رفتن به محتوای اصلی

● صفحه شما

دوستان و خوانندگان عزیز، امکان کامنتها واقعا به شما تعلق دارد. هدف ما ایجاد محیطی دوستانه برای تبادل نظر است. آزادانه نقد، نظر، خبر، تفسیر، تحلیل و... بنویسید اما خواهش می کنیم بدون نام بردن از اشخاص حقیقی و حقوقی در کمال امنیت برای خود و دیگران فضایی ایجاد نمائید که بدور از توهین و اتهام و جوسازی و مسموم کردن محیط تبادل نظر باشد. توجه داشته باشید کامنتهایی که این موارد را در نظر نگیرند، منتشر نخواهند شد.

لطفا اعتراض، انتقاد و پیشنهاد خود را به آدرس info@iranglobal.info ارسال کنید. از پاسخ به اعتراضات در کامنتها معذوریم.

افزودن دیدگاه جدید

تاریخ: جمعه, 22. سپتامبر 2023 - 03:00
نویسنده: محسن کردی
عنوان دیدگاه: شانس را دیگران به او دادند
دیدگاه:

 از رضاشاه نقل می کنند که میگفت من پادشاهی را از چنگ قاجار در نیاوردم و بعد کلاهش را روی زمین انداخت و خم شد و برداشت و گفت: تاج پادشاهی ایران مثل این کلاه روی زمین افتاده بود و من برداشتم و به سرم گذاشتم.

من باور ندارم که خمینی باور داشت که بتواند روزی نظام ولایت فقیه را روی کار بیاورد. نظریه ولایت فقیه فقط یک تئوری مذهبی بود که ریشه در امامت شیعه داشت اما طی 1400 سال این پادشاهان بودند که حاکم بودند. تئوری حکومت شورایی  هم در جهان وجود داشت در جایی به ثمر رسید و در جایی بثمر نرسید و در هر صورتش همان نبود که مارکس تصور کرده بود. صرف وجود یک تئوری یقین ایجاد نمی کند. اوایل ورود خمینی روزنامه نگاری کنار داریوش فروهر ایستاده بود و از او پرسیده بود که آیا واقعا خمینی را به رهبری قبول دارد و میخواهد اختیار حکومت را به او بدهد؟ فروهر در پاسخ گفته بود نقل به مضمون -  «کی میخواد حکومت را به دست آخوند ک.. نشور بده؟ میفرستیمش بره قم خودمون حکومت را بدست میگیریم». و سال اول ورود خمینی دقیقا همین قضیه رخ داد و خمینی به قم رفت. اما آشوب و به جان هم افتادن و به قول ایرج مصداقی میز بهم زدن انقلابیون از مجاهدین گرفته تا فدایی و توده این فرصت را برای خمینی فراهم آورد که به عنوان قائد اعظم و فصل الخطاب حساب همه شان را برسد. نه.. خمینی هرگز تصورش را نمیکرد که انقلاب را بدزدد. همانطور که تاج پادشاهی ایران بر زمین افتاده بود و رضاشاه برداشت و بر سرش گذاشت، انقلاب هم به دلیل پخمگی و ساده لوحی انقلابیون و جبهه ملی خودش به دامن خمینی افتاد. چه انتظار داشتید که خمینی تعارف کند به شما؟ 

تاریخ: جمعه, 22. سپتامبر 2023 - 02:31
نویسنده: محسن کردی
عنوان دیدگاه: اتحاد نیروها
دیدگاه:

امروز.. ادامه. 

تاریخ: جمعه, 22. سپتامبر 2023 - 02:06
نویسنده: محسن کردی
عنوان دیدگاه: علت حمله به پاسگاه سیاهکل
دیدگاه:

سپاسگذارم که در بحث شرکت می کنید. ادامه..

تاریخ: پنج‌شنبه, 21. سپتامبر 2023 - 20:36
نویسنده: ناشناس
عنوان دیدگاه: سکوت بهتر از لاطالات
دیدگاه:

اصطلاح 57 ها را سلطنت طلبان ساختند تا فریب خوردگان آنرا تکرار کنند و در پشت این کلمه توهین به تمام نیروهایی است که سلطنت دیکتاتوری را سرنگون کردند.
این سئوال انقلاب ،صدها بار تحلیل شده و هر جناح راست و چپ و میانه از آن یک توجیح دارد.
تکرار موضوعات پاسخ داده شد موجب اغتشاش فکری میشود چون غیرمستقیم دفاع از سلطنت است. این گونه طرح پرسش توهین به خوانندگان این سایت است که حداقل مدرکشان دیپلم ناقص است.
ایکاش مدیریت سایت مانع نوشته های ضعیف و تکراری و بی محتوا و غرض دار میشد ؛مانند غالب سایتهای دیگر اپوزیسیون.
سلطنت طلبان یا دنبال تئوری توطئه هستند یا ضعف و ابتذال و فساد حکومت شاه را می خواهند به گردن دیگران و به گردن ارتجاع سیاه و قوای مخرب سرخ بیندارند!.
شاه چون دیکتاتور بود تمام نیروهای ملی ، مترقی و چپ و سوسیال دمکرات و اتنیکی خلقی را نابود کرده بود و کسی نمانده بود که رغیب آخوندهای قرون وسطایی شود.
شاه چون "آخرین مامور استعماری غرب در ایران" و یک شیعه ارتجاعی خرافاتی بود و ملی نبود، علاقه ای نداشت که جامعه ایران سکولار شود و از دین فاشیستی فاصله بگیرد.
او بدلیل مذهبی بودن با روی کار آمدن آخوندها بیش از روی کاآمدن سایر نیروهای سرکوب شده ؛ مانند چپ ، ملی و دمکرات و غیره،توسط ساواک بود، موافق بود.

تاریخ: پنج‌شنبه, 21. سپتامبر 2023 - 18:59
عنوان دیدگاه: به دنبال مقصّر در بیرون از چارچوب خانه پدری نگردیم!
دیدگاه:

درود بر آقای مستشار گرامی!

من تا امروز نتوانسته ام متاسفانه – اگر هم در جایی منتشر شده باشد، تا به حال به دست من نرسیده- مطلبی در باره فاجعه 1357 دیده باشم که نویسنده اش به دور از هر گونه احساساتیگری و گمانه بافیها و ذکر توطئه های داخلی و خارجی و نقش مخرّب اجنّه و غیره و ذالک، کوشش کرده باشد و توانسته باشد مستدل و خردمند در باره علّت این فاجعه و رگ و ریشه های آن در جامعه ایرانی سخن گفته باشد. هستند کسانی که گاه گداری در گفتارهای شفاهی و تحریری خودشان، جملات و پاراگرافها و بعضی وقتها استدلالهای مغز دار بشود پیدا کرد؛ ولی تحلیل و بررسی کلیدی و ارزشمند تا کنون ندیده ایم حتّا در قلم و سخن آنانی که خود را مورّخ میدانند یا علایق تاریخپژوهی دارند.

تاریخ: پنج‌شنبه, 21. سپتامبر 2023 - 18:45
نویسنده: ناشناس
عنوان دیدگاه: روسری
دیدگاه:

از عجائب روزگار اینکه در همه پرسی انتخابات سال ۵۷ آقای کیانوری و همسر ایشان با خانم مریم فیروز با روسری
در محل انتخابات حاضر شدند و به نظام اسلامی رای آری دادند.
در آن زمان ملیونها ایرانی پیر وجوان با چادر وروسری به نظام اسلامی رای دادند ،اما اقدام خانم فیروز
زخم بزرگی بر روح جسم بانوان ایرانی برجا گذاشت.
اما چرا باید از خانم فیروز انتظار بیشتری داشته باشیم؟
ایشان از خانواده قاجار و سالها ساکن آلمان شرقی با فرهنگ ومحیط دیگری آشنا بودند.نه در دوران نوجوانی ونه در کشور سوسیالیستی آلمان شرقی روسری بخشی از پوشش ایشان نبود وباوری هم به چادر وروسری نداشت .
در زمان رای گیری سال ۵۷ هنوز بگیر وبند امروزی وجود نداشت و اجباری برای روسری داشتن خانم فیروز در کار نبود. گذشته از رای دادن به نظام اسلامی برسر داشتن روسری خانم فیروز نوعی پا گذاشتن بر باورها و اعتقاد به حساب می‌آید. بدون شک آن بانوی همیشه توده ای به این نماد باوری نداشت اما چرا تن داد؟
بنظر میرسد این اقدام ناشی از یک هدف کاسبکارانه حزبی بود ه که آقای کیانوری برآن اصرار ورزیده بود .
ملیونها بانوی ایرانی بیش از چهل سال است که مورد تحقیر وتجاوز و آهانت قرار دارند چرا که آزادی پوشش
ارزشمند تر از دین وباورهای خانم فیروز است.همه وجدان های آزاد با بانوان ایرانی احساس هم دردی میکنند.

