اخبار

دهکده جهانی. ناگفته های انقلاب بهمن

دهکده جهانی سه شنبه ۱ اسفند
در این برنامه همراه با فریدا صبا گفتگویی خواهیم داشت با هومن فخیمی در مورد ناگفته ها در مدارك سري آمريكا در رابطه با واپسين ماههاي سلطنت پهلوي، نقش برژينسكي، هايزر و ساليوان در شكل گيري وقايع و روحيه شاه در برخورد با موج انقلاب.

انتشار از: 

تفسیر خبر ایران فردا– سه شنبه ۱ اسفند

در نیمه نخست همراه با آقای مصطفی آزمایش از دراویش گنابادی و مدیر مرکز پاسداشت حقوق بشر در پاریس به خیابان پاسداران در تهران می رویم و مرور می کنیم آنچه را که در روزهای اخیر در این خیابان و در اطراف منزل آقای نورعلی تابنده قطب دراویش گنابادی گذشته است.
مشکل حکومت فقیه با دروایش ایران چیست؟
حمله با اتوبوس و خودروئی دیگر به افراد پلیس کار دراویش بوده است یا کار گزمه های حکومت
نظرآقای آزمایش در مورد اظهار نظر عطاالله مهاجرانی از پادوهای حکومت در لندن نیزکه دراویش گنابادی و داعش را یکی دانسته ؟

انتشار از: 
ترجمه و تلخیص: 
ترجمه رضا نافعی

مقامات ناتو اظهار داشتند که جیمز ماتیس وزیر دفاع امریکا در ماه ژانویه طی نامه ای خطاب به اعضای ناتو خواستار توافق اعضای ناتو با استقرار یک » فرماندهی دائمی» در عراق برای آموزش نیروهای مسلح این کشور شده است. امریکا مدعی است که هدفش از استقرار فرماندهی دائمی در عراق آنست که مطمئن شود نیروهای شکست خورده داعش دوباره باز نخواهند گشت.
احمد خاتمی امام جمعه تهران هم گفته است كه در روز وحدت ملت نباید چنین سخنانی گفته می‌شد که دشمن از آن بهره‌برداری کند. او با تأکید بر اینکه اصل ٥٩ قانون اساسی و همه‌پرسی برای جایی است که راهکار قانونی وجود نداشته باشد و زمانی که راهکار قانونی است همه باید ملزم به آن باشند، گفته است: «امیدوارم رئیس‌جمهور سخنان خود را اصلاح و دشمنان را مأیوس کند، چراکه روشن است این سخنان در مسیر وحدت نیست».
Unlike many Western news organisations, the anti-regime protests of last month show that the people of Iran are determined to have a democratic and secular regime instead the one run by Mullahs. However, a collection of facts is ignored or twisted by the Western mainstream media and the political class. One may presume the Western interests are at stake not to provide the public the real facts. This Western self-service behaviour engenders more propaganda for the Islamic regime.. .
درهوای سرد زمستانی، به دعوت کانون کنشگران دموکرات و سوسیالیست، بیش از صد و پنجاه شهروند ایرانی و آلمانی همراه با تشکل های زنان دگر وهم جنس گرای ایرانی در مرکز شهر گرد هم آمدیم
به گزارش بی بی سی ارتش اسرائیل در بیانیه‌ای اعلام کرده است به ۱۲ هدف، از جمله سه هدف مربوط به پدافند هوایی/ سوریه و چهار هدف مرتبط با سازوبرگ نظامی ایران در سوریه حمله کرده است.
سانا، خبرگزاری رسمی سوریه می‌گوید پدافند هوایی این کشور حمله اسرائیل را دفع کرده است.
اسرائیل سقوط یک جنگنده اف-۱۶ خود را تایید کرده است.
ramin-afshin-hossein-panahi
افشین و رامین حسین پناهی دو تن از زندانیان سیاسی محبوس در زندان مرکزی سنندج که نسبت برادری با یکدیگر دارند در اعتراض به صدور حکم اعدام برای رامین حسین پناهی توسط شعبه یکم دادگاه انقلاب سنندج با نگارش نامه‌ای به مسئولان زندان اعلام اعتصاب غذا کردند.
پس از گذشت ۶۸ روز از پلمب محل کسب شهروندان بهایی ساکن چابهار، تمامی ۸ مغازه این شهر فک پلمب شدند هر چند کماکان محل های کسب دیگری متعلق به شهروندان بهایی در سیستان و بلوچستان، همینطور سایر استان های کشور پلمب هستند.
دست در دست هم برای همبستگی و حمایت از خواست‌های دموکراتیک مردم معترض در ایران گرد هم آییم!