رفتن به محتوای اصلی

ژوئیه 2008

31.07.2008 - 21:25
آیدین تبریزی
متاسفانه حوادث 20 تیر 1378 تبریز که دو روز پس از ماجرای کوی دانشگاه رخ داد آنچنان که باید و شاید مورد توجه قرار نگرفته و مستند نشده است. پس از جستجوی بسیار در اینترنت دو مطلب از دو وبلاگ در این زمینه یافتم که در سالگرد این حوادث، آن را برای اطلاع خوانندگان می آورم با این امید که کسانی که اطلاعات موثق و مستندی از این حادثه دارند و یا خود در جریان آن حوادث بوده اند، این بخش از تاریخ کشور را مستند کنند و اجازه ندهند که در عصر اطلاعات مسائل تاریخ معاصر ما به این سادگی به فراموشی سپرده شود.
31.07.2008 - 17:00
حبیب تبریزیان
هیچ به فکرتان رسید که بیاد آورید حضرت حجت الاسلام والمسلمین خلخالی یکی از نماد های برجسته خشونت، قتل و کشتار خود سرانه، در حکومت اسلامی ما بوده است؟ و به پاس همین عملیات ایثار گرانه و جهادی اش حضرت امام اداره موقوفات و متولی گری زیارتگاه شاه عبد العظیم را با صد ها میلیون در آمد خالص به ایشان واگذار فرمودند. در حالیکه معلوم نیست که آیا خانواده توماج و توماج ها و فرزندان انها در آن جو بگیر و بکُش لقمه نانی در سفره خود داشتند؟
31.07.2008 - 10:21
کامنت های جالب و خواندنی
اگر شما بحثهای ما را در یک سایت اینترنتی متوسط از نظر تیراژ نمی توانید تحمل کنید، فردا که ما این حرفها را در رادیو و تلویزیون و روزنامه های کثیرالانتشار داخل کشور در مقیاس میلیونی منتشر خواهیم کرد، چه کار خواهید کرد؟! یا دقیق تر بپرسم چه کارمان خواهید کرد؟! اگر حرف نامربوطی می زنیم نامربوط بودنش را نشان دهید. اگر اشتباه می کنیم، اشتباهمان را گوشزد کنید....اما من سایت ایران گلوبال را به تمام سایتهای دیگر حتی آنها که شاید پربیننده تر هم باشند ترجیح می دهم. چون اینجا من متکلم وحده نیستم.
30.07.2008 - 13:28
کیانوش توکلی
بنظر می رسد که واکنش خانم الاهه بقراط ؛ یک واکنش عصبی و احساسی نبود بلکه یک تصمیم از قبل گرفته شده بود که با کامنت " مرگ بر ایران" سر باز کرد.
نوشتم انتظار چنین برخوردی را از سوی خانم بقراط داشتم چرا که چند ماه پیش اقای نوری علا و شکوه میرزادگی بطور خصوصی مطرح کرد ه بودند که به دلیل مطلبی که در"مانیفست فرهنگ و هنر" وجود دارد ؛حاضر نیستند که مقالاتشان در ایران گلوبال به چاپ رسد !!!
30.07.2008 - 10:21
کامنت های جالب و خواندنی
اگر موفق بگذراندن این دو قدم شدید آنوقت شاید بتوانید درک کنید که قومیت و ملیت (ethnicity & nationality) دو واژهٌ کاملاً متفاوتند و هیچیک جای دیگری را نمیگیرد. قومیت بیانگر وابستگیهای طبیعی انسانهاست (نظیر نژاد و زبان و مشخصات دیگر که بما بارث میرسد). ملیت، در دنیای مدرن، واژه ایست قراردادی که انسانها را در یک مجموعهٌ سیاسی اجتماعی (و معمولاً جغرافیائی) تحت یک نظام سیاسی و اجتماعی مشترک بهم پیوند میدهد. یک ملت ممکنست صرفاً از یک گروه قومی تشکیل شده باشد...
29.07.2008 - 10:21
کامنت های جالب و خواندنی
محمود بهکیش سال اخر بود و خیلی مواظب بود که بتونه لیسانس فیزیک اش را بگیره .چند روز مونده به 16 آذر بسراغش رفتم ... او مرا نمی شناخت ...بار اول برای تحقیق به روستاهای خراسان رفته بود و خاطراتش را در دفتر چه ای یادداشت می کرد. تحقیق در باره " اینکه ایا مارکسیست با جامعه اسلام زده ما همخوانی دارد؟" در سفر چند هفته ای به روستاهای استان خراستان و در مصاحبه هایش با مردم به این نتیجه رسیده بود که مارکسیست قابل پیاده شدن در ایران نیست اما وی در یکی از روستاها؛ توسط ژاندارمری دستگیر و تحویل ساواک شد ه .
28.07.2008 - 21:25
آیدین تبریزی
در سالهای اخیر بحثهای زیادی در مورد مساله ملی در ایران انجام شده است ولی این بحثها بین موافقان و مخالفان در همان ابتدای کار در تعریف «ملت» به بن بست رسیده است! در این نوشتار تلاش می شود تا به این مساله از زاویه جدیدی پرداخته شود تا راهکاری برای برون رفت از این بن بست موجود در مورد تعریف «ملت» و این که آیا ایران کشوری کثیرالملله است یا کشوری تک ملیتی با «ملیت ایرانی» که در آن فقط «ملت ایران» وجود دارد که از قومیت های مختلف تشکیل شده است، ارائه شود.
28.07.2008 - 10:21
کامنت های جالب و خواندنی
متاسفانه این پدیده(ترويج قتل هاي ناموسي، موزيک زن کشي) ریشه ای فرهنگی دارد و مختص داخل کشور نیست. برای نمونه خواننده ای به نام "شادمهر" که در خارج از ایران زندگی میکند، ترانه ای به اسم "مشکوک" خوانده که دائما در کانال پی ام سی پخش میشود. در پایان کلیپ این ترانه، خواننده که مشکوک به دوست دختر یا زنش است، او را با تفنگی نشانه میگیرد. خواننده دیگری که در داخل ایران زندگی میکند و بسیار معروف شده، محسن چاووشی ست. او در ترانه ای به نام "نفرین"، چنانچه از نامش پیداست...
27.07.2008 - 10:21
کامنت های جالب و خواندنی
یکی از اصلی ترین آنها عامل دین می تواند باشد. ادایانی که از خود نرمش نشان داده اند وبا عصر و زمانه ،خود را سازگار کرده اند گامی بزرگ برداشته اند.اما حکومت ها و روشنفکر ها نیز می توانند عامل رشد وترقی ملتی باشند و هم باعث عقب ماندگی یک ملت!
روشنفکران ایران همواره به جای خدمت به رشد اندیشه وروشنگری بالعکس برای احزاب و سازمانهای خود جانفشانی کرده اند که به جائی راه نیافته است.بهمین خاطر مردم از احزاب و گروه ها گریزان هستند!
26.07.2008 - 12:21
کامنت های جالب و خواندنی
وزیر امور خارجه سابق عراق در زمان صدام حسین در اعترافاتش افشا کرده بود که وزیر امور خارجه روسیه 2 روز قبل از حمله آمریکا به عراق به آن کشور اطمینان داده بود که حمله ای انجام نخواهد شد؟! باید از تاریخ درس عبرت گرفت. روسها به دنبال چاپیدن منابع نفت و گاز ایران هستند. بلافاصله پس از کنار کشیدن توتال از حوزه گازی پارس جنوبی در عسلویه، شرکت گازپروم روسیه با ایران قرار داد بست! ناگفته پیداست که چه امتیاز بزرگی و با چه شرایط ویژه ای به روسها پیشنهاد شده بود که هیچ مذاکره و چانه زنی لازم نشده است؟!
26.07.2008 - 10:21
کامنت های جالب و خواندنی
صدور نفت ايران را متوقف کنيد هم به نفع شماست و هم به نفع ايران. ما ايرانيها با شما دشمنی نداريم! شدت جريان رفتار و کردار و گفتار در خيابانهای شهرهايی که من ديده ام مثل تهران اصفهان، شيراز تبريز قم و مشهد و حتما شهرهای ديگر حکايت از بروز انقلابی حتمی ست. وجود يک گشت ارشاد در کيلومتر مربع در اين شهرها و دستگيری دختران و پسران بيگناه که حتا با تفسيرها و تعبير های فاشيستی خود ولايتيان هم بی گناهند همگی حکايت از حتمی بودن اين انقلاب است. گشتی های ارشادی که مردم به حق آنانرا گشتهای گشتاپو می نامند.