تاریخ: پنج‌شنبه, 21. سپتامبر 2023 - 18:33
نویسنده: ناشناس
عنوان دیدگاه: خمینی انقلاب را سرقت نکرد…
دیدگاه:

خمینی انقلاب را سرقت نکرد.
همانطور که انقلاب اکتبر زمینه خودش را پرورش داد و مارکسیسم را گام به گام در روح جامعه پروراند بود، خمینی نیز، بویژه شریعتی، آل احمدیها و مجاهدین اکسیژن لازم را در زیرزمین خانه انقلاب وارد کرده بودند. در زندانهای آن دوران و در دهه نخست پیش از انقلاب زندانیان مذهبی اکثریت زندانیان را تشکیل میدادند بطوریکه آنها کتابها و شطرنجها را نابود میکردند بدون مقابله بزرگی از سوی زندانیان چپ! در بیرون از زندان مساجد از این نوع پر میشدند و دختران و پسران مذهبی براحتی خود را با نمادهای مذهبی بنمایش میگذاشتند. مردم هم برحسب رسوم در اتوبوسها با گفتن صلوات و علی یار آقای راننده باشد خرما نذر مینمودند. جامعه ایرانی هرچند ساده و کم سواد اما دانشی مخفی از کمونیسم داشت که بسادگی افسار را بدست چپ واگذار نمیکرد. از طرفی دیگر افرادی در خارج مانند بنی صدر، قطب زاده و دیگران روی خمینی حساب باز کرده بودند و او را بقول لرها شیرش کردند و جعبه بسته شده را از عراق با پست سفارشی به ایران آوردند.
حالا شما هم یک صلوات بلند بفرستید !

تاریخ: پنج‌شنبه, 21. سپتامبر 2023 - 17:55
نویسنده: ناشناس
عنوان دیدگاه: Momet Momet
دیدگاه:

تعریف دمکراسی در جهان سوم....دمکراسی نردبانی ست ...که میتوان از ان بالا رفت و به قدرت رسید... ووووو... با پنجه ای پای (چپ) پرولتاریا نردبان را سرنگون کرد...

تاریخ: پنج‌شنبه, 21. سپتامبر 2023 - 17:45
نویسنده: ناشناس
عنوان دیدگاه: دل نوشته ها یا بهتر است…
دیدگاه:

دل نوشته ها یا بهتر است بگویم افشاگری های جناب کیانوش از رخدادهای داخلی فداییان اکثریت در ان سالهای خون جنون به نظر برگ زرینی در کارنانه اقای توکلی ست

تاریخ: پنج‌شنبه, 21. سپتامبر 2023 - 13:40
عنوان دیدگاه: تفکیک و عریان کردن اصل مسئله از زلم زیمبوهای آویخته به آن
دیدگاه:

درود بر آقای کردی گرامی و تمام آنانی که با علاقه پیگیر نظرات هستند.

موجز و مختصر بگویم آنچه را که شاید بینگیزاند کسانی را به کاویدن و پرسیدن و فکر کردن. شاید!

اگر ایران را به حیث کلاس درس در نظر بگیریم، بالطّبع دانش آموزانی که در کلاس درس هستند، حسب استعدادهای ذاتی در رده های مختلف فراگیری خواهند بود. در پروسه آموزش و تعلیم دروس و امتحانات، معلّم میتواند میزان استعداد فراگیری تک تک دانش آموزان را به محک بزند و برآورد کند. این یک طرف قضیه است. مورد دیگر، تعلّق دانش آموزان به خانواده های مختلف است. مثلا پدر یکی رعیت است. یکی رئیس بانک است. یکی مغازه دار است. یکی روفتگر خیابان است. یکی دست فروشه. یکی پارچه فروشه و الی آخر. مورد دیگر، وضعیّت خانوادگیست از لحاظ تعداد نفرات. بعضیها دو فرزندی. بعضیها سه فرزندی و بعضیها حتا ده الی دوازده فرزندی هستند. در آبادی ما یک بابایی بود که از یک زن، هیجده تا بچه داشت. اسمش عزیزالله بود که مردم آبادی به او میگفتند:، «عزول بچّه»!.

تاریخ: پنج‌شنبه, 21. سپتامبر 2023 - 07:13
نویسنده: محسن کردی
عنوان دیدگاه: آزادی بیان و مرزهای آن
دیدگاه:

 توجه! خوانندگان برای مطالعه ادامه نظر باید با تیک زدن بر آیکون (پاسخ) همه نظر را بخوانند این نظر ادامه دارد. من همین دو روز پیش نوشتم که در این سایت 15 سال قبل در مورد فدرالیسم بدون حضور فحاشان در کمال احترام بحث شد. کردهای هوادار حزب دمکرات کردستان اینجا مطلب نوشتند و نیز ترکهایی که طرفدار جدایی از خاک ایران یا فدرالیسم بودند. احترام یکدیگر را رعایت میکردیم و قلم مان آلوده نشد. آن زمان تصور میشد که دیگری شاید منظور دیگری را نمی فهمد. برای همین نزدیک به یک سال دهها مقالات موافق و موافق نوشته شد. آرشیو مقالات را که نگاه کنید صدها مقاله در این زمینه نوشته شده.  وهمه تکراری تکراری تکراری تکراری تکراری تکراریتکراری تکراری تکراریتکراری تکراری تکراریتکراری تکراری تکراریتکراری تکراری تکراری،،،،،،،، در از جناب من یکی از چیزی نمیفهمیدم پس از مطالعه و جر و بحث توسط امثال یونس شاملی فهمیدم.. خرفهم شدم! اگر رضایت یونس شاملی و جدایی طلبان را تامین نکردم این حق من است و او و سایر پانترکهای وقیح حق ندارند مرا شوونیست بنامند. منی که اینجا بارها نوشته ام که تعیین سرنوشت ایران دست مجلس موسسانی است که نمایندگان همین ترکهای جدایی طلب هم حتما در آن حضور خواهند داشت و ما نیازی به دعوای امروزین نداریم و قاضی نهایی را به نمایندگان مان در مجلس موسسان واگذار کنیم. اگر مجلس موسسان رای به تکه تکه شدن ایران داد و آذربایجان و کردستان جدا شدند این دیگر نظر مردم ایران است و من مشکلی با آن ندارم و .. پیش خودمان بماند تکه تکه شدن ایران یک ضرر برای همه ایرانیان است اما آنها که رای به ماندن در چارچوب ایران میدهند کمترین ضرر را ادامه در پاسخ

تاریخ: چهارشنبه, 20. سپتامبر 2023 - 21:03
نویسنده: محسن کردی
عنوان دیدگاه: موضوع مقالات و مباحث
دیدگاه:

 

