رفتن به محتوای اصلی

پنج رویداد مهم سال ۲۰۲۳ با حضور شش کنشگر سیاسی
25.12.2023 - 10:31

در این برنامه پنج رویداد مهم ایران در سال 2023 مورد بررسی قرار می گیرد: سونامی شکست شورای مهسا؛ چرا در سالگرد جنبش مهسا، فراخوان های مختلف به جز در کردستان پاسخی در خور نگرفت؟ چرایی تشدید درگیری ها درون اپوزیسیون؟ چرا مستند پرویز ثابتی مورد استقبال میلیونی موافقین و مخالفین ساواک قرار گرفت ؟ چه پیامدهای مثبت و منفی در پی داشت؟جایزه صلح نوبل، مخالفین و موافقین آن

این رویدادها را می شنویم از از نگاه کشنگران سیاسی : دکتر حسین لاجوردی دکتر شهلا عبقری؛ صبا آلاله ؛ بهروز ستوده ؛ فریدون احمدی, مهنازفزللو و هوشنگ اسدی و من کیانوش توکلی

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

انتشار از:

کیانوش توکلی

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

دیدگاه‌ها

اصغر جیلو

با درود؛ 

عمليات موازي در پرونده ترور كار مندان ايران انترنشنال

عمليات ترور رواني كار كنان موثر ايران انترنشنال، به موازات نقشه ترور فيزيكي آنها بر عهده آپارات تبليغاتي سپاه پاسداران چون فارس و تسنيم و صدا و وسيماي ضد ملي و قوه قصابيه جمهوري اسلامي بود كه با نسبت دادن تروريسم رسانه اي، به ايران انترنشنال، عكس تعدادي را كه بايد ترور ميشدند منتشر كردند. تروسهم صادقي در كردستان عراق و بقيه در لندن از جمله كساني بودند كه بايد ترور ميشدند. ايران انترنشنال مجبور به جابجايي سريع اين افراد و تعطيلي موقت استوديوي خود در لندن شد. تروسكه صادقي به فرانسه و كساني مثل سيما ثابت به به آمريكا منتقل شدند و البته فرداً فرحزاد قبلا در آمريكا به سر ميبرد.اما اين پرونده سويه ديگري هم داشت. عده ديگري نيز در خارج از كشور، در پي خفه كردن صداي اين رسانه در پوشش اخبار حوادث درون كشور بودند. تلويزيون كانال يك شهرام همايون با خود شهرام همايون ، رضا تقي زاده، رضا فاني ، عبدالستار دوشوكي، رعنا رحيم پور و تعدادي ديگر پنهان و آشكار،، خواسته و يا ناخواسته براي تخريب و ارعاب ايران انترنشنال و برخي مجريان برنامه هاي پر بيننده آن نقش ايفا كردند. دادگاه رسيدگي به پرونده ترور كارمندان ايران انترنشنال وقتي تكميل مي بود كه به اين جنبه از پرونده هم توجه ميكرد و آن را در دستور بحث و رسيدگي خود قرار ميداد.
در آن شرايط افراد شاخص و احزاب شاخص اپوزيسيون كه ادعاي مخالفت با عمليات تروريستي جمهوري إسلامي را دارند نه تنها ساكت مانده و كلمه اي بر عليه قصد و برنامه جمهوري إسلامي در اين مورد ننوشتند، بلكه بعضي از آنها حتي در رسانه هاي خود را به انتشار مطالبي پرداختند كه توسط افراد مشكوك اپوزيسيون نما در همزباني و همراهي تبليغات نهادهاي اطلاعاتي جمهوري إسلامي نوشته ميشدند.
چ., 27.12.2023 - 10:01 پیوند ثابت
نظرات رسیده

هنوز هم کسی پیدا میشه که بدنبال ژن برتر شاه وشیخ بدود مثل کسانیکه فکر میکردند می‌توانند با دخیل بستن به یک بچه دیکتاتور که انقلاب را به بیراهه کشید بگفته علی مطهری پرويز ثابتی در مهرماه ۱۳۵۷ بخانه مرتضی میرفته وبرای خمینی پیغام داشته که چه بکند هیچ حرفی در رابطه با زدوبند ساواک با ملاها نزد پس یکطرفه حرف زدن مستند نیست و یکطرفه دروغهای زیادی گفت در نوشته های علم وزیر دربار شاه آمده که رئیس صلیب سرخ در دیدار با شاه صحبت از نهصد نفر که هنوز آثار شکنجه بر بدن آنها هست وشاه مبگوید این گزارش فقط برای خودما هست پرویز ثابتی خودش بصورت مهدی رضایی ادرار کرده واین ساواکی یک جناتکار حرفه ای است که هنوز بعداز پنجاه سال میگوید باز کم کشتیم پس نمیتواند آدم درستی باشد ۰

 

س., 26.12.2023 - 07:23 پیوند ثابت
کیانوش توکلی

جناب ابراهیمی گرامی / ایراد شما وارد است و کلمه مهم را إضافه كردم ، در خصوص ترور خانم علينژاد ؛ سيما و فرداد ، در نظر دارم در يك برنامه جداگانه تحت عنوان :"دستگاههاي اطلاعاتي رژيم ؛ ترور مخالفين از بي حيثيت سازي تا ترور فيزيكي..." جداگانه به آن به پردازم

