مقالات کاربران

من در اندوه آنم که چرا نمونه های ایرانی این قبیل اتفاقات تلخ در حوزه ی روزنامه نگاری این چنین در عرصه ی جهانی سر و صدا به پا نمی کند و در نهایت غریبی و غربت در حاشیه هایی کوتاه منعکس و از یادها فراموش می شود. باری حجم عظیم خبر در سطح جهانی برای جمال قاشقجی مرا در گوشه ی خلوت خود به حسرت نشاند و این شد که این دل خونبار شعری از این قلم چکید.
ترس از جملهٔ حالات و احساساتِ انسان است و مثل هر پدیده ای میتواند بسته به مورد گاه مثبت و گاه منفی باشد. احساسِ ترس ما را از به آب و آتش زدن و در کام خطر قرار گرفتن باز میدارد و به نوعی ادامۀ غریزۀ حفظِ نفس است. احساسِ ترس ما را از تغییر و نو آوری، کشف و آموختن، سفر به سرزمینهایِ ناشناخته و آشنائی با افراد میتواند مانع شود و بصورتی منفی عمل کند.
زلزله مرگبار و مخرب کرمانشاه که با خسارات جانی و مالی بسیاری همراه بود نیز مانند بلایای طبیعی دیگر در سایر نقاط گیتی بوقوع پیوست اما ابعادی بسیار گسترده تر از موارد مشابه خود داشت و همچون بم داستان غارت امدادهای مردمی و بین المللی همچنان ادامه یافته است.
داستان امروز اما داستان دیگری است. نه تنها این طیف خرده بورژوا سیاسی شده اند که تشر آنها به حکومتیان نیز آتشین تر است. نافرمانی ها و اعتصابات مکرر بازاریان و صرافان و بخش هایی از سپرده گزاران نمونه ای از رفتار سیاسی کنونی آنهاست. روند پر شتاب فروپاشی اقتصادی نظام سرمایه داری حکومتی نه تنها تاکیدی بر فاسد بودن و گندیدگی نظام است بلکه گامی بلند بر حقانیت اندیشه سوسیالیستی برای مبارزه با فقر و فلاکت و استبداد نیز میباشد.
به جرات می توان گفت که جمهوری اسلامی در این زمینه یک نمونه منحصر به فرد در جهان است. جالب است که فعالان سیاسی و اجتماعی هم کاری به کار رژیم در این زمینه ها ندارند. لیکن در این میان همواره عده ای پا به میدان می گذارند و به بهانه ها و تفاسیر مختلف در صدد دفاع از رژیم و توجیه جنایات آن بر می آیند.
البته هر ایرانی می‌داند که استفاده حکومت ملایان از رسانه‌ها، ابعاد بسیار وسیعتری دارد و هیچ موهبتی به‌ اندازه‌ی اینترنت در خدمت تبلیغ، توجیه و تحکیم این حکومت به کار نرفته است. امروزه هزاران آخوند در ایران و خارج از کشور «بدآموزی»های خود را در اینترنت تبلیغ می‌کنند و متأسفانه باید به این باتلاق، خیل عظیم تحصیلکردگان رشته‌های «علوم انسانی» در «دانشگاه»های اسلامی را اضافه کرد که «آموزه»های خود را تحویل جهانیان می‌دهند!
ما به همه فعالین طیف انقلابی و ازادیخواه کمونیست میگوئیم که از تفرقه و پراکنده کاری دست بکشند و شعار کارگران متحد شوید و رنجبران متشکل شوید را از حد حرف به حیطه عمل بکشانند. خطاب ما به همه سوسیالیستهای رادیکال این است : رهنمایی کی توانی ای که خود ره را ندانی!! نمیتوانید خود در تفرقه و سکتارسیم دست و پا بزنید و بعد طبقه خویش را به اتحاد فرابخوانید.
آقای فرامرز بختیار در مصاحبه با رادیو امید،

به کثیرالملّه بودن ایران، و سیستم فدرالیزم (خودگردانی سنتی) که ایران در زمان قاجار با آن اداره می شد، اشاره کردند؛ که متاسفانه با روی کار آمدن رضاشاه، این سیستم برچیده شده، آسیمیلاسیون و یکسان سازی هویتی و زبانی در دستور کار حکومت قرار گرفت؛ که جمهوری اسلامی نیز این میراث شوم را دنبال کرده است و باعث تجمع قدرت و ثروت در مرکز شده است.
بنابر گزارش های منتشر شده، رامین حسین پناهی، زندانی سیاسی کرد که در اعتصاب غذای خشک به سر می‌برد امروز اعدام شده است. همزمان دو جوان دیگر کرد زانیار و لقمان مرادی نیز که از سال‌ها پیش در زندان بودند، اعدام شدند. برای نجات جان رامین حسین پناهی کارزار بزرگی به راه افتاده بود اما حاکمان جنایتکار جمهوری اسلامی بی توجه به این اعتراضات و درخواست ها برای هراس افکنی و انتقام جویی، رامین حسین پناهی، زانیار و لقمان مرادی را اعدام کردند.
طبق اخبار رسیده از آلبانی بدنبال تلاشهای خانواده های مجاهدین اسیر در فرقه برده داری رجوی، بویژه تلاشهای خانواده محمدی و انعکاس ظلمهای اعمال شده به سیمه محمدی و والدین او آقا و خانم محمدی که در تمامی رسانه ها و مطبوعات آلبانی و سایتهای مدافع حقوق بشری در جهان و ایران منعکس شد، بعلاوه انعکاس وسیع مصاحبه های جداشدگان بویژه جدا شدگان زن مجاهدی همچون خانم فرشته هدایتی و دیگرزنان جدا شده و در اعتراض به چنین وضعیتی جهت نشان دادن اختناق و زنجیر فکری و فیزیکی اعمال شده پنج زن دیگر فرار نموده اند