● صفحه شما

دوستان و خوانندگان عزیز، امکان کامنتها واقعا به شما تعلق دارد. هدف ما ایجاد محیطی دوستانه برای تبادل نظر است. آزادانه نقد، نظر، خبر، تفسیر، تحلیل و... بنویسید اما خواهش می کنیم بدون نام بردن از اشخاص حقیقی و حقوقی در کمال امنیت برای خود و دیگران فضایی ایجاد نمائید که بدور از توهین و اتهام و جوسازی و مسموم کردن محیط تبادل نظر باشد. توجه داشته باشید کامنتهایی که این موارد را در نظر نگیرند، منتشر نخواهند شد.

لطفا اعتراض، انتقاد و پیشنهاد خود را به آدرس info@iranglobal.info ارسال کنید. از پاسخ به اعتراضات در کامنتها معذوریم.

افزودن دیدگاه جدید

تاریخ: جمعه, 27. ژانویه 2023 - 19:39
نویسنده: سهراب
عنوان دیدگاه: درخواست
دیدگاه:

متاسفانه بخش ویرایش را در بروزرسانی جدید نیافتم. نویسنده آقای امید طاهری است. لطفا ضمن راهنمایی در چگونگی امکان ویرایش، شما مرحمت فرموده و آن را تصحیح کنید. با سپاس

 

تاریخ: جمعه, 27. ژانویه 2023 - 18:47
نویسنده: دارا گلستان
عنوان دیدگاه: مقاله نویسان پر حرف و بی عمل
دیدگاه:

از این تحلیلگران "پر شکایت گریان[و زیاده گو] شدم ملول"

آنکس که مرده را زنده و کور را بینا میکرد هم از درمان اینگونه عاجز بود، 

عیسی مریم به کوهی میگریخت

شیر گویی خون او میخواست ریخت.

جناب درویش پور باور کنید یا نکنید آدم دلش برای گونه شما میسوزد.

تاریخ: جمعه, 27. ژانویه 2023 - 08:32
نویسنده: کیانوش توکلی
عنوان دیدگاه: جناب سهراب گرامی که این متن…
دیدگاه:

جناب سهراب گرامی که این متن را انتشار داده اید لطفا توجه کنید:1_نویسنده ا.طاهری طبیعتا امیر طاهری روزنامه نویس معر وف نیست و ا. طاهری باید یک نام مستعار باشد 2- انتشار مقالات با نام مستعاردر ایرانگوبال  که علیه اشخاص حقیقی وحقوقی  افشاگری کند ممنوع  است . 3_ لطفا نام واقعی نویسنده را بنویسید و در غیر این صورت مقاله حذف می شود

تاریخ: جمعه, 27. ژانویه 2023 - 08:02
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: (بدون موضوع)
دیدگاه:

مهسی امینی

تاریخ: جمعه, 27. ژانویه 2023 - 07:57
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: اقای واحدی چرا دروغ می بافی …
دیدگاه:

اقای واحدی چرا دروغ می بافی ؛ شما حتی  زحمت خواندن نامه لیلی گلستان را به خود نداده اید  که نوشته است  از انجا که از اینستگرام سر در نمی اورد ویک دیوثی  شیطنت کرده و ان  پست علیه خانم شنهاز تهرانی گذاشته است . اینکه خانم گلستان معذرت خواهی نکرده است ، کاملا درست است و لی از انجا که صد ها نفر به او اینستگرام من و تو فحش جنسیتی داده اند ؛ دلخور بود و نه از خانم تهرانی طلبکار نبوده است بلکه دلخور از فحاشانی که به او فحش رکیک داده بودند دلخور بود . 

تصویر
تاریخ: پنج‌شنبه, 26. ژانویه 2023 - 07:21
نویسنده: کیانوش توکلی
عنوان دیدگاه: این عکس دو ایراد اساسی دارد…
دیدگاه:

جناب محمد حسین یحیایی گرامی /  این عکس دو ایراد اساسی دارد 1-منبع اصلی عکس  مجاهدین خلق اند 2- روزی نامه تسنیم ارگان سپاه  این عکس  را باز نشرکرد (برای  اولین بار در چهل سال گذشته است که  روزی نامه های رزیم نام این سازمان را  بجای " منافقین " درست نوشته اند و همچنین شعار آن را تکرار کرده اند) اگر مایل باشید این را جایگزین کنم با عکس دیگری؟

تاریخ: پنج‌شنبه, 26. ژانویه 2023 - 04:12
نویسنده: دارا گلستان
عنوان دیدگاه: پیاده بشو با هم قدم بزنیم
دیدگاه:

نوشته شما نه، تو! بوی گند میدهد

کاش آنقدر "مردانگی" داشتی که نان .... را پنهان نمیکردی.

تاریخ: سه‌شنبه, 24. ژانویه 2023 - 23:26
نوشته شده در: وکالت به چه کسی؟
نویسنده: محسن کردی
عنوان دیدگاه: آقای بنی طرف گرامی، 
والا…
دیدگاه:

آقای بنی طرف گرامی، 

والا تالا با این لیستی که از ظلم و ستمی که به شماها رفته ردیف کردید،  اگر یک جو غیرت داشتید تابحال خوزستان را از ایران جدا کرده بودید و از خوزستان  یک امیر نشین ثروتمند مثل کویت و امارات و قطر ساخته بودید و در رولرز رویس لم میدادید و زیر پای پسرتان ده تا مازارتی و پورشه مینداختید. واقعا اگر جای شما بودم چون غیرت بودم برایم زنده بودن ننگ بود! 

تاریخ: سه‌شنبه, 24. ژانویه 2023 - 08:53
نویسنده: پگاه ستایش
عنوان دیدگاه: جمهوری اسلامی و غرب در حال جنگی فرسایشی هستند.
دیدگاه:

درجنگ وقتی فردی از دشمن را میگیرند. یا درجا میکشند یا میفرستند به کمپ اسیران.
چه وقت طرف را نگهمیدارند؟ وقتیکه کارش دارند. در سناریو طرف را میبندند به ستونی و یک طناب را دور گردنش بسته و کم کم سفتش میکنند چون نمیخواهند یارو را بکشند بلکه میخواهند حد اکثر استفاده را ازو بکنند. حالا شده نقل تحریمهای غرب علیه ج.ا. که در این مورد وقتی ج.ا. تسلیم شدو قول همکاری داد؛ زنده هم خواهد ماند فقط کافیست شرارتش را درون مرز انجام دهد و نه در بیرون.

تاریخ: سه‌شنبه, 24. ژانویه 2023 - 08:42
نویسنده: پگاه ستایش
عنوان دیدگاه: کوچه هم بود کوچه های قدیم.
دیدگاه:

حالا دیگه از منصور و امثال او فکت میاره که در عمرشان یک کتاب تاریخی را تا انتها نخوانده اند.

تاریخ: دوشنبه, 23. ژانویه 2023 - 16:15
نویسنده: دارا گلستان
عنوان دیدگاه: پرهیز از آلوده شدن در حاشیه
دیدگاه:

جناب کیانوش

به اعتقاد من پرداختن به حاشیه ها نتیجه ای جز فراموشی اصل موضوع نخواهد داشت.

اینکه فلان خانم یا آقا حسابش به یغما رفته یا نه، موضوعیست که صاحب "مال" خودش باید جواب بدهد و یا هیچ نگوید. خانم تهرانی جوابی درخور داده و بقیه ماجرا نباید صفحات سایت شما را اشغال کند، چون اصل موضوع که هر کس مختار است وکالت بدهد یا ندهد و تلاش برای ایجاد یک وفاق ملی تجربی به حاشیه رانده میشود. و مهمترین نکته اینکه آقای رضا پهلوی با این وکالت ها چه کاری خواهد کرد و چه اقدام (ابتکار) عملی بکار خواهد بست.

تاریخ: دوشنبه, 23. ژانویه 2023 - 13:43
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: گلنازغبراییKianosh…
دیدگاه:

گلنازغبرایی

  • Kianosh Tavakkoli با كشيدن پاي دستگاه اطلاعاتي وسط اين ماجرا به نظر من مسئوليت فردي رو مي ذاريم در حاشيه. من شنبه غروب در صفحه ي آقاي Naseru buschehri مطلب آقاي جنتي عطائي رو ديدم. حتي آقاي ملكوتي به ايشان توصيه كردند كه اگر فقط شفاهي بوده اظهار نظر آقاي جنتي عطائي آن را انتشار ندهند و آقاي بوشهري گفتند خود ايرج اين را فرستاده آقاي ملكوتي با يك پيام كوتاه زنده باشي پهلوان به صحبت خاتمه دادند. يعني ايشان را مي شناختند. صفحه شان هم هست. اكانت فيك هم نيست. روز بعد آقاي جنتي عطائي مي گويند كه دروغ بوده كل قضيه. آقاي بوشهري هم كه اعلام كرده بود خود ايرج به من گفته مطلبش را برمي دارد. هيچكس هم او را مسئول اعلام نمي كند. او از آقاي جنتي عطائي عذر خواهي نمي كند. چرا هم آقاي جنتي عطائي و هم خانم گلستان اين طور ساده با كساني كه به نام آن ها مطلب مي گذارند برخورد مي كنند. به نظر من به جاي محكوم كردن اطلاعاتي ها يا هر كس ديگر بايد اين سوال مطرح شود.

تاریخ: دوشنبه, 23. ژانویه 2023 - 09:55
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: فریب دستگاه اطلاعات حکومت…
دیدگاه:

فریب دستگاه اطلاعات حکومت آدمکش اسلامی را نخوریم! بر کسی پوشیده نیست که ارتش سایبری حکومت اسلامی با اسامی جعلی در شبکه اجتماعی فعال هستند و با انتشار اخبار جعلی تلاش می کنند که در میان نیروهای مخالف حکومت اسلامی تفرقه ایجاد کنند. امروز دو خبر در شبکه های اجتماعی در سطح گسترده منتشر گردید و متاسفانه بدون دقت به منابع خبر ، توسط کاربران زیادی هم در شبکه اجتماعی به اشتراک گذاشته شد. اولین خبر جعلی منتسب به خانم «لیلی گلستان» بود که در ارتباط حمایت خانم «شهناز تهرانی» از کمپین «من وکالت می دهم»ً بود و دومبن خبر هم متنی بود که به اسم شاعر آزاده «ایرج جنتی عطایی» در ارتباط با داریوش اقبالی منتشر شده بود. هم خانم گلستان و هم جنتی عطایی عزیز پست هایی را که به آنها منتسب شده بود تکذیب کردند، نگذاریم دستگاه های اطلاعاتی حکومت اسلامی با بازیهای کثیف بین مخالفین  خود تفرقه ایجاد کند!

تاریخ: دوشنبه, 23. ژانویه 2023 - 06:54
نویسنده: کیانوش توکلی
عنوان دیدگاه: کجا من داستان لیلی گلستان را…
دیدگاه:

کجا من داستان لیلی گلستان را به سایبری ها ربط دادم ؟گفتم اطلاعاتی های دور و بر لیلی گلستان از این اعتماد سوئ استفاده کرده اند.  لیلی نزدیک به  80 سال داره و  در  اینستگرام مشکل پیدا کرده بود و  از این رو  از دور وری های خود کمک خواست و  کسی  که به لیلی کمک کرده بود؛ مخبر دستگاه  اطلاعات رزیم تبهکاربود که بتواند در این اشفته بازار علیه کمپین وکالت می دهم را خراب کنه

تاریخ: دوشنبه, 23. ژانویه 2023 - 06:53
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: خود ملعونش گفته دادم دست…
دیدگاه:

خود ملعونش گفته دادم دست رفیقم....شما ربطش میدی به سایبری ها!!!!!!این بیرزن در تمام طول زندگیش یه فاحشه مغزی بوده و نه چیزی بیشتر

تاریخ: دوشنبه, 23. ژانویه 2023 - 06:51
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: در مورد لیلی گلستان قطعا کار…
دیدگاه:

در مورد لیلی گلستان قطعا کار خودش بوده. از عدم عذرخواهی بعدش می فهمیم. به ولای علی! اگر من بودم یک چنین چیزی برای خانم تهرانی می نوشتم
سرکار خانم شهناز تهرانی
از حادثه روی داده که نتیجه هک اکانت من بود نهایت تاسف را ابراز داشته و صمیمانه از شما عذرخواهی می کنم.
الاحقر
لیلی گلستان
سنه 1401 دویم شوال

تاریخ: دوشنبه, 23. ژانویه 2023 - 05:30
عنوان دیدگاه: گرمترین سلام‌ها خدمت جناب…
دیدگاه:

گرمترین سلام‌ها خدمت جناب Kianosh Tavakkoli گرامی و عزیز. فهم جعلی بودنِ آن، نیاز به هوش چندانی نداشت و هر فردی می‌توانست بفهمد که فحش این‌گونه نمی‌تواند ادبیات انسان فرهیخته‌ایی همچون ایرج جنتی عطایی باشد. بعد از انتشار آن، به دوستان گفتم > این خبر که دروغ بودنش به زودی از جانب جناب آقای جنتی عطایی افشا و آشکار می‌گردد، برای بی‌اعتبار ساختن گفته‌ها و نوشته‌های سازمان مجاهدین خلق منتشر شده است. گفت که علاوه بر هواداران مجاهدین، چند نفر از هواداران جریانات چپ و ضد پهلوی هم منتشر کردند. عرض کردم که باندهای مافیایی - تروریستی سپاه پاسداران و وزارت اطلاعات، خوب می‌دانند که آنها چندان نمودی ندارند و هدف اصلی این باندها، سازمان مجاهدین خلق است و متأسفانه برخی از هواداران این سازمان، با عمل نسنجیده خود، عامل آن دستان کثیف شدند.

