حشمت اله طبرزدی سد مقاومت دفاع از حقوق ملت ایران در بند جمهوری اسلامی
30.05.2012 - 22:35

 

 

 حشمت اله طبرزدی  دبیر کل جبهه دموکراتیک ایران، عضو شورا و سخنگوی همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر همچنان در زندان جمهوری اسلامی محبوس است. سالهای طولانی زندان، آزار و شکنجه بر علیه آقای طبرزدی که از دو دهه پیش شروع شده است تا کنون ادامه دارد. تهاجمات سخیفانه جمهوری اسلامی  به حشمت اله طبرزدی تنها نتیجه پایداری وی در دفاع از حقوق مردم ایران است.

مهندس طبرزدی یکی از معدود زندانیانی است که با مقاومت پایدار خود هیچگاه تسلیم مستبدان دیندار نشده است، فشارهای روز افزون بر علیه خانواده وی و تهدیدات مداوم بر علیه نزدیکان و دستگیریهای آنها سیاستی است که تنها نشان از خشم جمهوری اسلامی از مواضع مهندس طبرزدی دارد. به این دلایل است که رژیم هر چه بیشتر فضا را بر علیه  وی و حامیانش تنگتر کرده است. مشاهده کلیه اسناد بازجویی مهندس طبرزدی به وکالت وکیل مبارزنسرین ستوده نشان از مقاومت سر سختانه وی در مقابل بازجویان وزارت اطلاعات دارد، مواضع وی در نفی کلیت نظام جمهوری اسلامی و جایگزین نمودن حاکمیت دموکراتیک با شعار محوری جدایی نهاد دین از نهاد حکومت و تاکید بر این مواضع  به شکایت وی علیه خامنه ای انجامید. این  اقدام فشار مضاعفی را متوجه وی و خانواده اش نموده است، بگونه ای که از ملاقاتهای حضوری با خانواده اش محروم شده است اما همچنان بر سر مواضع خود پافشاری میکند. طبرزدی با شناختی که از کلیت ساختار نظام ارائه کرده است در مقابله با اصلاح یا رفرم نظام دینی حاکم قرار گرفت به همین دلیل است که در دیدگاه سیاسی خود انتخابات را تقویت وجه استبداد نظام ارزیابی کرده  و در مقابل آن موضع مخالف اتخاذ کرده است.  پیام طبرزدی از زندان درتحریم انتخابات با این بینش صورت گرفته است که آنرا بر خلاف منافع و مصالح ملی و به نفع حاکمیت ولایت فقیه ارزیابی نموده است.                                                     

اعتراض مهندس طبرزدی به نظام از موضع حق طلبانه برای مردم و طغیان بر علیه فسادی بوده است که تار و پود  نظام را فرا گرفته است. اعتراضات گسترده بر علیه فساد خانواده و باند رفسنجانی در دهه هفتاد پیام وی به جنبش دانشجویی بوده است که در فضای خفقان آور این دهه در نشریه پیام دانشجو با همت دانشجویان مبارز این دهه  بطور گسترده ای در سراسر کشور توزیع شده است. تلاش در جبهه متحد دانشجویی در سالهای پایانی دهه هفتاد منجر به اعتلای جنبش دانشجویی سال هفتاد و هشت در ابعاد وسیع گردیده بگونه ای که تمامیت نظام جمهوری اسلامی را به چالش بزرگ عدم مشروعیت کشانده است. سال 78 آغاز اعتراضات سیاسی و نقطه عطف تاریخ مبارزات سیاسی اجتماعی در کشور ما بوده است، در این سال و سالهای پس از آن بود که بسیاری از مبارزان دانشجویی دستگیر و روانه زندانهای جمهوری اسلامی شده اند. سهم این جنبش در بیداری مردم  سراسر کشور ده سال بعد خود را در جنبش پس از انتخابات نظام جمهوری اسلامی متبلور ساخته است. با تشکیل همبستگی بین نیروهای سیاسی- مدنی در سال 87 به منظور ایجاد یک همبستگی وسیع مبارزاتی متشکل از مبارزان و شخصیتهای سیاسی از نگرشهای متفاوت، جبهه ها و جریانات  مدنی سیاسی به همراه جنبشهای دانشجویی، جنبش زنان ، جنبش معلمان و نمایندگان جنبش کارگری  تلاش خود را آغاز کرده اند و با آغاز جنبش مدنی پس از انتخابات در سال 88  این تشکل خود را ملزم به مشارکت در این اعتراضات نموده است. مجموعه نیروهای موجود درهمبستگی در این اعتراض ملی حضور پیدا کرده اند و در تلاش برای جلوگیری از به هرز رفتن جنبش تلاش بسیار نموده اند. رژیم اسلامی برای جلوگیری از رادیکالیزه شدن جنبش  حملات شدیدی را به همبستگی آغاز کرده است، بدنبال این تهاجمات مهندس طبرزدی بعنوان سخنگوی همبستگی که در رسانه های خبری جهان بصورت گسترده تلاش نموده است تا جنبش را فعال نگه دارد همراه با اعضای شورای همبستگی دستگیر شده و پس از آن 32 مبارز دیگر همبستگی بسرعت دستگیر و به زندانهای طویل المدت محکوم شده اند.اکنون یک رکن مهم تداوم مبارزات در داخل کشور را زندانیان سیاسی تشکیل می دهند که برای دفاع از حقوق حقه مردم کشور در مقابل حاکمیت استوارانه ایستاده اند، زندانیانی با اعتقاد راسخ که در پیامهای متوالی همگان را به اتحاد و همبستگی سراسری دعوت میکنند. بنا بر این شخصیتها، نیروها و جریانات سیاسی در خارج از کشور باید هر چه  بیشتر در دفاع از زندانیان سیاسی  که جان و مال و زندگی خود  را وقف مبارزه برای دفاع از حقوق ملت ایران کرده اند تلاش نمایند. پیام طبرزدی  پیام ایجاد همبستگی در جنبش سیاسی- مدنی است که در راستای احیای حقوق مردم و همبستگی ملی میان همه اقوام ایرانی برای حقوق برابر و حفظ تمامیت ارضی کشور قرار دارد.        

رنجنامه مهندس طبرزدی حکایت دردی اجتماعی است  که از اعماق زندانهای جمهوری اسلامی بگوش همه ایرانیان رسیده است رنج طبرزدی رنج همه زندانیان و رنج همه ملت ایران است.                                                                                                                 

عباس خرسندی عضو همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

ناشناس

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما