● آخرین مطالب سایت

خبرگزاری رویترز در گزارشی اختصاصی از پیشرفت نظامی اسرائیل در تولید نسل جدید و پیشرو پهپادهایی خبر داده که قادر به حمل بمب‌ و مهمات به وزن یک تن خواهند بود؛ بمب‌هایی که با استفاده از جاذبه زمین و بدون صدا و دود عمل می‌کنند و به همین علت غیرقابل ردگیری‌اند و ممکن است تا لحظه اصابت هیچ‌کس متوجه آنها نشود.
به گزارش روزنامه بریتانیایی تایمز، طرح تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران پس از ابراز نگرانی وزارت خارجه این کشور در مورد باز نگه داشتن کانال‌های ارتباطی با جمهوری اسلامی، با وجود موافقت وزیران کشور و امنیت بریتانیا، متوقف شده است.
ممکن است ما حضور در خیابان را از سوی مردم کمتر ببینیم، اما این به معنای تغییر ماهیت نیست
ژاله توکلی در گفتگو با رامین پیرامون در ارتباط با اینده و اسلام در ایران
رضا علامه زاده
جعفر جان تو دیری است که تنها مال خودت نیستی. تو سرمایه‌ی هنری یک ملتی؛ ملتی که درس شهامت را از تو آموخته است که در اوج بهره‌وری نانجیب رژیم اسلامی در جشنواره‌های جهانی از آثار با ارزش ساخته شده توسط سینماگرانی که کمترین اعتقادی به رژیم ملایان نداشتند ولی اعتراضی نمی‌کردند، یک تنه به مقابله با رژیم رفتی بطوری که امروزه حضور هر فیلم ساخته شده توسط هنرمندان هموطن در جشنواره‌های جهانی، کابوسی شده است برای حامیان جمهوری جهالت اسلامی.
نه ؛ ما حجابمون را رعایت نمی کنیم ، به قانون بد نباید احترام گذاشت
اتحاد خامنه‌ای و رجوی برای تخریب پهلوی با انتشار عکس‌های شخصی یاسمین پهلوی
ویلیام برنز مدیر سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا، سیا، می‌گوید ارزیابی‌ اطلاعاتی این کشور نشان می‌دهد که تحولات داخلی ایران حکومت این کشور را بیش از پیش دچار پریشانی کرده است.
شرایط جدید خروج بانوان از کشور در کمیسیون قضایی مجلس تصویب شد.
مریم سلطانی
روز گذشته خبری کوتاه اما تکان دهنده مبنی بر اینکه «شرایط جدید خروج بانوان از کشور در کمیسیون قضایی مجلس تصویب شد. سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس گفت: طبق مصوبه امروز این کمیسیون، خروج بانوان از کشور باید با اذن سرپرست باشد، مگر در موارد خاص که با حکم دادگاه انجام می ‌شود.» بر روی خروجی خبرگزاری فارس قرار گرفت که به سرعت نیز بازنشر شد و واکنش بسیاری را برانگیخت و امروز نیز به کل این خبر تکذیب شد!
ابوالفضل محققی
شاید دقیق ترین تعریف از انقلاب بهمن از آن مهندس مهدی بازرگان است ."باران می خواستیم سیل آمد." 
او بخوبی میدانست این سیل چگونه سیلی است. نقی زد ،تکه ای انداخت اما جامه صدارت پوشید.چاقوی بذون دسته خمینی را بدست گرفت. اما بهر حال انقلاب اسلامی او هم  بود.
اما" ما "منظورم جریان های سیاسی انقلابی چپ که من هم بعنوان چریک فدائی جز فعالان آن بودم .به هیچ وجه نه تنها مفهوم این سیل را در نیافتیم .بلکه بنا به دید انقلابی آن روز (بخشی امروز) که شدیدا آمیخته به پوپولیسم ،ضد سرمایه داری،ضدامپریالیسم بود. به ا
نازنین معتمدی
زمانی که اتفاقی هولناک برای فرد روی می‌دهد که تحملش از ظرفیت روانی او بیشتر است و سلامت روانی‌اش تحت‌تاثیر قرار می‌گیرد، می‌گویند آن فرد دچار تروما (ضربه روانی شدید) شده است. وقتی این تروما برای گروهی از مردم جامعه رخ دهد، می‌گویند آن جامعه دچار ترومای جمعی شده است.
فرهاد میثمی، فعال سیاسی که در اثر اعتصاب غذا در زندان وزنش به شدت کاهش یافته در نامه‌ای از زندان رجایی‌شهر کرج نوشت که طی ۱۰ روز آینده آبی که می‌نوشد را تلخ خواهد کرد تا نشانه ای از «روزگار تلخ‌تر از زهری» باشد که حاکمان جمهوری اسلامی «از جمیع جهات برای همگان آفریده‌اند.»
