تظاهرات شبانه اهواز را فرا گرفت/تعداد اعدامی های به 4 نفررسید

جوانان معترض با سردادن شعارهایی بر ضد دیکتاتوری خواستار توقف زنجیره اعدام فعالان عرب شدند. منابع خبری وفعالان حقوق بشر از اهواز گزارش می دهند؛ وضعیت شهر غیر عادی وتشنج زا شده است. خشم عمومی سایر محلات شهر را فرا گرفته است.
منطقه ملاشیه که زادگاه ومحل سکونت اعدام شدگان بوده به شدت تحت کنترل نیروهای امنیتی و انتظامی قرار گرفته است.

تا ساعاتی پیش تعداد اعدام شدگان عرب اهوازی سه تن اعلام شده بود. با پیگیری موضوع ، صحت خبر اعدام  چهار نفر به تایید فعالان حقوق بشری اهواز رسید.

 بدین ترتیب با احتساب اعدام علی نعامی شریفی تعداد اعدم شدگان به چهارتن رسید. تمامی اعدام شدگان جوانان زیر 30 سال هستند.

 از بعد از ظهر روز دوشنبه 18.6.2012 تا شامگاه همان روز در اعتراض به اعدام چهار تن از فعالان سیاسی عرب در اهواز ،تظاهرات گسترده ای محلات این شهر را در برگرفت.

 جوانان معترض با سردادن شعارهایی بر ضد دیکتاتوری خواستار توقف زنجیره اعدام فعالان عرب شدند. منابع خبری  وفعالان حقوق بشر از اهواز گزارش می دهند؛ وضعیت شهر غیر عادی وتشنج زا شده است. خشم عمومی سایر محلات شهر را فرا گرفته است.

 منطقه ملاشیه که زادگاه ومحل سکونت اعدام شدگان بوده به شدت تحت کنترل نیروهای امنیتی و انتظامی قرار گرفته است. خانواده این چهار جوان عرب اعدام شده از مسئولان قضائی خواسته اند که جنازه های فرزندانشان را به آنان تحویل دهند تا با برگزاری مراسمی آنها را دفن کنند. در همین راستا دادگاه عمومی و انقلاب و مسئولان امنیتی تاکنون هیچ پاسخی درباره تحویل جنازه چهار جوان اعدام شده به خانواده آنان نداده اند. یک شاهد عینی در گفتگو با فعالان حقوق بشری گفت: ترس ودلهره مسئولان امنیتی و قضائی را در برگرفته و از پاسخگویی درباره جنازه اعدامی ها طفره می روند.

 سه برادر اعدام شده عبارتند از؛ عباس حیدریان معروف به جاسم ، جمشید حیدریان معروف به طه و عبد الرحمن حیدریان معروف به ناصرهستند و به این تعداد نام علی نعامی را نیز باید افزود. چندی پیش سازمان های  بین المللی حقوق بشر چون هیومن رایتس واچ و امنستی اینترنشنال و پارلمان اتحادیه اورپا وچندین نهاد حقوقی بین الملی با انتشار بیانیه هایی از جمهوری اسلامی خواستند حکم اعدام جوانان عرب را متوقف سازد. فعالان حقوق بشری از اهواز گزارش دادند؛ اعدام این چهارتن محرز شده وهنوز از سرنوشت امیر معاوی دیگر متهم این گرودند خبری در دسترس نیست.

برگرفته از: 
ایمیل رسیده
بخش: 
انتشار از: