رفتن به محتوای اصلی

ایران چهار طلا در پاراتکواندوی منچستر گرفت
02.12.2023 - 16:32

تیم ملی پاراتکواندو ایران در رقابت های پاراگرندپری که در منچستر برگزار شد موفق به کسب چهار مدال طلا و چهار سهمیه بازیهای پارالمپیک پاریس شد.

به گزارش ایسنا، در پایان رقابت های پاراگرندپری در منچستر انگلستان که با حضور ۷۱ تکواندوکار از ۲۲ کشور برگزار شد تیم ملی ایران در این مسابقات با ۵ نماینده موفق به کسب ۴ مدال طلا و چهار سهمیه پارالمپیک پاریس شد.
 
در این رقابت ها، مریم عبدالله پور در وزن ۴۷- کیلوگرم دور نخست نماینده ترکیه را ۳۲ بر ۱۹ شکست داد. وی در مرحله نیمه نهایی به مصاف نماینده ازبکستان رفت و با نتیجه ۲۴ بر ۳ پیروز شد و به فینال رسید.

عبدالله پور در دیدار نهایی با نتیجه ۱۵ بر ۵ حریف او را شکست داد و موفق به کسب مدال طلا و سهمیه پارالمپیک پاریس شد. 

مهدی پور رهنما دیگر نماینده ایران در وزن ۷۰- کیلوگرم نماینده ای از ژاپن را ۳۲ بر ۲ شکست داد. وی با نتیجه ۱۷ بر ۱۰ برابر نماینده ازبکستان به برتری رسید و موفق به کسب مدال طلا و دومین سهمیه پارالمپیک پاریس شد.

همچنین در وزن ۸۰- کیلوگرم علیرضا بخت در اولین مبارزه نماینده مکزیک را با نتیجه ۲۲ بر ۹ شکست داد و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه ۵۶ بر ۴۱ برابر نماینده ازبکستان به برتری رسید. وی همچنین با برتری ۲۹ بر ۱۸ برابر نماینده کره جنوبی به مدال طلا و سهمیه پارالمپیک دست یافت.  

در وزن ۸۰+ کیلوگرم نیر حامد حق شناس دور نخست را با قرعه استراحت پشت سر گذاشت و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه ۲۱ بر ۷ نماینده ترکیه را شکست داد وی در مرحله بعد با برتری ۱۷ بر ۲ نماینده کرواسی را شکست داد و به مدال طلا و سهمیه پارالمپیک دست یافت. 

در وزن ۶۳- کیلوگرم نیر سعید صادقیان پور دور اول به مصاف نماینده برزیل رفت و با نتیجه ۴۷ بر ۴۵ نتیجه را واگذار کرد و از گردونه رقابت‌ها حذف شد.

هدایت تیم ملی پاراتکواندو را پیام خانلرخانی (سرمربی) و علی کریمی صابر (مربی) و عاطفه کشاورز به عنوان سرمربی تیم ملی بانوان برعهده دارند.

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

کیانوش توکلی

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

توجه داشته باشید کامنت‌هایی که مربوط به موضوع مطلب نباشند، منتشر نخواهند شد! 

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.