رفتن به محتوای اصلی

۲۵ نوامبر روز جهانی منع خشونت علیه زنان : خشونت وحشيانه رژیم فاشیستی- مذهبی ایران را شدیدا محکوم می کنیم 
23.11.2022 - 11:43

C:\Users\Abghari\Desktop\ARA P - شورای مرکزی-2\لوگو\logo .jpg 

در روز جهانی منع خشونت علیه زنان، خشونت وحشيانه رژیم فاشیستی- مذهبی ایران را شدیدا محکوم می کنیم 

 

۲۵نوامبر روز جهانی منع خشونت علیه زنان فرا رسیده، روزی که مجمع عمومی سازمان ملل متحد در ۱۷ اکتبر ۱۹۹۹ به دلیل قتل فجیع  خواهران «میرابل»، از مخالفان سرسخت  دیکتاتوری «تروخیو»، این روز را روز جهانی منع خشونت علیه زنان نامید. از آن زمان تا کنون تلاش های گسترده ای برای منع خشونت علیه زنان در سراسر جهان بوقوع پیوسته اما هنوز آمارها، نشان دهنده افزایش خشونت در ابعاد وسیع علیه زنان است و به آمار قتل های زنان ناشی از خشونت روز به روز افزوده می شود 

در ایران نیز خشونت علیه زنان و بویژه آمار قتل های ناموسی با تشویق کودک همسری، ممنوعیت سقط جنین و جلو گيرى از دسترسى به وسايل پيشگيرى از باردارى، افزایش یافته است.  

زنان ایران بيش از چهار دهه است که با خشونت سیستماتیک ناشی از قوانین زن ستیز رژیم فاشیستی- مذهبى مبارزه می کنند و در این راه بهاى زيادى پرداخته اند و از دستگیری، زندان، شکنجه و اعدام نهراسیده اند. در دو ماه گذشته پس از قتل مهسا( ژینا) امینی، شدت مبارزات زنان به اوج رسیده و میلیونها زن در سراسر ایران با شعار "زن، زندگی، آزادی"، رنسانس ايرانى را با رمز «مهسا امينى» آغاز کرده اند و میروند تا انقلاب ایران را به پیروزی برسانند. 

در شرایط  كنونى‌‌، وضعيت فاجعه بار اقتصادی و جو پلیسی- نظامى از يك طرف، فساد، بیکاری، فقر، سرکوب، و  جنایت در سراسر میهن از طرف ديگر، مردم جان به لب آمده را با همبستگی بی نظير همراه زنان کرده و با دست خالی به مبارزه  با رژیم فاشیستی- مذهبى زن ستيز که تا بن دندان مسلح است برخاسته و روزی نیست که از جان باختن یک یا چند جوان، نوجوان و کودک خبردار نشویم. تاکنون بیش از ۴۰۰ تن در ایران به قتل رسیده اند که بیش از ۵۰ تن از آنها کودک بوده اند.  

جنبش “زن،زندگی،آزادی” جنبشی ضد خشونت علیه زنان و تبعیض جنسیتی است. جنبشی برای یک زندگی انسانی است و به همین دلیل توانسته بطور گسترده ای افکار عمومی بسیاری از کشورهای جهان را جلب و زنان بسیاری از سراسر جهان را با خود همراه کند به طوری که بسیاری از سران کشورها و هنرمندان از کشورهای مختلف تاکنون از این جنبش حمایت کرده اند.  

حزب آزادی و رفاه ایرانیان (آرا) روز جهانی منع خشونت علیه زنان را گرامی می دارد و خشونت علیه زنان و تمامی مردمان ایران و بخصوص حمله به مهاباد و سایر شهرهای کردستان را شدیداً محکوم می کند و از سران کشورها، نمایندگان پارلمانها، سازمانهای بین المللی و حقوق بشری درخواست می کند که با مبارزات زنان ایران برای رفع خشونت جنسیتی و دیگر اشکال گوناگون خشونت و تبعیض همراه شوند و از اعتراضات گسترده زنان و جوانان از اقشار گوناگون در سراسر ایران برای رهایی از رژیم فاشیستی- مذهبی حمایت کنند.  

حزب آزادی و رفاه ایرانیان (آرا) باور دارد که با همبستگی بوجود آمده با شعار “زن، زندگی، آزادی” در سراسر ایران، اپوزیسیون خارج از کشور برای ایجاد همبستگی بین صفوف خود می تواند فعال تر گشته و با پیوند با رهبران میدانی کف خیابان های ایران راه گذار از رژیم جمهوری اسلامی را هموارتر سازد.  

 

پیروز باد مبارزات زنان و مردان ایران برای رفع خشونت، تبعیض جنسیتی و رهایی ایران  

 

۱ آذر ۱۴۰۱ خورشیدی  

۱۱/۲۲/۲۰۲۲ میلادی  

araparty@gmail.com 

 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

هوآس اسدی

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

توجه داشته باشید کامنت‌هایی که مربوط به موضوع مطلب نباشند، منتشر نخواهند شد! 

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.