«صفحه شما»

دوستان و خوانندگان عزیز، امکان کامنتها واقعا به شما تعلق دارد. هدف ما ایجاد محیطی دوستانه برای تبادل نظر است. آزادانه نقد، نظر، خبر، تفسیر، تحلیل و... بنویسید اما خواهش می کنیم بدون نام بردن از اشخاص حقیقی و حقوقی در کمال امنیت برای خود و دیگران فضایی ایجاد نمائید که بدور از توهین و اتهام و جوسازی و مسموم کردن محیط تبادل نظر باشد. توجه داشته باشید کامنتهایی که این موارد را در نظر نگیرند، منتشر نخواهند شد.
شما می‌توانید با فرستادن ایمیل به آدرس سایت info@iranglobal.info به عنوان کامنت نویس نام‌نویسی کنید و با گرفتن کد سایت، کامنتهای خود را مستقیما در زیر مطالب و یا در صفحه شما قرار دهید. امتیازِ گرفتن کد این است که با آنلاین شدن در سایت و نوشتن کامنت، نظر شما بلافاصله و مستقیما منتشر می‌شود.
نام می‌تواند مستعار باشد. واقعی یا مستعار بودن نام در ایمیل نیز اختیاریست. به این ترتیب اطلاعات کسانی که مایل به افشای نام و هویتشان نیستند، برای ما نیز نامعلوم خواهد بود.
لطفا اعتراض، انتقاد و پیشنهاد خود را به آدرس info@iranglobal.info ارسال کنید. از پاسخ به اعتراضات در کامنتها معذوریم.

دیدگاه‌ها

 

نام: 
سازاخ
نظر : 
متاسفانه راحت طلبی انسانها برای کمتر فکر کردن و بیشتر نظر دادن، عمولا راحت ترین راه را برای گرفتن نتیجه نهائی انتخاب می کنند، و بلا فاصله با دسته بندی کردن انتزاعی و انتگرالی انسانها و ریاضیات نگری در مورد آنها قضاوت می کند، مثلا: ۱ - ای بابا ولش کن این هم که مذهبیه ۲ - این هم که چپیه ۳ - این هم که تجزیه طلبه، ۴ - این هم که شاه دوسته ۵ - این هم که لیبراله٫ ۶ - این هم که تا دیروز فلان فلان بود، و یا فلان حرف را در مورد فلان مطلب زده، کلا بابا ولش کن، یک اشتباه لپی در گذشته می شود تاریخ انسان شناسی و شناخت از افراد و انسانها!!!، این نوع دیدگاهها اگر به حاکمیت برسند روزانه هزاران نفر را با افکار انتگرالی راهی زندان می کنند.
ولی نباید فراموش کرد که همه انسانها بی همتا هستند و یک گانگی انسانها را نباید فراموش کرد، انسانها را نمی شود همانند هیتلر دسته بندی کرد، برای اینکه حقوق انسانی
نام: 
peerooz
نظر : 
جناب توکلی,
احتمالا درست میفرمائید که من "بر اساس يك ذهنيت از پيش كليشه شده, سخنان بي ربط" میگویم و چنین سخنانی از من هم "بعید" نیست ولی تجربه زندگی "یک ذهنیت از پیش کلیشه شده" به وجود میآورد. شاید آسمان اروپایی که شما در آن زندگی میکنید رنگ دیگری باشد ولی آسمان اینجا و بسیار نقاط دیگر جهان به آن صافی و شفافی نیست. در اینجا در سی چهل سال اخیر "هرچه آمد سال نو گفتیم دریغ از پارسال" تا آنجا که سر انجام مساله بر سر انتخاب هیلری و دونالد شد؛ نیمی از جمعیت عطای دموکراسی را به لقایش بخشیدند و در خانه نشستند. و این ها همان وارثان فرهنگی "منشور کبیر ( Magna Carta)" میباشند.