 آیا در این سایت و در میان نویسندگان و کسانی که نظر میدهند کسی هست که نداند فدرالیسم یعنی چه و چه کارکردی دارد و مزایا و معایبی دارد؟ کسی هست که معنای تکه تکه شدن یک کشور را نداند؟ یا از اداره کشور بصورت متمرکز سر در نیاورد؟ اطلاعی در مورد تاریخ مشروطه و دوران پهلوی ها و ساواک و غیره نداند؟ اگر نمیداند ویکی پدیا و سایر منابع در اختیار همه هست به اندازه کافی و لازم میتواند کسب دانش کند! اگر کسی این حرفها را نمیداند و سرش نمیشود حق ندارد دست به قلم ببرد و به ما نویسندگان چیزی یاد بدهد. ما در این سن دیگر افکار و نظرات مان را شکل داده ایم. من سیستم فدرال را به ضرر ایران  و مردمانش میدانم و یونس شاملی و دوستانش آنرا مناسب میدانند. مشکل در اینجاست که یونس شاملی تصور میکند که با اصرار و تکرار صدباره حرفهایش و باکمک اتهام شوونیسم به مخالفان ایده فدرالیسم میتواند آنها را به این مدل قانع کند. نه من میتوانم شاملی را به نظام مورد نظر خودم قانع کنم و نه او میتواند مرا قانع کند. اعتراض من به نوع برخورد شاملی ها و هوادارنش در اینجاست. اینها حق ندارند به مخالفان نظرشان تهمت شوونیسم را بکار ببرند..... ادامه در بخش نظر

تاریخ: چهارشنبه, 20. سپتامبر 2023 - 18:04
نویسنده: ناشناس
عنوان دیدگاه: تو کشوری که علی دایی و علی…
دیدگاه:

تو کشوری که علی دایی و علی کریمی داره دنبال رونالدو دویدن مثل ضرب المثل یار در خانه ما گرد جهان میگردیم

تاریخ: چهارشنبه, 20. سپتامبر 2023 - 17:31
نویسنده: ناشناس
عنوان دیدگاه: بنظر شما بعیده که:
دیدگاه:

چندتا از همین گیرنده های استارلینک را ج.ا. خریده باشه؟ هم برای کشف تکنولوژی و پیداکردن راهی برای اختلال در امواج آن و هم برای استفاده در سازمانهایی که در صورت قطع اینترنت آن بخشها بتوانند بکار خود ادامه دهند.

تاریخ: چهارشنبه, 20. سپتامبر 2023 - 17:21
نویسنده: ناشناس
عنوان دیدگاه: چرا توهین کرده؟
دیدگاه:

یعنی شغل شریف قصابی را باید چنین پست و جنایت وار دانست؟
از خانم سناتور توقع نداشتم.
گمان میکنم منظورش جلاد بوده باشد.

تاریخ: چهارشنبه, 20. سپتامبر 2023 - 16:12
عنوان دیدگاه: مفاهیمی که به اسلحه برای نابودی همدیگر تبدیل میشوند!
دیدگاه:

درود بر کیانوش عزیز!

چند نکته جهت ضروری.

هرچند خوانندگان مطالب میتوانند به راحتی متوجّه خطاهای تایپی شوند، ایکاش میشد آنها را تصحیح کرد. اگر راه حلّی باشه، خیلی خوب میشه.

عرض شود در سمت و سوی بحث میتوانم اضافه کنم که چرا بدبختی باید آنقدر مغز و روح و روان کثیری از ما را در اسارت خودش گرفته باشد که هر مفهومی را به اسلحه ای دشنامی تبدیل کنیم و علیه یکدیگر بجنگیم. بسیاری مفاهیم و اصطلاحات هستند که از بطن تاریخ تحوّلات و رویدادهای کشوری و فرهنگی و دینی و غیره و ذالک کشورهای اروپایی زاییده شده اند و در زبان متفکّران و فیلسوفان و دانشمندان و استادان و پژوهشگران باختری عبارتبندی شده اند و فقط در همان دامنه کشورهای اروپایی مصداق دارند و ما به ازاء. وقتی کسانی از میان ما ایرانیان میآیند و مفاهیم را از بستر تاریخی و فرهنگی اش جدا میکنند و آن را برای شاخه شونه کشیدنها در باره مسائل و فلاکتهای ایران به کار میبرند، خود به خود پیداست که نه تنها مفهوم را از معنا و اصالت و تاثیر و نقش اصلی اش تهی و پوک کرده اند؛ بلکه در پیچیده و گره کور کردن مشکلات و مسائل ایرانی نیز، همّت بی شائبه کرده اند.

تاریخ: چهارشنبه, 20. سپتامبر 2023 - 08:57
عنوان دیدگاه: هنر سنجشگری، زایشگاه باهمستان ایرانی خواهد بود.
دیدگاه:

درود بر آقای کردی گرامی!

چند نکته جهت اطّلاع و اندکی فراتر کاویدن و فکر کردن.

کیانوش توکّلی: تقریبا بیست و یک سال پیش که من وبلاگها را زیر و رو میکردم، به تصادف با وبلاگی به نام «شکّاک» مواجه شدم که نویسنده اش «کیانوش عزیز» بود. وی در آن وبلاگ، سفت و سخت نظرات خودش را در نقد موضعگیریها و روشها و سیاستهای فدائیان به طور کلی بدون هیچ مماشات و تعارفی بیان میکرد. بالطّبع، در آن زمان، مطرح کردن چنان انتقاداتی، جرات و شعور و اراده و مسئولیّت میخواست. چونکه دنیای قدّوسی فدائیان که دست کمی از قدّوسی بودن دیگر سازمانها و احزاب و گرایشها نداشت و هنوزم ندارد، تحمّل چنان نقدهایی را نداشت؛ بویژه از طرف کسی که در سالهای جوانی به جنبش فدائی علاقه پیدا کرده و به زندانم افتاده بود. ولی روند زمان و رویدادها اثبات کردند که «موضعگیریها و انتقادهای کیانوش عزیز» کاملا درست بودند و لازم بود که بیان شوند. اگر «ویژگی شکّاک بودن» را در وجود کیانوش در نظر بگیریم که در دایره ارزیابی کنشها و واکنشهای مدّعیان عرصه ایران و مسائلش  کاربرد دارد، باید تاکید کنم که ویژگی بسیار ستوده ایست.

تاریخ: چهارشنبه, 20. سپتامبر 2023 - 04:51
نویسنده: دارا گلستان
عنوان دیدگاه: آقای محققی
دیدگاه:

نوشته های شما را میخوانم، گرفتاری شدید ایده آلیسم شما را درک میکنم!

اشکی که چشم افروختی،

صبری که خرمن سوختی

عقلی که که راه آموختی در نیم شب گمراه شد.

اما،

حکایت شما حکایت شیخی است که با چراغ " همی گشت گرد شهر...."

تاریخ: سه‌شنبه, 19. سپتامبر 2023 - 23:07
نویسنده: محسن کردی
عنوان دیدگاه: ما هم مجبور نیستیم کسی را هشیار کنیم
دیدگاه:

مشکل من با کیانوش و دوستان دیگر برداشت اشتباه شان از آزادی بیان است. این دوستان و نیز کیانوش خود را بجای یک دولت گذارده اند و این تصور را بوجود آورده اند که سایت ایران گلوبال مسئول تامین آزادی بیان برای همه کسانی هستند که به زبان فارسی میتوانند بنویسند (نمیتوانم ترک های شوونیست و آشوب طلب را جزو ایرانیان به حساب بیاورم اگر از عنوان «ایرانیان» بجای «کسانی که به زبان فارسی میتوانند بنویسند» استفاده میکردم). 

تاریخ: سه‌شنبه, 19. سپتامبر 2023 - 22:17
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: با درود ، به باور من آنچه که…
دیدگاه:

 

محمود کرد:

 

تاریخ: سه‌شنبه, 19. سپتامبر 2023 - 17:39
نویسنده: کیانوش توکلی
عنوان دیدگاه: علیه سانسور ؛ با کاربست زور…
دیدگاه:

علیه سانسور ؛ با کاربست زور نمیتوان هیچکس را دانا و هوشیار کرد

تاریخ: سه‌شنبه, 19. سپتامبر 2023 - 17:27
نویسنده: ناشناس
عنوان دیدگاه: مرور متفوعات.
دیدگاه:

شما را بجان مادرتان نه! شما دیگر نه!
حالا میگیم اینترنشنال از اول توسط اصلاح طلبان تسخیر شد و دیگر کاریش نمیشه کرد ولی شما چرا؟
لازم است یاداوری کنم که بیشتر روزنامه های درون مرز ترشحات فکری اصلاح طلبان است؟
طبیعیست آن دسته از اصلاح طلبان که فراری شدند بدینوسیله میخواهند هوای همکاران درون مرز خود را داشته باشند .چون این مطبوعات را هیچکس نمیخواند, میخواهند تلویزیونی بخورد مردم بدهند.
بفرض اینکه یک بسیجی هم پیدا بشه و بخواهد روزنامه ی ج.ا. بخواند چلاق که نیست فیلترشکن هم نمیخواهد میرود سایت خود روزنامه و میخواند.

تاریخ: سه‌شنبه, 19. سپتامبر 2023 - 17:13
نویسنده: ناشناس
عنوان دیدگاه: توجیه لمپنیسم.
دیدگاه:

کلا دیکتاتور و دیکتاتور طلبها از افراد لمپن خوششان میاید. چون میدانند که همین لایه ی اجتمایی استکه فردا بدستورش همسایه ی خود را میکشد و نه کسیکه فرهنگ آموخته.
این افرادیکه چنین وحشی بازی در آوردند, ای بسا خیلی هایشان از بسیجی ها بوده باشند.
پس از خودکشی دختر آبی اگر قوم فوتبال پرست کوچکترین احساسی از انسانیت داشتند میبایست تماشای فوتبال را تحریم میکردند. ولی دیدیم که چنین نکردند.
باید بخود و نقایص فرهنگیمان انتقاد کنیم وگرنه اصلاح نمیشویم.

تاریخ: سه‌شنبه, 19. سپتامبر 2023 - 14:29
عنوان دیدگاه: مسئولیّت پذیری و دادگزار بودن
دیدگاه:

درود بر کیانوش عزیز!

مختصر بگویم.

سالهاست که در باره کرانمند کردن «قدرت و نقش ارگانهای کشوری» از دیر باز تا همین امروز پژوهشها و ساعتهای مدید فکر کردن را جزو کارهای روزانه خودم میدانم.  داشتم در باره یکپارچگی ایران مطالبی را مینوشتم که یادم افتاد به نامه ای که زنده یاد «صمد بهرنگی» در خصوص آموزش به زبان مادری در مدارس استانها به وزارت آموزش و پرورش نوشته بود که شخص مسئول نیز با روش پشت گوش اندازی و تابع سیاست حاکم بودن به نامه او پاسخ رد داده بود. «صمد» به حیث یک معلّم که استدلالش بر تجربه بیواسطه استوار بود و اتّفاقا نامه اش نیز مودب و اصولی عبارتبندی شده بود و پیشنهادی معقول را دست کم برای بررسی مسئله مطرح کرده بود، به دست فراموشی سپرده شد؛ امّا مسئله همچنان به قوّت خودش باقی ماند و استدلال صمد نیز به اصالت تجربی اش برقرار ماند.

تاریخ: سه‌شنبه, 19. سپتامبر 2023 - 07:42
نویسنده: ناشناس
عنوان دیدگاه: تمامیت ارضی درسته. حق دارید…
دیدگاه:

تمامیت ارضی درسته. حق دارید اشتباه بنویسید چون هیچ وقت ایران و هویتش دغدغه شماها نبوده. شما گلوبالیست ها در ادامه ماموریتی که سال ۵۷ به آخوندها داده شده، وظیفه دارید ایران رو از بین ببرید. بختیار درست تشخیص داده بود و امروز هم ما اعضای منشور ضد ایرانی مهسا رو درست تشخیص داده ایم. یک مشت تجزیه طلب که زمانی منافعشون با جمهوری اسلامی در یک راستا بود و قرار بود به کمک هم ایران رو نابود کنید، اما چون حزب اللهی ها سهمتون رو ندادند، تصمیم گرفتید علاوه بر ایران ، جمهوری اسلامی رو هم نابود کنید. مردم سالاری ادای شماهاست، وگرنه به جز ایجاد اختلاف و واگرایی در ملت ها برای از بین بردن اتحاد مردم -که دستور گلوبالیسم جهانی برای کوچک کردن جمعیت ها و از بین بردن توان مقاومت ملت ها و سرگرم کردنشون با حقوق های اقلیت ها و اومانیسم هست- هدف دیگه ای نداشتید

تاریخ: دوشنبه, 18. سپتامبر 2023 - 19:34
نویسنده: ناشناس
عنوان دیدگاه: دو نظریه
دیدگاه:

اول ..موشک شلیک شده به گرگان میتوان اغازی برای گسترش جغرافیایی جنگ اوکراین و روسیه به خاک ایران باشد....دوم..ایا فردا مردم کبیر ایران سکوهای استادیم یک صد هزار نفری اریامهر را به تصرف خود در خواهند اورد...

تاریخ: دوشنبه, 18. سپتامبر 2023 - 16:28
عنوان دیدگاه: حرف‌تان منطقی و درست است…
دیدگاه:

حرف‌تان منطقی و درست است. البته نباید مُروّج افکار آنان شد ولی با حذف و سانسورشان هم باید مخالفت کرد. خودم تاکنون هیچ فردی را حذف و یا بلاک نکردم. در جریان هر افشاگری، رکیک‌ترین فحش‌ها نصیب من می‌شود و انواع تهمت‌ها را هم به من می‌زنند. نه آن فحش‌های رکیک و تهمت‌ها را در زیر لینک‌هایم حذف کردم و نه افراد فحش دهنده و تهمت زننده را حذف و یا بلاک نمودم. در این صورت، خواننده و بیننده می‌تواند قضاوت درست‌تری داشته باشد. مثلا در زیر افشاگری‌ای که لینکش را در ذیل درج می‌کنم، ده‌ها فحش رکیک نوشته شد و خیلی از آن‌ها همچنان باقی است. برخی هم خودشان خسته شدند و رفتند و یا اکانت‌شان را حذف کردند که از 246 کامنت، کمتر از نیمی از آن باقی است.

https://www.youtube.com/watch?v=XA_jnO_ZJlU

تاریخ: دوشنبه, 18. سپتامبر 2023 - 14:34
عنوان دیدگاه: دانشجوی گشوده فکر و آرزو شناخت بودن؛ نه معلّم جزمیّات تلقینی شدن
دیدگاه:

دروود بر کیانوش عزیز!

مختصر و اصل مطلب.

«نلسون ماندلا» قبل از اینکه به زندان محکوم شود در «دفاعیاتش» میگوید که: «من به حیث شهروند آفریقای جنوبی این تصوّر را داشتم که در کنار دیگر هموطنانم، شانس مساوی دارم برای رسیدن به آنچه که آرزو میکنم». او اصلا و ابدا نمیگوید که من به حیث «یک سیاهپوست»؛ بلکه میگوید به حیث یک «شهروند آفریقای جنوبی در کنار هموطنانم». و این یعنی چی؟. یعنی اینکه من انسانم همچون همنوعانم.  رنگ پوست، معیار نیست. قوم و زبان و نژاد، معیار نیست. ملیّت و تابعیّت و میزان تحصیلات و ثروت و املاک، معیار نیست.  بلکه معیار، «انسان بودن و حقوق ذاتی و بشری خود را داشتن» است.

تاریخ: دوشنبه, 18. سپتامبر 2023 - 13:26
نویسنده: ناشناس
عنوان دیدگاه: آیا فحش دادن و تهمت و ناسزا جز آزادی بیان است؟
دیدگاه:

جناب آقای توکلی عزیز
با سلام و روز بخیر در خصوص فرمایشات شما ذکر نکته ای ضروریست که آقای محسن کردی، که با تاسف واژه "کردی" را نیز بعنوان وجه تسمیه یدک میکشد، تا این لحظه که این عرایض بمحضرتان مستفیظ میشود از هر گونه حرفهای رکیک از فحش و تهمت و ناسزا گرفته تا و بد و بیراه تباری به مردم آزربایجان نثار کرده است. آیا چنین کاری در شان یک روشن فکر سیاسی است؟ که با لحن لاتهای سر کوچه کینه و نفرت خود را نسبت به مردم آزربایجان در قالب کلمات چندش آور، که حتا جوانان سر کوچه از به زبان آوردن آن شرم دارند، نثار مردم آزربایجان کرده است. او حتا به مرد بزرگی مثل مصدق.. و امثالهم نیز به سبب تورک بودنش رحمی نکرده مثل لمپنهای سر کوچه همه را به باد ناسزا گرفت. آیا این آزادی بیان است که هر که، هر چه از دهنش بیاد نثار مردم آزربایجان کند؟ کسی که اندکی شعور سیاسی دارد بخوبی میداند در طول 1300 سالی که پادشان غزنویان، سلجوقیان،اشکانیان،صفویان و سلاطین قارجار و در کل شانزده امپراتوری تورک که بر جغرافیای موسوم به ایران و فراسوی آن حمکرانی میکردند، هیچ قوم و قبیله و تبار ملتی را خوار نشمرده بلکه در پهنه جغرافیای موسوم به ایران تمام زبانها و ادیان و آیینشان آزاد بودند. در ممالک محروسه ایران هر ملتی اداره اقلیم خود را بعهده داشت. در صورتیکه بمحص کودتای رضاخانی، دیکتاتوری تمرکزگرا و تمامیت خواهی شاه الهی های سومکائی، با قدغن کردن زبان و فرهگ ملیتها، جغرافیای ایران را به جهنم هولناکی بدل کرده زندگی مردم را به نابودی کشیده اند. آقای محسن کردی نیز دانسته و یا ندانسته در صف این فاشیستهای سومکائی به همه خط و نشان میکشد. او باید بداند که تمام رفتار و گفتار او در حافظه جمعی مردم آزربایجان ثبت میشود.

تاریخ: دوشنبه, 18. سپتامبر 2023 - 11:17
عنوان دیدگاه: نوازندگانی که عمرا نمیدانند ارکستر یعنی چه؟.
دیدگاه:

درود بر ابوالفضل گرامی!

نیازی به تکرار هزار بار گفته شده ها نیست که زبانم چل گیسو شد از بس مو در آورد!

نمیدانم غذاهای هندی را تا به حال خورده ای یا نه؟. مهم نیست کدام نوع غذا را بخوری، مهم اینه که هر نوعی را که بخواهی امتحان کنی، فقط آتش فلفل است که  زبانت را به سقفت میچسباند!. وقتی گرایشهایی  و احزابی و گروههایی و سازمانهایی و فرقه هایی، شبانه روز فلفل عقاید و مذاهب و ایدئولوژیهای خودشان را نشخوار کنند، آیا تصوّر میکنی میتوان به مخرج مشترکی رسید که هر کس به سهم خودش و در حدّ توان خودش کاری را به عهده بگیرد برای کاری کارستان کردن از بهر وطن و مردمش؟. همانطور که بارها از زوایای مختلف گفته ام و نوشته ام در ژرفای تاریک تمام اینهمه کشمکشهای خونین و مالین و نفرت آلود و عقده ای از دامنه حکومتگران فقاهتی بگیر تا بیا به مدّعیان جورواجور آلترناتیوی حکومت فقاهتی، فقط یک چیز است که به شدّت «فعّال مایشاء» است و همگان نیز با شدّت تمام، منکر آنند البته!. آنهم «حسادت». تاریخ تمام بدبختیهای قهقرائی ایران از سائقه حسادت برخاست و ریز و درشت این ملّت را به خاک سیاه نشاند تا همین امروز.

تاریخ: دوشنبه, 18. سپتامبر 2023 - 10:34
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: Maryam Salehiنه در غربت دلم…
دیدگاه:

Maryam Salehi

نه در غربت دلم شاد و نه رویی در وطن دارم.

در چنین روزی مرا تحمل در خانه ماندن نبود،به خیابان آمدم و به چند جا از ۹ جای محل تظاهرات در کلن با اختلاف زمانی متفاوت و کوتاه،سر زدم.جمعیت حدودا زیر پانصد نفر بود.در راه با یک دختر و چند پسر جوان که تازه هفت ماه بود به آلمان آمده بودند،آشنا شدم.از شهری دیگر برای تظاهرات به کلن آمده بودند،متعجب و افسرده.دختر جوان تعریف می کرد که؛وقتی ما تظاهرات چند صد هزار نفری خارج از کشور را می دیدیم،اشگ شوق می ریختیم که تنها نیستیم،که شماها پشتیبان ما و صدای ما هستید!و حال با دیدن چنین گسستی، عطای این اپوزیسیون را به لغایش بخشیدند.اگر نوشم نه ای،نیشم چرایی؟!😢

و من با دلی پر خون و بغضی در گلو،به خانه برگشتم.😢😣

آزادی ایرانم آرزوست.🌻

تاریخ: یک‌شنبه, 17. سپتامبر 2023 - 22:36
نویسنده: ناشناس
عنوان دیدگاه: چرا باید خبرنگار راشا تودی…
دیدگاه:

چرا باید خبرنگار راشا تودی که ارگان رسمی دولت روسیه هست چنین خبری را اعلام کند؟
فرض کنیم این خبر غلط باشد، فرض محال که محال نیست!
کافیست رفتار و تصمیمات آقای خامنه ای را بررسی کنیم، آیا کوچکترین اثری از حفظ منافع کشور و ملت ایران در مقابل روسیه در آن مشاهده می شود؟ نه تنها تمامی افعال و تصمیمات ایشان در راستای حفظ منافع روسیه در جهان آنهم با برگ ایران هست متاسفانه کمترین عزتی هم برای ایران و ایرانی در مقابل این همسایه بی حیا قائل نیست.
اندکی تفکر، دست برتر کا، گ،ب از همان ابتدای انقلاب با حذف نیروهای وطن پرست و کارآمدی چون آیت الله طالقانی، شهید چمران، آیت الله منتظری و ... با هدف هموار کردن مسیر رسیدن به قدرت عوامل روس در ایران کاملا مشخص هست.
نه تنها خامنه که افراد دیگری هم مزدور و حافظ منافع روسیه هستند موسوی خوئینی ها که دانشجویان را برای اشغال سفارت آمریکا رهبری کرد و دشمنی ابدی آمریکاییها را برای ایران خرید مگر پسر پدری فرقه چی و تجزیه طلب نبود که در غائله آذربایجان توسط مردم ایران دوست آذربایجان کشته شد و پسرش در کسوت آخوندی شد کمونیستی دو آتشه و انتقام پدرش را از مردم ایران گرفت.

تاریخ: یک‌شنبه, 17. سپتامبر 2023 - 22:18
نویسنده: ناشناس
عنوان دیدگاه: چپ وتجزیه طلبان
دیدگاه:

تولد و رشد جریان تجزیه طلب در ایران بدون وجود حرب توده ،دولت شوروی‌ نه ممکن بود ونه قابل دوام .
برای اینکه بدانیم، چرا تجزیه طلب مانند قارچ در ایران رویید ،باید اثرات مخرب انقلاب اکتبر و اثرات جانبی آن را در مد نظرداشت .
بیش از هفتاد سال است که حزب توده سخن ازستم ملی و وجود خلقهای گوناگون در ایران می‌کند.
هر ساله حزب توده و تروریستهای فدایی خلق بمناسبت اشغال ایران در جنگ دوم وایجاد دولت دست نشانده
فرقه دمکرات اعلامیه می‌دهند و به دفاع از تجزیه ایران در دوران جنگ دوم می‌پردازند.
برای ازبین بردن تفکر استعماری تجزیه طلبی بایدبا دولت روسیه یک سو و افشا عوامل توده ای و تروریست های فدایی اقدامی عملی صورت گیرد.
حزب توده عامل این ویروس ضد ملی در ۱۰۰ سال گذشته میباشد.
مردم ایران اکنون پی برده اند در سال ۵۷ بجای مرگ بر شاه باید بنیادهای ارتجاع سرخ وسیاه را به‌عنوان دشمن اصلی هدف قرار می‌دادند وبیگانگان ضد ملی را پاکسازی می‌کردند.

