«صفحه شما»

دوستان و خوانندگان عزیز، امکان کامنتها واقعا به شما تعلق دارد. هدف ما ایجاد محیطی دوستانه برای تبادل نظر است. آزادانه نقد، نظر، خبر، تفسیر، تحلیل و... بنویسید اما خواهش می کنیم بدون نام بردن از اشخاص حقیقی و حقوقی در کمال امنیت برای خود و دیگران فضایی ایجاد نمائید که بدور از توهین و اتهام و جوسازی و مسموم کردن محیط تبادل نظر باشد. توجه داشته باشید کامنتهایی که این موارد را در نظر نگیرند، منتشر نخواهند شد.

لطفا اعتراض، انتقاد و پیشنهاد خود را به آدرس info@iranglobal.info ارسال کنید. از پاسخ به اعتراضات در کامنتها معذوریم.

دیدگاه‌ها

نام: 
بعید
نظر: 
بعید نیست جمهوری اسلامی برای اینکه سکولارها و گروه نوری علا را خراب کند، این گروه دوم یعنی دمکراسی خواهی و دوشوکی را وسط انداخته تا اختلاف بیندازد و ایجاد اغتشاش فکری کند. ایرانیان باید همیشه حواس شان به تجزیه طلبان باشد چون مدام آلت دست دشمن و آخوند میشوند.
نام: 
بهنام چنگائی
نظر: 
جناب سازاخ سلام؛
دوست گرامی! علاوه بر زلزله ی قره داغ و تبریز و...زلزله ی دیگری هم در بوشهر و بخش های جانبی آن نیز روی داده که می بایست در مورد آنها هم بطور کوتاه نوشته می شد که من شوربختانه ننوشته ام. حق با شماست و پوزش می خواهم.

اما بمن لطف کرده و دست از این فرهنگ کنایه آمیز : پان این و آن لطفا بردارید و بدانید که بی گمانم شما بخوبی می دانید: من شهروند جهانم! و هیچگاه گرایش ناسیونالیستی نداشته و ندارم و نخواهم داشت.

اما خوب است بدانید که من هم برای "آسیب دیدگان بوشهر" و هم "برای قربانیان زلزله ی قره داغ و تبریز سروده هائی در همدردی با آنها داشته ام که اینجا بخاطر: تبریز و اهر و... را برایتان می آورم!
نام: 
Anonymous
نظر: 
استاد لوايى عزيز8
با تشكر از قلم زيبا و رهنمودهاى شما
نام: 
Anonymous
نظر: 
لوائی گرامی لطفا این کلمات مذذب گونه تشیع گونه فارسی یا تعارفات با پشتوانه نادان شمردن مخاطب### اينجانب كه كوچكترين شاگرد مبانى آزربايجان مى باشم### را مثل دیگرانی که هر روز خود را سرباز صفر و فدائی صفر کیلومتر معرفی می کنند، حتی بعضی ها خود را جزو موجودات زیر خاکی معرفی می کنند ولی در عمل خود را دانشمند و استاد و عالم دهر می دانند بشمار نیاورید، آنی باشید که هستید، این مقالات با محتوا هستند که ارزش اجنتماعی یک نویسنده را بنمایش می گذارد تکرار مقاالات و تعویض تیتر مقاله، خواننده را از نویسنده دور می سازد
نام: 
مرادی
نظر: 
در خواندن قرآن تنها چیزی که لازم است تسلیم بودن است....تسلیم چیدمان کلمات بودن و حفظ مواضع کلمات و آیات است.
اگر در خواندن قرآن رعایت اتصال آیات هر سوره بشود و یا وجه ارتباط جستجو شود نه تنها به خرافات نمی رسیم بلکه آماده دریافت آنچه منطقی است میگردیم...با حالات خاصی که پیش بینی نمی کردیم مواجه خواهیم شد...قدرت عقلی و ذهنی ما گسترش پیدا میکند...
کاوش های ما در طبیعت همواره به نتیجه درست نمی رسند...با سعی و خطا پیش می رویم...در علوم طبیعی هم دنبال اتصال و ارتباط دریافتی ها و برداشت های خود هستیم...بعبارت دیگر روش رعایت اتصال و پیدا کردن ارتباط در طبیعت هم جاری و ساری است....
نام: 
الف
نظر : 
ایت الله خامنه ای سیاستمدار بسیارهوشمند،فوق العاده درسطح جهانی محسوب می شود؟ازمدیریت اجرایی بسیار دقیق وهوشمندانه برخوردهستند،
نام: 
رضا دولت ترکپور - آستارا
نظر: 
از مقاله قبلی شما میتوان نتیجه گیری کرد که ملت آزریابجان جنوبی قسمت اعظم راه استقلال را پیموده اند چون آنچیزی که از آن با نام اشتراکات فرهنگی و مذهبی بین ملت آدربایجان و ملت فارس از آن یاد میشود وجود خارجی ندارد.