این ملت "استثنایی", سیاست زر و زور را نه تنها در اینجا بلکه به تمام دنیا اشاعه داده و "سبک باران ساحل های" اروپا نه تنها حتی جرات نه گفتن به تحریم ها را ندارند بلکه برای توسعه دموکراسی! و آزادی! در دنیا به قدر وسع
نام: 
عرب و اهواز
نظر: 
چهرههای انسانهای نظامی و عیر نظامی، زن و مرد، در مراسم رژه اهواز نشان میدهد؛ که 80 درصد از تماشاچیان و رژه روندگان و نیروهای انتظامی از خود عربهای خوزستان هستند .
منظور از این نکته آنست که رژیم آخوندی توانسته بخش مهم قوم عرب را با پول و شغل و پست و مسئولیت و دین ، طرفدار خود نماید و این خلاف ادعای دروغهای تجزیه طلبان مقیم خارج است که در این سایت میگفتند ؛ فارسها در مناطق عرب نشین، حاکم هستند.
هر ایرانی که چند سالی در خوزستان زندگی کرده باشد، میتواند این گونه چهرهها و طرز لباس پوشیدن زنان و جوانان را تشخیص دهد.
منظور اینکه دولت حاکم توانسته با پول نفت و مذهب شیعه اثناعشری خود، مردم عرب زبان یا عرب تبار ، را وارد سیستم ارتجاعی فاشیستی خود نماید.
پس سازماندهی و اعتراض و مبارزه ، باید بر اساس مبارزه طبقاتی، صنفی، اقتصادی و روشنگری سیاسی فرهنگی باشد و نه بر اساس نژادی و قومی.
عنوان مقاله: 
ایران بازار دزدان مسلمان
نام: 
داور
نظر: 
حمله نظامی به رژه نظامی در خوزستان هر چند محکوم اما پاسخ مناسب به گروهای تروریستی و تجزیه طلب نیست .
اگر نظام اسلامی ودیگر نظام های پس از نظام کنونی علاقه به سرنوشت خود وکشور دارند باید که به دنبال راه حل مناسب برای زندگی مردم در همه جای ایران باشند. تنها حمله نظامی ضربه نمیزند بلکه حمله اقتصادی ودزدی های کلان بنیاد کشور را از هم متلاشی میکند .آخرین حمله مالی دزدی چندین ملیاردی وفرار سارق بی وجدان نفت دزد به گرجستان است که اگانه نام آن دزد بی وجدان را افشا نمی‌کنند.
واقعیت تلخ این آست که شارعان دین اسلام ذره ای شرافت ملی انسانی و ایرانی ندارند .از خمینی تا رجوی همه برای کسب قدرت و دین اسلام گشتند وگشته میشوند .هیچ فرقی بین حمله موشکی وحمله به رژه نظامی نیست .از آغاز اسلام تا کنون جنگ وترور ودروغ وریا و اختلاس وغارت تنها کارنامه خونین اسلام است . تف بر اسلام شما باد .
نام: 
کیانوش توکلی
نظر : 
جناب پيروز ،از شما بعيد است كه سخنان بي ربط بگويي ،گويا اين بار نخوانده و نشنيده و بر اساس يك ذهنيت از پيش كليشه شده پاسخ گفته اي ،بنظر من مطالب جالبي داره ،اگه گوش بدي
نام: 
سازاخ
نظر: 
با کشتن مگس نسل مگس منقرض نمی شود، چون شرایط گندی فراهم است که به مگس امکان زاد و ولد بیشتر را می دهد، فقر، کارتون خوابی و گورخوابی از یک طرف و درآمد نفت مفت ملتهای عرب الحواز به رژیم اجازه استخدام هر چه بیشتر نیروی سرکوبگر را از بین کسانی که به نان شب محتاجند را می دهد، آگاه کردن ملت عرب به منافع خود ضروری تر از ترور است، و خوشبختانه به همت کشورهای مترقی جهان و بعد از کاهش خرید نفت از ایران، و عاجز شدن رژیم به تامین هزینه سرکوب، راه را برای اعتراض مدنی ملت عرب و دیگر ملل تحت ستم برا فراهم خواهد کرد، و دست رژیم را در اعدام مردم به بهانه مبارزه با تروریست را قطع خواهد کرد.