تاریخ: دوشنبه, 23. ژانویه 2023 - 02:35
نویسنده: پگاه ستایش
عنوان دیدگاه: فضای مجازی اینک بصورت یک سلاح موثر در آمده .
دیدگاه:

پس باید همانطور که تا اصول ایمنی کارکردن با سلاح را یاد نگرفته ایم؛ آنرا بدست نگیریم.
زمانیکه چک بانکی توسط بانکهای ایران ارائه گردید؛ بسیاری نمیدانستند که چه وسیله ی خوب و در عین حال وسیله ی زندگی بربادهی است. کم کم مردم به خطرات آن پی بردند امروزه هم هنوز خیلی ها از خطرات کارت های بانکی بیخبرند.
بنابراین تا رانندگی را خوب نیاموخته اید بخاطر جا نماندن از دیگران پشت فرمان نشینید.

تاریخ: یک‌شنبه, 22. ژانویه 2023 - 19:13
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: Sonbol Fatemiخود خانم…
دیدگاه:

Sonbol Fatemi

خود خانم گلستان فرمودن که گوشی شون دست کس دیگه ای بوده و ایشون شیطنت کرده.

تاریخ: یک‌شنبه, 22. ژانویه 2023 - 19:12
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: Mohammad Reza Eskandari…
دیدگاه:

Mohammad Reza Eskandari

هوشیاری و کمی یادگیری تکنیک و استفاده از تلفن و کار با سوسیال میدیا بهترین راه مبارزه هست با سو استفاده یا نیروهای سایبری رژیم هست

تاریخ: یک‌شنبه, 22. ژانویه 2023 - 19:10
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه:  بی وکالت با وکالت می جنگیم…
دیدگاه:

 بی وکالت با وکالت می جنگیم با ولایت

هموطن برای بستن دهن این حاج عباس سایبر سپاهی اتحاد را حفظ کنید و به انتخاب و نظر هم احترام بگذاریم.

تصویر
تاریخ: یک‌شنبه, 22. ژانویه 2023 - 18:47
نویسنده: دارا گلستان
عنوان دیدگاه: نظری در مورد...
دیدگاه:

برای من باورکردن این "خاطرات" غیر ممکن است. 

جمهوری اسلامی برای اعتبار دادن کاذب به بستگان او مبتواند ازین شیوه استفاده بکند رفسنجانی کمتر از خامنه ای جنایت کار نبود.

تاریخ: یک‌شنبه, 22. ژانویه 2023 - 14:26
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: از نظر من افراد آزادند در…
دیدگاه:

از نظر من افراد آزادند در رای دادن بر مبنای درک و خواست خود من تلاش می کنم یاری راسان جنبش باشم با تکیه بر استقلال فردی خود وکسی را هم تشویق به رای دادن  با ندادن نمی کنم من تشویق به اتحادی وسیع دارم ونوشتم با حفظ استقلال سازمانی وفکری .اما در هم کامی برای سرنگونی جمهوری اسلامی

تاریخ: یک‌شنبه, 22. ژانویه 2023 - 14:25
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: Abolfazl Abdiجناب عبدی جواب…
دیدگاه:

Abolfazl Abdi
جناب عبدی جواب به این ۴ سئوال شما ، نیاز به تحلیل ویا بررسی بیشتر از آنکه جناب محققی بوضوح رویش انگشت گذاشتند ندارد، پاسخ را باید گرفته باشید، وکالت یا نمایندگی، سخنگو ویا هر نام دیگری که من ، او ، ما و شما به فرد یا هر جریانی ناشی از ضرورت مرحله امروز است که مستقیم یا غیره مستقیم به کسی یا جریانی میدهیم. به زبان دیگر، اولویت امروز  ما فقط سرنگونی جمهوری اسلامی است برای این هم نیازمند ابزار سیاسی هستیم، خصوصا در خارج از کشور، آیا شایسته تر از رضا پهلوی در نمایندگی این جنبش تا پس از سرنگونی نظام کسی یا جریان و حزب مقبول مردم راسراغ دارید؟
جریانات چپ سنتی که همه خود را نماینده طبقه کارگر بطور مادام العمر میدانند و اساسا کسی رابغیر از خود شایسته نمیداند، دیگر جریانات درشت و ریز در این آش درهم جوش اپوزیسیون هم به همین منوال . خلاصه اینکه «همه» مدعی اند اما در عمل همان «همه» سالهاست که زه زده‌اند 
با سپاس

تاریخ: یک‌شنبه, 22. ژانویه 2023 - 14:24
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: عبدی : اقای محققی احترام به…
دیدگاه:

عبدی : اقای محققی احترام به دمکراسی و ازادی افراد در تشخیص چگونگی کنش سیاسی اجتماعی شان ، در نوشته های شما پررنگ و برجسته است ۔
حال ، در این موزد مشخص ، این نگرش و تحلیل شما از موضوع ، ایا به معنی اینست که خودتان هم به این کارزار پیوسته اید ؟
ایا هم خودتان وکالت این چنینی میدهید و به دیگران هم توصیه میکنید چنین اقدامی را که به نفع جنبش است ؟ 
و یا حالت دیگری ، عملا مد نظر شماست ؟  پیشنهاد عملی و ساده ی شما چیست برای مخاطبی که یا حوصله نمیکند مطالب تان را کامل بخواند و یا می خواند و کامل متوجه نمیشود که چه کنش مشخصی را تاکید نموده اید ؟

تاریخ: یک‌شنبه, 22. ژانویه 2023 - 10:00
نویسنده: دارا گلستان
عنوان دیدگاه: آقای جیلوی عزیز این جماعتی…
دیدگاه:

آقای جیلوی عزیز این جماعتی که با شما مخالفند حکایت زیر  در دفتر چهارم مثنوی را تداعی میکنند.
مثل معروفیست که میگوید که"گر تو بهتر میزنی بستان بزن"
حکایت از چه قرار است.
سالهای سال گویا کسی را پروای ایران نبود.
یا اگر بود پروای گفتن نداشت، تا اینکه  جنبش زن زندگی آزادی برای بسیاری پیام آور زنده بودن داشت و برای اندکی پایان دریوزگی به پیشگاه خلافت به بهانه های ضد امپریالیستی و زندگی در دیار غرب وحشی وحشی وحشی و ...
این روز ها که گویا قرار است و چنان شد که ایرانیان خارج در همبستگی با دختران و پسران جوان در ایران ولایت زده از خمودگی بدر آیند و در اعتراضات چندین ده هزار نفره نشان بدهند که ما از قماش حاکمان بر ایران نیستیم، دو باره دشمنی با هر چه قرار است که ما را گرد هم آورد از جانب جمعی لعنت شده و عفونت زده  آغاز شد.
به اًنها میگویم با کلام مولانا:
"چونکه گفت من گرفتت در گلو
من خمش کردم تو آن خود بگو
آن یکی نایی خوش نی میزدست
ناگهان از مقعدش بادی بجست
نای را بر کون نهاد او که ز من
گر تو بهتر میزنی بستان بزن"
ای کسانی که جز لاف در غربت خاصیت دبگری نداشته اید! بفرمایید این نی و این سینه  شما.    
 

تاریخ: یک‌شنبه, 22. ژانویه 2023 - 07:53
نویسنده: کیانوش توکلی
عنوان دیدگاه: احتمالا کار ارتش سایبری رژیم…
دیدگاه:

احتمالا فاحشه نامیدن خانم  شنهاز تهرانی  کار ارتش سایبری رژیم بود که توانست آکانت خانم لیلی کلستان را هک کند

تاریخ: یک‌شنبه, 22. ژانویه 2023 - 07:31
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: Gitti Alizadehلیلی گلستان…
دیدگاه:

Gitti Alizadeh

لیلی گلستان آمد تا به شما بگوید: بس کنید و طرفداران شاهزاده رضا پهلوی را "فحاش" معرفی نکنید! 😂😂😂 دم اش گرم واقعا

تاریخ: یک‌شنبه, 22. ژانویه 2023 - 07:31
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: Emir Ahangariشهناز گرامی …
دیدگاه:

Emir Ahangari

شهناز گرامی ،بانوی محترم ملت ایران! هر جا گل هست خار هم هست.از این علف های هرز در بدنه نظام ولایت فقیه هر چقدر بخواهی هست ،وجود این نظام به این علف هرز های بستگی دارد.هر جا که هستید سلامتی و تندرستی شما را آرزومندم.

تاریخ: یک‌شنبه, 22. ژانویه 2023 - 07:30
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: Atefe Banki ما در حال یاد…
دیدگاه:

Atefe Banki

 ما در حال یاد گرفتن دمکراسی هستیم

هر کسی میتونه انتخاب کنه و این حق رو داره ولی کسی اجازه نداره توهین کنه ، البته خانم گلستان توضیح دادن که کار ایشان نبود برای گذاشتن این پیام

تاریخ: شنبه, 21. ژانویه 2023 - 21:57
نویسنده: کیانوش توکلی
عنوان دیدگاه: محسن کردی گرامی / با شما…
دیدگاه:

محسن کردی گرامی / با شما موافقم و حتما برنامه ریزی می کنیم 

تاریخ: شنبه, 21. ژانویه 2023 - 17:49
نویسنده: محسن کردی
عنوان دیدگاه: دنیای دیجیتال است. یکی یکی…
دیدگاه:

دنیای دیجیتال است. یکی یکی اینها را گیر خواهیم آورد و به محاکمه خواهیم کشید . آن حرامزاده ای که چشم تو را به این روز نشانده به پرداخت خسارتی سنگین مجبور خواهیم کرد که تا عمر دارد از درآمدش خسارت پرداخت کند. اگر خانه ای دارد به نفع تو مصادره خواهد شد. البته اینها همه آرزوست که امیدوارم در ایران دمکراتیک فردا قابل انجام باشد. 

تاریخ: شنبه, 21. ژانویه 2023 - 14:12
نویسنده: محسن کردی
عنوان دیدگاه:  روز شنبه است و کلی حرف در…
دیدگاه:

 روز شنبه است و کلی حرف در دل و آتش ایران در دل که ما را به هم نزدیک می کند و امروز جای زیادی را در تریبون اشغال کرده ام. امیدوارم از پیشنهاد کلابهاوس استقبال شود. خوب است باهم گپ بزنیم و بیشتر بهم نزدیک شویم. مطمئن باشید که حس خوبی برای هدف مان ایران خواهیم گرفت. 

تاریخ: شنبه, 21. ژانویه 2023 - 13:03
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: Javad Tehraniخانم بختیاری،…
دیدگاه:

Javad Tehrani

خانم بختیاری، همانطور که در پست اشاره شد ما قادر نیستیم دیگران را از راه خود باز داریم، میشود مطالب را بطور کلی بدون اشاره به اشخاص مطرح کرد بهمان شکل که شما بیان کردید بدون انکه به کسی اشاره کنید و موجب عکس العمل انها و جدال بشوید.

در مورد سوالتان من شخصا معتقدم که رهبری جریانات نهایتا از درون کشور سر میکشد و اپوزوسیون خارج نشین تنها نقش کاتلیزر را خواهد داشت و هرگز توانایی جلب توده مردم کشور را نخواهد داشت، پس بهتر است به جدال انها نرویم

تاریخ: شنبه, 21. ژانویه 2023 - 13:03
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: Leghaeieh Bakhtiariدرود…
دیدگاه:

Leghaeieh Bakhtiari

درود جناب تهرانی عزیز

سخن تان در ذات درست است. اما سوال این است: آیا این انقلاب برای پیشبرد اهدافش که بزرگترین آن سرنگونی این رژیم تبهکار است نیاز به رهبری دارد؟ اگر پاسخ مثبت است سوال بعدی پیش می آید که چه کسی یا کسانی شایستگی رهبری حتی برای گذار از این شرایط را دارد؟ و ملاک تشخیص این شایستگی ها چیست؟ آیا گذار باید با شورای رهبری انجام شود یا تمام اختیارات را به یک شخص بدهیم تا هر گونه که خواست عمل کند؟! حرف از اتحاد برای سرنگونی و رسیدن به یک حکومت دموکراتیک بسیار عالی است اما آیا معنی اتحاد، یعنی مشارکت نمایندگان تمام آحاد جامعه در تصمیم گیری (حتی برای چگونگی ساقط کردن جمهوری اسلامی) یا عنان و اختیار تام سپردن به یک فرد که اگر فردای روزگار چهره‌ ای دیگر نشان داد به واویلایی دیگر مبتلا شویم؟

تاریخ: شنبه, 21. ژانویه 2023 - 12:31
نویسنده: محسن کردی
عنوان دیدگاه: آقای جیلو در مقاله شان در…
دیدگاه:

آقای جیلو در مقاله شان در تاریخ بیستم ژانویه 2023 در سایت ایران گلوبال  طرح بسیار مناسبی را مطرح کرده اند که لازم است مورد توجه قرار بگیرد و صاحبنظران به آن بپردازند. آقای جیلو در بخشی از مقاله شان نوشته اند:

« شخصا فکر میکنم حمایت از یک هیئت با تعداد مساوی زن و مرد، بهتر از یک فرد میتواند معرف جنبش زن، زندگی، آزادی باشد، و آقای رضا پهلوی نیز به عنوان هماهنگ کننده و یا سخنگوی این هیئت در مناسبات خارجی با دول و محافل بین المللی ایفای نقش بکند.»

این ایده بعنوان یک «توافق اصولی» در میان اپوزیسیون ایران لازم است مورد بحث قرار بگیرد. اگر امروز یک بار دیگر طرح «پیمان نوین» شاهزاده  که در سپتامبر 2020 مطرح کردند - و یک ماهی نیروهای سیاسی از در مخالفت با آن در رسانه های ماهواره ای بر آمدند را  در گوگل جستجو کنید ملاحظه میفرمایید که آنچه در آن بیانیه نهفته است صورت مفصلی از همین است که امروز آقای جیلو پیشنهاد می کنند. در طرح پیمان نوین یک برنامه سیاسی اقتصادی نیز پیشنهاد شده بود. علیرغم این برنامه هنوز بسیاری می گویند شاهزاده چه برنامه ای دارد و زحمت مطالعه آن را نیز بخود ندادند. نکته نهفته در آن پیمان نوین که تاکید دارم دوستان برای شناخت بیشتر نگاه شاهزاده حتما مطالعه بفرمایند این نیست که شاهزاده یک تنه برنامه برای آینده ایران ریخته باشند بلکه یک راه بناچار ایران آینده را در یک نظام سکولار و دمکرات را نشان میدهند که تصور نمی کنم بجز حزب کمونیست کارگری به لحاظ نگاه اقتصادی و سیاسی، و نیز سازمان مجاهدین خلق به لحاظ سکتاریستی بودنش، با محتوای آن مخالفت داشته باشند و من مطمئنم که نکات نهفته در آن مورد مخالفت هیچ کدام از نیروهای سکولار و دمکرات از لیبرال تا سوسیال دمکرات نیست! یعنی براحتی میتوان تصور کرد که این طرح را جمهوریخواهان ملی ایران یا حزب چپ داده باشد! مشکلش فقط آن بود که رضاپهلوی آن طرح را بیرون داده بود! 

حتا هنگامی که بیانیه حزب دمکرات کردستان در رابطه با بیانیه «پیمان نوین» را ملاحظه می کنید، (مهم است! هم میهنان تنبلی را بگذارید کنار این بیانیه حزب دمکرات و نیز بیانیه پیمان نوین را مطالعه و مقایسه بفرمایید) ملاحظه میفرمایید که حزب دمکرات  ایرادی به محتوا و برنامه سیاسی و اقتصادی  پیمان نوین به لحاظ نگاه سیاسی و اقتصادی ندارند بلکه به مطالبات خصوصی این حزب برای مردم کردستان تاکید دارند و آورده اند «حزب دمکرات کوردستان ایران  همواره اعلام داشته که دروازه دیالوگ برای رسیدن به درک مشترک و نزدیکی اپوزیسیون ایرانی باز است و اتحاد و تاسیس آلترناتیوی دمکراتیک و فراگیر، در گروی نابودی جمهوری اسلامی و جایگزینی آن با نظامی دمکراتیک را ضرورت امروز ایران می‌داند.» بسیار خوب! تا اینجا خبر خوش است! اما این تهدید پس از آن بسیار نالازم و خبر خوشی نیست: 

اما همزمان و منطقا، ما همکاری و حامی جریانی خواهیم بود که صراحتا و به دور از کلی گویی به ما بگوید که اگر در آینده بعد از فروپاشی جمهوری اسلامی با همکاری و حمایت ما قدرت را در تهران به دست گرفت، چه چیزی برای ما تغییر خواهد کرد؟ حقوق و آزادی ما به رسمیت شناخته می‌شود و سرکوب و تبعیض و محرومیت کورد خاتمه می‌یابد؟ در ارتباط با ملیت‌های غیر فارس، حکومت پسا جمهوری اسلامی ماهیتا چه تفاوتی با رژیم کنونی خواهد داشت؟ ( بخشهایی از  بیانیه شورای سیاستگزاری حزب دمکرات کوردستان ایران در رابطه با "پیمان نوین" "رضا پهلوی")

هنگامی که پاراگراف بالا را در بیانیه شورای سیاستگذاری حزب دمکرات کردستان ایران خواندم بسیار مایوس شدم از دو جهت، اول این براورد کردم که چه میزان مردم ایران از جمله هم میهنان کرد  با این پاراگراف زاویه دارند و دوم  به چه میزان حزب دمکرات کردستان میتواند امری را از کسی بخواهد که هیچ اختیار و اجازه و مشروعیتی در این مورد ندارد! رضاپهلوی چکاره است که این مطالبات را از او میخواهید؟  مگر دیکتاتور ایران یا آقا بالاسر است؟ این مطالبه ای است که هیچ کس و هیچ نهادی بجز مجلس موسسان ایران نه میتواند تضمین کند و نه قولش را بدهد! این فکر نمیکنم مقوله ای تا این حد غیر قابل فهم باشد که دوستان در شورای سیاستگذاری یک حزب با دهه ها سابقه در صحنه سیاسی درک نکنند و از کسی مطالبه کنند که اصلا در این مورد هیچکاره است! چرا دوستان حزب دمکرات این مطالبه را مقابل «رئیس جمهور برگزیده مقاومت مریم رجوی نمی گذارند؟». خیلی ساده برای آن که حزب دمکرات کردستان میداند که مریم رجوی «نهادی» نیست که پاسخگوی این مطالبه باشد و به همین اندازه رضاپهلوی نیز نهادی نیست که پاسخگو باشد (نهاد منظور پادشاه خودکامه یا رئیس جمهور با اختیارات بالا). حزب دمکرات کردستان و هر حزب و سازمان و گروه دیگری از جمله سازمان مجاهدین و رئیس جمهورشان که میبرنش به ایران مطالبات شان را تنها در مجلس موسسان پس از جمهوری اسلامی میتوانند مطرح کنند و هیچ شخصیت و نهادی تا آن زمان مشروعیتی برای پاسخ دادن به این مطالبه ندارد!  

با این مقدمه برگردیم به طرح آقای جیلو. امیدوارم پس از دهه ها کشاکش در نیروهای اپوزیسیون داخلی و خارجی همه ما به این واقعیت و پیش بینی عمیق کنسول انگلیس در اصفهان در جنگ جهانی دوم رسیده باشیم که «دو ایرانی هرگز نمیتوانند باهم اتحاد کنند حتا اگر دلیل اتحاد شان بازپس گیری طلب شان از نفر سومی باشد!».  من که سالهاست به این امر واقفم و رسیده ام منتها مثل سایر ایرانیان در هر امری از جمله سیاستی که فکر میکنم به نفع منافع ملی ایران است لجوج و سمج هستم و بازهم بر امر اتحاد و ائتلاف پافشاری می کنم! این مقوله «نبود استعداد اتحاد و داشتن استعداد انشعاب»  در نیروهای چپ و راست و جمهوریخواه و مشروطه خواه و سلطنت طلب حتا احزاب کردی هم قبلا تجربه شده پس جای تعارف و چون و چرا نداریم. چند نهادی که شاهزاده هم بصورت مستقل پایه ریزی کردند و در اندک مدتی به همین سرنوشت و فروپاشی و حتا دشمنی دچار شد را نیز همگان واقفیم. 

حال که خودمان و ایرادات کارمان را شناختیم بیاییم به رفع ایرادات و درمان متدیک در سیاست مان بپردازیم. تفاوت ما در امر متدیک سیاست با اروپاییان این است که اروپاییان به این مهم پی برده اند که در یک ائتلاف به همه آمال و آرزوهای شان نمیتوانند برسند بلکه به بخش بزرگی از آن میتوانند برسند و با همین نگاه به قول زنده یاد داریوش همایون «همرایی یا کانسنسوس» توانسته اند در طی دهه ها به تقریبا صد درصد خواسته هایشان از جمله تحصیل به زبان مادری، فدرالیسم - مثل آلمان فدرال یا سوییس-  و سایر مطالبات شان برسند که در آغاز شاید غیر ممکن می نمود. آنچه هست این کشورها با طرح های از پیش تعیین شده و با صد درصد مطالبات شان مثل حزب دمکرات کردستان جلو نیامدند بلکه اول مقدمات را پذیرفتند و محیط سیاسی در کشورشان پدید آوردند که بتوانند مطالبات شان را مستقیم با همه مردمان کشورشان در میان بگذارند و به هدف شان برسند. شاید لازم باشد یک تصویری از آینده ایران پس از جمهوری اسلامی بدهم. فرض کنیم «شاه برگشته!» (یک شوخی که ایرانیان برای تصویر ایران قبل از 22 بهمن و شروع دوباره سیاست مطرح می کنند) و چند سالی هم مثلا 5 سال گذشته و همه چیز گل و بلبل شده و اقتصاد بخوبی میگردد مردم غذایی برای خوردن و مسکن و امید به آینده در همه کشور برقرار است و اوضاع اقتصادی در بهترین حالتی که بتوان تصور کرد به زمان شاه برگشته (ادعای بهتر از آن فقط ادعاست!). حال مردم کردستان مطالبه تحصیل به زبان مادری تا هر مقطعی از دبستان تا پایان دکترای دانشگاه را بخواهند مطرح کنند و برای رسیدن به این خواسته تظاهرات کنند و احتمالا درگیری رخ دهد و حتا برفرض تظاهر کنندگان کشته و زخمی هم بشوند - محال میدانم اما فرض میگیرم-  آیا تصور می کنید که مردم تهران به حمایت از این خواسته مردم کردستان که هیچ منافاتی با امر حقوق بشر ندارند بر نخواهند خواست و متقابلا تظاهراتی به این خواسته مردم کردستان برگزار نخواهند کرد؟ من بعنوان یک تهرانی تحصیل به زبان مادری از دبیرستان به بعد را به نفع منافع ملی نمیدانم اما حتا اگر چنین باشد تحصیل به زبان مادری تا سطح دانشگاه را نیز فاجعه ای برای ایران نمی بینم. در نهایت می گویم به من تهرانی چه ربطی دارد که کرد میخواهد دانشگاهش را به زبان کردی بخواند یا به انگلیسی یا ترکی! نفع و زیانش پای خودش! و اگر ببینم کسی را در کردستان بخاطر طرح این مطالبه در خیابان کتک میزنند چه برسد به کشته و زخمی کردن حتما به حمایت از هم میهن کرد خودم برخواهم خاست و فکر میکنم وقتی شما پلاکارد «ژن ژیان ئازادی» را در دست ترانه علیدوستی بازیگر تهرانی می بینید اگر زیرکی و بینش عمیق داشته باشید پی میبرید که تا چه حد مردم تهران که قلب تپنده سیاست ایران در این شهر میتپد از این  خواسته حمایت خواهند کرد. این مهم از این رو یاد آور شدم که دوستان کرد میتوانند متدهای صلح آمیز دیگری را که شدنی است برای رسیدن به مطالبات شان بجای تهدید و نشان دادن زور و اسلحه استفاده کنند و مطمئن باشید که جامعه ایرانی به جایی رسیده است که درک خوبی برای این مطالبات داشته باشد. اگر دوستان عنایتی به مقوله عدم تمرکز که مورد قبول مشروطه خواهان و جمهوریخواهان است داشته باشند ملاحظه میفرمانید که 90 درصد مطالبات فدرال در این ایده نهفته است بدون آنکه عنوان  فدرالیسم که برای امروز  تن من هم از شنیدن ان کهیر میزند را داشته باشد! متاسفانه فعالین سیاسی ایرانی آنقدر خود محور هستند (بجز محسن کردی و چند نفردیگر و شوخی هم نمی کنم!) که زحمت مطالعه و مداقه برنامه های سیاسی و منشور و اهداف  دیگر گروه ها را مورد مداقه قرار نمیدهند تا بجای یافتن نکات افتراق که کار همیشه شان - آقای احمد پورمندی و فرخ نگهدار نمونه های بارز آن-  بگردند ببینند نکات اشتراک شان چند درصد است! آن گونه که من بررسی کرده ام همه نیروهای سیاسی ایرانی بجز حزب کمونیست کارگری برنامه های سیاسی و اقتصادی و اجتماعی شان در 95 درصد موارد شبیه هم و با انشاء گوناگون است!  دلیل این طرز نگرش به سیاست خیلی راحت بر میگردد به این که ما ایرانی هستیم و نگاه و تفکر اروپایی را نداریم! اگرنگرش یک اروپایی به جای ما به امر سیاست در ایران بود براحتی می پذیرفت که فعلا از راه رضاپهلوی پله اول را طی کنم، بقیه مطالباتم را که فعلا شرایط طرح آن مناسب نیست بگذارم برای وقتش، مثلا 5 سال بعد از سرنگونی جمهوری اسلامی - و نه مثل انقلاب 57 یک ماه بعدش -  با ترتیب دادن تظاهرات همزمان در سنندج و تهران و حمایت ترانه علیدوستی ها و علی کریمی ها و سایر مردم ایران به مطالباتم برسم! این یک نگاه نرم به سیاست و امکان نتیجه اش بسیار ممکن تر است تا آن که چند هزار نیروی مسلح را در اقلیم کردستان در آب نمک بخوابانید که هنگامی که مقر شان موشک باران بشود فکر نمی کنم ترانه علیدوستی برایش پلاکارد «ژن ژیان ئازادی» در دست بگیرد. عزیزان سیاست هنر ممکنات است و زور بر نمیدارد مگر آن که به توپ و تانک و هواپیما مسلح باشی و تفکری مثل پوتین هم داشته باشی تازه به جایی هم نرسی کما این که بعنوان حزب دمکرات کردستان هفتاد سال است که نرسیده ای! 

