پانزده ویدو از ۱۵ شهر ایران / ۳۰ ابان - همه جا مرگ بر خامنه ای
22.11.2022 - 07:53

گزارش‌ها از سرکوب بی‌رحمانه شهروندان در شهرهای کردنشین ایران

 

مراسم خاکسپاری کاروان قادر شوکری،‌ نوجوان ۱۶ ساله هم در پیرانشهر هم برگزار شد و همزمان نیروهای حکومتی به خشونت گسترده‌ای در برابر شهروندان دست زدند

 

مراسم خاکسپاری کاروان قادر شوکری،‌ نوجوان ۱۶ ساله هم در پیرانشهر هم برگزار شد و همزمان نیروهای حکومتی به خشونت گسترده‌ای در برابر شهروندان دست زدند

گزارش‌ها از ایران حاکی از سرکوب شدید و بی‌رحمانه شهروندان در شهرهای کردنشین از جمله جوانرود در استان کرمانشاه توسط نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران است.

شبکه حقوق بشر کردستان می‌گوید که آمار زخمی‌شدگان اعتراضات امروز در شهر جوانرود به دهها تن می‌رسد. آمار رسمی از تلفات احتمالی و مجروحان سرکوب شدید در مناطق کردنشین منتشر نشده است.

این شبکه به نقل از شاهدان گزارش داده که ماموران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در برخی از نقاط شهرهای کردنشین از «دوشکا» استفاده کرده‌اند.

با توجه به عدم دسترسی به آمار و اطلاعات دقیق بویژه محدودیت‌ها و اختلالات اینترنتی، بی‌بی‌سی نمی‌تواند به طور مستقل این ارقام و اطلاعات را تایید کند.

تصاویر منتشر شده در شبکه های اجتماعی معترضان در جوانرود را پرشمار نشان می‌دهد

 

تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی معترضان در جوانرود را پرشمار نشان می‌دهد

بر اساس گزارش‌ها، بیمارستان جوانرود با کمبود خون رو به رو شده است. ویدیویی که به دست بی‌بی‌سی فارسی رسیده حاکی از تجمع انبوهی از مردم در بانک اهدای خون در کرمانشاه است.

بر اساس گزارش‌ها که برخی از زخمی شدگان از بیم بازداشت توسط ماموران، به مراکز درمانی مراجعه نکردند. تصاویر منتشر شده از جوانرود وضعیت خونباری را نشان می‌دهد.

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

انتشار از:

ایران گلوبال

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما