ویژه ایران گلوبال

بدنبال فراخوان کمک مالی سالانه _ که برای پرداخت هزینه های جاری و دائمی سایت _ انجام گرفت تعدادی از دوستان محبت کرده و مبلغی را به ادرس ها اعلام شده واریز نموده اند . ضمن تشکر از آنان ؛ اسامی و میزان کمک را در اینجا منتشر می کنیم .همچنین دوستانی که علاقمند به پشتيانی مالی ازایران گلوبال می توانيد کمک های مالی خود را توسط Paypal و کارت های اعتباری پرداخت نمائید:

ریشه درگیری های بلوچستان در کجاست؟

آیا ریشه بنیادین درگیری های مرگبار بین انصار الفرقان و یا جیش العدل با سپاه و نیروهای امنیتی و نظامی جمهوری اسلامی در دخالت بیگانگان است یا به دلایل دورنی و نحوه برخورد حکومت با مردم و عدم اعتماد بین مردم و حکومت؟
گزارش و تجزیه و تحلیل ویدئوی در مورد علل بنیادین درگیری های اخیر چابهار و قصرقند‎

حفظ زبان و فرهنگ و آداب و رسوم مترقی و انسانی مان و ارتقاء سطح آنها لازم و ضروری و زیباست.
حقوق فرهنگی-سیاسی-اقتصادی ما حدود یک قرن است که نقض شده لازم است آنها را رفع کنیم.
در این مسیر به « ایده ی دموکراسی و برابر حقوقی و تلاش مسالمت آمیز » نیاز داریم. تبار و نسب گرایی ایده های عقب مانده و غیر انسانی اند و بدرد آزاد اندیشی و تلاش ما نمیخورند...
این چشم بندی نیست، واقعی ست اگر سرراست بگوئیم: بیشترین زمینه و انگیزه پیدایش ستیزهای کور مذهبی و جنگ های کودن ناسیونالیستی در "جهان سرمایه سالاری" مستقیما به ریشه ی تبعیض ها و نابرابری های فراوان "سرمایه علیه کار" برمی گردد.
رسول زاده با تمامی نقاط ضعف و مثبت خودش فعلا و در این دوره از مبارزه مردم آذربایجانی جنوبی جایی ندارد. زمانیکه فرقه دمکرات آذربایجان حکومت ملی را اعلام کرد رسول زاده در جبهه فاشیسم بر ضد آن مبارزه میکرد و تمام نیروی خود را برای اشغال آذربایجان شمالی و جنوبی توسط آلمان بکار بسته بود. او در مقابل مردم و آذربایجان قرار گرفته بود. چنین کسی نمی تواند به بت مقدس تبدیل شود. پانترکیستها رهبران و شخصیتهای خود را در جنبش ملی آذربایجان جنوبی مطرح میکنند و آنها را تقدیس می کنند. رسولزاده ها، آتاتورکها، ...

بازهم سخنی با ایرج مصداقی ونقد نگاه امنیتی او

هفته پیش ایرج مصداقی بازهم در باره مقاله کیما خاوری در مصاحبه با میهن تی وی حرف های سابق اش را تکرار کرد . اوبارهم اتهاماتی را به ایرانگلوبال ، کیانوش توکلی و اژدر بهنام بخاطر انتشار مقاله خانم کیما خاوری ایراد کرد که اینجانب در این ویدئو به آن پاسخ داده ام :

انتشار از: 
پانترکیستها محمد امین رسول زاده و ابوالفضل ائلیچی بئی را در میان هاله مقدس قرار داده اند و میخواهند از آنها رهبران خدا گونه درست کنند. سوسیالیستها با شخصیت پرستی و تقدیس مخالفند. آنها هاله تقدس را بر میکنند و ماهیت فاشیستی افکار چنان رهبرانی را نشان میدهند.
محمد امین رسولزاده در سال 1941 به خدمت نیروهای فاشیستی نازی درآمد و در زیر نظر ورماخت " آذربایجان لژیون" را با فرماندهی عبدالرحمان فتعلی بئی و رهبران مسلمان ایجاد کرد...
جناب توکلی عزیز نوشتن چنین کامنتی از سوی شما به نوعی فرار از پاسخگویی تلقی میشود مصاحبه شما با گونازتی وی نه تنها برای من بلکه به خیلیها گامی مثبت از سوی شما بود اما آن باورهای صادقانه که در وجود من و خیلیها نسبت به شما ایجاد شده ٫ حقیقتا چنین عملکرد و اظهاراتی ٫ متاسفانه آن را تحت شعاع قرار میدهد گرچه بنده علاقه ندارم چنین ذهنیتی برای یک فرد قلم به دست در من بوجود بیاید . شما نوشته هایی که برعلیه حرکت ملی آذربایجان در سایت منتشر می کنید کاملا مغایر با آن چیزی هست که در گوناز تی وی بیان
مشخصه قرن 21 -ام، نبرد بین حامیان دیکتاتوری برده داران نوین و دموکراسی بردگان ا ست، براساس نبرد بین نیروی کار و سرمایه ی جهانی.
نیروی مترقی راه دموکراسی خود را، باید بدون ابزار شدن به برده داران ، با تکیه به خلق خود و حمایت دیگر خلقهای تحت ستم و تبعیض ، پی گیرد.