25.07.2008 - 17:00
حبیب تبریزیان
نوشتار زیر از سایت آینده ، سایت شخصی آقای عباس عبدی گرفته شده است. باتوجه به اهمیت ویژه انتخابات آینده رئیس جمهوری میتوان گفت این تحلیل و پرسشهای مطرح در آن واقعاً جامع ترین تحلیلی است که کسی میتواند از فرایند انتخابات آینده بدست دهد . نویسنده با به پرسش گذاردن بسیاری سؤالات بنیادی و در عین حال عادی و همه فهم، این فرایند را به پرسشی نقادانه میگذارد، پررسشگریی که انسان را به سمت پاسخ های منطقی 2+2 میراند.
25.07.2008 - 14:14
جمشید طاهری پور
تحقيقات تاکنونی به روشنی نشان می‌دهد که جنبش مشروطه‌خواهی در ايران "بنياد استواری نداشت"؛ زيرا اساس آن را يک "توهم" تشکيل می‌داد که روحانيون طرفدار مشروطيت و مشروطه‌طلبان تجددخواه، به يکسان در آن شريک بودند و آن عبارت از اين بود که شرع مقدس اسلام و بيانيه حقوق بشر، واجد "روح" يگانه‌ای است! پديدارشناسی اين "توهم" دارای اهميت حياتی است زيرا برپايه اين "توهم" بود که روح قديم در کالبد جديد باقی ماند. "حکومت قانون" نتوانست به دموکراسی در ايران فرابرويد و...
25.07.2008 - 13:47
شیوا مقدم
از سوی اعضای ششمین کنگره جهانی باستانشناسان (WAC) در دوبلین، قطعنامه‌ای در اواخر ماه ژوئن صادر شد. اعضای این کنگره در این قطعنامه مخالفت خود را در برابر برنامه آمریکا برای تدارک جنگ با ایران و همچنین مخالفت خود با شرکت همکارانشان در این برنامه‌ریزی را اعلان داشتند. راینهارد برنبک (Reinhard Bernbeck)، انسان‌شناس دانشگاه آمریکایی بینگهامتون (Binghamton) در گفتگویی، چگونگی و ضرورت صدور این قطعنامه را بیان میکند
24.07.2008 - 21:35
محمدحسین یحیایی
رضا شاه مجذوب شخصیت آتاتورک بود و آرزو می کرد با دنباله روی اقدامات و اصلاحات وی را در ایران پیاده کند، در مسافرت خود به ترکیه که همراه با هدایای گرانبهایی بود از آتاتورک با زبان ترکی قدردانی کرد و وی را به ایران دعوت کرد، تفاوت های شخصیتی در بین آن دو بقدری زیاد بود که رضا شاه نتوانست حتی بخشی از کار ها و عملکرد های آتاتورک را در ایران اجرا کند. آتاتورک در یک خانواده فرهنگی چشم به جهان گشوده بود، با فرهنگ اروپایی آشنایی کامل داشت، دانشکده افسری را گذرانده به فرماندهی رسیده بود،
24.07.2008 - 13:51
سیدحسن عابدنژاد
اگرذره ای شرف وعرق ملی میهنی درآنها باشد ونگاهی کوتاه به کشور همسایه عراق داشته باشند خواهند دید که درست همین خالی بندیها را قبل از آنها صدام حسین هم انجام داد ونتیجه این است که می بینیم. وچگونه همه آنهائی که تا دیروز ادعای دوستی با صدام را داشتند وبا هم فالوده میخوردند درست درلحظه نیاز صدام به اوپشت کرده ومنافع ملی ومیهنی خویش را به دوستی با صدام ترجیح دادند ومهرسکوت برلب نهادند وحتی دربرهه ای همصدا با مهاجمان ندا دردادند که حکومت صدام برای جهانیان موجب خطرودرد سرمیباشد
24.07.2008 - 13:29
بهروز ستوده
اصطلاح رایج "بیت رهبری" که امروزه مسئولین جمهوری اسلامی همه روزه از آن در مکالمات خود استفاده می کنند در حقیقت واژه جدیدی است برای اجتناب ورزیدن از استفاده ی واژه هائی از قبیل دربارخلیفه اسلام و بارگاه امیر المؤمنین . آخوندهای شیاد ومزّور برای فریب عوام و مردم بینوا ، کاخ و قصر و دربار و بارگاه را که می تواند در ذهن شنونده ، پادشاه و خلیفه را تداعی نماید به "بیت رهبری" تنزل داده اند تا این توهّم را در مردم بوجود آورند که گویا "رهبرمسلمین" در خانه ی محقری به رتق و فتق امور مسلمانان مشغول است !!
