ویژه ایران گلوبال

فروپاشي و نبود الترناتيو ،خطري كه ايران را تهديد مي كند

کیانوش توکلی در گفتگو با دكترحسين لاجوردي ، ابتدا در باره اوضاع پرتش خاورمیانه و اینکه قدرت های غربی در راس آن آمریکا، تنها بدنبال منافع اقتصادی خود هستند و نشانه ها حاکی از آن است که غرب فاقد یک استراتژی راه بردی در خاورمیانه اند. سپس ایشان در باره "فروپاشي و اینکه در نبود الترناتیو واقعی ،خطري كه ايران را تهديد مي كند" سوالاتی شد که دکتر لاجوردی به دقت به آن پاسخ داد و همچنین در این برنامه اون لاین به سولات حاضرین پاسخ گفته شد.

انتشار از: 

درگیری‌های دولت وسپاه چه تاثیراتی برکاهش ارزش پول ملی دارد

گفتگو با اصغر سليمي ،كار شناس ارشد اقتصاد دولتي در باره مسائل اقتصادي ايران1-نوسانات بازار دلار واثرات مخرب ان.۲- علل اساسی کاهش ارزش پول ملی ۳-ثابت نگه داشتن نرخ و اثرات دو گانه آن چیست. ۴- درگیری‌های دولت وسپاه وارگانهای مداخله جو چه تاثیراتی بر این روندها دارد

انتشار از: 

بستجاني ، شكوري ، اهواز ي و كمالپور :درباره تظاهرات اهواز

گفتگو با فرزين بستجاني ،مازيار شكوري ، ياسين اهواز ي و مهران كمالپور ،شنبه ساعت 17 به وقت اروپاي :اول موضوع نسيم اقدم دوم تظاهرات در اهواز سوم بيانيه سپاه و بيانيه ٣٠٠ بسيجي به خامنه اي و بر آمد احمدي نژاد

انتشار از: 
یوتیوب جهانی ست که او در آن پناهنده شده، و اگر می گوید پیروزی در این سیاره، بسته به شانس است و اینکه کسی از شما خوشش بیآید، احساس خودش را نسبت به شرایطش در جامعه میزبان ابراز میکند. پوستر دست نویسی شده ی کودکانه ای که به تنهائی یکروز بر سر دست می گیرد و در آن به یوتیوبی که می خواهد سفاهت، را اشاعه دهد اعتراض میکند، رو به یوتیوب ندارد، روبه جهان میزبانی دارد که آنقدر پایش روی آن نیست، که با یوتیوب عوضی می گیردش.

در باره کودتای سپاه علیه باند علی خامنه ای

در گفتارزیر ،اینجانب در نقد تز و نطریات اقاي امير هوشنگ امير احمدي كه راه حل بحران سیاسی کنونی ایران را در این می داند که سپاه باید روحانيت حاکم را کنار گذاشته وبا تشکیل يك دولت نيمه نظامي ولی مقتدر دست به إصلاحات از بالا بزند تا بتواند رابط با امريكا و ديگر همسايگانً را عادي ساخته و همچنین دست به اصلاحات ساختاری بزند و...
.

انتشار از: 
رویداد 12 فروردین 1358 و همراهی بخش بزرگی از نیروهای سیاسی جامعه ی ایران آن زمان ـ که بعضاً هم اکنون نیز در میدان سیاسی و در اپوزیسیون سیاسی جای دارند ـ با این فریب بزرگ، یکی از درس هایی است که ایرانیان را در برگزیدن راه درست در چالش کنونی برای رهایی از فساد و دیکتاتوری و دستیابی به دموکراسی و عدالت یاری خواهد کرد
متاسفانه شبکه رسانه ای بیان با مدیریت یک بلوچ بنام قاسم درانی شیوه خاصی را در انعکاس و یا عدم انعکاس اخبار، گزارش و تحلیل های سیاسی دنبال می کند که ظاهرا سوال برانگیز شده است و مسئولین این رسانه دعوت به نقد از آن کرده اند. برای ما بلوچها بسیار تعجب آور است که چطور یک بلوچ که ادعای مبارزه بر علیه جمهوری اسلامی را دارد و از حقوق تمام ملت ایران دفاع می کند، در مورد محرومیت، مظلومیت و ظلمی و ستمی که به بلوچها و کردها می رود سکوت نسبی پیشه کرده است.
روز سیزده به طور آئینی، روز آزاد شدن از فضا های کهنه و افق های تنگ و اتراق کردن در فضا های گسترده و افق های بازست. روز آزاد شدن و تحول، و جشن گرفتن آنست.
شاید شما هم از خود پرسیده باشید حرف "سین" چه جادو و خاصیتی داشته که نیاکان ما آنرا مبنای انتخاب هفت شیئی قرار داده اند. برای سیر، سمنو و سماق هم، نیکی و خاصیت بسیار شمرده شده، اما آیا نسبت به علت حضور آنها روی سفره در آغاز سال قانع شده اید؟
یکی از چالش هایی که اعتراضات دیماه اخیر با آن روبرو شد، خلاء رهبری واحد معترضین کف خیابان بود. نه دلیل اعتراضات متعین بود و نه هدف آن. در این میان، تنها گروه اپوزیسیون نوپای ری استارت بود که توانست با لیدری واحد سیدمحمد حسینی، اقداماتی را علیه جمهوری اسلامی انجام دهد. اما سوالی که ذهن بسیاری از مخالفان را به خود مشغول کرده آن است «چرا فراخوان های گروه های اپوزیسیون ریشه دار اغلب ناکام مانده و به ثمر نمی رسد، ولی فراخوان های شومنی مانند اهورا خالقی در ظاهر به سرانجام می رسد؟»