عنوان مقاله: 
زمین لرزه
نام: 
سوگل ساروی
نظر: 
در ساعت 2.04 همین روز زمین لرزه ای با همین قدرت و تقریبا در همین عمق در شمال جویبار از توابع بابلسر رخ داد.
عنوان مقاله: 
به عمد قبول نمیکند ونخواهد کرد
نام: 
یاشار تورک اوغلو
نظر: 
اگر ۶۵ میلیون ملل غیر فارس ایران چند سال به جای خود دهها سال هم هی وهی تلاش کند از راه مدنی یک نفر از قوم حاکم ۲۵ میلیونی فارس را قانع کند که بیایید تمام ما از قانون برابر بر خوردار شویم .اگر زبان تو رسمی است زبان من هم رسمی شد .اگر فرهنگ تو تبلیغ میشود فرهنگ من هم تبلیغ شود .اگر تاریخ تو گنکاش میشود تاریخ من هم گنکاش شود.اگر توخودت را مشناسانی من هم خودم را بشناسانم ‌.اگر اقتصاد خودت را داری من هم اقتصاد خودم را داشته باشم اگر ارتش دولت مجلس داری من هم داشته باشم .وخلاصه شهروند برابر باشیم ....نخواهد توانست قانع کند .البته خودش اگر شرایط ملل ترک کرد لر عرب بلوچ ترکمن قشقایی کرد کرمانجی ترک افشار گیلک .را داشته باشد همه اینها را خواهد خواست .هیچ وقت وهیچ وقت حتی یک نفر از قوم حاکم به عمد وبه عمد وبه عمد قبول نخواهد کرد.یعنی به فدرالیسم که ضامن همه اینهاست تن نخواهد داد..از طرفی کشت کشتار و
نام: 
peerooz
نظر : 
چون این سؤالات خطاب به فرد مشخصی نیست, ظاهرا "هر ننه قمری" می تواند پاسخ دهد. تعداد سؤالات به قدری زیاد است که پاسخ منطقی به آن ها مشکل میباشد. بهر حال بنظر من جناب علیرضا اردبیلی هنوز در دوران انقلاب کبیر فرانسه زندگی میکنند و از تحولات و پیشرفت های! اخیر بی خبرند.

میپرسند " پس اگر هم در دموكراسيها و هم در ديكتاتوريها، انحصار اعمال خشونت با دولت است، فرق دموكراسي و ديكتاتوري از اين جهت در چيست؟". از عمر دموکراسی چند صد سالی میگذرد و چون "هرچه می پژمرد از [عمر] دراز", آنچه از آن باقی مانده موجود نحیفی ست که - شاید در اروپا - آخرین نفس ها را میکشد.

به علاوه ایشان نمی دانند که با فلسفه نمی شود زندگی کرد و قیمه نه با "ق" است و نه با "غ". در اصل تنازع بقا - اگر پول نتواند "مشکل" دموکراسی را حل کند - هرکس سلاح قوی تری دارد احتمالا پیروز خواهد شد. به عنوان نمونه دولت آمریکا که نتوانسته
عنوان مقاله: 
با ناسیونالیسم راه به جایی نمی‌بریم, گفتگوی روزنامه اعتماد با ناصر فکوه
نام: 
yaradiciliq
نظر: 
...۱- عربستان ۱۰ ده بیلیون دولار قرارداد سرمایگزاری با پاکستان بست. ۲- روسیه و ترکیه، پیرامون ادیلیب، با کنار گذاشتن رژیم فارس - محور ایران، به تفاهماتی رسیدند. ۳- عربستان و روسیه، با تولید انبوه نفت، جای خالی‌ نفت رژیم فارس - محور ایران را پر کردند. بعضی‌ کارشناسان پیش بینی‌ میکنند در دو ۲ هفتهٔ آینده، ارزش هر دولار در ایران، از مرز ۲۵ هزار خواهد گذشت، در حالیکه نزدیک به ۱۵ میلیون ایرانی، چمدان‌های خود را برای فرار از جهنم فارسستان بسته ا‌ند، کسی‌ نمی‌‌داند کی‌ به این ۱۵ میلیون نفر، اجازه اقامت خواهد داد. ۲ سال پیش پیش بینی‌ کردم هیچ لوله نفت و گازی، از فارسستان، به سوی ( غرب - عراق ) و بسوی شرق ( پاکستان ) احداث نخواهد شد. ناسیونالیسم فارسی‌، مانند زبان فارسی‌، یکی‌ از عقیم‌ترین ناسیونالیزم‌های دن
عنوان مقاله: 
اگر ردپایی از عربستان و امارات متحده عربی در حمله اهواز پیدا شود!