1. چون ما در روز 7 آبان بجای روز کوروش روز آنا تومرس داریم. .

2. شیعه ما آذربایجانی ها شیعه علوی است و همانطور که علی با خلفای راشدین دوست بوده و به عمر در جنگ با فارسها مشورت داد و حتی نام سه پسرش را ابوبکر و عمر و عثمان گذاشت ما آذربایجانی ها این سه یار پیامبر را بسیار دوست میداریم در حالیکه شیعه فارسها از نوع شعوبی بوده که اساس را بر دشمنی با صحابه درجه یک پیامبر ( ابوبکر و عمر و عثمان) گذاشته است. به عبارتی ما آذربایجانی ها همانطور که برای شهادت
نام: 
کردستانی
نظر: 
سمن عزیز . زور سپاس
متاسفانه . . . . . . . یا ولی فقیه سکولارها در بین اپوزیسیون راه حل نیست بلکه به یک مشکل اساسی و خودمحور تبدیل شده است و عده ای هم را دور خودش جمع کرده است. این مشکل اساسی اپوزیسیون است.
راه حل چیست؟ من نمی دانم!
اما می دانم که ......خودـمحور بخشی از راه حل نیست. اینکه آقای دوشوکی در جلسه ایشان تشریف فرما شده اند. این مشکل خود آقای دوشوکی است و نه مشکل من و ماها. چون دوشوکی آدم تحصیلکرده و فهمیده ای است و خودش باید بهتر می دانست. حال چرا این اشتباه بزرگ را مرتکب شده بود و به جلسه آقای . . .. . . رفته بود. مشکل آقای دوشوکی است و نه مشکل ما. آدمی که دکترا و فوق لیسانس و و مدارک دانشگاهی دارد خودش باید بهتر بداند که مرتکب اینگونه خطاهای سیاسی نشود. حالا که شده مشکل خودش است و نه مشکل ما

نام: 
yaradiciliq
نظر: 
"" بحران خاورمیانه تازه وارد ابعاد جدید شده "" مهمترین دلیل دخالت روسیه در سوریه، نه تنها دسترسی به تارتوس است بلکه "" تبدیل روسیه به یک شریک مقتدر در تحولات خاورمیانه است، این یعنی‌، خاورمیانه، برای حل و فصل تناقضات، به جای آمریکا، از روسیه کمک بگیرد، با این طرفند استراتژیک، روسیه مقدمات کوتاه کردن نفوذ آمریکا در خاورمیانه را دنبال می‌کند، این یعنی‌ کمونیست‌های پ ک ک و شاخه سوری آنان در سوریه هیچ شانسی‌ ندارند. اینک باید دید چگونه تحولات لبنان مسیر جدید خاورمیانه هم اکنون بی‌ ثبات را، بی‌ ثبات تر خواهند کرد.
نام: 
سازاخ
نظر: 
بهنام جان ، خامنه ائی در رابطه با زلزله کردستان با اشاره به زلزله بم یادش رفت که به زلزله قره داغ هم اشاره ائی بکند، آیا مشابهت فراموشی خامنه ائی با فراموشی شما از زلزله قره داغ در این نوشته اتفاقی است، یا ناشی از پانیرانیسم مرزهای پر گهر و نا تنی شمردن آزربایجان جنوبی است؟
نام: 
Anonymous
نظر: 