د., 25.12.2023 - 14:31 پیوند ثابت
امرالله ابراهیمی

بادرود

گرمترین سلام‌ها خدمت جناب آقای Kianosh Tavakkoli گرامی و عزیز. حال که شش "کنشگر و تحلیل‌گر سیاسی" دور یک میز نشستید، چرا "رویداد" مهمتری را جا انداختید و می‌خواهید فقط در مورد این "پنج رویداد"، بحث و گفتگو کنید؟
✅ کاش جریان دور جدید ترورها در خارج کشور و بخصوص توطئه و طرح ترور خانم Masih Alinejad ، خانم سیما ثابت، آقای Fardad Farahzad و ... را هم بر این "پنج رویداد" می‌افزودید تا "اپوزیسیون جمهوری اسلامی" در خارج کشور، درس‌های لازمه را فرا گیرند و به ابزار دست باندهای مافیایی - تروریستیِ سپاه پاسداران و وزارت اطلاعات بدل نگردند.
✅ اگر به تمامی این طرح‌ها و ترفندها توجه کرده باشید، بالای 80 درصد کار آن‌ها که در واقع مقدمات این ترورها محسوب می‌شود را کسانی انجام دادند و می‌دهند که مُهر "اپوزیسیون جمهوری اسلامی" را بر پیشانی دارند.
✅ این باندهای مافیایی - تروریستی، قبل از اقدام به حذف فیزیکیِ سوژه‌های مَدّ نظر خود، آنان را از لحاظ شخصیتی ترور می‌کنند تا زمینه ترور فیزیکی فراهم شود و بعد از به قتل رساندن آنان، مشکل چندانی برای این باندها ایجاد نکند و بازتابش به سمت دیگری هدایت گردد.
✅ خودتان، بیش از بنده به این امر واقفید که عامل ترور شخصیتی این سوژه‌ها، کسانی بودند و هستند که ما خودمان هم آنان را اپوزیسون جمهوری اسلامی می‌نامیم.
✅ لطفاً هجمه‌ای که قبل از اقدام به ترور فیزیکی سرکار خانم سیما ثابت و فرداد فرحزاد در همین فضای مجازی راه افتاده بود را مرور کنید. جز این است که آمران ترور، از مخالفین خود به عنوان ابزار استفاده کردند و می‌کنند؟
✅ حتی قتل‌های زنجیره‌ای داخل کشور هم این‌گونه بوده و هست. یادتان هست که قبل از قتل سعیدی سیرجانی، "اپوزیسیون جمهوری اسلامی" چه هجمه‌ای را علیه ایشان به راه انداخت؟ جناب آقای Hossein Ladjevardi - Hossein Ladjevardi II گرامی که یکی از شش شخصیت این برنامه هستند، احتمالاً آن روزها را خوب به یاد دارند. یک اطلاعیه جمعی در دفاع از حق آقای سیرجانی داده بودیم که در نشریه آرش چاپ شد. حتی به ماهایی که آن اطلاعیه را امضا کرده بودیم هم تاختند و همۀ ما را "مزدور وزارت اطلاعات" نامیدند.
✅ هجمه‌ای که قبل از قتل مجید شریف، پروانه و داریوش فروهر و ....... علیه اینان به راه افتاده بود را به یاد دارید؟ کدام قتل و ترور آنان بوده و هست که از ما به عنوان ابزار استفاده نکرده باشند؟
✅ هر یک از طرح‌های‌ باندهای تروریستی سپاه پاسداران و وزارت اطلاعات، مستلزم چند حرکت موازی است و مهمترین نقش را در این عرصه کسانی به عهده می گیرند که ما آنان را به چشم یک یار و آنهم یار وفادار می‌نگریم.
🟥 هر شخصیتی که پرچم مبارزه با باندهای جهل و جنایت حاکم بر ایران را به دست گرفت و فعالیتش کار ساز و مؤثر واقع شد، دستانی که چندان هم نامرئی نیستند، در پستو وارد شدند و با پچ‌پچ و زیرگوشی، در پستو گویی و در پستو نویسی، او را به حاشیه راندند و عامل بی‌جیره و مواجب آن دستان کثیف، خودمان بودیم و هستیم.
آری، "از ماست که بر ماست". 😭
د., 25.12.2023 - 14:29 پیوند ثابت
نظرات رسیده

@Max Memori: خیلی واضح است کارشناسی نمیخواد ضحاک دجال وتیم کثافتش نفوذی های زیادی برای تفرقه و حاشیه سازی وارد اپوزوسیون کرده و جهت انقلاب را منحرف کرده ولی ما میدانیم و نابودشان میکنیم

د., 25.12.2023 - 13:10 پیوند ثابت
کیانوش توکلی

سیمین گرامی ؛  گفته شما را صد در صد تائید می کنم  ، دادگاه حمید نوری یک دستاورد بی نظیر جنبش دادخواهی ایران است، من بطور جدا کانه در این باره صحبت کرده ام و خودم سه بار جلوی دادگاه بودم و دهها گزارش ارایه کرده ام ، در این برنامه بیشتر بررسی اشتباهات اپوزیسیون مطرح است

د., 25.12.2023 - 13:09 پیوند ثابت
نظرات رسیده

سیمین اسکویی:

کیانوش گرامی یک رویداد بسیار مهم اعلام حکم حبس ابد حمید نوری در دادگاه استیناف سوئداست. این حکم و این دادگاه به محاکمه کشیدن حکومت جمهوری اسلامی است. تمام مهره های ریز و درشت رژیم به موضع گیری پرداختند و ماشین اعدام با سرعت بیشتر و آشکارتر به حرکت درآمد. آیا به نظر شما این یکی از رویدادهای مهم در سال اخیر در رابطه با ایران نبوده است؟
د., 25.12.2023 - 13:06 پیوند ثابت

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.