نام: 
مهین ایرانی
نظر: 
یقینا نظام حاکم بر کشور عربستان سعودی از این درک حداقل برخوردار است که کشوری که در حل اختلافات با حوثی های یمن دچار مشکلات بزرگی است قطعا خود را درگیر جنگ بزرگتر نخواهد کرد. بزرگترین متضرر چنین جنگ فرضی کشور عربستان و مردم ایران خواهند بود و بزرگترین منتفعین آن حکومت جمهوری اسلامی و تولید کنندگان تسلیحات در آمریکا. فرضیه و طرح جنگ ایران و عربستان بیش از یک سال پیش در تمام ایران و بین همه مردم مطرح گردید و یک ایدۀ لو رفته و طرح سوخته است. این تفسیر حتی فاقد کوچکترین مبانی و استدلال های قابل اتکا است و نه بدرد مردم ایران بلکه مناسب همان گروههای طراح است. مردم ایران از چنین طراحی هایی فراتر رفته اند. لطفا نسبت به انتخاب مطالب، ظرفیت مردم ایران را واقعی تر ارزیابی نمایید.
نام: 
Anonymous
نظر: 
آقای توکلی یک لایو با آقای لوایی در مورد مسائل روز بذار. مطالب او در بالاترین ترکونده.
https://www.balatarin.com/permlink/2018/9/21/4928461
در مورد این مطلب از او سئوال کن
مرسی
عنوان مقاله: 
نظر
نام: 
جمال
نظر: 
دوبارە بە پیروز ،، شما عجب آدمی هستید بە شما چە ربطی دارد کە مردمان یک کشور با استقلال خوشبخت میشوند یا نمیشوند این امر را وا گذار کنید بە خود این ملتها و مردم شما کە وکیل آنها نیستید توصیە میکنید با استقلال خوشبخت نمیشوند
مگر مردم ایران خیلی خوشبختند شما از تمامیت آن دفاع میکنید ؟ شما گفتید کوردستان هیچ وقت کشور نبودە بنا بر استدلال شما هر ملتی کە قبلأ کشور نبودە نمیتواند و حق ندارد کشور مستقل شود من هم برایت گفتم عرض 50 سال 152 کشور تازە مستقل داریم کە قبل از آن هیچ وقت کشور نبودند .. امر اینکە خوشبخت میشوند یا نمیشوند لهجەهای متفاوت دارند یا ندارند نە امر شماست نە بە شما مربوط است شما مثل یک آزادیخواه میتواند از آنها دفاع کنید یا مثل یک فاشیست در مقابل آنها بە ایستید شما راه دوم را انتخاب کردید دیگە چرا متە بە خشاش میزنی ؟؟
نام: 
peerooz
نظر: 
جناب وضعی,
ممکن است خدای نکرده مراجعین به ایران گلوبال کودن باشند ولی آنقدر احمق نیستند که باور کنند " همکاری ایران ، حزب الله لبنان و شبکه القاعده در حمله به برج های مرکز تجارت جهانی در نیویورک در 11 سپتامبر نیز کاملا مشهود است......."؛ هر بی خبری تا کنون خبر دار شده است که قطعا اکثر مهاجمین حمله به برج های دو قلو شهر وند عربستان سعودی بودند.
و یا اینکه " حوادث فراوانی در همکاری میان ایران و القاعده و حزب الله می توان یافت."؛ القاعده از زمان حمله شوروی به افغانستان تا کنون مخلوق عربستان و آمریکا و دشمن ایران بوده است.

