«صفحه شما»

دوستان و خوانندگان عزیز، امکان کامنتها واقعا به شما تعلق دارد. هدف ما ایجاد محیطی دوستانه برای تبادل نظر است. آزادانه نقد، نظر، خبر، تفسیر، تحلیل و... بنویسید اما خواهش می کنیم بدون نام بردن از اشخاص حقیقی و حقوقی در کمال امنیت برای خود و دیگران فضایی ایجاد نمائید که بدور از توهین و اتهام و جوسازی و مسموم کردن محیط تبادل نظر باشد. توجه داشته باشید کامنتهایی که این موارد را در نظر نگیرند، منتشر نخواهند شد.
شما می‌توانید با فرستادن ایمیل به آدرس سایت info@iranglobal.info به عنوان کامنت نویس نام‌نویسی کنید و با گرفتن کد سایت، کامنتهای خود را مستقیما در زیر مطالب و یا در صفحه شما قرار دهید. امتیازِ گرفتن کد این است که با آنلاین شدن در سایت و نوشتن کامنت، نظر شما بلافاصله و مستقیما منتشر می‌شود.
نام می‌تواند مستعار باشد. واقعی یا مستعار بودن نام در ایمیل نیز اختیاریست. به این ترتیب اطلاعات کسانی که مایل به افشای نام و هویتشان نیستند، برای ما نیز نامعلوم خواهد بود.
لطفا اعتراض، انتقاد و پیشنهاد خود را به آدرس info@iranglobal.info ارسال کنید. از پاسخ به اعتراضات در کامنتها معذوریم.

دیدگاه‌ها

 

