ویژه ایران گلوبال

یکی از چالش هایی که اعتراضات دیماه اخیر با آن روبرو شد، خلاء رهبری واحد معترضین کف خیابان بود. نه دلیل اعتراضات متعین بود و نه هدف آن. در این میان، تنها گروه اپوزیسیون نوپای ری استارت بود که توانست با لیدری واحد سیدمحمد حسینی، اقداماتی را علیه جمهوری اسلامی انجام دهد. اما سوالی که ذهن بسیاری از مخالفان را به خود مشغول کرده آن است «چرا فراخوان های گروه های اپوزیسیون ریشه دار اغلب ناکام مانده و به ثمر نمی رسد، ولی فراخوان های شومنی مانند اهورا خالقی در ظاهر به سرانجام می رسد؟»

گفتگو با آذر ماجدی در باره اوضاع سیاسی و بیانیه رفراندم

در گفتگوی ویدویی کیانوش توکلی با خانم آذر ماجدی که بطور زنده از فیس بوک پخش شد ؛ ابتدا در باره اوضاع سیاسی ایران و سپس در مورد بیانیه 15 فعال مدنی ، فرهنگی و سیاسی صحبت شد و انگاه در خاتمه خانم اتوسا نجف لو سوالات حاضرین در فیسبوک را قرائت کردند که از سوی سخنران پاسخ داده شد که اینک این فایل ویدئویی اماده پخش است:

انتشار از: 

گفتگو بامحسن سازگارادر باره رفراندوم و پاسخ به 25 سئوال

در گفتگوی ویدویی کیانوش توکلی با آقای محسن سازگارا که بطور زنده از فیس بوک پخش شد ؛ ابتدا در باره چگونگی تنظیم بیانیه 15 فعال مدنی ، فرهنگی و سیاسی صحبت شد و سپس به 20 سوالی که توسط اقای کریم شامبیاتی تنظیم شده بود ؛پاسخ گفتند و در خاتنمه خانم اتوسا نجف لو سوالات حاضرین در فیسبوک را قرائت کردند که از سوی سخنران پاسخ داده شد که اینک این فایل ویدئویی اماده پخش است:

انتشار از: 
بهنام منصوری در مقاله خود در سایت ایران گلوبال همسو و همصدا با پروپاگانداهای دروغ و عاری از حقیقت افسران جنگ نرم سپاه پاسداران، به پخش مکرر این شایعه کذب روی آورده که یکی از همکاران و دست اندرکاران شبکه جهانی خبررسانی در تی وی” به اسم مصطفی آزمایش ءکه به گفته بهنام منصوری، در عین حال خودش، خودش را “سخنگوی دراویش گنابادی” نیز میخواندء توسط شیخ المشایخ سلسله گنابادی آقای یوسف مردانی “فردی کذّاب” خوانده شده است.
از طلا گشتن پشیمان گشته ایم، مرحمت فرموده ما را مس کنید
ماجراجویی‌مان گل کرد و به این فکر افتادیم که می‌توانیم آنها را خلع سلاح کنیم و بر اوضاع مسلط شویم! قبل از اقدام به این کار به فکر افتادیم که با ماشین به طرف شهر برویم و اوضاع را ببینیم. هنوز یک کیلومتری نرانده بودیم که با موج عظیمی از مردم روبرو شدیم. ملاحسنی پیشاپیش همه در حرکت بود. به سرعت برگشتیم. باید سریعا تصمیم می‌گرفتیم. در مشورتی سریع به این نتیجه رسیدیم که نباید با مردم درگیر شویم

می شد حدس زد نوشته "چرا تبریز تب نکرد؟!" بخاطر پیش کشیدن موضوع حساس ملی در ایران و مشخصاً آذربایجان به عنوان پرسمانی جدی، واکنش های چند سویه برانگیزد. به ویژه از سوی آن دسته از هم ولایتی ها که یا در زمره فعالان قلمی و سازمانگر در زمینه "هویت خواهی" ترک آذربایجانی هستند و یا هواداران متعلق به طیف گوناگون این حرکت. نقد تفصیلی این نوشته را اما از آقای "یاشار گولشن" دیدم
مسیح علی نژاد را من درسازمان ملل بخش حقوق بشردر ژنو سالهای پیش ملاقات کردم که گویا سازمان حقوق بشر سوید ویند اتریش به رهبری دکترحسن نایب هاشم اورا دعوت کرده بود
هیچکس نمی خواهد و نمی تواند جنایاتی را که شماها مرتکب شده اید تکرار کند. میخواهیم همه ستمگری ها پایان یابند هم برای شما ها و هم برای مردم. مردم جامعه میخواهند هم خود از فاشیسم رها شوند و هم شما را از چنگ آن رها کنند. میخواهند هم خود سعادت واقعی داشته باشند و هم شماها. به قلب بخشنده وبزرگ مردم ستمدیده خود اعتماد کنید. رهایی همه جامعه ، از جهنمی که شماها درست کرده اید در این است..
دروغ هر چه بزرگ‌تر باشد، باور کردن آن برای مردم ساده‌تر است. (پاول جزف گوبلز، فرمانده ماشین تبلیغاتی هیتلر)