در کامنتی که قبلا جناب تبریزی در مورد برادران "روستایی" از شکنجه گران تبریز که در این حکومت به مقام ژنرالی رسیده اند یکی از برادران ... کامنتی نوشته بود که بسیاری از فعالان آذربایجان از عامی تا باسواد آکادمیک بدان اعتقاد دارند. ایشان فرمودند"یک بازجوی تورک هرگز تورکهای آذربایجان را شکنجه نمیکند بلکه وظیفه او شکنجه دادن فارسها است" (نقل به مضمون)
در چند سال قبل هم رضا براهنی از قشر فرهیخته این فعالان در خصوص تظاهرات مربوط به کاریکاتور مانا نیستانی مقاله ای نوشتند که در آن اشاره کردند که سرکوب تظاهرات توسط ماموران غیر تورک بوده است!!!
در زمان انقلاب نیز شاه میگفت که تظاهر کنندگان از کشور دیگر آمده چون مردم ایران عاشق شاهنشاه هستند. آخوندها نیز تمام حرکات مردمی از جمله تظاهرات کوی دانشگاه در 18 تیر 78 و همچنین جنبش سبز مردم ایران را منتسب به آمریکا و انگلیس و اسرائیل
نام: 
جمال
نظر: 
از صفحەی فیسبوکی هیمن سیدی
سزار (تزار) در سوچی تکلیف همه را روشن کرد!

شنیده ها حاکی از این است که پوتین در نشست خود با اردوغان و روحانی هردو را شگفت زده کرده است: هم کردها به خودمختاری میرسند، هم بشار اسد از قدرت کنار میرود!

در این صورت یعنی هم تلاش شش ساله ایران برای حفظ اسد به باد میرود و هم تقلای چهار ساله ترکیه برای حذف کردها و انکار خودمختاری!

پوتین بر سیستمی غیرمتمرکز و شبه فدرال با مشارکت وسیع کردها و سایر گروههای زبانی و نژادی برای سوریه تاکید کرده و همزمان هشدار داده است نه تنها اسد که باید همه علویهای پیرامونش برای همیشه از قدرت دور باشند و سنیهای میانه رو و نیروهای لیبرال قدرت را به دست بگیرند.

اگر این اخبار تایید شوند باید گفت جشن و اعلام پیروزی سردار بازندگی عمرش به یک روز نمیرسد! شاید هم خبر داشت و خواست حداقل یک روز صفحه اول روزنامه های تهران را اشغال کند!

نام: 
لاابالی
نظر: 
ترک به ترکستان !
ایران فقط وطن اقوام اصیل ایرانی ؛ با هژمونی فرهنکی و زبان پارسی است.
نام: 
استخانلو
نظر: 
جناب تبریزی -
این حرفها را قبل از شما ،دهها گروه دیکر قبلا زده بودند. تمام حرفهای مکتب فرانکفورت از 80 سال پیش ،در این مورد است. مارکسیتسهای به اصطلاح امریکایی . اویرو مارکسیسم یعنی اروپایی ها. تروتسکیست ها. و قس علیهذا. حتی لنین و استالین و مائو هم میگفتند مارکس حرف آخر را نزده و نظراتش سوره و آیه مقدس نیستند. هر مارکسیست یا کودن چپی میگوید مارکسیسم را باید با شرایط خاص هر کشوری وفق داد.
از اینکه استالینیست های روس کوشیدند مارکسیسم را ابزار و تئوری سیاست خارجی خود کنند. اشتباه بزرگی یود و 50 سال ضرر آن ادامه خواهد داشت.
مارمسیم چنان جنبه عای علمی در علوم اجتماعی دارد که اکنون بعد از پایان جنگ سرد نه تنها در مراکز علمی و دانشگاهای غرب از آن برای تحلیل جهان کلوبال استفاده میشود، حتی در ایران ، استادان هایدگری و نیچه ای فلسفه ،همه با اسم مارکس لاس میزنند و ژست های روشنفکری میدهند و مثل
نام: 
سازاخ
نظر: 
پیروز جان از اینکه از نوشته های من در دفاع از حقوق خانمها برداشت سکسیستی فرموده ائید و راه سالم مباحثه جدی را بسوی شهر نو کج کردید، بدانجهت من در این کامنت سعی کردم دست به عصا و با احتیاط تمام از عقاید خود دفاع کنم، چون من فرهنگ هوچیگری را خیلی خوب‎ می شناسم و تاثیرات مخرب آنرا، و همچنین فرهنگ تملق و مداحی و چاپلوسی و تعارفات جعلی آنچنانی را هم خیلی خوب می شناسم، آیا وانمود کردن به عدم درک از کامنت من، خود نماینگر صداقت و ماهیت و نهوه برخورد شماست؟
نام: 
yaradiciliq
نظر: 
""" جناب تبریزی سره نویس و ابهام پیرامون ( لغت فرآوری ) """ اگر "" تولید همان فرآوری "" در زبان دری شما باشد پس تکلیف مابقی لغات را برای من روشن کنید. در عربی‌ "" تولید، مولد، تولد، ولید "" فکر کنم از یک بن مشتق شده باشند. اگر من قصد گفتن به فرض "" بخش مهم و (مولد ) کشاورزی "" را داشته باشم، در اینجا با استفاده از " فرآوری " چگونه کلمه جایگزین برای " مولد " بسازم؟ اهورا مزدا پشتیبان شما و فرهنگستان زبان فارسی‌ / دری باشد. .... آیا "" تولید محصولات کشاورزی "" می‌‌شود >> "" فرآوری کشاورزی ؟ """
نام: 
تبریزی
نظر: 
مارکسیسم کهن و کلاسیک پر از کاستی های ریز و درشت است و این که از دل واژگانی مانند سوسیالیسم و کمونیسم بدترین چهره سرمایه داری یا همان سرمایه داری دولتی در شوروی پدیدار شد برای کاستی هائی بود که مارکسیسم کهن و کلاسیک داشت، بدون ویرایش مارکسیسم و بدون داشتن دیدگاه هائی نوین و هماهنگ با آن چه که در جهان انسان ها می گذرد رسیدن به کمونیسم ناشدنی است و فرجام کار رسیدن به سرمایه داری دولتی مانند شوروی است! کمونیسم چیست؟ پاسخ: بهره برداری مشترک و برابر مردم یک سرزمین از دارائی های آن سرزمین کمونیسم است! و رسیدن به کمونیسم با مارکسیسم کهن و کلاسیک ناشدنی است! از این روی مارکسیسم نیاز به بازنگری و ویرایش بنیادین دارد! و کسانی که خواهان پیاده شدن کمونیسم در سرتاسر جهان هستند به جای ترس از برچسب هائی مانند (رویزیونیست) باید برای ویرایش و بازبینی مارکسیسم کهن و کلاسیک بکوشند!
نام: 
میشه
نظر: 
میشه بگی منظورت از ایننوشته چیست ؟
معمولا عنوان مقاله باید موضوع نوشته را بیان کند.
بعضی از شماها چه مسائلی را برای خودتان مهم میکنید؟ لا الله اله لاللا.
این نوشته رابطه ای با فرهنگ و بیوگرافی یهودی دارد یا غربزده هایی که چند هفته ساکن فرنگ شده اندو حالا میخواهند برای دیگران همه چیز را توضیخ دهند.
کلمات بوی زبان عبری میدهند.
این مراسم ولنتاین چرا شما را این چنین افسون میکند ؟ !
نام: 
سمن
نظر: 
من هم با ژوان کاملا موافق هستم. دکتر دوشوکی بهتر است متانت و بردباری حرفه ای خودش را با سکوتی معنادار و پشیزی ارزش نگذاشتن به این اطلاعیه . . . .و شرکاء، به هموطنان نشان دهد. در سایت گویا که امکان رای دادن مثبت و منفی است، اکثر هموطنان رای منفی یا امتیاز منفی داده اند. در فضای مجازی هم این اطلاعیه را کودکانه و شخصی خوانده اند. سوال اینجاست که این همه عصبیت و تکفیر دیگران و تهمت زدن به مخالفان سیاسی از کجا ریشه گرفته است. انسان هر چقدر پیرتر می شود عصبی تر می شود.

