عاشورا در تورنتو، جنجال خیابانی ایرانیان، مداخله پلیس

تعداد شرکت کنندگان در دسته سینه زنی حدود 3هزار نفر +ویدو
شاهدان عینی از جنجال خیابانی و مداخله پلیس سوار کانادا در جلوگیری از درگیری موافقان و مخالفان برپایی راهپیمایی نمایشی طرفداران رژیم اسلامی به مناسبت مراسم عزاداری برای امام سوم شیعیان در بخشی از خیابان یانگ در مرکز شهر تورنتو خبر مي‌دهند.

ویدئو‌های رسیده از مواجهه موافقان و مخالفان برگزاری راهپیمایی نمایشی عزاداری برای امام سوم شیعیان در تورنتو نشانگر جنجال گسترده و تنش‌های لفظی بالا بین موافقان و مخالفان رژیم اسلامی در محدوده میدان «مل لستمن» و مناطق اطراف آن است و بر اساس گفته شاهدان در تمامی طول برگزاری این مراسم، پلیس سواره کانادا حضور گسترده داشت. در این ویدئوها به وضوح می‌توان تعداد کثیر مخالفان رژیم اسلامی را دید و شعارهای «مرگ بر جمهوری اسلامی» آنان را شنید.

تعداد مخالفان معترض تجمع امروز، دست کم 2هزار نفر و تعداد شرکت کنندگان در دسته سینه زنی حدود 3هزار نفر تخمین زده شده است. در حالی که تورنتو بیش از 100 هزار شهروند ایرانی تبار دارد.

پیشتر ائتلافی از گروه‌های سیاسی مخالف جمهوری اسلامی در کانادا در بیانیه‌ای از همه هوارادان آزادی عقیده و اندیشه، شهروندان کانادا و همه ایرانیان آزاد اندیش، خواسته بودند در مقابله با آنچه که آنها «هزینه کرد پول‌های اختلاس شده در ایران، برای تبلیغ رژیم جنایت‌کار جمهوری اسلامی ایران در کانادا» خوانده‌اند به این حرکت اعتراضی بپیوندند.

مراسم راهپیمایی نمایشی برای عزادری عاشورا در تورنتو را یک گروه اسلامگرای ایرانی به نام «دسته سینه زنی تورنتو» که از سال 2015 اعلام موجودیت کرده است هماهنگ و اداره می‌کند. این گروه مدعی است کلیه هزینه‌های لازم برای برپایی این مراسم را از محل کمک شهروندان مسلمان تامین می‌کند اما منتقدان آنها می‌گویند در پشت پرده این گروه رد پای مقامات امنیتی و اطلاعاتی رژیم اسلامی در ایران قابل رویت است. ادعایی که در غیاب روابط رسمی بین دولت‌های اوتاوا و تهران می‌تواند نمایانگر مداخله تهران در امور داخلی کانادا به بهانه مسائل مذهبی باشد.

بر اساس اعلام پلیس محلی، علی‌‌الرغم بروز تنش در موارد متعدد، پلیس از بازداشت اعضای هر دو طرف خودداری کرده و تنها به چند مورد تذکر به کسانی که از طناب‌های گذاشته شده توسط پلیس برای حفظ فاصله بین دو گروه عبور می کردند بسنده کرده است.

منبع: 
شهروند
بخش: 
انتشار از: 

         

 

نظردهی با فیسبوک: 

دیدگاه‌ها

نظر : 
جمعی عوامل نظام و قاتلان جوانان تهران..... ارسال شده به تورنتو

من خودم ساکن تورنتو هستم و شاهد اعمالشون و احتماعاتشون هستم
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
کانادایها کاشتند و ما خوردیم
ما میکاریم تا کانادایها بخورند
بیچاره کانادایهایی که در طول زندگی زحمت کشیده و کشوری را آزاد و دمکرات و پیشرفته کرده اند و
امروز شاهد چه مهمانان خارجی که هستند

انسان به طور معمول زندگی را سپری میکند و یا مایل باشد و یا نه به طرف دنیای فانی حرکت میکند
و هنگامی که در بستر مرگ نفس های آخرش بر می آید و شاید از ترس مرگ بیشتر اعمالش و کردارش
مانند فیلمی در برابر چشمش ظاهر شود
و مهم این نیست که به چه دینی و آئینی اعتقاد داشته است
هر کی که باشد و هر چه که باشد دیگر زمان را نمیتواند به عقب برگرداند و نفس های آخرش را میکشد
در این لحظه آخر زندگی است که میتواند شیرین ترین لحظه زندگی باشد اما به شرط اینکه
انسان از انرژی طبیعی و درونی خود که به شکلی در انسان موجود است و به انسان عقل و خرد و اندیشه میدهد به شکل درست و خوب استفاده کرده
و به کسی و یا مذهبی و یا
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
دیدن این کلیپ برای آقای ناصر کرمی در تحقیقات تاریخی می تواند خیلی مفید باشد.
واقعیت این است که دولت فعلی کانادا در دست بازماندگان پادشاهان صفویه و قاجاریه نمی باشد و این سه هزار نفری هم که در خیابانهای تورونتو، در روز عاشورا سینه می زنند، از عربستان نیآمده اند، بلکه اینها ایرانیان پارس یا پارسه اصیل از نژاد پاک آریائی می باشند، و احتمالا همگی تحصیلات عالی دارند، و دارای مدارک مهندسی و دکتر و پرفسور و کارشناس علوم فضائی و هسته ائی می باشند.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
بیش از صد سال زنده یاد ایرج میرزا در باره عاشورا و مرده پرستان شعری سرود که اکنون هم گویاست .گروهی بی وطن دزد و ازادی ستیز از ازادی در غرب سئو استفاده میکنند . هزاران انسان والای ایرانی بالاتر از حسین و علی و محمد در راه ایران و ازادی جان باختند .ما نیاز ی به حسین کودتاچی کربلا نداشته و ندایم .
عدم انتشار شده: 
false