تاریخ: یک‌شنبه, 17. سپتامبر 2023 - 21:32
نوشته شده در: «صفحه شما»
نویسنده: محسن کردی
عنوان دیدگاه:  آقای حیدریان گرامی. تشکر…
دیدگاه:

 آقای حیدریان گرامی. تشکر میکنم از این که مبحث را مهم می شمارید. مشکل این است که زبان من و شما با زبان اینها یکی نیست. شما تعریف علمی و تاریخی از شوونیسم دارید که مورد قبول مخالفان ما نیست. وقتی ابزار سخن و ارتباط ما یکی نباشد دیگر بحث کلا بی مورد است. حال من با زبان ملایم با اینها چه بگویم؟ تصور می کنید که مشکل اینها زبان من است؟ میتوانم بپذیرم کسانی که لحن مرا در مورد مصدق و فاطمی نپسندیدند و آزرده شدند حال من چه اهمیت بدهم و چه ندهم ما زبان هم را می فهمیم. آیا از نظر منتقدین آن مقاله (بجز ترکان تجزیه طلب) من یک شوونیست فارس هستم؟  آنها ممکن است مرا کله شق یا جاعل تاریخ یا شاه پرست بی اراده که برای رای خودش هم ارزش قائل نیست به حساب بیاورند اما شوونیست؟ نه هرگز. مصدقی ها هرگز نمی پذیرند که شعبان جعفری شوونیست باشد. دکتر مصدق و فاطمی هم هردو مرکز گرا بودند و هرگز جدایی آذربایجان را بر نمیتافتند و برای همین هم دولت تشکیل دادند. من و شما و دکترمصدق و شعبان جعفری به لحاظ ارزشهای ملی در یک صف قرار داریم. آیا من و شعبان جعفری عمله اسبتداد هستیم؟ روی این میتوان بحث کرد. اما شوونیست؟ وقتی کسی شما را شوونیست میداند چه جای بحث؟ من هرگز حاضر نیستم با هیتلر و موسولینی و استالین هم کاسه شوم. وقتی ترکان جدایی طلب شما را شوونیست و قاتل «ملت تورک» به حساب می آورند آیا حاضرند با شما به صحبت بنشینند؟ آنها بجز تسلیم کامل شما نمی پذیرند و شما تلاش میکنید با زبان علمی، تاریخی و فرهنگی و هرچه به نظرتان میرسد این افراد را در سنین بالای 60 سالگی قانع کنید که ملی گرا شوند؟ پس از نزدیک بست سال که با اینها همین بحث های تکراری شده چه گره ای از مشکلات ایران باز شده است؟ هیچ!

تاریخ: یک‌شنبه, 17. سپتامبر 2023 - 20:37
عنوان دیدگاه: نفهمیدن منطق به معنای بی ارزش بودن منطق نیست.
دیدگاه:

درود مجدّد به آقای کردی گرامی!

من وقتی لحن و شیوه برخورد را نقد میکنم و ایراد میگیرم، استثناء قائل نمیشوم.  من نوشتم که آقای «شاملی و بنی طُرُف» به مفاهیمی چنگ می آویزند که هیچ ما به ازایی در تاریخ و فرهنگ و زبانهای ایرانی از لحاظ تاریخی و فلسفی و فکری ندارند. مثلا «فاشیسم»، پدیده ای اروپایی بوده است که زیرساختهای ایدئولوژیکی و اقتصادی و بینشی و غیره و ذالک داشته که به هیچ وجه ما به ازائی در ایران ندارد و نمیتوان برای آن پیدا کرد یا تراشید.  بعد شما دقیقا همان مفاهیم را برای مقابله با آقای شاملی یا دیگرانی با دیدگاههای مشابه به کار میبرید که کلا باعث خلط مبحث میشود و کشمکشهای توهینی و نفرت آلود و بیزاری و بیراهه رویهای وقت تلف کنی را مستوجب میشود و منم کلا از مجلس عربده از قدیم الایام تا امروز گریخته ام.

تاریخ: یک‌شنبه, 17. سپتامبر 2023 - 19:48
نویسنده: محسن کردی
عنوان دیدگاه: ترکهای شوونیست
دیدگاه:

مشکل من با شوونیست های ترک بحث عقلانی نیست. مشکل من این است که اینها اصلا اهل بحث عقلانی نیستند. من نگاه شما را به مسائل قومیت ها دیدم و این اولین گناه شماست. از نظر آنها مساله ملی است نه قومی و شما که وجود ملیت ها را انکار می کنید از نظرآنها یک فارس شوونیست هستید. اگر خیلی به شما احترام بگذارند بی اعتنا از کنار حرفهای شما میگذرند. البته که من و دیگرانی در این سایت حدود 15 سال قبل برخورد نظری با اینها داشتیم و شاید شش ماه هم با این ها و هم کردها مساله فدرالیسم را بررسی کردیم. اینها عقیده دارند که من شوونیست هستم. حرف من منطقی است میگویم این به مردم ایران و مجلس موسسان است که تکلیف را روشن کنند و اینها نمی پذیرند. اینها خود را نماینده خود خوانده «ملت ترک» میدانند. من دوستان و رفقای ترک زیاد دارم و اصلا اینها را داخل بحث نمیدانند. ترکهای ایران ساکن خارج اصلا با اینها رفت وآمد خانوادگی هم ندارند و مشتی طرد شده هستند. سرو صداشون زیاده. باز کردها چند پرچم  و تعدادی آدم دارند. از میان 8 میلیون ایرانی خارج کشوردستکم با تخفیف باید دو ملیون ترک باشند. چرا در تظاهرات ترکهای جدایی طلب فقط دو سه نفر هستند که آنهم سالها قبل بود و دیگر نیستند. اینجا هم ناشناس میان. اینها اگر طرفدار داشتند که اینجا ولو نبودند و ناز ما را نمی کشیدند. اینها فقط برای خالی کردن عقده می آیند و جر کردن نه بحث کردن. نباید علاف اینها شد و نباید به اینها تریبون داد. حال شما همت کنید با استدلال ببینم اینها را میتوانید نه قانع کنید که حاضر باشند بپذیرند که بعنوان یک ایرانی سوسیالیست شما این نظر را داشته باشید. از نگاه اینها یا شما همه حرفهای اینها را باید تایید کنید یا بپذیرید که شوونیست فارس یا نوکر فارسها هستید. 

تاریخ: یک‌شنبه, 17. سپتامبر 2023 - 18:34
نویسنده: ناشناس
عنوان دیدگاه: فتو شاپ پی در پی
دیدگاه:

قابل توجه دوستان کامنت نویس.
لطفا هشیار باشید. این مطالبی که با دم و دستگاه از قبل آماده شده با این لحن عصبی و فتو شاپ درهم برهم، و تهدید آمیز که ظاهرا به اسم "محسن کرد" و یا "محمود کرد" منتشر میشوند، چنانکه از لحن صحبت نفرت انگیز و تهدید آمیزش نسبت بمردم آزربایجان به روشنی برای خوانندگان مسجل است، پشت این مقالات احتمالا تشکیلات حزب فاشیست سومکا و ناسیونال شوونیستهای تمرکز گرا و تمامیت خواه شاه الهی قرار دارند. بنظر میرسد اینان که درجامعه چند ملیتی جغرافیای موسوم به ایران وجهه آنچنانی برای فردای خود نمی بینند، و یا بتهر بگوئیم هیچ آینده ای برای خود در ایران نمی بینند، در صدد اند با قرار دادن ملیتهای ساکن ایران در برابر هم، بنوعی به جنگ روانی بین آنان دامن زده، اتفاق و همبستگی شان را در برابر رژیم فاشیست آخوندی متزلزل کنند. تا بزعم خود، مثلا در خلا این کشاکش ها خود را بعنوان رهبرجا بزنند. (جلوی خنده ام را میگیرم) تاکید از من.
ما شخصا فکر نمی کنیم که این نفرت پراکنی مختص جناب محسن کردی باشد. زیرا او در حدی نیست که لقمه بزرگتر از دهنش برداشته مردم آزربایجان را مثلا با انگشت اشاره تهدید نماید! زیرا او بخوبی میداند که تف سر بالا بر پیشانی میافتد. بنظرمیرسد او از طرف تشکیلاتهای نژاد پرست مافیائی تحت فشار قرار گرفته تا تحت نام وی پی در پی، چنین مقالات تهدید آمیز و راسیستی نسبت به چهل میلیون مردم آزربایجان با وجهه تسمیه ایشان در صفحه ایرانگلوبال ظاهر شود. در این خصوص بطور دوستانه بمحضر جناب محسن کردی عرض میشود اگر احیانا نیازی بمدد دارد، مردم آزربایجان با حسن نیت و حس انسان دوستی تمام، در اسرع وقت به یاریش خواهند شتافت.
بنمایندگی از طرف ("انجمن حفاظت از ارزشهای ملی آزربایجان) جم.