عنوان مقاله: 
شفیعی کد کنی: "من شوونیست نیستم"
نام: 
کاوه جویا
نظر: 
جناب ناظر،
1 ـ استدلال شما در طرفداری از انتشار مطلب مستهجن آقای محمدرضا لوایی این است که هرجا که بحثی در گرفت و واژه ی ناشایستی هم گفته شد، طرف مستقیم یا غیر مستقیم بحث می تواند به سوی "ایران گلوبال" بشتابد و در این رسانه با ادبیاتی مستهجن و اوباش گونه به پاسخگویی پرداخته، "تلافی" آن واژه ی ناشایست را درآورد! توجه می کنید که این استدلال تا چه اندازه بی پایه است؟ آیا اگر کسی با دیدن یک آلودگی در جایی برانگیخته شود و در خود احساس تکلیف اخلاقی برای رویارویی با آن کند، باید به پاک کردن آن آلودگی همت گمارد، یا اینکه آلودگی ای ده چندان از خود تولید کرده، جای دیگری را به تعفن کشد تا "تلافی" کرده باشد؟! آیا باید "ایران گلوبال" را مکان رد و بدل هرزگویی کرد تا "شخص خاصی" بتواند "تلافی" کند؟! کوشش من جلوگیری از تبدیل "ایران گلوبال" به فاضلاب رسانه ای است و شما از این کوشش ناخوشنود هستید!
عنوان مقاله: 
اعلام حمایت از شاهزاده
نام: 
علی
نظر: 
منهم از پاده شاهی گوگوش حمایت می کنم. اگر بین این دو پاده شاهی به رای گذاشته شود فکر می کنی کدام رای بیشتر می اورد؟ این جناب قندچی خیلی وقت بود در این سایت مس مس می گفت بالخره اخرش بلی را گفت و رفت حجله. بپای همدیگر پیر شوند الاهی. زنده باد پاده شاهی گوگوش
عنوان مقاله: 
منطق وعلم وعقلانیت نتیجه خواهد داد.
نام: 
ع.ب.تورک اوغلی
نظر: 
سالام ـ درمورد سخنان استاددانشگاه وفرهیخته ایران، یکی ازاستادان مطرح فارس وقابل قبول وعضوی ازشورای انقلاب فرهنگی صاحب نظرجمهوری اسلامی است.اینجا طرفدارانش ازمخالفان سرسخت جمهوری اسلامی،دربین تندروهای حکومت میباشند.این مخالفان باحکومت که درحرف عالم راکر کرده اند،درهر موضوعی امان سیاسیون معتدل رادربرخورد باحکومت بریده اند.درحرف وشعاردهی آنچنان طرفدارسوسیالیسم ومنافع مردم ومملکت هستند،که انسان ازشنیدن شعارهاشان فکر میکند،اینهامومن ترازعیسی،موسی،محمد،لنین،مایو،بوده ،این هاایران راسوئیس،هلند،بهشت وبرین خواهند،کرد. وقتی حرف این اشخاص دربرخوردباخودی وناخودی راحتی درزبان می بیند،دم خروس به درازی دو متر آشکارمیشود.وقتی تفکر ونظرات این دوستان بیان میشود،انسان فکرمیکند،علاوه براینکه این افرادازدیدن دنیای پیرامون محروم هستند،حتی مطالعات این دوستان درحد دون پایه نیزنمیباشد.دردونیای تاریکخانه زیستن و
عنوان مقاله: 
پاسخ آقای دوشکی
نام: 
بامسی
نظر: 
جناب دوشکی
به آقای نوری زاد دستمریزاده نفرمایید به گذشته خودتان شک کنید که چرا تاحالا دوستان فارس را نشاخته اید .
دوستان فارس چه درمدل شیخی ویا شاهی همچنین مجاهد وچپ اگر به هم دیگر توپ وتشر می روند نه به بخاطر توهین وظلم وستم به مردم نه بلکه برسر پست و مقام است ویا همدیگر مایه آبروریزی می دانند.
تاحالادید که یک فارس حقوق بشررا درکلام ونوشته ویا فیلم خود به رسمیت شناخته باشد ؟
من تورک و شمای بلوچ اگر احترامی درنزدشان داریم ویا به شما لطف می کنند فقط به منظوراین است که سیاه لشگر درکنارشان باشیم .
هرموقع دیگر ملیتهای غیرفارس خواسته داشتند فارس درمدلهای گوناگون دریک سنگر درمقابلش دیروز به رهبری شاه و امروز ملا ایستاند
جنابعالی در خیال خود توقع رفتارانسانی ازاینهادارید
ازشما بعید است که دراین سن وسال این قوم تمامیتخواه را نشاختید هنوزجوهر قلمت خشک نشده خواسته ات را برآورده کردند.!!
نام: 
آ. ائلیار
نظر: 
روزبه آذرگون گرامی،
- انتشار یا عدم انتشار سخن شما به من مربوط نیست. مسئول سایت، مدیر آن است.
همیشه نوشته ام و باز قید میکنم ، من مسئول نوشته های خودم هستم. نه هیچ چیز دیگر.

- در تولید فرهنگ انسانی خود ، که بخشی از فرهنگ بشری ست، شناسنامه کسی و چیزی را تفتیش نمی کنیم.
شناسنامه ما زبان ماست. و اندیشه های انسانی آن.
انسان بود، انسانی آفریدن، به انسان تعلق داشتن، از حقوق برابر دفاع نمودن، عدم توهین به زبان و فرهنگ دیگری، با مغز و قلب خود سخن گفتن، و در پایین تنه ، گیر نیافتادن، برای ما کافی ست. این فرهنگ و زبان ماست.
هنرمندان و نویسندگان بسیاری در آن استعداد خود را نشان داده اند. که نه تنها به زبان ما تعلق دارند بل از آن بشریت نیز هستند.
نام: 
peerooz
نظر: 
جناب Lachin,
در کجای عرایض بنده ذکر شده است که ".. یک زبان ( اقلیّت) بایستی زبان مملکتی باشد که ملت های مختلف با زبان های مختلف در اکثریّت زندگی میکنند..."؟ آیا به قول صائب تبریزی شما میخواهید از دست مطربی که تمام کامنت هایش در دفاع از همزیستی مسالمت بوده است, ساز بگیرید؟ عرض بنده این بود که هیچ زبانی در دنیا من جمله انگلیسی محبوب شما, "خالص" نیست, که فارسی باشد و اگر باشد چیزی بدرد بخوری نیست.