این همه صغرا کبرا از این روی چیدم که عریان و بدون پرده پوشی و تعارف داده ها را مقابل مان بگذاریم و انتخاب های بناچار مان را ببینیم و تن در دهیم:  

1- در یک ائتلاف نمیتوان خواست حدا کثری داشت! یک خواست حد اقلی که از جانب همه مردم در ایران - و نه فقط کردها و بلوچ ها و.. - حمایت شود میتوان به نتیجه رسید. 

2- نکته مهم دیگر! اگر سیاست زمانه ایجاب کند و ناچار باشیم که حتا اگر تن مان کهیر بزند بعنوان نیروی سیاسی خواهان همکاری در طرحی   که جناب جیلو مطرح کردند یا تکمیل شده و یا مشابه آن حضور داشته باشیم بناچار باید در چارچوبی که رضا پهلوی نیز با توجه به آتمسفر سیاسی ایران  بناچار در آن قرار گرفته تن در دهیم و مطالباتی را مطرح نکنیم که از این بناچار او خارج باشد و از عهده براوردنش بر نیاید چرا که در غیر اینصورت ا مشروعیت خود را در نگاه ایرانیانی که وکالت شان را به او اعطا کرده اند از دست خواهد داد و کلا موضوعیت او از میان خواهد رفت و بدنبالش هر طرح ائتلافی با شکست و فروپاشی روبرو خواهد شد. امیدوارم دوستان این مهم  را در یابند! اگر دوستان این مهم را در نمی یابند و برای یک  طرح ائتلاف و بعد شکست و رسوایی  که قبلا بارها تجربه شده است وسوسه میشوند، بهتر است نه خود را اذیت کنند و نه دیگران را و بدنبال نا امید کردن بیشتر مردم نروند که این به نفع هیچکس نیست!  و در این مورد باید بسیار مراقب موش دوانی های وزارت اطلاعات و نفوذی هایش نیز باشیم! 

 

تاریخ: شنبه, 21. ژانویه 2023 - 09:09
نویسنده: کیانوش توکلی
عنوان دیدگاه:  
اخیرا آقای  حسن شریعتمداری…
دیدگاه:

 

اخیرا آقای  حسن شریعتمداری توییت زد و نوشت : امکانات حضور رسانایی برای پیش راندن نوعی تک محوری /رهبرسازی را مطرح کرد که نتیجه‌اش تقویت رضا پهلوی و تبلیغ برای او دانست.

البته باید در نظر داشت که وجود شبکه های اجتماعی و حضور فعالان سیاسی  می تواند فضای" ضد رسانه ای" هم بوجود بیاورد ؛ بطور مثال کسانی که از صبح و تا شب در رسانه حرف های تکراری می زنند مورد نفرت کاربران و بینندگان قرار می گیرند ( کم گوی و گزیده گوی )و به اندازه مطالعات و دانش ات حرف بزن .بطور مثال شهرام همایون در طول 20 سال فعالیت تلویزیونی در کانال یک ؛ روزی 5 ساعت جلوی دوربین می نشیند و روزی ده دقیقه هم مطالعه اندیشه ای ندارد .او وقتی جلوی دوربین قرار می گیرد که چند خبر روز که همکارانش برایش پرینت گرفته را جلوی دوربین از رو می خواند و بعد چند تا آدم جورو جور را که بعضا دچار توهم و خود بزرگ بینی هستند را جمع می کند و کلمات پول ؛ پرچم ؛ اتحاد و حمله گاز انبری به ایران‌اینترنشنال؛ بی بی سی مضمون برنامه ای اش را تشکیل می دهد.

تاریخ: شنبه, 21. ژانویه 2023 - 08:59
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: Nick Robin Jalileآقای توکلی…
دیدگاه:

 

Nick Robin Jalile من که هر دو شعار را نکوهش کردم ‌و گفتم تفرقه اندازانه است و اماا"ون دسته از چپ و کمونیست قوزمیت{ نقل از مصداقی} ک در قبال شعار تفرقه افکنی سکوت میکنن نادیده گرفتین !" من از چنین کلماتی استفاده نمی کنم ؛ اوضاع به اندازه کافی شیر تو شیر است می باید افراطی های دو طرف را افشا کرد ؛ حالا چپی که این شعارمجاهدین  را تکرار نمی کند ؛ براییش احترام هم  قایل هستم

تاریخ: شنبه, 21. ژانویه 2023 - 08:59
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: Nick Robin Jalileآقای توکلی…
دیدگاه:

Nick Robin Jalile

آقای توکلی ، از طرف مقابل چه کسی شعار { مرگ بر ستمگر چه رجوی باشه چه رهبر } محکوم و اقدام مشابه رضا پهلوی انجام دادن !؟

دیدگاه شما اینجا یکطرفه‌ست ، انفعال اون دسته از چپ و کمونیست قوزمیت{ نقل از مصداقی} ک در قبال شعار تفرقه افکنی سکوت میکنن نادیده گرفتین !!

تاریخ: شنبه, 21. ژانویه 2023 - 08:57
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: Reza Dargahi‌مقصر اصلی…
دیدگاه:

Reza Dargahi

‌مقصر اصلی زامبی های فرقه رجوی و چپ های قزمیت میباشند

تاریخ: شنبه, 21. ژانویه 2023 - 08:06
نویسنده: هوآس اسدی
عنوان دیدگاه: در صفحه آقای شریعتمداری رهبر…
دیدگاه:

در صفحه آقای شریعتمداری رهبر (عنوان دقیقش را نمی دانم ) شورای گذار، او امکانات حضور رسانایی برای پیش راندن نوعی تک محوری /رهبرسازی را مطرح کرد که نتیجه‌اش تقویت رضا پهلوی و تبلیغ برای او دانست ، یک کاربر کامنت زیر را نوشته است:

«اگر حرف شما درست بود الان باید رضا علیجانی و افشاری و مهدیه گلرو رهبران جنبش بودند چرا که تقریبن هر روز در رسانه‌ها هستند. هزار روز پشت سر هم بعضی‌ها را نشان بدهند نه تنها تاثیر مثبت ندارد که «از قضا سرکنگبین صفرا فزود».بی‌اعتباری یا کم‌اعتباری را رسانه نمی‌تواند در عصر اینترنت جبران کند.