24.07.2008 - 12:09
کیومرث نویدی
این منقدین مسئله
شان این نیست که چرا نظر آنها منعکس نمی
شود. رک و راست خواهان بریدن زبان و شکستن قلم دیگران و دگراندیشان
اند.
آن بند که «من بر خلاف میل دیگران بر آنها پادشاهی یا فرمانروائی نمی
کنم.» در استوانة کوروش وجود ندارد و جعل است.
ـ بدون تردید کوروش یک اومانیست به مفهومی که ما امروز می
شناسیم نبوده
است. اما در قضاوت نسبت به او باید به زمانه
اش توجه کرد.
من به این ماجرای داریوش و کمبوجیه و بردیا و گئومات مغ مشکوکم.
آقایان چه دردتان است که نمی
توانید نام فدرالیسم را بشنوید؟
23.07.2008 - 20:11
حسین لاجوردی
من برخلاف بسیاری از هموطنانم که ممکن است با من همعقیده هم نباشند می دانم که لایه هائی از جامعه ایران همچنان مذهبی است و خاصه در بعضی موارد که سنت هائی وجود دارد نیز نیازمند روحانیونی است که مراسمی را برایشان بانجام برسانند که بیشترینش هم در عقد و درمرگ و عزا خلاصه می شود.
23.07.2008 - 12:21
کامنت های جالب و خواندنی
ـ اگر شما زندانیان بلوچ را آزاد نکنید اینها هم این سرهنگ نیروهای انتظامی را سر میبرند.
ـ مهم نیست او شهید میشود!
یک دفعه فریاد افسر انتظامی اسیر شده برخاست:
ـ شما دین دارید ؟ مذهب دارید ؟ اگه شهادت خوبه خودت بیاشهید شو مرتیکه . من نمیخواهم شهید بشوم . والله که اینها صد بار از شما مؤمن تر و مسلمان ترند و...
22.07.2008 - 16:50
کامنت های جالب و خواندنی
_ خيلي از اين نکاتي هم که نوشتي واقعيت هر تحول اجتماعي است چه تحول انقلابي چه رفرم. امير کبير براي تحول اصلاح طلبي *مترقي* جان باخت. متأسفانه تاريخ ما بيشتر فداکاري براي کارهاي اکستريم انقلابي مثل کار چريکي مرسوم بوده تا فداکاري براي اصلاح طلبي *مترقي*.
_تروریست های نوار غزه به اندازه کافی از طرف جمهوری اسلامی حمایت می شوند دیگر نیاز به حمایت افرادی امثال شمارا ندارند شما فقط به این سئوال جواب دهید که چرا جمهوری اسلامی تا کنون....
22.07.2008 - 12:21
کامنت های جالب و خواندنی
آقایِ محمدِ پروین،_اتهامی که شما به "شواریِ ملی صلح" وارد آوده اید؛ به این گونه که شما این انجمن را در خاستگاه پادویِ رژیم ملاها پایین آورده و بدنام کرده اید. آیا براستی شما باوردارید که برپاییِ این "شواری ملی صلح" برآیند ساخت و پاختِ رژیم بوده است؟ باوردارید که 60 هموند (عضو) آن از خانم شیرین ِعبادی گرفته تا آقایِ دادفر و هموندانِ "جبهه ملی ایران در تهران" همه مزدور رژیم ملاها هستند؟ تنها برایِ اینکه این نامآوران ِایرانی با برپاییِ این انجمن یا شورا میخواهند...
22.07.2008 - 12:09
کیومرث نویدی
نخست بپردازم به دردی که امروز جانم را کدر کرد: برای نخستین بار از یکی از کسانی که در نشست
های لندن و پاریس حضور داشت، شنیدم که هیئت هماهنگی منتصخب در نشست پاریس، ماهانه چند ده هزار دلاری از آمریکا دریافت می
کند (او از ۶۰ هزار دلار ماهانه سخن گفت.)
و بعد، کدام سخنان تفرقه
انداز، ضد ملی و یکسویه؟
من نوشته
ام اگر به جای کشتن ۲۷ هزار آذربایجانی و بر دار کردن قاضی می
گذاشتند کردستان و آذربایجان فدرالی اداره شوند و...
