید کرده‌‌اند. یک کارآفرین به نام نیکوس درانداکیس، با تمسخر این ادعا و زیر سوال بردن آن می‌گوید: «بنابراین مکزیکی‌ها مومیایی ۱۰۰۰ ساله‌ای را که ظاهرا یک موجود فرازمینی است کشف کرده‌اند. و این موجود فرازمینی به‌طور کاملا اتفاقی دقیقا شبیه به ئی.تی استیون اسپیلبرگ درآمده است.»

پروفسور برایان کاکس، فیزیکدان نیز پیش‌ازاین با رد این ادعا گفته بود: «بسیار بعید است گونه‌ای هوشمند که در سیاره‌ای دیگر تکامل یافته است شبیه ما باشد».

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

کیانوش توکلی
برگرفته از:
ایندیپندنت ‌فارسی

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

توجه داشته باشید کامنت‌هایی که مربوط به موضوع مطلب نباشند، منتشر نخواهند شد! 

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.