رفتن به محتوای اصلی

خامنه‌ای کجاست؟
30.09.2022 - 08:35

تداوم اعتراض‌های شبانه در ایران؛ شعار «آخوند باید گم بشه» در قم سرداده شد

شهرهای ایران در شامگاه پنجشنبه هفتم دی‌ماه هم صحنه حضور معترضانی بود که با شعارهایی چون مرگ بر دیکتاتور، مرگ بر خامنه‌ای و زن زندگی آزادی به خیابان آمده و مقابل نیروهای امنیتی مقاومت کردند.

تجمع‌ها در شامگاه پنجشنبه در شهرهایی از جمله قم، رشت، تهران، سنندج و مشهد برگزار شد و گزارش‌هایی هم از تجمع‌ها در شیراز و مسجدسلیمان هم منتشر شده است.

معترضان در قم با آتش‌زدن سطل‌های زباله شعار «‌توپ تانک فشفشه آخوند باید گم بشه» سردادند. در مشهد هم گروهی از مردم در تجمع خیابانی فریاد «‌مرگ بر دیکتاتور» و «‌می‌کشم می‌کشم هر آنکه خواهرم کشت» دادند

در تهران به مانند شب‌های گذشته در بسیاری از محله‌های شعارهای ضدحکومتی از پشت‌بام‌ها و پنجره‌ها شنیده شد و پیش از غروب آفتاب هم گروهی از مردم در خیابان ولی‌عصر تهران تجمعی را شکل دادند.

در سنندج اعتراض‌های خودرویی و به صدا درآوردن بوق خودروها انجام شد و ویدیو‌هایی هم منتشر شده که حضور معترضان در خیابان را نشان می‌دهد.

تداوم اعتراض‌ها در شرایطی است که فراخوان‌های متعددی هم برای روزهای آینده از جمله روز شنبه ۹ دی ماه صادر شده است.

یکی از این فراخوان‌ها مربوط به ، جمعی از جوانان محلات تهران است که با انتشار اطلاعیه‌ شماره چهار خود خواستار تجمع مردم مقابل دانشگاه‌های بزرگ شهر تهران در روز شنبه ۹ مهر شدند. در همین روز (اول اکتبر) تجمعاتی در بسیاری از شهرهای جهان برای همراهی با مردم در ایران برگزار خواهد شد.

همزمان فرشگرد (گروه سیاسی مخالف نظام جمهوری اسلامی که از ۲۶ شهریور ۱۳۹۷ با هدف براندازی نظام آغاز به کار کرده است) روز پنج‌شنبه هفتم مهر در بیانیه‌ای خطاب به شاغلان در بازار و حوزه حمل و نقل نوشت: «در پی امواج گسترده و مداوم انقلاب ملی ایران، ضرورت گره خوردن اعتراضات انقلابی به اعتصابات بیش از پیش حس می‌شود.»

همزمان بیش از ۲۰۰ نفر از استادان دانشگاه‌های سراسر ایران با صدور بیانیه‌ای ضمن اعتراض به ریخته‌ شدن خون افراد بی‌گناه و عزادار شدن ملت ایران، اعلام کردند اگر دانشجویان بازداشتی به سلامت آزاد نشوند، التهاب و نگرانی در فضای دانشگاه ادامه خواهد یافت

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

انتشار از:

ایران گلوبال

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.