رفتن به محتوای اصلی

خلاصه اخبار جمعه بیست دو آپریل در سوئد
22.04.2022 - 12:52
برگردان:
مهرداد سید عسگری

افزایش فشار از طرف احزاب سیاسی برای ممنوعیت تبدیل درمانی تغییر جنسیت

چند حزب سیاسی خواهان ممنوعیت درمان به اصطلاح تبدیل درمانی هستند که هدف آن تغییر گرایش جنسی جوانان +LGBT است.

لیبرال ها مدتی است که برای ممنوعیت کارزار مبارزه کرده اند و اکنون طرحی از سوی سوسیال دموکرات ها به پارلمان ارائه شده است.

رادیو اکوت، پخش کننده عمومی سوئد، گزارش می دهد که اکنون، میانه روها و حزب مرکز به آنها می پیوندند و خواستار غیرقانونی شدن تبدیل درمانی هستند.

کل ایده این است که همجنس گرایی یک بیماری است که می توان و باید درمان شود.

یوهان هدین، سخنگوی مرکز در امور حقوقی، به رادیو گفت که این، بدیهی است که کاملاً نادرست و دیدگاهی بسیار نامناسب در یک جامعه مدرن است.

تبدیل درمانی شامل تحت فشار قرار دادن افراد دگرباش جنسی+ تحت فشار یا زور برای پنهان کردن تمایلات جنسی یا هویت جنسی خود است. به گفته MUCF، برای جوانان و جامعه مدنی، این بیماری "به میزان ناچیز" در سوئد رخ می دهد.

"ما فکر می کنیم باید یک ممنوعیت وجود داشته باشد. یوهان فورسل، سخنگوی حقوقی اعتدال‌گرایان به رادیو اکوت گفت: سوئد باید کشوری بردبار باشد، جایی که نباید اجازه داد چنین مزخرفاتی اتفاق بیفتد.

 

سازمان نظارت بر امور مالی سوئد نسبت به احتمال سقوط شدید قیمت مسکن هشدار داد

مقام نظارت مالی سوئد این هفته هشدار داد که افزایش نرخ بهره می‌تواند به خانوارهایی که وام‌های مسکن بزرگ دارند ضربه بزند و منجر به کاهش "بسیار شدید" قیمت مسکن شود.

در گزارش 2022 بازار وام مسکن سوئدی آژانس، این مقام، که به زبان سوئدی به عنوان Finansinspektionen (FI) شناخته می شود، گزارش داد که تعداد فزاینده ای از وام گیرندگان جدید نسبت به درآمد خود وام مسکن بزرگی گرفته اند.

هنریک براکونیر، اقتصاددان ارشد این سازمان، گفت: «خانوارهایی با نسبت بدهی بالا به ویژه نسبت به افزایش نرخ بهره حساس هستند.

با افزایش نرخ بهره، FI همچنین هشدار داد که قیمت مسکن ممکن است کاهش یابد.

اریک تدین، مدیر کل این سازمان در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: «اکنون می‌توانیم تغییری در عوامل زمینه‌ای داشته باشیم که می‌تواند قیمت مسکن را به سمت پایین، به طور بالقوه به شدت به سمت پایین، تحت تأثیر قرار دهد.

 

 

افزایش بیکاری در بین دانشگاهیان

برای اولین بار از سال گذشته، تعداد دانشگاهیان بیکار در سوئد در حال افزایش است، اگرچه این افزایش اندک است.

در ماه مارس، افزایش خالص 194 دانشگاهی بیکار به Akademikernas a-kassa، صندوق بیکاری سوئد برای افراد دارای مدرک دانشگاهی افزایش یافت. این اولین بار از جولای 2021 است که این تعداد افزایش یافته است.

الکساندرا اولجانس آهلین، افسر ارتباطات در آکادمیکرناس آکاسا، در بیانیه‌ای مطبوعاتی گفت: «ما هنوز نمی‌توانیم در مورد اینکه چرا در حال حاضر تعداد اعضای بیکار افزایش یافته‌ایم و آیا این چیزی است که ادامه می‌یابد، اظهار نظر کنیم.

اما ما از سوالاتی که از اعضای خود دریافت می کنیم متوجه شده ایم که نگرانی هایی در مورد وضعیت اقتصادی وجود دارد.

در ماه مارس 1569 دانشگاهی بیکار شروع به کار کردند که کمترین تعداد در دو سال اخیر است.

با این حال، اخبار مثبتی وجود دارد. به گفته Akademikernas a-kassa، بیکاری طولانی مدت در میان دانشگاهیان همچنان در حال کاهش است و از تابستان سال گذشته تا کنون ده درصد کاهش یافته است. با این حال، تعداد بیکاران طولانی مدت هنوز حدود 50 درصد بیشتر از قبل از همه گیری است.

آهلین گفت: «بسیاری برای بازگشت به بازار کار زمان بسیار سختی دارند، و هنوز تعداد قابل توجهی بالاتر از افراد بیکار هستند که در حال حاضر برای مدت طولانی تری نسبت به قبل از همه گیری جهانی بیکار بوده اند.

در مجموع، 13200 دانشگاهی در ماه مارس بیکار بودند که 1.8 درصد از دانشگاهیان سوئد را تشکیل می دهد. یک سال پیش 2.3 درصد از دانشگاهیان بیکار بودند.

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

مهرداد سیدعسگری
برگرفته از:
THE LOCAL.SE

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

توجه داشته باشید کامنت‌هایی که مربوط به موضوع مطلب نباشند، منتشر نخواهند شد! 

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.