21.07.2008 - 12:21
کامنت های جالب و خواندنی
کسانی با دهن کجی به دستاورد مثبت جوامع بشری ( که ساکینیش را نژادهای مختلف تشکیل میدهند) و با چسبیدن به افکارمنجمد، کهنه و ازموده شده خود، قادر به درک اهمیت مبارزه رفع تبعیض ملل غیر فارس برای دمکراسی نمیشوند و برای مقابله با "تجزیه ایران" یا به دامن جمهوری اسلامی پناه میبرد و نقش کیانوری دوم را در این بعد تاریخ ایران بازی میکنند و یا با بزرگ کردن خطر "تجزیه ایران" مبارزه با "تجزیه طلبی" را هماهنگ با رژیم در صدر برنامه نود قرار دهد و عملا به مبارزه هماهنگ همه ایرانیان علیه رژیم...
20.07.2008 - 15:02
قویدل
گله ای از عقده ایها ، متعصبین ، پریشان حالها و ثروت اندوزان دور هم جمع شدند تا جنایت خود را تحت عنوان انقلاب و دین توجیه سازند . مرز این ددمنشی بی همتا از چارچوب ایران فراتر رفت و گله ای از گله موجود را که تعدادشان نیز به وفور بود به سراسر گیتی روان ساختند تا انسان ایرانی را که از دستشان فرار کرده بودند شکار کنند و چنین هم کردند . همان گونه که در داخل ایران هزاران انسان را در سکوت و تماشای دیگران سلاخی نمودند به همان ترتیب نیز در خارج از ایران در سایه دلارهای حاصل از نفت و بذل و بخشش آن...
20.07.2008 - 12:21
کامنت های جالب و خواندنی
_امیدوارم در تصمیمتان تجدید نظر کنید. به شما اطمینان می
دهم که من یکی هم، نه تنها شعار مرگ بر ایران و ایرانی را برنمی
تابم که شعار مرگ بر گفتن بر هر کشور و ملیتی را یک دشنام به انسان و انسانیت می
دانم. ایران میهن ماست و ایرانی ملیت سیاسی ما. گذشته از این گمان می
کنم این کرمانشاهی همان کرمانشاهی
ای نباشد که پای مقالة من کامنت گذاشته است و احتمالا کسی دارد از نام او سوءاستفاده می
کند.
18.07.2008 - 13:29
بهروز ستوده
فرزاد کمانگر به مثابه ی یک دگراندیش مسئول و فرزند برومند همه ی محرومان و ستمدیدگان ایران در نامه خود پرده تزویر و ریای دستگاه جور وستم آخوندی را پاره می کند و از درون شگنجه گاه گوهر دشت با شجاعت و دلیری در حالی که آدمخواران جمهوری اسلامی او را در یک قدمی مرگ قرار داده اند
18.07.2008 - 12:21
کامنت های جالب و خواندنی
صغرا یک دختربچۀِ روستایی است که از رویِ تنگدستی در جایگاه پایزن (خدمتکار) در خانۀِ یک آدم توانمند بکار گرفته میشود؛ پس از چندی در 13 سالگی اِرَنگِ (اتهام ) بی بنیادِ کُشتن ِپسربچۀ دارندۀِ خانه را به او وارد میکنند که نه برای انجام آن انگیزه ای در کار بوده و نه گواهی؛ اِرَنگی که تنها بر پایه گمانه زنی دارندۀ خانه استوار بوده است
17.07.2008 - 22:08
کوروش اعتمادی
اگرچه پروژه ًعباس پالیزدارً بی نتیجه ماند اما رئیس جمهور رژیم اسلامی و فرماندهان سپاه او بیکار ننشسته و کوشش میکنند تا با پادزهرهای بموقع ًرهبری ً را بی خاصیت کنند و به افکارعمومی جهان بقبولانند که اگر در جمهوری اسلامی گروهی قادر است مسیر اهداف موشک های بالستیک ساخت روس و چین را به سمتی هدایت کنند که موجودیت کشوراسرائیل را به مخاطره نیاندازند، آنها هستند. و یا در رابطه با حل بحران هسته ای این گروه مدعی است که .....
17.07.2008 - 17:00
حبیب تبریزیان
این اخبار مرا به این اندیشه کشاند که اگر اوضاع در دم دستگاه عیسی مسیح این گونه است در عزبگاه های حوزه علیمه و طلبه خانه های ما چگونه میتواند باشد! این اخبار مرا به اینجا راند که این آخوند هائی که با ما و میهن ما این کردند، در این عزبگاهای مدارس آخوندی با خود و طلبه های جوان چه کردند؟
17.07.2008 - 12:21
کامنت های جالب و خواندنی
چرا 4000 زندانی سیاسی را رژیم در سال 1367 با طرح پرسش؛ سه سئوال به جوخه اعدام سپرد و علیرغم اینکه 20 سال است که فعالیت فعالان سیاسی چپ و خانواده قربانیان برای افشای این جنایت فاشیستی بجایی نرسیده است در حالی که خروج غیر قانونی احمد باطبی و یا بازدداشت چند ساعته امیر فرشاد ابراهمی در ترکیه این همه سر و صدا به پا کرده است در حالی که این دو خبر یک پوشش خبری چند میلیونی داشته ولی قتل عام 4000 زندانی سیاسی صدایش از محدوده روشنفکران چپ بیشتر نرفته است !؟
17.07.2008 - 12:09
کیومرث نویدی
چندتا خبر را دستچین کرده

ام که زیر هم می
آورم:
۱ ـ روابط جنایتکاران با هم خوب است. دادگاه لاهه و ژنرال عمرالبشیر و سران رژیم تهران.
۲ ـ دو روز پس از تأئید حکم اعدام فرزاد کمانگر، یک معلم کرد دیگر به اعدام محکوم شد.
۳ ـ دو نویسندة کرد دیگر دستگیر شدند.
۴ ـ فقر شدید چهارده ملیونی در ایران.
16.07.2008 - 21:25
هر دو نویسنده اساس نوشتار و یا تئوری خود را بر این بستر بنا نهاده اند که هخامنشیان: { پاسارگادی: [6 قوم: روستا یا شهر نشین و چادرنشین] و پارسیان اَنشانی یا اَنزانی [ 4 قوم چادرنشین] } که در مجموع 10 تیره میشوند، از دشت و کویرهای بی آب و علف آمدند و در چنین مناطق و سرزمینهایی ساکن شدند، در نتیجه روحیّه ای خشن و خونخواري بر گرفته از این طبیعت در نهاد و اندیشهء آنها رشد کرده و دگر آریایی ها، آن عقابانِ تیز پرواز_ مناطق خوش آب و هوا و دامنه ها با بلندیهای زاگرس و البرز را...
15.07.2008 - 13:32
هادی زمانی
طی چند سال اخیر چرخه رقابت برای رانت نفت ایران وارد مرحله جدیدی شده است که مشخصه های اصلی آن عبارنتد از:
• عمده شدن دوباره رقابت های ژئوپلتیک برای کنترل منابع نفتی منطقه
• بازگشت بحران توسعه نفت محور
15.07.2008 - 12:21
کامنت های جالب و خواندنی
انسان صلح طلب انسانی است که مخالف با هر گونه سیاست جنگ طلبی صرف نظر از اینکه "کجا وطنم است باشد". شما به نوعی اگر نیرویی در داخل داشته باشید سیاست احمدی نژادرا برای تقابل بیشتر با اسرائیل و امریکا تقویت می کنید. آقای شمس الواعظین میگوید اگر امریکا به ایران حمله کند ایران نیز مثل گربه ای که در گوشه گیرش بندازی به سمت شما چنگ می اندازد. کجای این حرف صلح طلبی است؟ ابراز چنین نظری در جایی که یک سازمان صلح دوست او را به سخنرانی دعوت کرده بود جای بسی سئوال داشت.
15.07.2008 - 12:09
کیومرث نویدی
ما باید در این هر دو جبهه بجنگیم؛ کسانی که مسئلة ملی را در ایران نفی می
کنند، خودویژگیهای انسان
های ایرانی را دارند نفی می
کنند؛ آنها قطعاً به سرکوب انسان واقعی و حی و حاضر ایرانی خواهند رسید.
آنهائی نیز که می
اندیشند اگر کرد و ترک و بلوچ و عرب و ترکمن و... را از ایران جدا کنند، گل بر سرشان خواهند زد، اگر مأمور بیگانه نباشند هم، سخت گرفتار اشتباه
اند.
کنگرة ملیت
های ایران فدرال، نیروی خود را از نیروی این مردم گرفته است: از عزم آن جوانانی که سر به دار می
نهند؛ اما...