رفتن به محتوای اصلی

ممنوع الخروجی الناز رکابی، قهرمان سنگنوردی ایران؛
30.03.2023 - 19:25

رئیس فدراسیون کوهنوردی ایران خبر جلوگیری از خروج الناز رکابی، قهرمان سنگنوردی ایران که حضورش در یک مسابقه سنگنوردی بدون روسری خبرساز شده بود،‌ را تایید کرد.

رضا زارعی،‌ رئیس فدراسیون کوهنوردی ایران گفت که دیروز الناز رکابی و همسرش قصد سفر به کشور اسپانیا را داشتند اما ماموران در فرودگاه مانع خروج آنها شدند و پاسپورت خانم رکابی را ضبط کردند.

رئیس فدراسیون کوهنوردی ایران دلیل ممنوع الخروجی این ورزشکار را «کارهای اداری» عنوان کرد و گفت: «خانم رکابی پس از پایان مسابقات کره جنوبی باید به اداره گذرنامه مهاجرت می‌کرد و کارهای اداری اش را انجام می داد، اما نمی‌دانم چرا نرفت تا این مشکل خود را حل کند؟»

خانم رکابی در مسابقات سنگنوردی آسیا بدون روسری حاضر شده بود. او که پس از رسیدن به فرودگاه با استقبال پرشور مردم روبرو شده بود به خانه نرفت. او در محلی در بسته در آکادمی ملی المپیک تحت نظر ماموران لباس شخصی بود و پس از آن به دیدار حمید سجادی، وزیر ورزش ایران رفت.

پس از مدتی در اینستاگرام الناز رکابی متنی منتشر شد که در آن نوشته شده بود که این اتفاق سهوا افتاده است. اما یک منبع نزدیک به خانواده گفت که او تحت فشار این مساله را عنوان کرده است.

در پی اعتراضات اخیر در ایران تعداد زیادی از بازیگران، ورزشکاران و چهره‌های سرشناس در ایران در فرودگاه از ممنوع الخروجی خود مطلع شدند.

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

ایران گلوبال

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

توجه داشته باشید کامنت‌هایی که مربوط به موضوع مطلب نباشند، منتشر نخواهند شد! 

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.