به گزارش کانون حقوق بشر ایران، روز چهارشنبه ۱۲ بهمن ماه ۱۴۰۱، اجرای احکام به زندانی سیاسی پویا قبادی ابلاغ کرد که به اجبار باید به زندان قصرشیرین محل سکونت خود منتقل شود. این در حالیست که خانواده این زندانی ساکن تهران است.
جمهوری آذربایجان اعلام کرد که ایران تلاش کرده از انتشار خبر حمله به سفارت این کشور جلوگیری کند
نکبت خمینی،ائتلاف پهلوی و مسیح یا وکالت،عکسهای خصوصی،ملاقات با سیستانی، امکان تجزیه، با ایرج مصداقی
آرش عزیزی
«هولوکاست» اصطلاحی است که به قتل شش میلیون یهودی طی ۱۲ سال حضور حزب نازی آلمان در قدرت بین سال‌های ۱۹۳۳ و ۱۹۴۵ اطلاق می‌شود. آدولف هیتلر، پیشوای نازی‌ها، تصمیم گرفته بود با آنچه «راه‌حل نهایی» نام گرفت، به سراغ یهودیان برود و یکی از دهشتناک‌ترین جنایات تاریخ بشر را رقم بزند: تلاش برای نابودی کامل آن‌ها. او در این زمینه تا حدود زیادی موفق بود و در اراضی که به دست آلمان‌ها افتاد، بیشتر یهودیان را نابود کرد. تنها شکست نازی‌ها به دست متفقین بود که این کارزار را خاتمه داد؛ هرچند تا آن موقع قریب به ۸۰
براساس این گزارش، در این بیانیه آمده است که «گدشته از اینکه پارلمان اروپا مجوزی برای دخالت در ساختار نظامی سیاسی کشورهای خارج از اتحادیه ندارد، این عمل برای ما به مثابه یک تهدید و دخالت آشکار غیرقابل‌پذیرش است».
۴۷۰ شخصیت برجسته سیاسی، علمی، ادبی و هنری جهان طی بیانیه‌ای خواهان «همبستگی جهانی با مبارزه ایرانیان برای آزادی» شدند. چندین برنده جایزه صلح نوبل و رهبران سیاسی از کشورهای گوناگون در میان امضاکنندگان این بیانیه هستند.

در طول یک ماه گذشته از تاریخ ۱۱ دی‌ماه ۱۴۰۱ تا ۱۱ بهمن‌ماه ۱۴۰۱ حداقل ۱۸۵ بلوچ توسط مزدوران امنیتی و اطلاعاتی در زاهدان بازداشت شده‌اند. به گزارش حال‌وش، هویت ۱۲۵ نفر از این بازداشتی‌ها مشخص شده که در فایلی به پیوست ضمیمه شده است.
براساس این اطلاعیه، این حکم برای هر دو نفر قابل اجرا خواهد بود. این گزارش افزوده که «پیگیری‌ها از پرونده نامبردگان نشان می‌دهد این افراد با راه اندازی صفحه‌ای در ایسنتاگرام فعالیت داشته‌اند و با شروع اغتشاشات در کشور فعالیت‌های خود را روی تشویق مردم به اغتشاش علیه کشور و براندازی متمرکز کرده‌ بودند». منابع حکومتی در ایران اعتراضات سراسری را «اغتشاشات» توصیف کرده‌اند.
بنابه گزارش ها چهارشنبه شب در آبدانان، در استان ایلام، تجمعی بر پا شده و معترضان در آن مجسمه بسیج را در یکی از میادین پایین کشیده‌اند و علیه علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی شعار سر داده‌اند.

این خبرگزاری ضمن شرح مفصلی از آنچه که تشکیلات و برنامه‌های «این شبکه» در ساری خوانده، گفته است که این گروه «با عضوگیری و تیم‌سازی در بستر فضای مجازی، اقدامات ضد‌امنیتی خود را به صورت چند لایه و هدفمند ادامه داده و با الگوگیری از معاندین خارج نشین ... گروه‌های متعدد هماهنگی همانند، گروه استراتژی و عملیات، جوانان محلات شهرها و خبرگزاری انقلابیون مازندران را ایجاد کردند».
بنابه گزارش ها چهارشنبه شب در آبدانان، در استان ایلام، تجمعی بر پا شده و معترضان در آن مجسمه بسیج را در یکی از میادین پایین کشیده‌اند و علیه علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی شعار سر داده‌اند.

ابوالفضل محققی
ازپشت تلفن بسختی صدایش را می شنوم. گوشت شده کیلوئی چهار صد تومان .اما کسانیکه باید اعتراض کنند نمی کنند .
