ویژه ایران گلوبال

درگذشت قدیمی ترین زندانی سیاسی در گفتگو با اصغر سلیمی

امیر انتظام در تاریخ ۲۸/۹/۱۳۵۸ به اتهام توطئه برای انحلال مجلس خبرگان، مخالفت با نظام ولایت فقیه، تلاش برای ایجاد اختلاف بین فلسطینیان و لیبیایی‌ها با ایران، فراری دادن سران رژیم سابق و ارائه اطلاعات سری به آمریکائیان دستگیر و پس از ۴۵۴ روز بازداشت در سلول انفرادی، در دادگاه ویژه انقلاب بدون حضور وکیل و هیئت منصفه به اعدام محکوم شد که با تلاش مهدی بازرگان به حبس ابد تقلیل یافت


انتشار از: 

گفتگو با خرسندی و زمانی در باره شورای دمکراسی خواهآن ایران

در این گفتگو ابتدا در باره اهداف ، زمان و چگونگی تشکیل شورای دمکراسی خواهان ایران و نیز اجلاس آتی آن در 14 ژوییه 2018 در شهر کلن صحبت شد و اینکه شورا ، شامل چه احزاب و سازمانهایی است. در ادامه درباره حقوق شهروندی و تفاوت آن با حقوق آنتیکی توضیح داده شد .همچنین تاکید شد که ایران کشوری با فرهنگ ها و زبانهای گوناگونی تشکیل شده است که پذیرش و اتحاد آن تمامیت ارضی ایران را تضمین می کند:

انتشار از: 

ویکتوریا آزاد و جلال ایجادی درباره برنامه 10 ماده مجاهدین

در این برنامه که بدون حضورنماینده ای از مجاهدین و دیگر نمایندگان شورای ملی مقاومت انجام شد ،خانم ویکتوریا آزاد و آقای جلال ایجادی در نقد برنامه ده ماده ای شورای ملی مقاومت و به موضوع "ملیت ها ،حق خودمختاری کرسان "، جدایی دین از سیاست ویا حکومت و نیز مقوله "اسلام سیاسی" ، لابی گری، قدرت مالی و سازمانی مجاهدین ، و سرانجام سوال شد که به لحاظ عملی چه راه حلی برای ایجاد یک اتحاد عمل گسترده در شرایط کنونی پیشنهاد می کنید

انتشار از: 

محسن سازگارا : اعتصاب بازاریان ،خرمشهر ،بستن تنگه ترمز

سازگارا در این گفتگو ، مروری داشت به اعتصاب بازاریان تهران و چند شهر دیگر ایران، سپس به مبارزه مردم خرمشهر ، مشکلات آب و ریزگردها و نا کار آمدی دولت روحانی در این ارتباط ،در ادامه به تهدید حسن روحانی به بستن تنگه هرمز و به استراتژی نا مشخص آمریکاییها در قبال ایران اشاره کرد در پایان به سوالات حاضرین در برنامه لایو فیس بوکی پاسخ داد:


انتشار از: 

شعله پاکروان: موج بعدی خیزش، جمهوری اسلامی را خواهد برد

شعله پاکروان، کنشگر سیاسی و مدنی سرشناس ایرانی، می گوید براندازی رژیم جمهوری اسلامی با به هم پیوستن و سازمان یافتن حرکت های گوناگون اعتراضی مردم ایران شدنی است.
شعله پاکروان، که با تارنمای ایران گلوبال گفتگو می کرد، گفت مردم ایران در خیزش سراسری دی ماه 1396 به کلیت نظام جمهوری اسلامی "نه" گفتند و دیگر هیچیک از جناح های این رژیم بختی برای کشاندن مردم به سوی خود ندارند. از این رو موج خیزش بعدی مردم این رژیم را از بنیاد برخواهد انداخت.

انتشار از: 

پاسخ بابک آزاد به سوالات توکلی درباره استرانژی جدید آمریکا

پاسخ به سوالات زیر:1-نظرتاندر ارتباط با خروج آمریکا از برجام و همینطور خواستهای 12 گانه آمریکا از جمهوری اسلامی چیست؟
2 - جدا از اینکه موافق و یا مخالف و یا موافق استراتژی آمریکا علیه ایران،باشید ،چگونه اپوزیسیون ایران می تواند از استراتژی جدید آمریکا در قبال ایران سود جوید؟
3 - مشخصا آمریکا چه کمکی می تواند به جنبش مردم انجام دهد؟

انتشار از: 
سرانجام ایالت متحده در روز سه شنبه ۰۸/۰۵/۲۰۱۸ از پرونده برجام خارج شد، اتفاقی که شاید همه ما پیش بینی کرده و حتی در مقاله ای تحت عنوان " تغییر افراد در دولت امریکا به تغییرِ حکومت در ایران منجر خواهد شد؟!"به صحبتی که نخست وزیر اسرائیل بنیامین نتانیاهو در جمعی خصوصی در ماه های قبل مبنی بر اینکه ایالت متحده در برجام نخواهد ماند به نقل از سایت AXIOS اشاره داشته ام. دونالد ترامپ در سخنرانی خود از وضع تحریم های شدید و گسترده صحبت کرد و فردای آن روز به رژیم اسلامی ایران پیغامی فرستاد...
گپی موجز و سرگشاده در مورد مصاحبه اخیر جناب دکتر صادق زیبا کلام گرامی با سایت ایران وایر و تکذیبیه آن توسط ایشان و بحث جامع اما کاذب خطر فروپاشی ایران به روایت اصلاح طلبان ء استمرارطلب در صورت فروپاشی نظام جمهوری اسلامی و نظریه "علیت" که اگر این بشود، آن خواهد شد و یا بعبارتی اگر نظام اینچنین بشود، کشور آنچنان خواهد شد.

این هم از آزادی بیان ء بیان

متاسفانه به دلیل شکایت شبکه رسانه ای بیان، یوتیوب ویدئو بنده را که در آن بخش های از ویدئو سخنان روح الله زم و بیژن فرهودی را نشان داده و نقد کرده بودم حذف کرد و بنده را هم بلوک کرد.
در نتیجه جهت جلوگیری از مسدود شدن این ویدئو در ویمو، ناچارم همه ویدئوهای آنها را ، به دلیل شکایت کپی رایت یا حق امتیاز آنها حذف کنم.
بدون نمایندگان ملیتها آلترناتیو راست پدید میاید . این موضوع در مورد « آلترناتیو یی که در خارج» میخواهند تشکیل بدهند نیز صادق است. تشکیل آلترناتیو درخارج هم باید «شخصیت های ملیت ها» را در خود جای بدهد. بدون این کار « آلترناتیو راست» پدید میاید. شخصیت های ملیتها ضرورت دارد عمیقاً به این موضوع توجه کنند. اگر قصد بر این است که یک « آلترناتیو دموکراتیک» پدید آید و نه یک « آلترناتیو راست از ناسیونالیستهای حاکم». همینطور زحمتکشان و دموکراسی خواهان نیز باید شرکت کنند...