ویژه ایران گلوبال

نامهایی توسط سارگون دوم و آشوربانی پال استعمال شده مربوط به نام قلعه و شهری ست که در اطراف دریاچه ی اورمیه قرار داشته اند.
و به احتمال زیاد Urmete همان نامی ست که امروزه به شهر اورمیه اطلاق میشود. میکوشیم معنی کلمه را تا حدی روشن کنیم:
Ur-mete:Ur-mu: öz-şəhərim: doğma şəhərim: doğma yurd-um

رضاشاه در آینه تاریخ

بیست و چهار اسفند سالروز تولد رضا شاه بنیانگذار سلسله پهلوی است که در تاریخ ایران از وی به عنوان «بنیانگذار ایران نوین» نیز یاد می‌شود.
دکتر ماشاالله آجودانی در کتاب «مشروطه ایرانی» در مورد رضاشاه می‌نویسد او قهرمان توانمند و مقتدر مشروطیتی بود که دموکراسی در آن، در پای درخت استقلال و اقتدار ایران قربانی شده بود

انتشار از: 

من اين دست خط را از سر نا اميدى نوشته ام. نااميد از اين روى كه جامعه ى ايرانى حالا حالاها براى رسيدن به درك هستى و دنيا، و فهم مفاهيم ساده ى انسانى بايد گرفتار كسانى همچون خزعلى ها و طباطبايى ها و شاه و شيخ باشد.


راههای مبارزه با جنگ تبلیغاتی ماموران سایبری رژیم ایران

اخیرا نیروی سایبری حکومت ایران جنگ تبلیغاتی و روانی خود را بر علیه اپوزیسیون تشدید کرده به این صورت که با فریب بعضی از فعالان سیاسی صدا و حتی فیلم آنانرا ضبط کرده پس از ادیت بصورتی پخش می کنند که گویا بعضی از رسانه ها اپوزیسیون به دستگاه های امنیتی و جاسوسی کشورهای خارجی وابسته اند برای اثبات این اتهام تاکید می کنند که رسانه های اپوزیسیون از دستگاه های امنیتی و جاسوسی کشورهای خارجی کمک مالی دریافت می کنند در رابطه با این موضوغ نظر آقای کیانوش توکلی را جویا شدیم

انتشار از: 

جنگ روانی جمهوری اسلامی علیه اپوزیسیون، شیوهها و شگردهای متعددی بخود گرفته است. تشکیل گروههای خیالی هوادار شخصیت های سیاسی مخالف رزیم تا استفاده از اختلافات درون اپوزیسیون و بهره برداری و تهیه گزارش های جنجالی از درگیری درونی و... اخیرا عناصر اطلاعاتی شگرد جدیدی بکارگرفته اند . آنان با درست کردن صفحه فیسبوکی بنام برنامه سازان صدای امریکا ، بی بی سی و....استفاده ازعکس پروفایل و نامشان و با آخرین پست فیس بوکی ؛ با شخصیت های سیاسی و رهبران اپوزیسیون بنام خبرنگاران بی بی سی و
296+
رای دهید

firouz_e_naderi.JPGI wrote this in english and asked a good journalist friend in Canada to translate it to Farsi for me.
از شب مراسم اسکار تاکنون، انبوهی از نوشته‌های بی‌خردانه، از سوی یاوه‌گویان حرفه‌ای، صفحه عمومی فیس بوک مرا پر کرده است. ازجمله، اعتراض به اینکه چرا من فرصت حضور بر صحنه اسکار را غصب نکردم تا از آن برای ایراد خطابه‌ای در مقابل بیش از یک میلیارد نفر از مخاطبان جهانی استفاده و فعالیت‌های مجرمانه جمهوری اسلامی و نقض حقوق بشر در ایران را یادآوری کنم
Mohammad Ali Esfahani
زده اندمان و خورده ايم. همه مان را زده اند و همه مان خورده ايم. و آن ها که ما را زده اند، رنگ هامان را از ما نپرسيده اند.
و ما که خورده ايم، رنگ هامان را از يکديگر پرسيده ايم. حتی در برابر گلوله هاشان. حتّی در زير شلاق هاشان. حتی در سلول های تنگ و تارشان برای ما.
و حتی در گورستان های بی نام و نشان.

اصغر فرهادی؛ منتقدین ، شرایط بین المللی و خاورمیانه

این گفتگو براساس کامنت هایی که بین کیانوش توکلی و شخصی بنام «خرسند» انجام گرفت که این بحث ها ازقلمرو فیلم و اسکار به مسایل بین المللی ، تروریسم و موضوع خاورمیانه کشیده شد. که اکنون آماده پخش است:

انتشار از: 

مسعود رجوی و تقی شهرام دو سر التقاط +همراه با عکس ها
مدتهاست که دراین فکرم که خاطرات سیاسی ام را با مسایل روز بگونه ای بهم بیامیزم که اگر مفید برای نسل ها ی امروز نبود حداقل برای تاریخ نویس ها مفید باشد.بنابراین هدف ، بررسی و تحلیل همه جانبه حوادث تاریخی نیست. در این نوشته های کوتاه ، انچه را دیده و یا شنیده ویا آن را حس کرده ام را می نویسم . در ضمن نمی خواهم« تاریخ » تکرار مکررات باشم و حرف های کلیشه ای بجای تاریخ بزنم و اما در مورد سازمان مجاهدین خلق :
صعود سازمان مجاهدین خلق با سقوط رژیم شاه آغاز شد. قبل از سقوط رژیم شاه، ایراینان مجاهدین را بمثابه امتداد مسلحانه سازمان لیبرال-اسلامی نهضت آزادی میشناختند، سازمانی که رهبران مجاهدین از آن جدا شده بودند. همچنین جنبش دموکراتیک ایران، سازمان مجاهدین، را بمثابه تشکیلاتی بی تجربه در زمینه روشنفکری میشناخت، چرا که این ها مارکسیسم و اسلامگرائی را مخلوط کرده بودند. آنهائی که در درون مجاهدین، صادقانه نظرات خود را مارکسیست-لنینیستی می دیدند، پس از مدتی سازمان مجاهدین را ترک کردند، چرا که ..

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - ویژه ایران گلوبال