رفتن به محتوای اصلی

توطئه مافیای زندان پس از ۱۶سال حبس علیه یک زندانی فقیر در آستانه آزادی
29.12.2020 - 22:34

یک منبع مطلع به کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام گفت: « یک زندانی بنام حمیدرضا درستی که از تاریخ ۲۴ تیر ۱۳۸۴ با اتهام قتل بازداشت شده و اکنون در بند ۷ زندان رجایی شهر تحمل حبس میکند، هنگامی که بدلیل عدم تمکن مالی رضایت اولیای دم را اخذ کرده و در شرف آزادی بود، با یک پرونده جدید در زندان تحت عنوان «کلاهبرداری» توسط دادگاه کیفری ۲ قزوین شعبه ۱۰۸ به ریاست قاضی «عنایت الله پالوچ» مواجه شده است.

این حکم بدون احضار متهم در دادگاه بصورت غیابی و در یک زد و بند و فساد مالی با مدعیان پرونده و در نهایت آزادی متهمین اصلی و محکوم نمودن حمیدرضا درستی به «۶ سال حبس تعزیری، جریمه نقدی ۱۲میلیون و پانصد هزار و رد مال یک میلیارد و سیصد و هفتاد و شش میلیون تومانی» صادر شده است.

این اتهام در حالی است که حمیدرضا درستی، از بدو بازداشت تا پرونده سازی جدید در زندان بوده و هیچ گزارشی از طرف زندان مبنی بر ادعای مدعیان وجود نداشته و او در این پرونده هیچ نقشی نداشته است.

در پرونده جدید نامبرده، درگیر فساد مالی موجود در سیستم قضایی و زد و بند آنها با متهمین اصلی یعنی شخص «عنایت الله پالوچ» میباشد.

حمیدرضا درستی مدت ۱۶ سال است که در زندان بسر میبرد.

این منبع در توضیحاتی پیرامون حمیدرضا درستی به کانون حقوق بشری نه به زندان نه به اعدام گفت: «حمیدرضا درستی فردی هست که بر اثر بی مبالاتی در یک درگیری با دوست صمیمی اش در حالی غیرطبیعی مرتکب قتل شد. خانواده مقتول به دلیل اینکه دیدند این شخص نه پدری دارد و نه مادری و تمکن مالی هم ندارد رضایت دادند و قرار بود حمیدرضا آزاد بشود که متاسفانه مافیای بند این پرونده را برایش باز کرد».

این منبع در ادامه توضیح داد: «بندهای زندان رجائی شهر به این صورت هستند که در هر بندی که زندانی وارد میشود حتما باید در خدمت یکی از باندهای خلاف کار قرار بگیرد و شروع به فروختن مواد مخدر بکند. در صورت عدم تمکین قطعا یا با چاقو او را می زنند یا برایش پرونده سازی می کنند».

این منبع افزود: «قاضی این پرونده یعنی آقای عنایت الله پالوچ جزو قاضی هایی است که موارد متعدد رشوه و پرونده سازی را در کارنامه خود یدک می کشد و حمیدرضا تنها قربانی این فرد نیست. همانطور که در خبر آمده، بر اساس تحقیقات کامل و دقیق حمیدرضا بی گناه است و تنها قربانی توطئه مافیای بند در همدستی با قاضی جنایتکار عنایت الله پالوچ شده است».

این منبع در نهایت گفت: «از شما تقاضا داریم صدای این زندانی بی گناه باشید و نگذارید این بی عدالتی در حقش جاری شود. حداقل حقوق حمیدرضا درستی رعایت نشده است و دادگاهش هم غیابی بوده. او بی گناه است و باید آزاد شود».  برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید

به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

کانون حقوق بشری نه به زندان
کانون حقوق بشری نه به زندان - نه به اعام

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

توجه داشته باشید کامنت‌هایی که مربوط به موضوع مطلب نباشند، منتشر نخواهند شد! 

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.