نام: 
lachin
نظر: 
دوستان.... کارل مارکس بهترین تشخیص دهنده بیماری های جامعه است ولی نسخه و دوائی که برای این بیماری ها می نویسد اشتباه و (( بی اثر )) است......
چرچیل می گوید.....(( من هم میدانم حکومت از نوع پارلمانی « دموکراسی پارلمانی » که ما داریم, از بدترین نوع حکومت هاست, ولی بهتر از این را تا بحال ندیده ایم )).....بهترین را را برایتان آرزومندم.
نام: 
سازاخ
نظر: 
جناب تبریزی ، ارامنه بارنوا در تبریز و کردهای مهاجر که در تبریز متولد شدند که این ناشی از مهمانوازی تبریزیها هست و آنها زبان ترکی را بهتر از ما تبریزیها یاد گرفته اند، متاسفانه امروز شمشیر از رو بسته و بر علیه ملتی که به آنها پناه داده آب و نان داده شمشیر می کشند، در هر حال ما شما ها را می بخشیم و به حساب کم ظرفیتی شماها می گذاریم. در لینک زیر آزربایجانیهای زلزله ندیده را می توانید تماشا کنید.
https://youtu.be/SvP9mo2rZt8
نام: 
سازاخ
نظر: 
آقای ایجادی متاسفانه زبان شیرینتر از قند و عسل فارسی بعنوان زبان قتاله در ایران، فاقد لغات فلسفی است با عاریت گرفتن از زبان عربی شاید بتوان مقوله هائی مثل جبر و اختیار و ضرورت را توضیح داد، ولی با زبانفارسی غیر ممکن است، اگر فارسزبانان زبان عربی را بعنوان زبان علمی قبول کنند می توانند وارد فلسفه بشوند، البته زبانهای انگلیسی و آلمانی و فرانسوی را هم می توانند انتخاب کنند ولی زبانفارسی مطلقا قادر به تبیین علوم فلسفی نیست ، بی جهت خودتان را خسته نفرمائید
نام: 
ژوان
نظر: 
شبکه سکولار دمکرات ....خودش را با این اعلامیه ضایع کرد. حمله کردن به یک رسانه بخاط مسائل شخصی و خصومت های شخصی بسیار کار غیر سیاسی و بدی است. حمله کردن به رقبای خود که بعضی از آنها در جلسه ...هم بودند کار بدتری است.ملیت های ایران را ستون 5 دشمن و ضد ایرانی خواندن کار بسیار بدتر از بد است. ......به کجا چنین شتابان.؟
پیغام من هم به آقای دوشوکی این است که جواب .... خاموشی است. خودتان را با جواب دادن ضایع نکنید. این تهمت ها و فحاشی ها.... ارزش جواب دادن ندارد. جایگاه و اعتبار خودت را حفظ کن. وارد گودال لجن برای کشتی گیری .....نشو. در پایان هردوی شما لجنی خواهد شد. این اعلامیه لجن پراکنی اصلا ارزش جواب دادن ندارد. بعنوان یک کرد ایرانی برای آقای ....ضد کرد و ضد بلوچ و صادرکنندگان این اعلامیه بسیار متاسفم.

نام: 
ژوان
نظر: 

اندیشه ایرانی یک اندیشه خودمحور وخودبزرگ بینی است و بس
نام: 
من
نظر: 
من فوری یک کمنت گذاشتم و پرسیدم چرا حالا و دیر؟ و پرسیدم گزارشگر کیست ؟ نقش دوشوکی در درج آن گزارش در این سایت چیست ؟
بعضی از این دوستان اتنیک ها و خلق ها از هر کوششی فروگرار نیستند برای اینکه به جنبش سراسری مردم ایران آسیب بزنند و ایجاد اغتشاش فکری کنند.