اما در باره اینکه زبان انگلیسی "زبان مشترک ایرانیان" باشد - که عملی نیست - خوشبختانه بسیاری از نسل جوان در ایران - از روی احتیاج - زبان انگلیسی را بسیار بهتر از دوران ما یاد گرفته و مصرف میکنند و احتیاجی به اجباری کردن آن نیست.

به عنوان جمله معترضه, در هندوستانی که زبان انگلیسی "زبان مشترک" شده بود و هست, "ناسیونالیست" های دو آتشه به مقدار زیادی زبان هندی را جانشین آن کرده اند که
نام: 
lachin
نظر: 
آقای peerooz..
کاش به من ,بجای زبان فارسی دری را که با زور یاد دادند همین زبان انگلیسی را یاد میدادند. مسئله این است که چرا یک زبان ( اقلیّت) بایستی زبان مملکتی باشد که ملت های مختلف با زبان های مختلف در اکثریّت زندگی میکنند. امروز برای یک دوره چند روزه برای استفاده از بازوهای روباتیکی که برای بیماران آسیب های نخاعی که حتی با (( فکر کردن)) هم میتواند برای بیماران کارهای روزمره را انجام بدهند به مونترال کانادا آمدم. در ایالت (( کبک )) کانادا, مردم بازبان فرانسه گفتگو و تحصیل می کنند. تمام علائم جاده ها, صورت غذا در رستوران ها و اسم شهرها در این ایالت به زبان فرانسه هست. در ایران استبدادی امروزی , یک پدر و مادر ترک , بخاطر اسم دلخواه ترکی بچه اشان , نمی توانند شناسنامه بگیرند. در سوئیس که سه زبان رسمی بود , یک زبان دیگری هم از 1996 اضافه شد.Romansh has been recognized as one of
نام: 
سازاخ
نظر: 
دکتر دوشوکی عزیز ما در ترکی ضرب المثلی داریم با این مضمون ( قونشی ائمئدینا قالان شامسیز یاتار ) یعنی کسانی که به امید همسایه شام برای خود نپزند، بدون شام به رختخواب می روند، ملت بلوچ بهتر است در چهار چوب ملت خود تلاش کند، چون همه در فکر ملت خود و زبان خود و فرهنگ خود می باشند، و در ضمن عده ائی به فرهنگ جمهوری اسلامی عادت کرده اند، یعنی حضور امت همیشه در صحنه شخصیت آنها نقش بسته، و اگر جلسه ائی تشکیل می دهند، هدف آنها جلسه و یا حضور حضار نیست، برای آنها تنها چیزی که مطرح است ( من آنم که رستم بود پهلوان ) ، اینها کم و کسری در مطرح شدن دارند، حالا چه با بوسیدن دست خثن و خثین و یا شازده و مجتبی،،،، توکلی خیلی حرفها برای گفتن دارد ولی در مواقع ضروری میکروفون بدست می گیرد، ولی عده ائی شبیه خروسی می مانند که اگر منقارشان را ببندی، یا لال می شوند و یا دق مرگ می شوند.
عنوان مقاله: 
شفیعی کد کنی: "من شوونیست نیستم"
نام: 
روزبه آذرگون
نظر: 
جناب الیار با لوائی کورس گذاشتید ببینیم چه کسی برنده میشود. عوام فریبی و ... تا کجا؟ کی قرار است مطالعه و راستگوی را شروع کنید.

نه فضولی آذربایجلانی است نه نسیمی نه ربابه ممد اوا و نه بقیه دوستان که اسمشان را اوردید.