و بزرگداشت بدون تفسیر بیانیه یک گروه تروریستی که عده کثیری سرباز وظیفه مفلوک و افراد غیر نظامی بی گناه را به خاک و خون کشیده اند, در مقاله بلند بالایی با عنوان "از احواز تا نیویورک؛ فرار به جلوی جمهوری اسلامی" به چه منظوری ست؟

اگر این گروه حقایق مسلمی را که هر
عنوان مقاله: 
تاتوهم هست،تعدادی شعارخواهندداد.
نام: 
ع.ب.تورک اوغلی
نظر: 
سالام ـ من گفتگوی جناب جمال وآقاپیروزرادنبال میکنم،
درزمانیکه دنیا ثانیه ایی درتمام زمینه هاراه ترقی،پیشرفت در
تمام زمینه هاراطی میکنند،ملت های جهان سوم و توهم زده
بجای اینکه ازایجادقوانین پیشرفته برای حقوق انسانها حرفی زنند
ازشعرخوانی دست برنمی دارند،
چندروزپیش بحثی بود،که یکی گفت ،ماسعدی،حافظ،خیام،مولوی داریم،
چندنفری قبل ازآن ازگرانی،ازجیب هم زنی،بقال،یدکی فروش،
مکانیک،وغیرحرف میزدند،
من گفتم صدسال است،تعدادی هی شعاراین شعراونویسندگان
رامیدهند،بس این آموزش این ادیبان چی شد؟
چرااین مردم فرهنگ واصول اخلاقی راازاین افراد وازشعرهایش
چیزهایی یادنگرفته اند،
چراجیب هم رامیزنند؟چراهمدیگربیچاره میکنند؟ ووو،،،
جناب پیروز،گیرم که افغانستان،پاکستان،آزربایجان،تورکیه،عراق رادادند،به ایران.
خوب چه گلی میخواهید،سراین مردم بزنید؟باکدام قانون ؟باکدام ادبیات؟باکدام اصول؟میخواهید،حکومت کنید
نام: 
peerooz
نظر: 
پاسخ مجدد به کامنت جمال در "صفحه شما".

جناب جمالء
ایجاد "... کشورهای مستقل عضو سازمان ملل با پرچم و هویت خود....." نه تنها دلیل خوشبختی آنها نمی شود بلکه اگر اهالی این کشور ها بر خود پرستی و کوتاه فکری خود غلبه می کردند سرنوشت های بسیار بهتری می داشتند. سودان جنوبی پس از "استقلال" دچار همان فلاکت قبلی ست و این نتیجه کوتاه فکری شمالی ها و جنوبی هاست. اگر هندو ها و مسلمانان صاحب گذشت و بزرگواری بودند امروز کشور هند مرکب از هند و پاکستان و بنگلادش, قدرتی جهانی در ردیف آمریکا و چین و شاید بالاتر هم می بود. یا مثلا شبه الجزیره عربستان با ۸ -۷ کشور "مستقل!". عزیز من, کوچک شدن کسی را بزرگ و قوی نمی کند؛ دفع تبعیض و منیت و خود خواهی و حرص و تمامیت طلبی, کلید سعادت "ملت" هاست که بزرگان ما قرن ها آن را توصیه کرده اند و متاسفانه ما بر عکس آن کرده ایم. اگر بشر خواهان سعادت است "ملت ها" باید
عنوان مقاله: 
از اخواز تا عربستان سعودی و نیویورک و جا های دیگه
نام: 
پرواز
نظر: 
جنبش اخواز دموکراتیک هم هست؟ بابا ایول! مست و ملنگ و ناز و خوردنی هم حتما هست دیگه! معنی دموکراتیک را فهمیدیم. بعد ازین باید به مستبد ها رو آورد.
