برای ششمین بار عامر سیلاوی فعال فرهنگی عرب اهوازی دستگیر شد

به گزارش منابع مدافع حقوق بشر در اهواز ، مهدی زرگانی معروف به «عامر سيلاوي» بدليل فعاليت‌هاى فرهنگى و به اتهام اقدام عليه امنيت كشور چندين بار بازداشت شده بود.

وزارت اطلاعات و رژیم ایران حتی تحمل یک فعال مدنی و فرهنگی که در چهارچوب قوانین نظام فعال است را ندارد و به برای ششمین بار و بطرز خشنی او را در مغاره خود و به هنگامی که در حال کار بود، بدون هیچگونه توضحی دستگیر و با خود بردند.

شاهدان عینی از خشونت بکار رفته و همراه با فحش و ناسزا و لگد زدن به پای و پشت عامر سیلاوی به هنگام بازداشت غیر انسانی او گفته اند.

اداره اطلاعات اهواز براى ششمين بار روز دوشنبه 12 ژئن 2017 عامر سيلاوى شاعر و فعال فرهنگى عرب اهوازى را بازداشت كرد.

به گزارش منابع مدافع حقوق بشر در اهواز ، مهدی زرگانی معروف به «عامر سيلاوي» بدليل فعاليت‌هاى فرهنگى و به اتهام اقدام عليه امنيت كشور چندين بار بازداشت شده بود.

طبق این منابع سیلاوی در 8 آبان 1395 با قيد وثيقه معادل يك ونيم ميليارد ريال بطور موقت آزاد شده بود.

فعالان حقوق بشری می‌گویند، عامر سيلاوى در تشكيل زنجيره‌هاى انسانى معترض به انتقال آب كارون به اصفهان و شهرهاى ديگر فعاليت‌هاى فراوانى داشته است. او همچنين در تشكيل بازى سنتى «امحيبس» يا همان بازى «پر و پوچ» در شب‌هاى ماه رمضان در بين مناطق مختلف فعاليت چشمگيرى داشته است از ديگر فعاليتهاى او جمع كردن جوانان عرب و تشويق آنها به پوشيده لباس عربى در اعياد ومناسبت‌هاى ملى و مذهبى و بخصوص عيد فطر مى باشد.

سيلاوى داراى یک مغازه پارچه و لباس‌هاى عربى در منطقه پيچ خزامى كوت عبدالله مى باشد و در مناسبت‌هاى مختلف از جمله عيد فطر لباس‌هاى عربى را با قيمت‌هاى ارزان و به افراد بى بضاعت كمک شايانى كرده است.

عامر سيلاوى شاعر و فعال فرهنگى 35 ساله متاهل و دارای چند فرزند از اهالى منطقه كوت عبدالله كوى آريا شهرستان اهواز است.

طبق گفته يكى از بستگان عامر سيلاوى، بازداشت عامر از مغازه او بدون هيچگونه احضاريه قبلى صورت گرفته است و اطلاع دقيقى از دليل بازداشت اخير او نيست. اين منبع گفت اگر بازداشت عامر با پرونده سابق او ارتباط داشته است قانوناً بايستى احضاريه براى او يا ضامنش بفرستند.

منبع: 
سازمان حقوق بشر اهواز
بخش: 
انتشار از: 

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب احمد,
" هههههه "!! ؟ , برادر, اقلا به مرجع ذکر شده در پایین کامنت نگاهی بیفکنید تا این ۲۲۲ ناحیه ذکر شده در گزارش را بشناسید. در مقاله http://www.worldometers.info/geography/countries-of-the-world/#exampl تعداد اعضای سازمان ملل متحد در سال ۲۰۱۷ برابر ۱۹۵ ( نه ۱۹۰ ) کشور است به اضافه ۳۸ ناحیه یا سرزمین و غیره که خود مختار و یا حکومت های مشابه آن دارند, جمع این سرزمین ها به ۲۳۳ کشور, منطقه و یا حکومت میرسد که ظاهرا ۲۲۲ سرزمین دارای زندان مسقل میباشند.

منظور از ذکر این آمار مظنه ای از نسبت پرجمعیت ترین و کم جمعیت ترین زندان های کشور های دنیا بود که فکر کردم جهت اطلاع مفید باشد و گرنه ایرانی که مردم را دار زده و یا سنگسار میکند و یا عربستان سعودی که به روش داعش در ملاء عام گردن میزند ربطی به این مطلب ندارد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
هههههه، در دنیا فقط 190 کشور وجود دارد و نه 222 کشور!!!!!؟؟؟؟
در ضمن ایران رتبه دوم در اعدامها را دارد و سران فاسد ایران و بخصوص رئسای زندان ایران بارها از کثرت و جا نبودن در زندانها و ساخت زندان جدید کرده اند.
در اقلیم اهواز یک زندان جدید با ظرفیت 2000 نفر به نام زندان سپیدار در جاده حمیدیه به شهر اهواز سال گذشته راه اندازی شد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جدول زیر از سایت World Prison Brief نسبت و میزان تعداد زندانی ها در ۲۲۲ کشور دنیا را نشان میدهد. بالاترین نسبت زندانی در سیشل ( مجمع الجزایری در اقیانوس هند - ۷۹۹ ) و ایالات متحده امریکا ( ۶۶۶ ) و پایین ترین نسبت در گینه بیسائو ( ۱۰ ) و جمهوری آفریقای مرکزی (۱۶ ) میباشند. ایران با نسبت ( ۲۸۷ ) زندانی در درجه ۳۹ سی و نهم از ۲۲۲ کشور قرار دارد.
http://www.prisonstudies.org/highest-to-lowest/prison_population_rate?field_region_taxonomy_tid=All