ویژه ایران گلوبال
چه كسى بود گفت زنده باد مرگ؟

اصغر سلیمی و سه نسل از جنبش حقوق بشر ،صلح ،توسعه و محیط زیست

در این گفتگو، اصغر سلیمی کار شناس ارشد اقتصاددولتی ابتدا در باره سه نسل از جنبش حقوق بشر، صلح ، توسعه و محیط زیست سخن گفت و سپس در باره پیامدهای جنگ ایران و عراق و اینکه چگونه جنگ به تقویت رژیم ولایت فقیه کمک کرد و موجب نابودی تشکل های مدنی در ایران شد.

انتشار از: 

حسن اعتمادی:چرا حزب ما ،با حمله نظامی به ایران مخالف است

در این گفتگوی آقای حسن اعتمادی ، ابتدا به نامه حاوی انتقادات مشخص آریو شهبانی ، عضو پیشین حزب سکولار دمکرات ایرانیان پاسخ داد و سپس در باره "مهستان " طرح پیشنهادی آقای نوری علا توضیح دادند و در پایان انتقادی به کیانوش توکلی در ارتباط بابکار گیری اصطلاح " روش های استالینی "از سوی حزب ....بیان کرد که اینک آماده پخش است

انتشار از: 

آريو شهباني :چرا با حمله نظامي خارجی به جمهوري إسلامي موافقم

آريو شهباني در اين گفتگو توضيح مي دهد :
عضویت من در حزب سکولار دموکرات مشکلاتی که باعث شد از این حزب بیرون بیام حزب سکولار دموکرات سعی میکنه جایی برای همه سکولار دموکراتها باشه و من دلایلی دارم که این کار یک حزب نیست بلکه کار یک دولت هست. مگر اینکه این حزب بدنبال نظامی تک حزبی باشه.

انتشار از: 
شاید باورتان نشود..! اما آمریکا سبب برآورده شدنِ آرزوی خمینی شد..!
سپاه پاسداران بیش از مخیله هر تحلیلگرسیاسی به هدف خود رسیده است. همچنان "راه قدس از کربلا می گذرد" اما اینبار این تنها یک شعار ایدیولوژیک نیست. آمریکا و متحدانش در خلیج فارس ممکن است با یک اشتباه استراتژیکِ دیگرخود همانند گذشته ، این شعار را برای همیشه به واقعیت تبدیل کنند.
دولت ایده لوژیک، دولت برده داری نوین، و جامعه خود دولت
زندگی یعنی انجام امور، حل مشکلات. و مال و کارتوست. زندگی خود را نمی توان به دست دیگری داد. دیگری نمیتواند به جای تو زندگی کند. براین اساس رأی ات، اراده و زندگی توست، سرنوشت توست، و نمایندگی نشدنی. اگر میخواهی طبق خواسته خود زندگی کنی ضرورتاً مجبوری رأی و اراده ات را خودت از راه « مشارکت» در امور اجتماعی پیش ببری. بدین جهت است که سیاست امری عمومی ست و نیازی به نمایندگی کلاسیک ندارد.
شبکه گولن طی چند فقره پرونده سازی چون پرونده های "ارگنکون" ، "بالیوز" و "پرونده جاسوسی نظامی در ازمیر" افسران و سیاستمداران لاییک را متهم به طرح ریزی کودتا بر علیه دولت اردوغان در قالب گروه های مخفی ارگنکون و بالیوز ( تبر) می نماید.
در پرونده ارگنکون ژنرال ایلکر باشبوغ فرمانده وقت ستاد مشترک ارتش ترکیه به عنوان متهم ردیف اول به حبس ابد ، ژنرال خورشید تولون به حبس ابد ، 3 تن از نمایندگان مجلس از حزب جمهوری خلق به حبس از 12 تا 34 سال ، تونجای اوزکان نماینده فعلی همان حزب در مجلس به حبس ابد و.....
صد سال از انقلاب کمونیستی در روسیه می‌گذرد. نظامی که در پی این انقلاب در بسیاری از کشورهای جهان پدید آمد، در اواخر همان قرن در کشور زادگاهش فرو پاشید. آیا قرن بیست و یکم، قرن فروپاشی سرمایه‌داری است؟

در گيري دو حقه باز ،اميد دانا و سر دبير" امد نيوز"

امید دانا که با زمان و زمین درگیر است و همه ،منها ی خودش را، ایران ستیز و تروریست می پندارد و دچار این توهم است که فکر می کند با نا دیده گرفتن گوناگونی هویتی، موزاییگ ایران و دخیل بستن به سر دار سلیمان قاسمی می تواند، یکپارچگی ایران را حفظ نماید و مخالف ایشان، سر دبیر" آمد نیوز" در مقابل امید دانا را مفعول (همجنسگرا ) می داند، یعنی سام محمودی سرابی که شهروند کاناداست، نه تنها به حقوق همجنسگرا ها احترام نمی گذارد بلکه همچون جمهوری اسلامی ، "گی ها" را فاقد حقوق انسانی می پندارد.

انتشار از: 
آمریکای امروز با دونالد ترامپ لجنزار سرمایه‌سالاری و گونۀ "سرمایه‌دار بی وجدان" را به نمایش گذاشته است. چند ماه پیش در سفر به عربستان سعودی جهان شاهد بود که دونالد ترامپ به قصد چاپلوسی و در نهایت فروش میلیاردها دلار ابزار آتش و مرگ و نابودی، با شرکت در عقب‌افتاده‌ترین رسم و رسوم قبیله‌ای یعنی رقص شمشیر، دلقک بازی چندش آوری از خود نشان داد که همگان را دچار شگفتی و حیرت ساخت.