عنوان مقاله: 
نظر
نام: 
جمال
نظر: 
اینگونە کە معلوم است جواب یک کامنت من را بە پیروز مسئولین سایت باز سانسور کردند من لزومی بە جواب دادن شما ندیدم جناب پیروز هر چند مسئولین سایت میبایست متوجە تحقیر و کلمات توهین آمیز پیروز نیز میشدند در هر صورت نمیبایست این سوأل شما بی جواب بماند
جناب پیروز 50 سال پیش تعداد کشورهای مستقل عضو سازمان ملل متحد تقریبأ 50 کشور بود امروزە با گذشت 50 سال تعداد این کشورهای مستقل عضو سازمان ملل با پرچم و هویت خود در این مجمع جهانی بە 202 کشور رسیدە یعنی در عرض 50 سال 152 کشور تازە بە جرگەی کشورهای تازە مستقل شدە کە هیچ وقت قبلأ هم کشور مستقلی نبودند اضافە شدە برای نمنە فقط بریتان میگویم ، تیمور شرقی ، سودان جنوبی ، بنگلادش ، آذربایجان ، ارمنستان ، ووو مبینید شرط داشتن کشور مستقل این نیست کە در عهد دایناسور نیز کشور مستقلی بودە باشد جدای از این کوردستان کشور مستقلی نیز بودە در تاریخ همین
عنوان مقاله: 
خشونت محکوماست
نام: 
یاشار تورک اوغلو
نظر: 
خشونت وکشتار از هر کس از هر باند از هر گروه از هر دولت ان هم از نوع عمومی ودیمیش وتبلیغ ان هم محکوم است. فقط رودرویی مدنی
نام: 
مرادی
نظر: 
آقای ایجادی ابتدا باید مجدانه قرآن را از فرق شیعی و سنی جدا بدانند...باور کنند و یا حداقل احتمال بدهند که فرق اسلامی بدرجات بوسیله اشخاصی کم دقت و یا فریب خورده و فریبکار و با حمایت افراد قدرت طلب و مفسد و منافق ایجاد شده اند و با لعاب آیات قرآن فرقه خود را صاحب حق میدانند...
عنوان مقاله: 
بیاییدبه حقوق هم احترام گذاشته وآنرابرسمیت شناسیم.
نام: 
ع.ب.تورک اوغلی
نظر: 
سالام ـ بیایید،به حقوق هم احترام گذاشته وحقوق هم رابرسمیت شناسیم.
آقایانیکه ادعای روشنفکری میکنید،آقایانیکه ادعای لیدری، انسانیت،مردم داری،چپ،سوسیالیسم،ملی گرایی،وو،،،کرده گوش دنیاراکر کرده اید،
بیایید،منطقی،علمی،عقلانی واردمیدان شده ،دست ازخوابیدن درآغوش روس،چین،فرانسه،انگلیس،بلندپروازی،توهم برادرید.
آزادی بیان ودموکراسی بدون آزادی زبان عملی نیست،
در رقابت سالم است که باید زبانهای زنده وپویاخودرا نشان دهد.
هزینه وخرج پول های بیت المال برای یک زبان و درزندان نگهداشتن دیگرزبانها هیچ ارمغانی برای ملت وکشورودنیا نخواهدآورد.
آزادی ازلوله تفنگ هیچ وقت بیرون نخواهدآمد.باسربازکشی، باترور،بازندان،باتبعیدپیشرفتی دردنیا نخواهیم داشت.
ترساندن مردم ازتجزیه ازتفرقه ،ازجنگ داخلی نیزشمارا مقتدر نکرده وایمن نخواهدکرد.
عنوان مقاله: 
راهی جز انقلاب نیست!, هاشم خواستار
نام: 
yaradiciliq
نظر: 
"" راهی‌ جز رجوع به جوامعی با روحیه بالای کار آفرینی نیست "" هر دو رژیم فارس - محور شاه و شیخ، به کار آفرینی اعلان جنگ دادند، پشتوانه این سیاست، عایدات مفت نفت بود، ایران و فارسستان هیچ آینده‌ای ندارد، در خاورمیانه، تنها جوامع تورک، دارای بیشترین میزان روحیه کار آفرینی هستند، ترکیه و آزربایجان، به عنوان دو کشور با اکثریت سنی - شیعه، دولت سکولار، بدون مراکز دینی قًم، مکّه، مدینه میتوانند به اولگوی خاورمیانه تبدیل شوند، بزرگترین کارافرین تاریخ بشر، " مخترع ماشین " بود، این صنعت امروز در ابعاد " لاستیک سازی، شیشه سازی، چرم، الکترونیک، مکانیک، آلومینیوم، طراحی‌ " و غیره میلیون‌ها انسان را در سرتاسر تاریخ، صاحب مشاغل کرده است. بزرگررین دشمن "" کار آفرینی "" در جوامع " آخوند ها، کمونیست ها، آنار شیست ها ,جامعه شناس‌ها و شاعران "" بوده ا‌ند.
