رفتن به محتوای اصلی

آنچه که رسانه های فارسی زبان پیرامون عراق به شما نمی گویند !
30.11.2019 - 14:28

تمر کز شدید رسانه ای بر سقوط دولت عادل عبدالمهدی تحت عنوان شکست جمهوری اسلامی وجود دارد و وقایع حمله به کنسولگری را چاشنی این خبر میکنند .
نباید فراموش کرد عادل عبد المهدی در میان کردها به نخست وزیر عراقی کرد دوست شهره بود و منطقه اقلیم کردستان هیچ تظاهراتی را تجربه نکرد و این نه بدلیل خود را عراقی ندانستن بلکه بواسطه نگرانی از تغییر در شرایط قانونی کشور داری بوده است .
مسعود بارزانی در پیامی رسما اعلام کرد که هر تغییری در کشور نباید به از دست رفتن حقوق کرد ها منتهی شود زیرا او از جریان ضد فدرال و قطع بودجه 17 در صدی اقلیم به خوبی آگاه است.
در مجلس عراق و در میان تظاهر کنندگان جریانی وجود دارد که عراق متحد نام دارد و به شدت در حال تلاش برای غیر فدرال کردن عراق دارد و با سقوط دولت در گام اول این جریان تقویت شده است.
با ادامه اعتراضات مبنی بر تغییر شیوه کشور داری که عامل اصلی نفوذ ایران یا بلبشوی فساد ساختاری در عراق است این صدا را بیشتر خواهید شنید.
تمرکز عراق متحد بر کوتاه کردن دست کرد ها در سیستم کشور داری با تمرکز بر حضور جناح طالبانی نیز هست و فشار سنگینی را بر را ندن حزب طالبانی به سمت اقلیم کردستان است و بارزانی میداند که فضای حضور او در اقلیم میتواند تنگتر شود .
عادل عبد المهدی بیش از یک سال بود که در مسند قدرت بود و کمتر کسی به این نکته توجه کرد.
رسانه های فارسی زبان باز هم تمرکز خود را بر پیام آیت الله سیستانی قرار داده و از آن به مخالفت با خامنه ای تعبیر میکنند اما یکی از دلایل اصلی این صدور این پیام یعنی حمله به مراکز و مساجد و حوزه های علمیه شیعه وابسته به جمهوری اسلامی یا غیر جمهوری اسلامی را درک نمی کنند .
حوزه علمیه نجف تحت تاثیر و مدیریت آیت الله سیستانی است و این حوزه در تقابل فقهی با حوزه حکومتی علمیه قم است و این حوزه توسط معترضان به آتش کشیده شد.
مقبره اولین نایب صغری پیشوای دوازدهم شیعیان یا عثمان بن سعید نیز به آتش کشیده شد.
سیستانی برای کنترل اوضاع و جلوگیری از تکرار وقایع سوریه در عراق که مقابر مورد احترام شیعیان نابودگردیدند اقدام به ارسال این پیام کرد.
در میان اخبار آتش زدن کنسولگری ایران در نجف این خبر گم شد و آن خبر چه بود ؟ عامل اصلی آتش سوزی احمد شربه از وابستگان «عدنان الزرفی» استاندار اسبق نجف اشرف می باشد که در حال حاضر الزرفی نماینده مجلس عراق و عضو فراکسیون «النصر» به رهبری حیدر العبادی نخست وزیر سابق عراق است.
باید بدانید که حیدر عبادی هم اکنون به جریان عراق متحد هم فکری شدیدی دارد
امید وارم که در این فضای شدیدا قطبی رسانه ی حکومتی و مخالفان حکومت ایران به روایتهای واقعی بیشتر توجه شود والا همچون شیشه در بر خورد با سنگ واقعیت خرد خواهید شد همانگونه که بار ها این اتفاق را تجربه کرده ایم.
پی نوشت : تصویر متعلق تظاهرات طیف عراق متحد است

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

مهرداد سیدعسگری

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

توجه داشته باشید کامنت‌هایی که مربوط به موضوع مطلب نباشند، منتشر نخواهند شد! 

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.