می دانی چرا؟ تلخ و درد آور است.چون که ماه هاست گوشت را ازبرنامه غذائی خود خذف کرده اند.متوجه بالا رفتن قیمتش نمی شوند.برایشان علی السویه است.
تقی روزبه
اگر امروزه در داخل کشور شاهدیم که نفتی‌ها و هفت تپه‌‌‌ای ها و... با «وکالت خواهی» مرزبندی می‌کنند با تکیه بر هم‌صدائی این نوع تشکل ها و نهادهای مردمی و دارای اصالت با سهولت می‌توان با بسط این تجربه‌ها و بازتاب دادن چنان رویکردهائی درخارج که به‌نوبه خود موجب تقویت آن در داخل هم می‌شود، این نوع دوپینگ‌ها و حباب سازی‌های سیاسی را خنثی کرد و وزن آن‌ها را در همان حد و جایگاه واقعی‌اشان قرارداد. البته لازم است خلئی که این جریان‌ها در صدد پرکردن آن هستند به شکل سنجیده و نقشه‌مند و مسؤلانه پرشود
یک مستند بی نظیردر باره رضا پهلوی، شاهزاده‌ای که از نو باید شناخت
مهشید ناظمی، خواهر این نویسنده و فعال حقوق بشر، روز چهارشنبه ۲۷ مهر در توییتی با اعلام این خبر نوشت: «نیم ساعت پیش وزارت اطلاعات به خانه خواهرم پوران ناظمی رفته و او را با خود بردند.»
آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از ایران به دلیل ایجاد تغییر اعلام نشده در اتصال بین دو مجموعه (آبشار) ماشین‌های پیشرفته غنی‌سازی اورانیوم با خلوص تا ۶۰ درصد انتقاد کرده است.
سخنان فواد پاشایی دبیرکل حزب مشروطه ایران(لیبرال دمکرات) در برنامه "من وکالت می دهم، من وکالت نمی دهم"
مازیار شکوری گیل چالان
مسئله درگیری امیرکبیر با بابیه و چگونگی اعدام علی محمد شیرازی، ملقب به باب میتواند از منظر تاریخی، جدا از منظر مذهبی مورد بررسی قرار گیرد. اینکه روحانیت شیعه در کجا داستان قرار داشته و موضع میرزا تقی خان امیرکبیر و روحانیت شیعه در قبال اعدام علی محمد باب چه بوده در این نوشتار با استناد به متون امری ممهور به مهر لجنه آثار امری بیت العدل مورد بررسی قرار میگیرد. این نوشتار قصد ارزش گذاری بر اعدام علی محمد باب و مقابله با بابیان را نداشته و صرفا از منظر تاریخی و با استناد به متون امری سعی در تبیین
سعید عزیزی
در پی کودتای سوم اسفند رضاخان و پایان دادن به حکومت هزارساله ترکان در ایران، دوران استبداد رضاخانی با کمک اتاق فکر انگليس آغاز شد. این درزمانی اتفاق افتاد که دنیا و خصوصاً منطقه در آستانه قرن بیستم رو به‌سوی تحول جدی بود. به وجود آمدن احزاب، نشریه، گفتمان دموکراسی و شیوه اداره کشور، به وجود آمدن رادیو و تلویزیون همه و همه خبر از یک تحول جدی در منطقه داشت.
رسانه‌های سوئدی به گزارش‌هایی درباره ارتباط بین مردی دانمارکی که قرآن را بیرون سفارت ترکیه در استکهلم سوزاند و چانگ فریک، روزنامه‌نگار راست افراطی، واکنش نشان داده‌اند که گویا این فرد با کرملین مرتبط است، ادعایی که این فرد آن را رد می‌کند.
به گزارش کانون حقوق بشر ایران، روز چهارشنبه ۱۲ بهمن ماه ۱۴۰۱، مدیر روابط عمومی دیوان عالی کشور از توقف حکم اعدام محمد قبادلو از بازداشت شدگان تظاهرات سراسری ایران خبر داد.
به گزارش کانون حقوق بشر ایران وضعیت بحرانی زلزله زدگان خوی همچنان ادامه دارد. بعد از گذشت ۳ روز از زلزله، مردم همچنان برای گرفتن امکانات اولیه زندگی تلاش می‌کنند. روز سه شنبه۱۱ بهمن زلزله زدگان خوی در مقابل فرمانداری و ارتش تجمع کرده و خواهان دریافت چادر و وسایل گرمایشی شدند. این در حالی است که مردم بدلیل تخریب و ناامن بودن منازلشان در سرمای زیر صفر شب‌ها در خیابان‌ها می‌خوابند.
به گزارش کانون حقوق بشر ایران، به نقل از رسانک، صبح روز ۵ بهمن ماه ۱۴۰۱، حکم اعدام یک زندانی فقیر و سرپرست خانواده در زندان بندرعباس به اجرا درآمد.