در ضمن هیچ تاری در قفقاز و اذربایجان حقیقی در ایران ساخته نشده است هر دو تار در شیراز ساخته شده و متعلق به ایرانیان است و توسط علی شیرازی به قفقاز برده شده که یکی از شاگردانش صادق اوغلو بوده همان که به او صادق جان میگویند.

نوزادها خیلی وقت است مانند گذشته تاریخ اذربایجان شروع به شنیدن لا لای به پارسی کرده اند ذهن شما در روستاهای دوران پیشه وری گیر کرده. طبق گفته اولیا چلبی بزرگترین تاریخ نگار و جهانگرد عثمانی تا 300 سال قبل همه در اذربایجان نتنها به پارسی که پهلوی سخن میگفتند و حالا دوباره به آن دوران برگشته اند.

عنوان مقاله: 
شفیعی کدکنی من شوونیست...
نام: 
ناظر
نظر: 
گرد و خاکی که در روزهای اخیر آقای کاوه جویا، برای پوشاندن ماهیت شوونیستی و ...های آقای شفیعی کد کنی راه انداخت، تلاش وی نتیجه عکس داد، سبب شد خصوصیات اخلاقی، ماهیت شوونیستی و افکار ارتجاعی آقای شفیعی کدکنی هر چه بیشتر در معرض دید و قضاوت خوانندگان قرار گیرد. قبل از اینکه به شناخت ماهیت واقعی و گفته های آقای شفیعی کدکنی به پردازیم لازم است نگاه کوتاهی به بیوگرافی وی بیندازیم. آقای محمد رضا شفیعی کدکنی مثل سایر بچه ها در مدرسه معمولی تربیت نشد. او چون پدرش آخوند بود ازهمان دوران کودکی تا سن بلوغ در مکتب خانه تحت آموزش افکار ارتجاعی آخوندی قرار گرفت.
در واقع آقای شفیعی کد کنی آخوند بی عمامه است! او مخالف هر گونه دمکراسی، آزادیهای سیاسی ـ اجتماعی مخصوصا مخالف سرسخت آزادی زنان است. لازم به گفتن است نه تنها تفکر ارتجاعی ـ مذهبی و ماهیت طبقاتی ـ فئودالی وی در مکتب خانه
عنوان مقاله: 
توهین نوری زاده
نام: 
عبدالله
نظر: 
آقای دوشوکی، اینجا جناب لوایی را به خاطر اینکه می گوید امثال کدکنی و نوری زاده و آخوندها دارند از الفاظ زشت و تحقیرآمیز در جهت کوبیدن دیگران استفاده می کنند به باد فحاشی گرفتند. فحاشی برای فاشیست ها و از خودراضی های پارس مجاز است اما برای لوایی ها حتی اعتراض به آن فحاشی ها یک جرم است. این است قاعده ی یک عمر خود گفتن و خود خندیدن و...
نام: 
کیانوش توکلی
نظر : 
گزینه پرداخت از طریق کارت های اعتباری و PayPal هم اضافه شده است
عنوان مقاله: 
در مورد نوری زاده
نام: 
حسین
نظر: 
اقای نوری زاده بلوچستان هم جز ایران و بلوچ‌ها هم ایرانی و هم وطن ما هستند و همان طوری که در بقیه شهرهای ایران مردم حق اعتراض نسبت به اعمال خلاف رژیم و وابستگانش رادارند هم وطنان بلوچ ما هم دارا هستند ما مثل این رژیم فاسد کاری به دین و مذهب مردم نداریم .پس به بهانه جنگ حیدری نعمتی مانع اعتراض مردم شرافتمند بلوچ نشوید .
عنوان مقاله: 
وقتی اصلاح طلبان بفکر نجات مملکت میافتند
نام: 
علی
نظر: 
درود بر تقی روزبه مثل همیشه تفسیری دقیق و درست از اوضاع سیاسی ایران .اصلاح طلبان یا استمرار طلب ها درست ۲۱ ساله که با شیادی مانع موفقیت جنبش‌های ضد استبدادی در ایران هستند ولی حنایش دیگر در جامعه رنگی ندارد.
نام: 
دكتر عبدالستار دوشوكي
نظر : 
بعله متاسفانه ، هنوز مرکب نوشته من خطاب به دکتر نوری زاده گرامی که در آن از وی استدعا کرده بودم به دیگران توهین نکند، خشک نشده که این ویدئو در فضای مجازی از سخنان دیروز ایشان منتشر شد. دست مریزاد!
نام: 
peerooz
نظر: 
زنده یاد فریدون توللی که " در سال ۱۳۲۰ در رشتۀ باستان‌شناسی دانشکده ادبیات دانشگاه تهران فارغ‌ التحصیل" شده بود و احتمالا چیزی بیش از من در باره باستان شناسی - رشته ژیر خاکی به زبان هم ولایتی های من - میدانست سرانجام به این نتیجه رسید که در جستجوی کشف اسرار گذشته " کفتار میخورد ز سر باستان شناس".