تاریخ: یک‌شنبه, 17. سپتامبر 2023 - 17:56
عنوان دیدگاه: چگونه و چطور باید با استدلال و برهان از دردها سخن گفت؟
دیدگاه:

درود بر آقای کردی گرامی!

موجر و مختصر و اصل مطلب.

  1. به نظر من- البته این تصمیم شما و دیگران است- بهتر است نظرات خودتان را در باره چرایی یکپارچگی ایران و مخالفت با جدایی خواهی/ تجزیه طلبی/ سپاراتیستی/ و امثالهم مستدل و متّقن بیان کنید بدون آنکه بخواهید به کسی اتّهامی بزنید یا از موضع تحقیر و توهین و فحّاشی برآیید. اینگونه کشمکشها، بحث را لوث میکنند و نفرت و کینه را شعله ورتر. شما میتوانید متّقن و استدلالی حرفهایتان را بزنید.
تاریخ: یک‌شنبه, 17. سپتامبر 2023 - 17:39
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: اخیرا در سایت ایران گلوبال…
دیدگاه:

اخیرا در سایت ایران گلوبال که خود را سخنگوی آزادی خواهان و مخالفین رژیم جنایتکار اسلامی می دادند ،مقاله ای تحت عنوان **قفقاز جنوبی، کانون توطئه ای جدید علیه ایران بقلم محمو کرد که رسما از حکومت اسلامی حمایت می نماید** منتشر کرده است که جای بحث و تردیدهای فراوانی را نسبت به اداره و نشر دیدگاه‌های آزاد را به زیر سؤال برده و حدود ثقور مطبوعات وابسته و مخالف نظام ولایت را بطور جدی نقض کرده است!

تاریخ: یک‌شنبه, 17. سپتامبر 2023 - 16:34
نویسنده: ناشناس
عنوان دیدگاه: شونیست های ترک دشمن ایرانیان هستند
دیدگاه:

آقای محسن کردی چند روز پیش سایت ایران گلوبال را تهدید کرده بودی که اگر به یونس شاملی و یا این و یا آن شخص اجازه انتشار مقاله داده شود تو دیگر حاضر به نوشتن .... و توهین نامه در ایرانگلوبال نخواهید شد و فکر میکنم این تقاضای تو مورد قبول واقع شده و آقای کیانوش با خواست تو موافقت کرده !!! ولی این نوشته کوتاه مرا تمامی سلطنت طلبان و امثالهم تو از یاد نبرید که ما تورکها نه قتل عام ملت آذربایجان توسط رژیم پهلوی در ٢١ آذر را از یاد برده ایم و نه میبخشیم و نه مثل عبدالله مهتدی و امثالهم با وارثان جنایتکار پهلوی کنار میآیم و به همین علت است که سوزش دل شما شروع میشود چون خوب میدانید که میان سلطنت طلبان پهلوی و ملت تورک آذربایجان دریای خون است و شعار حرکت ملی آذربایجان آزادلیق عدالت میلی حکومت است .

تاریخ: یک‌شنبه, 17. سپتامبر 2023 - 16:17
نویسنده: ناشناس
عنوان دیدگاه: پاسخ به کامنت ها
دیدگاه:

با تشکر از همه کسانی که به یادداشت این حقیر پرداختند ، به اکثر کامنت ها نمیتوان پرداخت چرا که یا مشحون از هتاکی و توهین هستند یا اینکه مستقیما به موضوع مورد بحث نپرداختند از اینرو شاید کامنت آقای کامران فومنی تنها نقدیست که لازم میدانم بدان بپردازم . از قدیم گفته اند که "جلوی ضرر را هرجا بگیری نفع است" ، لذا اینکه جمهوری اسلامی سیاست خطا و ضدملی خود در قفقاز جنوبی را تغییر داد باید به فال نیک گرفت و از آن حمایت کرد ثانیا ارزیابی شما در زمینه توانائی نظامی ایران درست نیست ، ایران پس از تجربه 8 سال جنگ تحمیلی و بعد از آن با حضور قدرتمندانه نظامی با متحدانش در خاورمیانه و به شکست کشاندن پروژه " خاورمیانه جدید " امریکا ، در منطقه نشان داد که با استفاده از این تجربیات و درک درست از ضرورت حفظ و تقویت ایران چه در درون مرزهای کشور و هم در ابعاد منطقه ای " ایران فرهنگی " به یک فاکتور مهم و غیر قابل چشم پوشی تبدیل شده است ف امروزه دیگر هیچ مسئله ای بدون مشارکت ایران حداقل در غرب اسیا قابل حل نیست . لذا اتحاد ارتجاعی باکو ، تل آویو و آنکارا باید بدانند علیرغم همه حمایتی که از ناتو دارند قادر به پیشبرد اهدافشان نخواهند بود . محمود کرد

تاریخ: یک‌شنبه, 17. سپتامبر 2023 - 15:41
نویسنده: ناشناس
عنوان دیدگاه: شونیسم فارس
دیدگاه:

شوونیست های فارس دقیقا ضد ملی هستند . آنها با سرکوب دیگر ملل ساکن ایران عزیز مان ، سبب کریز از مرکز گردیده اند . در تاریخ معاصر ما هم زمانی که ترکها حاکم بر این سرزمین بوده اند نه زبانی را نابود کردند نه ...اما از زمانی که شوونیسم فارس بعد رضا شاه حاکم شد هم زبانها و فرهنگ های دیگر را سرکوب و مضمحل ساختهم کتاب سوزان به راه انداخت و هم کشتار از میرزا کوچک خان گرفته تا شیخ محمد خیابانی تا محمد تقی خان پسیان ....امروز هم هر کسی حاکمیت مطلق این شوونیزم را زیر سوال می برد می شود تجزیه طلب . حاکمیت فعلی هم بر دو بنیاد شونیسم فارس و شیعه گری بنا گردیده است ‌‌ شونیسم فارس هر گونه حمله به یکی از پایه های این سیستم موجود را بر نمی تابند و در کنار همین جمهوری اسلامی می ایستد .
عنوان نوشته هم جالب هست ترک ( شونیسم ترک ) را ضد ایرانیان قلمداد می کند . نویسنده چگونه از جانب ایرانیان دیگری را دشمن خطاب می کند ‌‌با همین استدلال نویسنده میشود ادعا کرد که شونیسم فارس دشمن ایرانیان هست چون حقوق اولیه بقیه را انکار می کند و در طول صد سال حاکمیت خود به کرات و سیستماتیک حقوق مردم و مدافعان این حقوق را سرکوب کرده است .

تاریخ: یک‌شنبه, 17. سپتامبر 2023 - 07:23
نویسنده: ناشناس
عنوان دیدگاه: راهکار های مقابله
دیدگاه:

ما مردم ایران متاسفانه زورمان به این دجاله ها نمیرسد هر روز دلمان خون میشود و جوانانمان در خیابانها دستگیر و در زندانها اعدام میگردند دیگر بس است بنام هتک حرمت به ملت ایران و اینهمه جنایت از بیرون از مرز های ایران بر ما بتازید و دست این انگلهای بد بو را نظیر عر اق و لیبی از بدنشان قطع کنید ما هم بمیریم مهم نیست فقط اینها دیگر نباشند حمله نظامی تنها راه حل این مناقشه است

تاریخ: شنبه, 16. سپتامبر 2023 - 23:11
نویسنده: ناشناس
عنوان دیدگاه: تحریک به خصومت میان ملیتهای ایرانی
دیدگاه:

هر کس افاضات محمود آقا را می بیند، اولین سئوالی که در ذهنش پدیدار میشود اینست که این عکس و دم و دستگاه را از کجا پیدا کرده ست؟ نکند فتوشاپ دارد؟ هدفش از این معرکه گیری ها چیست؟ آیا مثلا میخواهد با فحش دادن به علی یف، محبت فاشیستهای تمرکز گرا و ناسیونالیستهای تمامیتخواه را بخود جلب کند؟ و یا مثلا ارمنی ها را هشیار کند؟ ارمنی های بیچاره و درمانده ای که محتاج نان شب اند؟ بدون کمکهای بلا عوض دول غرب و روسیه، کم مانده است آن اندک افراد باقیمانده نیز، ایروان را ترک کنند؟
شاید هدف دیگری دارد؟ مثلا میخواهد نظر رهبر فاشیست رژیم آخوندی تهران را چنان بخود شیفته کند که با استقرار نیروی نظامی قراضه در مرز، بیشتر به آزربایجان شاخ و شانه بکشد؟ مگر نمیکشد؟! مگر همین رژیم فاشیستی پانفارس تهران به اتفاق روسیه ، فرانسه و هند با انواع سلاحهای مدرن ارمنستان را مسلح نکرده بودند، مدام شعار میدادند: قارا باغ راه حل نظامی ندارد! چه شد؟
شاید هدف اصلی اش تحریک ناسیونال شوونیسم سلطنت طلب، سومکاچی های تمامیت خواه و فاشیسم شیخ الهی ست که به تحریک وی به آزربایجان کشکر کشی کرده قبر خود را در آنجا بکنند؟
ایشان گویا حتا خبر ندارد که آقای هاروتونیان رئیس جمهور خود خوانده قارا باغ بدستور پوتین شبانه استعفا داده جیم شد. دیروز نیز لاوروف به پاشینییان پیام داده گفت: چاره ای بحال خود بکن. انگار از حادثه سقوط هواپبمای پریگوژین عبرت نگرفتی؟! در ضمن قارا باغ سرزمین تاریخی آزربایجانست. دیر یا زود هیولای اقتصادی چین از زنگه زوز آزربایجان راه خود را بسوی غرب باز خواهد کرد. و کسی که در قبال آن ابراز وجود کند، استخوانهایش زیر چرخ دنده های آن خرد خواهد شد. خامنه ای و پاشینییان بهتر از هر کسی اینرا میدانند.

تاریخ: شنبه, 16. سپتامبر 2023 - 22:29
نویسنده: ناشناس
عنوان دیدگاه: مقاله جالبیست.
دیدگاه:

ج.ا. در جنگ قبلی بین ارمنستان و کشورآران, معلوم نشد که چرا نابخردانه به علیف باج داد تا وی را چنین کستاخ کند.
علت گرایش ارمنستان به آمریکا و ناتو هم همین استکه در آن جنگ هم ایران و هم روسیه درست از ارمنستان حمایت نکردند. .
و این درحالی بود که علیف از پشتیبانی همه جانبه ی اردوغان بهره مند شد. حالا که گند کار خطایشان درآمده درصدد جبران میخواهند کاری بکنند ولی دیگر سودی ندارد و دیگر هنای قدرت نظامی ج.ا. هم رنگ باخته و عالم و آدم میدانند که سپاهیان پولدار شده تمایلی به شهادت ندارند. واین موضوع را هم علیف میداند و هم اردوغان. سپاهیان پولدارشده که شرکت های متعددی در امارات دارند, نمیخواهند پاسخ مناسب به شاخ و شونه کشیدن های گاه و بیگاه این شیخ نشین بدهند تا چه رسد به علیف که پشتیبان گردن کلفتی همچون اردوغان دارد.
آمریکا هم که بدش نمیاید رژیم آخوندی توسط نوچه هایش گوشمالی داده شود.

تاریخ: شنبه, 16. سپتامبر 2023 - 21:13
نویسنده: ناشناس
عنوان دیدگاه: مقاله ای مسخره
دیدگاه:

با تصدیق اینکه مقال "اش شوربای بی سر و ته"| بودنش چند هدف را مشخصا دنبال میکنه :1 دشمنی بی حد و مرز با ملت ترک ( بخصوص با ج. اذربایجان) مانند سردمداران رژیم جهل و جنایت خامنه ایی .2 دفاع از سیاست های خانمان برانداز نظام ولایی و وماله کشی جنایات و مداخلات انها در کشورهای منطقه . در جمهوری اذربایجان نظام ولایی کم مداخله و تحریک نکرده است که نیاز به تکرار نیست.3 . کلا دفاع عیان و بی تعارف از "رهبرش"خامنه ای .

تاریخ: شنبه, 16. سپتامبر 2023 - 13:27
نویسنده: ناشناس
عنوان دیدگاه: قفقاز جنوبی، کانون توطئه ای جدید علیه ایران
دیدگاه:

نتیجه حمایت ایران از ٣٠ سال اشغال اراضی آذربایجان توسط ارمنستان امروز جلو چشم همگان است ایران به چوب دو سر طلا تبدیل شد یک نفرت تمام عیار آذربایجان از ایران و یک همسایه علیل و ذلیل ارمنستان که با بحران وحشتناک اقتصادی و اجتماعی روبروست و برای بیرون آمدن از این وضعیت دست نیاز به همه باز کرده و از حامی ٣٠ ساله اش فاصله میگیرد و با امریکا دشمن ایران مانور نظامی میگذارد و فردی بنام محمود کرد برای رژیم نسخه رهایی مینویسد وای بحال ملت.

تاریخ: شنبه, 16. سپتامبر 2023 - 10:20
نویسنده: ناشناس
عنوان دیدگاه: ماتریالیسم تاریخی
دیدگاه:

زیر بنا به ادعای مارکس، روبنا ،زبان ، ادبیات، شعار و خواسته ها را تعیین میکند .
اگر کسی یا خانواده اش به ایران رفت و آمد دارند، ممکن است زبان و ادبیات اش با کسیکه در غرب یا در کوههای موسی داغ یا در درههای اقلیم نشسته، فرق داشته باشد.
هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد.
در زبان شیرین فارسی: بنشین و بفرما و به تمرگ . یک معنی دارند. ولی شنونده و مفعول گرامری فرق میکند.

تاریخ: شنبه, 16. سپتامبر 2023 - 10:03
نویسنده: ناشناس
عنوان دیدگاه: پپ
دیدگاه:

درود بر مردان تاثیر گذار تاریخ ایران رضا شاه کبیر و فرزند برومند ایشان و رضا پهلوی

تاریخ: شنبه, 16. سپتامبر 2023 - 09:38
نویسنده: lachin
عنوان دیدگاه: طلاق سیاسی.....
دیدگاه:

ســـالام دوســلار.....

توطئه اصلی که ایران را تهدید میکند یکی وجود جمهوری جهل و جهالت و استعمار گر داخلی اسلامی ایران است و مهمتر از آن پان ایرانیست ها, شونیست های رنگارنگ, سلطنت طب ها ,  پهلوان پنبه ها , و  کمونیست های وطنی است. در روی کره زمین تنها دو کشور مانده است که  بصورت (( امپریالی )) اداره میشود. یکی روسیه و دیگری ایران. روسیه بلاخره  بعد از متلاشی شدن به 14-15 جمهوری دیگر تبدیل خواهد شد و ایران هم  به 5-6 جمهوری جدید. این یک حقیقت تاریخی است که شونیست ها فارس و پان ایرانیست ها  بایستی خود را برای تحقق آن  آماده و قبول بکنند. طلاق های سیاسی همیشه در تاریخ بوده و خواهد بود. شونیسم فارس و پان ایرانیست ها حتی به آن شعور و آگاهی سیاسی نرسیده اند که یک کشوری که بصورت ( فدرال سنتی .. ممالک محروسه ایران ) ادره می شد, یک الگو بسازند و از تجزیه جلو گیری بکنند. دنیا و نقشه جغرافیایی در حال دگرگونی است. « تورک میلّت تشکیلات لاری » و یا بقول فردوسی پاک نژاد و نیک سرشت (( توران ))  به سرعت به حقیقت می پیوندد. حتی کشور مجارستان که ترک زبان نیست در این تشکیلات حضور دارد. هیچ نیروی ایران را تهدید نمی کند  و توطئه نمی سازد. این پان ایرانیزم و شونیزم فارس است که ایران را تهدید میکند.  به امید استقلال و آزادی  تمام ملت های تحت ستم روسیه و ایران. سیز ساغ , من سلامت.