عنوان مقاله: 
در انتظار ضربه نظام شویم
نام: 
پرویز
نظر: 
بدون هیچ اما واگر این حمله تروریستی را باید محکوم کرد .همین چندی پیش بود که در سایت ایران گلوبال حمله نظامی به ارکان های نظام وعده داده شده بود و انتشار آن نوشتار از سوی آقای یوسف بنی طرف بود .
این گونه حملات تروریستی کمکی به گسترش آزادی و حکومت قانون در ایران نخواهد کرد و نظام فاسد اسلامی را به سوی خشونت بیشتر خواهد کشاند .
این اقدام تروریستی که ریشه در سیاهگل دارد فقط در خدمت جریانات بیگانه پرست و خود نظام و گروهای تروریستی وتمامیت خواه و ایجاد آشوب در ایران است.از اینکه روزی ایران سوریه ویمن شود باید به شدت پرهیز کرد چرا که هیچ جریانی توان برقراری امنیت را نخواهد داشت و این بسود
مردم ایران نخواهد بود . اجازه ندهیم جریان هایی عامل دولت بیگانه شوند .
نام: 
peerooz
نظر: 
پاسخ به کامنت جمال در "صفحه شما".

جناب جمال, ممکن است لطفا آخرین باری که ملت "کورد" یک دولت مستقل واحد تشکیل داده بود را ذکر و توضیح بفرمائید؟ آیا همه کشور هائ عربی و ترکی و انگلیسی همزبان و هم مذهب صاحب یک دولت و یک پرچم اند؟ آیا قرن ها تاریخ و علایق مشترک سهمی در "ملت" شدن ندارند؟ کردی که قرن ها نزدیک مدیترانه زندگی کرده و با عرب زبان و ترک ترک زبان سر و کار داشته چه چیزی مشترکی با کردی دارد که مجاور فارس بوده و قرن ها با آنها رابطه و خویشی و مراودت داشته است؟ آیا جز "کوهی بودن" وجه مشترکی بین "ملت کرد شما" با زبان ها و فرهنگ های متفاوت وجود دارد؟ به فرض آنکه آنچه شما می گوئید حقیقت داشته باشد- که ندارد - آیا تجربه صد سال گذشته به شما ثابت نکرده است که "از ما بهتران" اجازه تشکیل چنین دولتی را به تنها برای کرد بلکه ترک و عرب و بالکان و دیگر نواحی جهان را نداده و نخواهند داد و
عنوان مقاله: 
نظر
نام: 
جمال
نظر: 
چند کلمە حرف حساب با این جناب تبریزی ،، من بعنوان یک کورد با شما صحبت میکنم حال شما هر جور دوست دارید میتوانید آن را تعبیر کنید میتوانید من را ناسیونالیست خطاب کنید ، فاشیست خطاب کنید یا پان کورد ، یا زیادە طلب یا هر چیزی کە دوست دارید چون هیچ اهمیتی برایم ندارد و کوچکترین خللی در جهان بینی و تفکر من حرفهایتان بە وجود نمیآورد

جناب تبریزی سازمان ملل متحد تقریبأ ٢٠٠ کسور عضو آن هستند و در نمایندگان این ٢٠٠ کشور در گفتگوهائی کە بە جهان مربوط است در آن شرکت میکنند و پرچم ٢٠٠ کشور مستقل نیز در بیرون و داخل این سازمان بر افراشتە است من کورد و ملت کورد در حضور شرکت این ٢٠٠ کشور مستقل و وجود پرچم و هویت و شناسنامەی و حضور این ٢٠٠ کشور عضو سازمان ملل کوچکترین دخالتی نداشتە ولی آنها با اسم و رسم خود حضور دارند و بر سیاستهای جهانی تأثیر میگذارند