به قول مولانا

هین به دست آور کمالی تا تو هم

از کمال دیگران نفتی به غم»

تاریخ: جمعه, 20. ژانویه 2023 - 19:54
نویسنده: محسن کردی
عنوان دیدگاه:  
 ایشان فقط موضع گیری کنند؟…
دیدگاه:

 

 ایشان فقط موضع گیری کنند؟ ایشان فقط موضع گیری کنند؟ گویا شما خوب درس نمیگیرید یا مشکل درک موقعیت دیگران را دارید! آن سرهنگ در شان خود ندید که با آن آجان دهن به دهن شود و شما انتظار دارید شاهزاده با این آجان دهن به دهن شود و موضع گیری کند؟ من این ویدیو را گذاشتم اینجا. به شاهزاده که ترکمون نزد به چپی و اکثریتی و توده ای و مجاهد ترکمون زد! چاک دهنت را باز کن هرچی میخواهی به سکویی مثل خودش موضع گیری کن و بارش کن و جوابش را بده!  جوابشو بدید دیگه! چرا لالمونی میگیرید! در شان خودتون نمی بینید؟ اما در شان شاهزاده هست بله؟ شان شاهزاده.. شاهزاده میگما.. نه من و شما! فرق میکنه زمین تا آسمون. این لیچارهایی که من اینجا بار شما کردم را شاهزاده هرگز به زبان و قلم نمی آورد. لذا هم شما و هم جناب جیلو یخده فیتیله توقع تون رو بکشید پایین! شاهزاده هیچ اجباری ندارد و اصلا مسئول نیست که شماها مثل بچه های مهد کودک گریه کنید که آقا اجازه اینا فوش میدن جلوشونو بگیرین دیگه! واقعا شان بحث سیاسی رو میکشید پایین!

تاریخ: جمعه, 20. ژانویه 2023 - 18:40
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: (بدون موضوع)
دیدگاه:

حمله کننده

تاریخ: جمعه, 20. ژانویه 2023 - 18:38
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: (بدون موضوع)
دیدگاه:

H

تاریخ: جمعه, 20. ژانویه 2023 - 18:03
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: درود بر تو نازنین  و سپاس از…
دیدگاه:

درود بر تو نازنین  و سپاس از زحماتت !
از اول تا آخر این برنامه افشاگرانه ، عامل اصلی فتنه انگیزی که همان دستگاههای امنیتی رژیم است را از قلم انداخته ای !
این جماعت مزدور روان پریش و مریض نیستند و عده ای بنام چپ و بخشی بنام سلطنت طلب ، انجام وظیفه می کنند .
در برنامه های بعدی اگر در این ارتباط صحبت داشتی پیشنهاد بده که تظاهر کنندگان  ، با شروع شعارهای انحرافی بلافاصله دو س متری دور آنها را خالی بگذارند تا هم تعداد آنها مشخص شود و هم شناخته شوند .
با درودهای فراوان

تاریخ: جمعه, 20. ژانویه 2023 - 09:55
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: محمود زمانی ؛ در دنیای مدرن…
دیدگاه:

محمود زمانی ؛ در دنیای مدرن شراکت می‌کنند! شراکت گامی است در مسیر دمکراسی و شناسایی حقوقی وحقیقی یکدیگر  !
خمینی هم عبارات کلی بکار برد و بیعت  را اطرافیانش باب کردند و دستبوسی هم شد از نشانه های وفاداری و بیعت !
امروز هم عبارات دمکراسی، حقوق بشر و پلورالیسم سیاسی  عباراتی کلی هستند مگر مصداق اجرایی داشته باشند و همراهی ومشارکت  با گفتگو با احزاب اتنیکی ، ملی وچپ  ( جمهوری‌خواهان معتقد به سیستم عدم تمرکز و حل مسئله ملی ) شکل بگیرد و وکالت طرحی است کپی شده از بیعت که با شیطنت فاشیست‌های فرشگردی و حماقت سلبریتی های خالی از درک واقعی دنیای پیچیده سیاست در ادامه شعار ملا ، چپی مجاهد شکل گرفت که رادیکالیسم افراطی چپ هم مرگ بر ستمگر را در پاسخ به رضا شاه .... نواخته بود . سیاست عاقلانه امروز نقد پوپولیسم فریبکارانه وکالت است بدون اینکه فراموش کنیم میدان مبارزه علیه جمهوری جنایتکار اسلامی است ونه رضا پهلوی و توده هایی که برای عبور از سیستم موجود همراهی با رضا پهلوی را شاید تنها شانس قدرت سازی برای عبور کم هزینه می‌دانند.

تاریخ: جمعه, 20. ژانویه 2023 - 08:42
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: Zoya Aminعالی بود. با…
دیدگاه:

Zoya Amin

عالی بود❤️. با خانواده که با هم اختلاف عقیده داریم گوش کردیم و هر سه‌مون با این دو شعار مخالفیم

تاریخ: جمعه, 20. ژانویه 2023 - 07:36
نویسنده: پگاه ستایش
عنوان دیدگاه: ایشان فقط کافیست موضع گیری کنند همین.
دیدگاه:

البته بعضی اوقات جواب ابلهان خاموشیست ولی هرگاه سوال شد باید موضع گیری کند.یعنی بوضوح روشن کند که با آن موافق است یا مخالف.تا دیگران در همراهی یا عدم همراه تصمیم بگیرند.

تاریخ: جمعه, 20. ژانویه 2023 - 07:28
نویسنده: پگاه ستایش
عنوان دیدگاه: واکنش آقای رضاپهلوی به رویدادها مهم است.
دیدگاه:

رضا پهلوی نمیتواند جلوی آزادی فحاشی عاشقان سینه چاکش را بگیرد ولی میتواند در مورد عمل کردشان اظهار عقیده کند. که آیا با آنها هم نظر است یا نظرمخالفی دارد. این مهم است چون اینها ثبت و ضبط میشود و در آینده قابل استناد است.یعنی اگر فردا شاه شد و یکی از همین فحشان شاه اللهی را منصبی داد؛ نقض غرض کرده.

تاریخ: جمعه, 20. ژانویه 2023 - 07:17
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: Ahmad Moghimiشوربختانه…
دیدگاه:

Ahmad Moghimi

شوربختانه اتحادی نامقدس علیه انقلاب ژینا مهسا امینی شکل گرفته و در حال گسترش است. مجاهدین و بخش قابل توجهی‌ از چپ با شعار مرگ بر ستمگر آنرا کلید زدند، شوربختانه می‌‌بینم برخی‌ هموطنان کُرد هم به آنها پیوسته ا‌ند و توئیت‌های سریالی نه علیه خامنه‌ای و توله اش مجتبی، بلکه رقیب خود رضا پهلوی انتشار می‌‌دهند.