من به عجز خود در اینکه نمیدانم جنابان ضیاء صدرالاشرافی و محمد امینی و محبوب تیشه و رضا وضعی که چنین بحثی را مطرح کرده اند موافق و یا مخالف همزیستی مسالمت آمیز ایرانیان میباشند و یا نه, اقرار دارم اما شکی ندارم که British Broadcaring Company که با بودجه دولت فخیمه بریتانیا اداره میشود از دوستان حقیقی همزیستی مسالمت آمیز ما میباشد! و از قراری که میگویند در انقلاب کبیر ۵۷ که روضه خوان ها بر تخت سلطنت جلوس فرمودند ملت غیور ایران شبها آخرین دستور ها را از BBC میگرفت.
نام: 
peerooz
نظر: 
با عرض معذرت مقاله دیگر Linguistic purism in English میباشد.
نام: 
peerooz
نظر: 
جناب Lachin نکته خنده داری میدانند که 70 درصد -کلمات زبان فارسی- شامل لغات عربی , 24 درصد شامل لغات فارسی دری , پنج و نیم درصد شامل لغات ترکی و نیم درصدشامل لغات علمی میباشد و گله دارند از اینکه جناب امینی به پیشنهاد ایشان که زبان انگلیسی به عنوان زبان مشترک ایرانیان بکار رود پاسخی نداده اند.

طبق برآوردی زبان انگلیسی کنونی
French (langue d'oïl): 41%
"Native" English: 33%
Latin: 15%
Old Norse: 5%
Dutch: 1%
Other: 5%[5 و
طبق برآوردی دیگر

French: 28.3%
Latin, 28.24%
Germanic languages : 25%
Greek: 5.32%
No etymology given: 4.04%
Derived from proper names: 3.28%
All other languages: less than 1%


و این پس از آنست که از ۳۰۰ -۲۰۰ سال پیش جنبشی به وجود آمده است که انگلیسی را از کثافت زبانهای بیگانه پاک کنند(شبیه آریا پرستان ایرانی).
نام: 
به لاشین
نظر: 
همان علاقه ای ،که امثال تو و لوایی، به پان ایرانیست های لس آنجلسی باستان گرا و شاه الهی ها دارند، دیگران هم به ملاحسنی و خلخالی و خامنه ای و موسوی اردبیلی و موسوی تبریزی و .............. دارند.
نام: 
Anonymous
نظر: 
ایشون که ازموقعیت سواستفاده کرده که بعله
وسط آن هم بانوانی که بدشان نمی آمد ازموقعیت ایشان برای رسیدن به اهداف خود استفاده
پس 2 تا کلاه بردار که ازموقعیت استفاده گیر هم افتادن.
حالا هم بد موقعیتی نیست برای یک مشت زن رند که نان را به تنور بچسبانند چون سرشون بی کلاه ماند
نام: 
Anonymous
نظر: 
گفتن این صحبت ها اونهم حالا فایده ای نداره
بیشتر اموال ما مصادره شد
دیر اومدی.
قرار هم نیست وقت مون رابرای اصلاح قانون بگذاریم و خلاصه باری به هرجهت که بدنه را حفظ کنیم و سرمان به حقوق گرم .
شما می تونی با تجاوز ایرانشهر خودتو سرگرم کنی
عنوان مقاله: 
دراعترا ض کفاشان
نام: 
پرویز
نظر: 
پس از چند دهه دفاع کومونیستهای توده ای وفداییان از نظام اسلامی امروز کفاشان ایرانی با درود بر آمریکا مشت محکمی به دهان یاوه گویان و دستمال بدستان توده ای فدایی زدند.امروز آن مردم فریب خورده نه کتاب کاپیتال مارکس را در سر بلکه زیر پاهای خود به تاریخ سپردند.
نه تنها در ایران بلکه در ونزوالا مردم گروه گروه از نظام حاکم چپی فرار میکنند و به کشورهای دیگر همسایه پناه میبرند..
انقلابی دیگر آمریکای لاتین رفیق کومومنیست اورتکا به مردم گرسنه شلیک میکند.. بیش از سد سال است که ارده گاه اجباری کومونیست نیمی از جهان را به زندانی بزرگ برای گرسنگی و عقب افتاده گی تبدیل کرده است. بیوطنی و بی اخلاقی از اصول جریان چپ است.کار چپ به آنجا رسیده که آقای ا ردشیر زاهدی با آن کارنامه از بی وطنی آخوند چپی بر افروخته میشود.از شر چپ و آخوند به کجا باید پناه برد؟
عنوان مقاله: 
سلمان خدادادی دژخیم رژیم آخوندی در تبریز و اردبیل و آذربایجان
نام: 
lachin
نظر: 
دوستان.... آیا متوجه شدید که آقای تبریزی تنها فقط عناصر اوباشان از منطقه آزربایجان را اطلاع رسانی میکند؟ هیچ کس منکر اعمال این اوباشان نیست ولی نمی دانم این چه حکمتی است که آقای تبریزی خیلی به مرتجعان و اوباشان ( آزربایجانی ) چرا این همه حساسیت نشان میدهد. کاش ایشان میتوانستند با همان داس و چکش بیل و کلنک بر سر این اوباشان می ریخت تا یک بوقلمون سرخ کرده ای را با ویسکی های اسکاتلندی و با شراب ناب فرانسه میل میفرمودند....
نام: 
تبریزی
نظر: 
سلمان خدادادی برای چندمین بار متهم به تجاوز جنسی شد!

http://www.iranglobal.info/node/66631
عنوان مقاله: 
شیعی کدکنی: "من شوونیست نیستم"!
نام: 
تارا
نظر: 
آقای تبریزی، من وامثال من بقول شما "پان ترک" آدمهایی معمولی هستیم که البته مانند شما واکثریت ملت ایران با انواع فشارهای اقتصادی واجتماعی که نام بردید دست به گریبانیم ، ما هیچ ادعای ادیب ونخبه بودن هم نداریم ، شما چرا سوال خود را از شفیعی کدکنی ودیگربه اصطلاح نخبگان پرمدعا نمی کنید که چرا دراین شرایط اسف بار ایران با داشتن امکانات خیلی بیشتراز ماهای "پانترک" برای تاثیر در جامعه ودفاع ورساندن صدای شمای گرسنه داس وچکش بدست ، به جای پرداختن به هزاران مشکل مملکت، ضرورت ...به زبان های میلیونها ایرانی در محیط آکادمیک دانشگاه را احساس می کنند واین را دراولویت وظایف خود به عنوان یک ادیب ونخبه قرار داده اند؟!